Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc dziewczyny nie wiem czy mnie jeszcze pamietacie? Cala ciaze bylam bardzo aktywna i przez pol roku zycia mojej corki a teraz zupelnie nie mam na nic czasu i taka nieogarnieta jestem:) Przepraszam Was ze nie jestem w stanie nadrobic zaleglosci ale moje dziecie wymagajace i wieczorem padam zmeczona spac a po ciazy niestety ma duze problemy z kregoslupem o tarczyca no i niestety wisi nade mna operacja ale mam nadzieje że sie wybronie. Powiedzcie mi prosze czy są tu jeszcze jakies mamy ktorych dzieciaki nie siedza? Moja juz skonczone 7 msc i niestety nie:( a ja w panice umowilam sie do rehabilitanta zeby rzucil fachowym okiem czy aby wszystko ok. Prosze tez o namiar o dobry i tani sklep z eko zywnoscia? Ania chyba kiedys podawakas link? Czy po rozszerzaniu diety tez dzieciaki maja problem z zabarciami i jak sobie radzicie? Moja cora staszne ma czasami tak sie meczy i daje jej wode kubeczek 220ml czasami wiecej wypije nie wiem czy to nie za malo? I suszona sliwka i jablko ale nie moge dawac jej caly czas tego samego:( daje tez lyzeczke oleju do jedzenia ale nic nie pomaga. Zasypalam Was pytaniami mam nadzieje ze pomozecie:)

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Lolka mój ma prawie 8 i też nie siedzi. Sporo jest jeszcze dzisciaczkow nie siedzących :)

Na zaparcia doraźnie można syropek, ale nie pamiętam nazywy :(
Przyjrzyj się co dajesz do jedzonka- może coś co powoduje zaparcia ? Np może kleik ryżowy w zbyt duzch ilościach? Albo coś innego co zapiera ?

Dziewczyny. U mnie pięknie. Siedzę w parku na ławce, Mały śpi. Ptaszki śpiewają, słonko świeci, jest jakies 25st, mam paczke ciastek, nogi wyciągnięte na ławce, CZY TRAFIŁAM DO RAJU? ?????

Odnośnik do komentarza

Misiaczek jeśli jeszcze jakiś mega przystojny anioł proponuje Ci coś do picia to rzeczywiście w raju jesteś :-D

Lolka u nas nie ma problemów z zaparciami więc nie pomogę. A co do picia to moja pije może 60ml dziennie (teraz jak jest ciepło trochę więcej) ale ja kp i czasami chce do cyca żeby się napić tylko.

mmadzia Ja też zakładam skarpetki ale za to 2pary bo tak w jednych to mi się wydawało ze może być zimno. Wczoraj było u nas ciepło ale strasznie wiał wiatr więc dresiki na nóżkach i skarpety a na górze body i bluza taka jakby cienki pilarek. Dzisiaj wyszłysmy z psem tak samo jak wczoraj a tu mega skwar no i nie wiem co założyć

Dzisiaj tak pięknie a od jutra znowu ma być chlodniej. Nawet się człowiek do dobrego nie zdąży przyzwyczaić...

Czy zamiast czapeczki można założyć opaskę? Czy nasze maluszki na opaskę za małe jeszcze?

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

LOLKA pamiętamy :)
Moja też nie siedzi. Ale myślę ze sie skupiła na raczkowaniu zamiast siedzeniu :)
Wody wypija może koło 60 i mi się wydawało ze to dużo :) A przez dzień jest na mm.
Ja do obuadku dodaje masełko. Choć nie wiem czy dobrze.

MAMAEWY co ty mówisz? Że ma być chłodniej? Ja nie chce :/ buu :/ A u nas dzisiaj opaska właśnie na głowie była i w razie w kaptur od bluzy.

MISIACZEK Ty tu o ciastkach jak połowa na diecie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki.

U nas też pogoda piękna,choć podobno masiępopsuć, a szkoda.

Miałyśmy dziś kiepski poranek, Zuzu tylko na rączkach chciała być, a każde położenie/posadzenie równało się nieziemski płacz, jakby ją ktoś żywcem ze skóry obdzierał. Ja z resztą też kiepsko się czułam, taka zmęczona i rozdrażniona, chyba jakieś przesilenie wiosenne czy coś. Dobrze, że małabudzi się bez płaczu i chwilę zajmie się sobą za nim ja się rozbudzę. Najczęściej wtedy wchodzi na głowę swojego tatusia i to dosłownie, ale on znosi to baaaaaardzo cierpliwie i ze stoickim spokojem.

Lolka, moja Zuzu siedzi oficjalnie od wczoraj. Problemów z zaparciami nie mamy, my raczej w drugą stronę. :)

Dzisiaj jak mąż wychodził z małą na spacertoteż zaryzykowałam opaskę, ale moje dziecię nie toleruje i zdjęłająjak tylko nadarzyła się okazja, dobrze, że dałam i czapkę w razie W.

Odnośnik do komentarza

KASIA moja też właśnie ściąga albo próbuje. Czasem się jej udaje ale przez większość dnia dzisiaj ja nosi. Liczę ze sie przyzwyczai.

Właśnie podziwiam jak moje dziecko sobie coraz lepiej radzi na podłodze :) drzwi są naprawdę fascynujące no i kapcie też są super :) Po panelach się slizga więc będę musiała pomyśleć nad oblozeniem podłogi czymś póki co.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, zazdroszczę Wam tej pięknej pogody na spacerach -my znowu upały spędzamy w szpitalu. Ale na szczęście Patrys juz chyba zdrowy. Po tym jak wczoraj puścił za przeproszeniem 7 pawii w 2 godziny i przelewal się bledziutki przez ręce to w szpitalu po 2 kroplowkach mu przeszło. Nie miał gorączki, nie jest to tez żaden wirus ani infekcja. Nie wiadomo co -ale stracha mi napędzil. Na razie karmie go tylko cycem bo mam dziwne wrażenie ze to było zatrucie - jedzeniem ze sloiczka - czy to w ogóle możliwe?

Napisze trochę o zabkach - tak z innej bajki bo wiem ze sporo o tym też rozmów było.
Ja myje Patrykowi jego 2 zabki pasta Zajka -od pierwszego zabka. A potem jeszcze przemywam gazikiem z wodą . To jest pasta bez fluoru i dobrze bo Patryk ja często łyka i gryzie mnie do tego -ale o gryzieniu innym razem. Jest też Elmex z fluorem dla niemowlat niby lepsza dla zębów ale z tego co wiem to nadmiar fluoru może powodować odwapnienie kości wiec wole nie ryzykować do momentu aż nauczy się wypluwać pastę.

A teraz z doopki strony -czy jak jest tak gorąco to zamieniacie krem do pupy na puder? A jak tak to jaki?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza

Hejo!

Dziewczyny my dziś na polku ( tak, my na pole chodzimy nie na dwór haha:D ) byłyśmy tylko w bawełnianym body dł rękaw i legginsach. I skarpety of kors:)
Mamaewy i opaska na główce jak najbardziej ok przy takiej temperaturze.

Lolka my okropne problemy z zaparciami miałyśmy i pomogła zmiana diety. Ze słoiczków na przyrządzone przeze mnie. Do tego suszona śliwka która tez sama gotuje i blenduje lub gotowa ale koniecznie z bobovity..
Syrop to faktycznie lactulosum ale jak na nas nie zadziałał. Stosowany 3 tyg!!

Karolu to pewnie jutro wyjdziecie skoro juz jest dobrze:)
Ja do pupki niezmiennie stosuje krem. Pudru nawet nie mam bo nigdy nie kupiłam:) ale polecany jest babydream. Super skład.

Kasia współczuje ciężkiego dnia! Oby jutrzejszy był lepszy!:)

Ewulka mam pytanie do Ciebie jako do eksperta w tym temacie. Chyba dobrze pamietam...;)
Czy będąc na urlopie wychowawczym w momencie kiedy zajdziemy w ciąże, można go przerwać i pójść na l4 a dalej znów na macierzyński?

Buziaki i miłego wieczoru!

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie,
Dzisiaj też założyłam córci opaskę, nawet jej nie ściągała. Pogada przepiękna, spacerowałyśmy i delektowałyśmy się ciepełkiem.

KaroLu, zdrówka dla synka. Dobrze, że już zajada cycusia i ma się lepiej.
Ja już rzadko smaruję tyłeczek córci, staram się kosmetyki ograniczyć do minimum.

Lolka, Agatka też jeszcze nie siedzi samodzielnie. Dzięki, że przypomniałaś mi o cielęcinie, muszę zakupić. Do tej pory zajadamy indyka i kurczaka, a przecież cielęcina też dla maluszków.

Mmadzia, u nas też kapcie robią furorę, Agatka tylko czeka na okazję, by je pogryźć i polizać. A jakiego spida dostaje, by do nich się dorwać : ) do żadnej zabawki tak nie pędzi.

Odnośnik do komentarza

Karolu Ja to uważam że wszystkim można się zatruć, gotowymi uliczkami również. Dobrze ze już lepiej
A co do ząbków to spotkałam dziś koleżankę z synkiem 13miesięcy. Wracali od dentysty Bo ponoć po skończonym roczku powinien dentysta obejrzeć ząbki maluszka- slyszalyscie o tym?

mmadzia próbowałam opaskę ale nie spotkało się to z aprobatą. Wytrzymałą na głowie całe 2minuty :-) więc niestety ale póki co muszę czapki zakładać

Justynka Ja też chętnie dowiem się co nieco w tym temacie bo jeśli pracy nie uda mi się zmienić to do obecnej raczej nie mam co wracać.
Czyzbyscie już planowali rodzeństwo dla Tosi? :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Powitanko :)
Rewolucja kawa działa cuda mówisz.... szkoda, że ja jej nie lubię ;) Hanusia mówi "ta", bo to zgodna na wszystko dziewczynka :P Jak pupcia Hani?
Agnez my też wychodzimy "na dwór" :D
MamaEwy ja wypompowana jestem dziś, ale zrzucam to na okres, brak słodyczy hahaha i wstawanie nocne :)) te dwie ostatnie nocki tylko ja wstawałam, dodatkowo od 7 na nogach i wszystko tak się nałożyło....
Lolka2015 oczywiście, że pamiętamy :)) mój Kazik dopiero próbuje siadać, ale ma jeszcze okrągłe plecki.... mam nadzieję, że to nie jest powód do zmartwienia! z zaparciami nie mamy problemów, więc nie wiem, cóż jeszcze poradzić :( Patrz, Ewelad wpadła jak burza, ale w krótkim poście dała radę na wszystko! :)
Misiaczek taaaaak, to był raj... ciasteczkowy raj :P hahaha był przystojny anioł?
Kasia8309 uuu, widzę, ze przesilenie wiosenne dopadło więcej z nas :( ale minie!! musi :)
KaroLu dobrze, że kroplówki pomogły!! ja też stosuję krem do pupci póki co... tzn. nie przy każdej zmianie pieluszki, tylko po koooopci ;)
Rose, Mmadzia u nas kapcie też są niezwykle atrakcyjne (choć już dosyć zużyte, muszę zmienić!), ale najbardziej przyciągająca jest noga od krzesła bądź stołu - mniam, mniam :)
Rose 2 dzień dietki zaliczam do udanych... :))

Odnośnik do komentarza

Mamaewy ja na 90% nie wrócę do pracy bo zwyczajnie mi sie to nie opłaca. Wole pobyć dłużej z Tosia. Poza tym budowa-tam tez będzie sporo pracy. Nie wyobrażam sobie chodzić na dwie zmiany do pracy, poświecić czas Tosi i jeszcze budowie... Tak wiec zostanę w domu na wychowawczym. A jak juz wprowadzimy sie w przyszłym roku do nowego domu to sie zobaczy... Ponoć w nowym domu trzeba nowe dziecko zrobić:D a ze i tak planujemy kolejne to czemu nie?:)

W ogóle jak widzę kobiety w ciąży to mi sie tak miło robi, od razu sie uśmiecham i tęsknie za tym stanem... Wy tez tak macie?;)

Mamuśka gratuluje powodzenia w diecie! I trzymam kciuki za pełen sukces!:)
Przespanej nocy!

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

KaroLu, wspolczuje choroby i pobyty w szpitalu. U nas byla piękna pogoda na Wielkanoc a my w domu kiblowalismy bo mala zlapala trzydniowke :( Pogoda sie jeszcze nacieszymy, najważniejsze ze maluszki juz zdrowe. ;)Oby was jak najszybciej wypisali. :)
Justynka, masz racje, jesli tylko masz tylko taka możliwość to zostań z Tosia. Dla mnie pól etatu i dom to nie do ogarnięcia a co dopiero caly. Tez troche tesknie za ciążowym stanem :) My tez myślimy o jeszcze jednym maluchu ale jakos nie umie sie zdecydować. Rozważam za i przeciw a powinnam sie spieszyc z racji wieku :/ Może los sam zdecyduje :P
U mnie tez jakies przesilenie chyba i do tego okres. Nic mi sie nie chce a roboty huk :/ Moja cora, mimo skończonych 8 mcy sama nie siada, nawet nie próbuje ale znudzona leżeniem domaga się posadzenia cwaniara i wtedy pięknie sie bawi, stabilnie i swobodnie siedząc. :D Zaczyna za to się podciągać do wstawania, na razie na kolana i dość. Z głowy i stop ściąga wszystko jesli tylko da rade wiec my często wychodzimy w kapturze tylko zamiast czapki. Tylko ze na wyspach troszkę inny klimat i tutaj tylko polskie dzieci w czapkach chodzą, tubylcze niemal rok caly z gola glowa paradują niezależnie od wieku.
Lolka, nie tylko Ty nieogarnięta, ja również. Mam wrażenie ze na nic czasu ostatnio nie mam.

Odnośnik do komentarza

Justynka - wydaje mi się że tak możesz przerwać wychowawczy, ale nie wiem czy nie musiałabyś "wrócić" na jeden dzień do pracy i wtedy l4.
Też jak widzę kobiety w ciąży to mordka mi się cieszy :D baaa, nawet jak moje koleżanki są w pierwszej ciąży to czasem ciężko mi się powstrzymać od dobrych rad, jakbym już kilkoro dzieci urodziła hehe.

Lolka- mój Oluś też jeszcze nie siedzi, też słyszałam że niektóre dzieci najpierw raczkują później siadają. Koleżanki syn usiadł dopiero na roczek i niby też z nim jest ok.
W każdym razie ja chciałabym żeby Olek szybciej usiadł.

A czy jest jakiś czas do kiedy powinien wyjść ząbek pierwszy ?

Ja dzisiaj też znowu miałam problem jak ubrać skoro tak ciepło na dworze...

Odnośnik do komentarza

przezylam drugi dzień bez słodyczy... uff było ciężko ;p sama dieta ok, ale mam problem z regularnymi posiłkami, musze się bardziej postarac i zaplanować wczesniej co o której...
Ale pogoda była dziś wspaniała, w sumie wyszły nam trzy spacerki! Z czego jeden do lekarza na bilans: mały wazy już 9,7 kg ma 73 cm. I rozwija się dobrze - chociaż nie siedzi i nie raczkuje :)
Justynka no ja słyszałam że trzeba na ten dzień wrócic własnie...
KaroLu przykro czytac o tym waszym pobycie w szpitalu... oby już koniec był!

Krzyś też uwielbia kapcie! ja nie wiem, co te nasze dzieci...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Justynka -z tego co wiem trzeba na 1 dzień wrócić ale na ten jeden dzień bierze się urlop na żądanie a na kolejny dzień już L4 musisz mieć.
Ja juz tez myślę o kolejnym dziecku ale jak na razie nie mam @ mimo, że w nocy juz nie ma kp. Musze jakos przestawić Patryka z cyca na butelkę - czy którejś z Was już się to udało?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Justynka, a ja słyszałam że w dniu w którym miało by się wrócić -przychodzisz i dajesz L4.
My chcemy zrobić tak samo... tzn chcemy zaciążyć będąc na macierzynskim albo w czasie kiedy będę wykorzystywać uzbierany urlop.
Ale ja też cały czas kp no i jakos póki co jeszcze nie zaskoczylismy; -) a się nie zabezpieczamy wogole.
A nie chce jeszcze odstawić Małego bo po prostu kocham kocham kocham karmić !!!!
Ale jak widzę brzuszki to już chce być W ciąży ;-) bardzo za tym tęsknię ;))))

DziewCzyny spacerujace po lesie- wczoraj słyszałam w wiadomościach ze ostrzegają przed kleszczami. Że ponoć jest bardzo dużo, nic nie wymarzlo po zimie i już są. Że to nie jest typowa dla nich pora więc ludzie nie przyzwyczajeni. I żeby się dokładnie oglądać. Wiex uważajcie na siebie i dzieci :)

Mamuska-tak- był przystojniak ;-) SPAŁ W WÓZKU haha ;)
Najprzystojnieszy aniolek na świecie ;-))))

Dziewczyny, czy któraś z Was wybiera się w cieple kraje z maluchem w te wakacje ? My chxemy jechać Ale po sezonie- jak nie będzie już tak gorąco.
I się zastanawiamy gdzie ;-)

Odnośnik do komentarza

Mmadzia, a macie skarpetki z antypoślizgami? Może nie trzeba by obkładać podłóg?

KaroLu, słoiczki nie są wcale tak bezpieczne jak się wszystkim wydaje.
Nie wierzę, że ktoś zadba o moje dziecko lepiej niż ja. To są ogromne koncerny, a wiadomo czy się kierują....
No to podpadłam :) ale nic to :)
Jeszcze raz życzę zdrówka :)

Justynka, my też na polko chodzimy :)
Na dwór to wracamy :)

Całkowicie Wam się koopki unormowały?
Super chruper :)

Puder babydream polecam. Na upały lepszy niż tłusty krem, bo poopka się mniej poci.

Mamuśka, kawa jest cudoooowna :)
Za każdym razem jak wypije, to żałuję, że tak szybko...
Poopeczka Hani lepiej. Już nie piecze, ale lekkie zaczerwienienie nadal jest.
Dziękuję :)

Justynka, ja bardzo tęskniłam za kolejną ciążą po Jasiu. Teraz już nie. Być może przez traumatyczny poród, a może przez to, że zawsze marzyła mi się dwójczka :)

Mamuśka, Ania, ja też nie poległam i dugi dzień diety ok. No i właśnie...regularne jedzenie...jak to zrobić przy dwójce dzieci...?

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)

REWOLUCJA skarpetki tu nic nie dadzą bo kolana się slizgaja :/ przydałyby się spodnie z antyposlizgami na kolanach :)

Co do kleszczy to moja najstarsza miała już gdzieś na początku marca :/ antybiotyk już był więc my sezon zaczęliśmy.

Za to średnia moja uwielbia wszystko co Agatkowe. Dojada po niej kaszke dopija mleko je obiadek i nawet wodę jej wypija właśnie z kubeczka :) Jak karmię mala czymkolwiek to tylko czeka żeby nie dojadla do końca lub wręcz mi mówi ze Agatka już nie chce :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...