Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ewelajna same patole - jakby to powiedział mój znajomy:D ha ha
Mi Kraków odpowiada. Niedaleko mam i go uwielbiam:)

Misiaczek my jedziemy z Antosią na Chorwację w wakacje. Troche sie obawiam jak to będzie ale co tam;) Dużo nas będzie do opieki bo jadą moi rodzice i jedziemy na własna rękę a nie z biura podróży.

Kasiu no brawo! Jaka zdolna babka no proszę! Ja jutro posłucham bo dziś juz padam na twarz:)

Jutro w takim razie zakupie tez te pieluchy osławione z Lidla. Może sie polubimy:)

Ja wódki tez nie pije bo nie lubię ale będę walić z Wami drinki bezalkoholowe bo zem jeszcze matka karmiąca:D Liczy sie?;)

Dobrej nocy mamuśki:* do jutra;)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie:)
Podczytuje Was a odpisać jakoś ciężko. A tu jakoś bardzo wesoło sie zrobiło:) Pogoda ładna to dużo czasu spędzamy na dworze... No tak wieśniaczka musi wyjść z domu żeby znaleźć się na dworze Ja to miałam dokładnie tak MAMA EWY, jak któraś z Was pisała ze była na polu oczami wyobraźni zobaczyłam domek na wsi otoczony polami i mamusie spacerująca z wózkiem polnymi drogami. No ale jak kolejne z Was pisały o tym polu zajarzylam o co chodzi. Stara a głupia. Kilka lat temu pracowałam w świetlicy szkolnej i tam taka sympatyczna dziewczynka przez długi czas chciała wychodzić nie na boisko szkolne a na podwyrko. My na obiad jemy kartofle, a moja rodzinka z Poznania pyry. Na kolacje zjadłam dwie sznytki chleba, a jak zrobiło mi się zimno na paliłam w kafloku. No i do nas na święta przychodzi Gwiazdor, ale do mojego męża (też kujawsko-pomorskie ale bliżej wielkopolski ) przychodził Wilijosz. Można by jeszcze podać inne przykłady. W ogóle my na Kujawach wstydzimy się swojej gwary, inne regiony Polski bardziej są z niej dumne.
U nas wróciło slinienie i apetyt na stałe pokarmy słaby, może kolejne zeby.
Pieluch z Lidla nie mieliśmy. Używaliśmy biedronkowych, rossmanowskich, ostatnio Happy z Belli i wszystkie ok. Chociaż mam wrażenie ze zielone pampersy są trochę lepsze od wyżej wymienionych, wiec jeśli są na promocji ( niektórzy mówią w promocji) to kupuje jednak zielone.
REWOLUCJA niech katar znika.
Raczkujacym malucha gratuluję. Mimo trudności w zapewnieniu bezpieczenstwa to do dla mamus ogromna radość.
Jeszcze miałam coś napisać ale tradycyjnie już nie pamiętam a nie mam już siły wracać do przeczytanych postów. Pozdrawiam wszystkie mamusie serdecznie i o wszystkich myślę czytając. Pa.

Odnośnik do komentarza

Kochane. Obudziłam się z bólem głowy grr więc dużo nie napisze :/

Co do wódki to ja raczej niepijaca więc mi by jeden kielich wystarczył :) Palić też mi się zdarzało ale tak jednego na kilka dni :)

MISIACZEK nakładki zmieniły tyle ze raz zjadła a potem nerw ale będę próbować choć sił już nie mam. Pozostało nam karmienie nocne na szczęście. Piersi miękkie cały czas nawet podczas karmienia.

My w wakacje kierunek Hel :)

Agatka już nawet po panelach opanowała chodzenie. O losie. Muszę półki przeorganizowac :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

hej mamusie :) faktycznie jakis wesoły nastrój nastał :P
ja się na drineczka mogę umówić, moze nie kielicha bo to nie mój kaliber, a najlepiej to mi podchodzi martini ;) no a fajki... hmmm paliłam wiele lat ale tak paczkę na parę dni, pote poznałam męża i w celu przypodobania się mu rzuciłam :) i tak zostało. Tzn przy piwku z koleżankami zdarza mi się zakurzyc i zawsze czuję się wtedy wspaniale ;) ale rozsądek podpowiada by uważac, więc raczej rzadko się to zdarza.
Kasia jakiś link się dodał ale nie mogłam odpalić, moze mam coś zablokowane.. niemniej szacun :) ja tez jestem z tych pismiennych nadprogramowo, ale raczej do szuflady :)
mamaEwy za artykuł w Bravo to chyba był szacun na dzielni co? :)
ewelad wracaj i pobredź jeszcze :) lubię :)
Misiaczek my jedziemy w góry, zagranica to raczje za rok. Ale z mojego doświadczenia mogę polecic kanary, byłam na Fuercie (koniecznie okolice Costa Calma - najlepsze piaszczyste plaże a nie kamienie jak to bywa na kanarach) tak jest umiarkowany klimat a na jesieni najcieplejsza woda. Nie ma upałów więc fajnie można z dzieckiem spędzić czas. tylko wieje :) My poczekamy aż Krzyś urośnie bo w te wakacje pewnie nawet nie bedzie
chodził, wiec szkoda nam kasy zwyczajnie. Za to za 1,5 k mamy apartament w Zakopcu z widokiem na giewont w lipcu :)
Krzyś tez zaczął pieknie bujac się na kolankach i rączkach - wystarczyła zmiana nawierzchni na barziej tępą - zdjęłam matę i został na dywanie... od razu zaczęła sie gimnastyka... co za matka ze mnie - tak utrudniałam dziecku :P
mmadzia strzel sobie kawkę - moze głowa cię od spadającego cisnienia boli? Zresztą kawa dobra na wszytsko - właśnie się nią leczę :P

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:) dopadło mnie ostatnio chyba przesilenie wiosenne bo humor trochę podły, ale już jest coraz lepiej.

U mnie też mówi się, że idę na dwór/podwórko, ale moja babcia mówiła zawsze jak byłam mała "weźcie kapę i idźcie na pole".

K.karolcia u nas chrzciny w domu nie wchodzą w rachubę bo po 1 w naszym mieszkaniu nie da rady, a nasi rodzice mieszkają poza Wrocławiem, a po 2 u nas impreza na 25 osoby i ja już się zastanawiam jak roczek zrobić, żeby znowu tyle kasy nie wywalić. 7 kg u Twojego synka to nie dużo ale każde dziecko jest inne. Ja bym skonsultowała z lekarzem, żeby się samemu nie nakręcać. Mój po urodzeniu słabo przybierał na wadze, ale w moim przypadku to była wina małej ilości pokarmu.

Ostatnio zmówiłam pierś z kurczaka w ekologicznym sklepie,koszt za kg to ponad 60 zł i tak sobie myślę, że w życiu by mnie chyba stać nie było, żeby gotować takie bio dla całej rodziny. I jeszcze mam takie pyt bo kupiłam kaszę jaglanę instatnt z nominal tylko, że na niej nie pisze od którego m-ca, ale taka jest już chyba ok dla naszych dzieci. Były jeszcze kaszki SunBaby tylko straszne drogie bo koło 14 zł. Inez Ty chyba o nich pisałaś. Są warte swojej ceny?

Dzisiaj zakupiłam pampersy z lidla i testować, więc dam znać jak u nas wypadły.

A wódka to ja już nie pamiętam jak smakuje;-)

Odnośnik do komentarza

mmadzia u nas międlenie ucha jest jak jest śpiący

ania jak lubisz brednie, to napiszę o stroju dla księciunia na chrzest, miałam body z kołnierzykiem i ono natchnęło mnie do koncepcji całej stylówy, resztę postanowiłam skompletować w okazyjnej cenie- jak to ja, ale zakupione spodnie okazały się za duże, więc zamówiłam na allegro, także sweterek i muszki do kompletu, generalnie brakowało mi bucików i czapki, ale buty do chrztu nie bardzo mi się podobają, poza tym mają ceny z doopy i raczej ich nie założę już, czapkę wymyśliłam kaszkiet- biały albo czarny , misja jak się okazuje po 2 tyg poszukiwań niewykonalna, tak więc dzisiaj wyruszyłam na poszukiwania kolejny raz i jak się okazało że jedyna czapka, która ewentualnie ujdzie, kosztuje 30 zeta ( za co się pytam??? kawałek szmaty płóciennej) moje oko dojrzało komplet : spodnie, koszula, marynarka i czapka oraz krawat za 100 zł, wszystko można wykorzystać na co dzień spokojnie później, tak więc posiadam 2 zestawy na chrzest oraz żadnych butów, chyba że trampki zarzucę celem przełamania konwencji jak w tv śniadaniowej:-) konkluzja jest taka, że straciłam 2 tyg na poszukiwania oraz nabiłam nogami chyba ze 100 km, ale liczę że syn będzie mi wdzięczny, podobnie jak moja doopa:-)

my na wakacje morze jak co roku, ewentualnie w góry i oczywiście aniu też w lipcu:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

ewelad to faktycznie się nabiegalaś biedactwo!
ja juz też mam strój na chrzciny, załączam fotki (do tego body z kołnierzykiem, a jakże :p), zależało mi na czymś do wielokrotnego uzytku. Chciałam cos na olx wyhaczyć ale nie było akurat nic co by pasowało, a na allegro nie kupuję używanych rzeczy, nie mozna ich oddac itd. taką mam politykę ;) Buty albo bedą zwykłe biale od siostry albo wcale, na razie Krzyś krzyczy jak opętany jak mu się buciki włoży, więc już wole zeby nie miał, w razie czego ;)
U nas chrzciny małe, 9 dorosłych osób i Krzyś. Miało być w knajpie ale zdecydowaliśmy że skoro mało osób to tyle zmiescimy u siebie. A Krzys bedzie mógl sie bawic na podlodze, spać w swoim łóżeczku itd. A my bez przeszkód sobie posiedzimy długo.
Oczywiście nie zamierzam gotować, bo gdzie i kiedy... zamówiłam catering, wyszlo mi fajnie, jakies 350 zł plus desery (to jeszcze przede mną). W tym mam rosół, danie głowne w 3 wersjach po trochę i przekąski zimne plus 2 sałatki. I już jedzeniem się nie musze przejmować.
marta86 my dajemy jaglanke i gryczaną Nominal. ona nie jest stricte dla dzieci dlatego brak info, ale w tym wieku dzieci mogą juz jesc produkty "normalne" :) tak jakbys ugotowala zwykły ryż i dała :)

monthly_2016_04/fasolki-sierpien-2015_46235.jpg

monthly_2016_04/fasolki-sierpien-2015_46236.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczęta.

Koszmarny dzionek mamy, Zuzię jakieśdiablę opętało, bo co chcę ją posadzić to płacze, choć płacze to mało powiedziane.

Ogólnie to panna zrobiła sobie pobudkę o 2 w nocy i weź tu śpij, no bez szans. Może koło 3 zasnęła i o 6.30 wstałyśmy.

Aktualnie moje dziecko zajmuje się kartonem od kojca, który dziadek i babcia jej kupili, ale mam mieszane uczucia czy ona będzie chciała bawić się w kojcu, w końcu zaczęła raczkować i dość swobodnie się przemieszczać i wątpię, żeby zaakceptowała takie ograniczenie jakim jest kojec.

Co do patologii to moja koleżanka ze studiów kiedyś powiedziała, że jako przyszłe panie pedagog musimy wiedzieć z czym walczymy, więc musimy poznawać patologię od podszewki.

Odnośnik do komentarza

ewelad po tym jak ostatnio widziałam kurteczke taka wiatrowke na nasze Maleństwa za 120zł to już mnie chyba nic nie zdziwi

Ania super komplet na chrzciny! I spokojnie nie raz jeszcze wykorzystasz. My sukienkę z chrzcin wykorzystaliśmy AZ 3razy
Do opowiadania się przyznaliśmy tylko najbliższej przyjaciolce bo jego bohaterem był chłopak, który mi się podobał. A Milan wtedy jakieś 12lat :-)

mmadzia skoro kawy nie pijesz to może Yerba mate wypij. Ponoć pobudza jak kawa. Chyba że to wiosenne przesilenie to na to nie znam lekarstwa a chętnie bym poznała bo mnie już od tygodnia męczy :-\

Kasia jak już wyprobujecie kojec to daj znać bo ja już od jakiegoś czasu zastanawiam się czy warto

Macie jakieś zabawki co by można d io spacerówki zamontować? Możecie coś polecić?

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Hej, hej :-) ale się dziewczyny rozpisałycie :-)
My też chodzimy na dwór, Mikołaja mamy 6 grudnia, a w wigilię to Gwiazdor :-) I najlepszy numer był jak kiedyś musiałam wytłumaczyć komuś z woj. Pomorskiego co to znaczy "tej". Fajne te gwary są, a i zauważyłam, że niektórzy piszą np "nie umie" zamiast "nie umiem". Też znam jedną osobę, która tak mówi i to pewnie też jakaś gwara :-) Pieluchy z lidla mieliśmy przed "ulepszeniem" i nie byliśmy zadowoleni. Kusi mnie, żeby spróbować tych nowych, ale póki co mamy jeszcze lekki zapas, wiec to najwyżej później.
Zmykam, bo dziecko wzywa ;-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Znów mam problem żeby za wami nadążyć. Moja mała gwiazda marudzi strasznie ale zwalam to na zęby. Których u nas jak na raxie jeszcze brak.
Któraś z mam pytała o wychowawczy i pójście znowu na zwolnienie. Ja tak zrobiłam byłam z pierwszym dzieckiem na macierzyńskim później wzięłam rok wychowawczego i zaszłam w ciążę jak się ten wychowawczy kończył. W dniu w którym kończył mi się wychowawczy mąż zawiózł do pracy zwolnienie i od tego czasu do porodu byłam na zwolnieniu a teraz macierzyński. Nie musiałam iść na ani jeden dzień do pracy.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Mmadzia nie wiedziałam że można żyć bez kawy :D
U mnie dwie z ekspresu to MUST BE !!!!

Dziewczyny, jak myślicie czy do zupki dla Małego mogę dodać seler naciowy ? Ja w życiu takiego czegoś nie jadłam, ale byłam dzisiaj w Lidlu i tak jakoś na mnie patarzyl i krzyczał kup mnie :) no i wzięłam.
I nie wiem co mam z nim zrobić :D

Ja dzisiaj wybrałam się na spacer do parku, w połowie drogi złapał mnie deszcz. Zmoklam jak kura, więc mówię wracam do domu. Pod blokiem oczywiście przestało padać.

Odnośnik do komentarza

Misiaczek, my również preferujemy Polskę. Polskie morze konkretnie :)
Ustka konkretnie :)

Mamuśka, zbij mnie, proszę :)
Ja po prostu wyraziłam swoją opinię tylko...nie wierzę w żadne gotowce i nie wierzę w uczciwość wielkich koncernów.
Ale to takie moje fiziu miziu.

Rose, Hania łapie uszko jak jest śpiąca. Za każdym razem prawe lub bawi się włoskami w okolicach swojego uszka.

Justynka, jedziecie autem?
Uwielbiam Chorwację. W szkole średniej byłam tam stopem :)

Liczy się, liczy... :)

Agnez, super są te naleciałości :)
My dziś na obiad jedliśmy ziemniaki :)))

Mar86ta, my mamy imprezę po chrzcie na 22 osoby i właśnie jutro mamy spotkanie organizacyjne i aż się boję ile nam zaśpiewają :/

Kasia8309, pewnie kojec przyda się na chwilowe odłożenie Zuzu. Ty będziesz mogła skorzystać z toalety lub jednego ziemniaka obrać :)
Może mała, jak się nacieszy raczkowaniem, to posiedzi dłużej i pobawi się w kojcu...? Czego Ci życzę ;)

Ania, z Krzysia taki przystojniak, że cokolwiek by nie założył, będzie wyglądał super :) a ubranko eleganckie :)

Misiaczek, my też dziś chodziłyśmy po deszczu, ale lekkim. Zaledwie kropiło, ale deszcz to deszcz :)

Buźka :*

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ja wódki też jakieś 2 lata nie piłam i jakoś sobie nie wyobrażam takiego picia na samą myśl jakoś mi nie dobrze. Ale drinaaa jakiegoś to już z chęcią, ale jednego. Nie potrafię się wyluzować nawet jak mąż trzeźwy zajmuje się Olkiem. Jakoś tak do siebie wzięłam, że zawsze muszę być sprawna i w pełni gotowa żeby zająć się moim synkiem.
My spacerujemy 2 razy dziennie łącznie ok. 4 godz. max byliśmy 5,5.

Mam pytanko, czy któryś bobas dostał lekko szorstkie policzki? Nie wiem czy tak po prostu czy jakieś uczulenie?

Aaa i jak gotujecie obiadki? długo. ja ostatnio długo gotowałam cielęcinę ;/ a tak zawsze jakiś mix warzyw i mięsko. czasem do tego ryż albo żółtko.
Czy jak wasze dzieci nie mają ząbków to dajecie coś im do gryzienia tzn, jedzenia samemu?

Odnośnik do komentarza

A, masz!! Ty Rewolucjo niedobra ;) bolało? (to były kopy:) Kaziczkowi znudziły się słoiczki, więc siłą rzeczy pora zacząć gotować... Ty, a może to Twoja sprawka :D hahaha
Kasia8309 jest w tym jakaś logika :D (w tym poznawaniu patologii od podszewki). Współczuję ciężkiego dnia... A opowiadania również posłucham w najbliższym wolnym czasie!! Ostatnio mam go jakoś maławo :/ Ale ciekawa jestem, choć ta tematyka jest mi obca :)
Ewulka ooo, to ładnie sobie spacerkujecie :)) jak Kazio zębów nie miał, to dostawał do mamlania chrupka i piętkę chlebka też :)) Zauważyłam, że czasem jego policzki są nieco bardziej suche, ale to szybko mija. Wydaje mi się, że to przez to, że czasem mąż zapominał posmarować go przed wyjściem na dwór :/ :))

O, matko, ale u Was wołają za dżamprezę!! U nas biorą 80zł za osobę, w tym 3 dania ciepłe i zimna płyta całkiem bogata :)

U mnie przesilenie wiosenne chyba okres potęgował, bo dziś już lepiej się czułam :)) teraz co prawda jestem padnięta, ale to przez nocki, dni mijają nam ostatnio bardzo.... - nie napiszę, bo wiadomo co będzie :D

Mmadzia, Kasia, Mar86ta, któraś jeszcze przesilona? NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!!!

Odnośnik do komentarza

Ewulka u nas są szorstkie policzki od kilku dniu. Na początku były zaczerwienienie, pozniej doszly takie jakby zoltawe plamki, a teraz plamki zginely a skora lekko sucha. Zawsze pomagal krem mimi, a w tym wypadku tak średnio. Tylko zastanawiam się czy to nie dlatego, ze mamy ta sama tubke od urodzenia Lidki. Nie wiem co to. Podejrzewam zmianę kremu spacerowego lub może jakaś alergie, ale raczej nie pokarmowa, bo nie podawałam żadnych nowosci. Jak nie zniknie do przyszlego tygodnia ruszamy do pediatry. Tak przy okazji: jakie używacie kremy na dwor/pole? Ja chciałam z filtrem i kupiłam perfekta na każdą pogodę. Tylko nie dość ze trudno rozsmarować, to filtr niewielki (6) i chyba nam nie służy. Polecicie coś?
Co do słoiczków, to jesli mam kupować warzywa i owoce z marketu albo nawet milej Pani z targowiska/straganu etc., ale tak naprawde niewiadomego pochodzenia i z nich gotować, to sorry ale słoik wydaje mi się bezpieczniejszy. Jednak to tylko moje zdanie.
Milego wieczorku!

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, nas wczoraj wypuścili ze szpitala - prawdopodobnie to było zatrucie pokarmowe wiec tez chyba musze się przerzucić ze słoiczków na gotowane własnoręcznie -chociaż tego nie lubię.

Kasia -może u twojej Zuzi zaczął się lęka separacyjny -mój Park mnie na krok nieodstepowal przez ok 3 tygodnie -najbezpieczniej mu było na rączkach. Na szczęście już mu przeszło i znowu potrafi sam się bawić chwile ;)

Misiaczek -my się wybieramy do Bułgarii w czerwcu -będzie juz ciepło, nie będzie tłumów, Patryka będzie można jeszcze wsadzić w wozek/nosidełko i coś zobaczyć. Nie ważne gdzie się jedzie -wszędzie są rodzice z małymi dziećmi -na całym swiecie i da się z nimi spędzić urlop. A nad morzem maluchy podobno jedzą piach w ilościach hurtowych..

U nas chrzciny 17.04 -mam nadzieje ze mały z ubranka nie zdarzy wyrosnąć. I chciałabym żeby siedział juz to fajnie zdjęcia wyjdą ehh

A co do wychodzenia na dwor i na pole to okazuje się ze to My z centralnej i północnej Polski to wieśniary (oczywiście z górnej polki!) bo my wychodzimy z pola na dwor a Krakowskie dziewczyny wychodzą z dworu na pole czyli one to Dworzanki ;p

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza

Wieczór trochę lepszy od pozostałej części dnia, Zuzia przebudzanki sobie robi, ale zaraz zasypia, więc nie jest źle.

Mamuśka01, przesilenie lekkie jest, jeszcze zespół napięcia przedmiesiączkowego też jest, a może to inny zespół? Hmmmm, na razie lepiej, żeby nie :)

Karolu, też to zganiam na lęk separacyjny, z mniejszym lub większym nasileniem.

Ewulka8 u Zuzi sucha skóra na buzi to objaw alergii zazwyczaj, ale ostatnio mamy z tym spokój.

Ja uciekam spać, dobranoc kochane, spokojnej i przespanej wam życzę.

Odnośnik do komentarza

Heja:)

Moja Tosia wlasnie sie obudziła i szaleje u mas w łożku w najlepsze. Śmieje sie, gaworzy i krzyczy:) Jest 23.17:)

Magda g. dzięki! A powiedz mi jeszcze co w takiej sytuacji z urlopem wypoczynkowym? Nie trzeba wybierać? Można od razu z macierzyńskiego na wychowawczy tak? i co w takim razie z tym zaległym wypoczynkowym?
Pieniążki dostawałas z powrotem od momentu rozpoczęcia zwolnienia lekarskiego?

Tak rewolucja na wakacje jedziemy samochodem. A nawet dwoma, bo jadą jeszcze moi rodzice i 14 letnia siostra:) Byłam raz na Chorwacji kilka lat temu i bardzo mi sie spodobało. Moi rodzice tez w niej zakochani i jeżdżą w zasadzie co rok. Z przerwami na baltyk:) Z tym ze oni nie preferują "biurowych" wczasów wiec zawsze sami na własna rękę i samochodem.
Wow, Chorwacja stopem? Podziwiam i zazdraszczam! Musiało być cudnie! Marzenie z młodych lat ale niespełnione:(
Ps. Mi dziś ziemniaki sie skończyły...;)
Jak Wasz katarek? Lepiej coś?

Ania śliczna stylówka dla Krzysia:) Będzie w niej genialnie wyglądał nasz fasolkowy George:) Poproszę pozniej o zdjęcie na priv:D

Ewelad Twojego gentelmena rownież chce zobaczyć w tym wydaniu na czerwone dywany:D

Mamuśka nie bij rewolucji bo sie zamknie w sobie i odejdzie albo coś...:(
:D

Jak Rudamaruda:( Kasia2307:( Olciak:( i inni..

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...