Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szczęściaraaaa

Nie nadrobilam jeszcze ale spieszę doniesc, że myjemy przegotowaną woda buzię i oczka od urodzenia, nawet nie wiedziałam że można solą.

Maag miałam tak samo z lewą piersią z tydzień, dwa. Bałam się że stracę w niej pokarm ale samoistnie się naprawilo. Przystawialam do niej częściej. I teraz jak karmię druga to z niej się leje ciurkiem a już spałam w samej piżamie i znowu stanik musi wrócić. Tylko z lewej się leje jak karmię z drugiej od początku, śmiesznie.
Maciek je non stop. W nocy co godzinę, w dzień co 1,5 i płacze jakbym mu tydzień jeść nie dawała. W ogóle najlepiej jakby miał cyca pod nosem cały dzień i chwytał kiedy mu się zachce. Tylko się kładziemy przetacza się na boczek, nogi na mój brzuch i wio. Śmieszne.
Byliśmy z tymi wynikami i nie jest za dobrze, musimy powtórzyć. Pani dr liczy że to efekt szczepienia. Oby. Byliśmy dziś cały dzień na polu.

Odnośnik do komentarza

Ale się tego nazbierało do czytania :)
U nas dziś piękna pogoda, a ja z domu zbytnio wyjść nie mogę :) Muszę się jeszcze trochę wykurować. Mąż zabrał Zuzię na spacer, a ja mam chwilę dla siebie i czas na nadgonienie forum :)
Monikae, niezły charakternik Ci rośnie w domu, hehe.
Marta, my tak z tym spaniem robimy od dawna. Jak Zuzia się czasami przebudzi w nocy, to dajemy jeść dopiero wtedy kiedy widzimy, że nie ma szans na zaśnięcie z powrotem. W rezultacie dziecko przesypia już całe noce. Rzadko zdarza się karmienie nocne :) Zuzia potrafi spać od 21:00-22:00 do 8:00-9:00 bez żadnej pobudki. To wszystko wypracowaliśmy metodami z książki "Pierwszy rok życia dziecka", które kiedyś wklejałam. No ale wiadomo, że każde dziecko inne i nie zawsze te metody działają.
Green, już niedługo mąż wróci, to Ty będziesz się relaksować :) Powinnaś jakieś wakacje sobie zaplanować albo Spa z najlepszą przyjaciółką ;)
Mila_mi, super elegancik :)
Florentynka, ale się uśmiałam z tego wisiorka :P haha
Lusia, no włosy to Dawidek ma boskie! Widzę, że już chyba pierwsze strzyżenie zaliczone i grzywka wyrównana :) Sto lat dla Dawidka :)
Padme, Polcia prześliczna. Cukiereczek. Kolejna forumowa gwiazdeczka :)
Staś też super przystojniak :)
W ogóle wszystkie dzieciaczki tutaj, to takie małe cudaczki :)
Edziula, my ubraliśmy w kombinezon, bo nasz jest nie zagruby. Po prostu żadnym kocykiem nie przykryliśmy i tyle.

Tyle piszecie ostatnio o tych fryzjerach i wklejacie foty pięknych włosów i tak myślę sobie, że ja też muszę się w końcu wziąć w garść i się wybrać na małe strzyżenie. Ostatni raz byłam na początku września, ale ja mam sombre, więc odrosty jak najbardziej wskazane ;) Jednak podciąć by się przydało, z 10 cm minimum ;)

Miłego wieczorku życzę, a tym co się badają spokojnego czasu oczekiwania na wyniki, no i oczywiście oby te wyniki były dobre :*

Odnośnik do komentarza

Hejo. Forum plata figle wiec pisze w notatniku :).
Sto lat dla Dawidka :).
Mind suuper kolor tez wlasnie taki bym chciala :).
Hmmm kurka juz zapomnialam co moalam napisac.
Mamo joasi ale sie meczycie z ta skora juz tyyyle czasu moze by testy z krwi zrobic ??( bo nie pamietam czy myslalas o tym)

Dzis przezylam chwile grozy. Zosia spadla z kanapy. Poszlam zaniesc do kuchni ( a mam otwarta na salon) miseczka nagle slysze łomot patrze a Zosia na podlodze i w ryk no to ja raz dwa ma rece a po telefonie do meza wzielam Zosie do piersi ale tak sie trzeslam ze strachu ze szok... Zaraz potym poszlam do pediatry i mowil ze wszystko wyglada wporzadku i zeby sie nie stresowac...

A dzis na spacerze podnioslam Zosi oparcie i ponad poltorej godziny ogladala swiat a zawsze ledwo co czula dwor juz spala takze szok

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_55292.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Agnes,wspolczuje tego strachu i cale szczescie ze nic sie Zosi nie stalo.dobrze ze skonsultowalas to od razu u lekarza i mozesz teraz spac spokojnie.Musimy sie niestety juz przestawic na to ze nasze szkraby sa juz ruchliwe,nawet takie leniuszki jak moja Lilka moga nagle zalapac jakis obrot i wypadek gotowy.
Dziekuje za komplementy,a swoja droga to ciekawosc mnie zzera jak mnie sobie wyobrazalyscie:)
Lilka dzis byla na spacerku w kombinezonie zimowym ale nie miala wyjscia bo jestesmy u rodzicow i innej opcji ze soba nie mialysmy.mysle ze w takie dni jak dzis to spokojnie juz bez kombinezonu tylko kurtka,lzejsza czapka,ewentualnie rajtuzki pod spodenki.Niestety maja wrocic chlodniejsze dni...:(w kazdym razie ja jutro juz zostawiam gondole u rodzicow na przechowanie i od srody ruszamy w miacho w spacerowce:)Ja tez zaczelam ostatnio podwyzszac to oparcie zeby cos widziala.a dzis ja wyciagnelam na kolana w parku i dostala oczoplasu,szal normalnie!:))

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie Mamusie i ich pociechy! Czy mogę i ja do Was dołączyć? Podczytuję forum od wakacji, ale ostatnio już coraz bardziej regularnie. Czuję sie jak szpieg i nie do końca mi z tym dobrze, dlatego miałam dwa wyjścia: albo już tu nie zaglądać (niemożliwe!) albo jak człowiek ujawnić się i przywitać :-). Co nieco o mnie: mam na imię Kasia, jestem chyba jedną z najstarszych z Was (mam 38 lat), jestem mamą dwóch cudownych chłopców: Dawida (11 lat) i Franka (ur. 12.09).

Odnośnik do komentarza

Sto lat dla Dawidka :) Ale on ma swietne wloski. Zazdraszczam ;)

Kurcze a ja chyba za cieplo ta moja Anie ubieram, ale ciagle sie boje, ze mi przemarznie. Niby drugie dziecko, ale jakos tak nie pamietam jak to bylo z Adamem.

Ja tez jutro wybieram sie do fryzjera :)

Agnes wspolczuje stresu. Ja to pewnie bym spanikowala... Ale dobrze, ze skonsultowalas to z lekarzem i teraz mozesz spac spokojnie.

Wszystkim czekajacym na wyniki zycze aby byly jak najlepsze :)

A tak w ogole to wszystkie dzieciaczki sa udowne. Do schrupania :*

Witam nowa mamusie :)

A u nas juz po zabawie, chociaz pod oknami przez cala noc beda wracac imprezowicze :/

Zycze wszystkim spokojnej i przespanej nocki. Buziaki

Odnośnik do komentarza

Sto lat dla Dawidka:) świetne włoski.
Dziewczynki wygladacie świetnie. Ale bobaski górą:) są prze cudowne:) najslodsze normalnie mniam mniam
Witam Nowa mamusie:)
Agness współczuje sytuacji. Zawału mozna dostać. Dobrze, ze już wszystko dobrze. Wszystkie tak chodzicid D fryzjera. Ja myślę dopiero iść na święta. Bo mam ala ombre. Co prawda teraz odrosly i ścięcie fatalne. Ale z apuszczam. Tyle miałam pisać i zapomniałam.
Mam pytanko dziewczynki. Skoro ja ze swoją długo nie spacerowalam. To myślicie, ze powinnam stopniowo ja przyzwyczaić??

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Mermide fajnie, że się wybawiliście :) dzieci miały sporo atrakcji.
Keleman witaj, jak to miło, że dołącza ktoś w moim wieku ;) tzn. ja w tym roku skończę już 39,szok !
Ja dziś małą ubrałam za ciepło, niby bez kombinezonu ale brakło mi wyczucia i na cmentarzu zdejmowałyśmy jedna bluzkę, trzeba się przestawić i chyba lepiej ubrać lżej i mieć ze sobą dodatkowo kocyk niż przegrzewać.
Mindstrikcs miałaś kiedyś takie uczucie słuchając radia, że słuchasz np. Kamila Losela z Radia Zet albo jakiś lektor z filmów, oswajasz się z jego głosem, nabierasz wizji co do jego wyglądu czasem szczegółowych bardziej lub mniej a potem widzisz go w tv i mówisz, ojeju myślałam, że on wygląda inaczej! I tak właśnie było z Tobą :)
Agnes współczuję przygody, dobrze, że Zosi nic nie jest.
Milutka jeśli jest ładna pogoda to ja bym poprostu wyszła bez żadnego oswajania, może poprostu zamiast dwóch godzin to idźcie narazie na godzinę.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Siemka mamuśki! U nas ząbkowanie ciąg dalszy. Moja mama dziś nas odwiedziła i stwierdziła, że Kurczakowi idą górne jedynki... Ehh tak mi go żal jak tak płacze!! Mam do siebie pretensje, że nie mogę mu tego bólu oszczędzić:-(
Agnes ja pitole kuźwa mać!! Do tej pory mi serce wali po przeczytaniu twojego posta. Współczuję stresu i cieszę się że wszystko ok. Chwilę grozy musiałaś przeżyć biedna:-(
Davidkowi zdrówka zdrówka zdrówka zdrówka zdrówka!!
Keleman witamy, pisz co tam u Was!!
Mind ja też sobie Ciebie inaczej wyobrażałam, nie wiem jak ale chyba taką czarnowłosą bardziej hmm... Niemniej jednak piękna z Ciebie kobitka:-)
Charlotte niezmiennie wyglądasz jak siostra Stasia;-)
Dobrej nocy mamuśki!

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Sevenka - ja też w tym roku 39 skończę ale dopiero w grudniu ;-) więc do tego czasu mam skończone 38 i mocno sie tego trzymam ;-)

Monikae, pytasz co u mnie? To samo co u Was :-). Jak czytam o Waszych problemach, obawach, radościach to możemy sobie rece podać. Dzięki forum wiem, że wszystkie te "przeboje" jakich doświadczam ze swoimi dziećmi przechodzi większość mam. Podobnie z problemami w związku: i tu chciałabym dorzucić swoje trzy grosze na prolemy małżeńskie (partnerskie). Otóż kilka lat temu mielismy z mężem "mały" kryzys. Ja czułam sie niekochana, niezauważana, ogólnie wydawało mi sie, że jestem mojemu mężowi obojętna. I co zrobiłam? Napisałam do niego list. 7 stron! Bo stwierdziłam, że na początek rozmowa nie ma sensu: bo ja od razu się rozrycze, powiem nie to i nie tak jak bym chciała. A list przynajmniej mąż przeczyta, przeanalizuje (poprosiłam go o to) i po jakimś czasie porozmawiamy. Jesteśmy razem do tej pory, dogadujemy ie, szanujemy i kochamy:)

Odnośnik do komentarza

Jejku nadrabialam forum dwie godziny kosztem M JAK MIŁOŚĆ HE HE. TERAZ juz nie pamiętam kto co.
Oczywiści dzieciaczki słodkie a bliźniaczki to już w ogóle.
Sto lat dla Dawid ka a my zaraz pół roku.
Keleman witaj. Ty i Sevenka jesteście prawie moje rowiesniczki. Ale ja jednak najstarsza.
Wszystkim życzę spokojnej nocki i dużo snu. Buziaki.

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Mamy kurtke:) Udalo sie kupic,tyle,ze nie wiem,czy nie za ciepla do gondoli. Milutka,jak byly mrozy i smog tez nie wychodzilosmy ze trzy tygodnie,potem wyszlam od razu na ponad godzine i nic sie nie stalo,a temp. byla wtedy ponizej zera. My dzis bylismy w cienkim kombinezonie i w zimowej czapce,bo jeszcze nie mamy innej. Jakie buty widzialam w deichmannie dla Malego,ale cena zabojcza,100 zl,no i nie przepadam za firmowkami i znaczkami,ale te byly boskie,adidasa. Musze zejsc na ziemie:) R.powiedzial,ze do chodzenia mozna kupic lepsze,ale tak tylko dla picu,co to to nie:)
Witam Keleman:) Mamy jednakowe lata i dzieciaki z tego samego dnia:)
Rozmawialam dzis w sklepie z kobitka,u ktorej jest osiemnascie lat roznicy miedzy dzieciakami i podniosla mnie na duchu,bo naprawde fajnie wyglada i jest pelna zycia. No i tez zastanawiala,ze troche pozno urodzila,majac 40 lat i jak to bedzie,a teraz corka ma 16 lat i w moment zlecialo:)
Agness,dobrze,ze nic sie nie stalo.
Mermide,super macie z tym karnawalem,mialam okazje kiedys zobaczyc to na zywo i swietna impreza:)
A my buzie myjemy w kapieli zwykla woda i akurat buzia jest ladna:)
Nie chce pisac,ze Igor nie ulewa,bo jak tak napisze,to pewnie zacznie:) Poki co,u nas nigdy nie bylo tego problemu.
No i Monmonka,wracaj szybko do zdrowia,bo to slonce daje tyle energii,ze szkoda,zebys nie skorzystala,a z ta pogoda to roznie jeszcze moze byc:)
Mindtricks,ja myslalam,ze wygladasz jak duza Emilka:) I chyba sie bardzo nie pomylilam,bo chyba podobne jestescie?
Milej nocy,u nas chyba bedzie ciezko:(

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

No i post miał być o dzieciach a wyszedł o mężu ;-)
Wiec krótko o moich czortach:
Dawid, prawie 11 letni, urodziłam przez cc ponieważ w ostatnim etapie ciąży wykryto u mnie gestozę. Dawid jest z tych zdolnych ale leniwych. Przechodzi teraz jeden z wielu okresów buntu, ale bratem jest cudownym. Śmiałam się, że prowadził mi ciążę, bo wiedział co u dzidzi w każdym tygodniu ciąży się dzieje i jak rośnie :-).
Franuś: kopia swojego brata:-). Też cc - powodem była tu przebyta w poprzedniej ciąży grestoza i zagrożenie w tej, poza tym miałam cukrzycę ciążową. Mały miał kolki do 4 mca - i tu Wasza pomoc nieoceniona! Skorzystałam z wielu rad, poza tym wspierałyście się nawzajem a mimo to ja też to wsparcie czułam. Teraz czekamy na pierwsze ząbki - ostatnie tygodnie (noce) są straszne. Pobudki kilka-kilkanaście razy, no szok.. Ale mam nadzieję, żę niedługo to minie

Odnośnik do komentarza

Agnes, ale musiałaś się strachu najeść... współczuję sytuacji. Najważniejsze, że Zosi nic poważnego się nie stało. To chyba taka mała przestroga, że wszystkie powinnyśmy mieć oczy dookoła głowy i jednak ograniczone zaufanie do naszych malutkich niewinnych pociech ;-)

Mila_mi, już jest w miarę ok i planuję jutro wyjść na spacer, choć u nas taka ładna pogoda chyba była tylko jednodniowa. Jutro ma znowu popadywać.

Keleman, witam :-) Fajnie, że się odzywasz. Z chęcią poczytamy co u Ciebie, a i zdjęcia są też mile widziane :-)

Calineczka, co jak co, ale m jak miłość nie może być ważniejsze od nas :-p

Ja się zbieram do wyjścia z wanny i chyba walnę się do łóżka :-)
PS. Prysznic chciał mój mąż montować, ale został spacyfikowany :-p Argument, że w wannie zawsze można wziąć prysznic, a pod prysznicem kąpieli nie, przemówił mu do rozsądku. Teraz sam potrafi siedzieć po 2h w wodzie po szyję i pianie po nos. Taki królewicz heh ;-)

Dobranoc Mamcie :-*

Odnośnik do komentarza

Witaj keleman ;) no to teraz czekamu tylko na foto , bo wiesz... My tu lubimy zdjecia :)

Balam sie o ta loja Zosie i do tej pory czuje ze noc bedzie na czuwaniu. Jak wrocilismy od pediatry to dalam jej takie kazanie ze ja baaardzo Kocham i zeby mnie tak nie stresowala a ta sie smiala do mnie :). Za to dzisiaj udalo jej sie ciut do przodu popelzac zamiast do tylu to maz sie smial ze dostala w lepetynke i zatrybila to zaraz bedzie gadac w 5jezykach :D

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny to ja myślałam że jestem najstarsza a tu widzę że więcej mamusiek w podobnym wieku :)
Keleman ja tez jestem z grudnia tylko że mam już 39 :)
Agnees wspólczuję,stresu się najadłaś ale grunt że Zosi sie nic nie stalo.
Ja dziś ubralam Maćka w krotkie body, cienki sweterek, rajtki i welurowy cieńszy kombinezon plus czapka. Też wiekszośc spaceru świat oglądał bo mu gondolę podniosłam :) u nas dziś w słońcu bylo 19 stopni :)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Agnees - serce na chwilę mi stanęło. Dobrze, że wszystko jest ok.
Mindtricks - ja to chyba pewna byłam brunetki ;)
Keleman - witaj :)
Moja nie cierpi wręcz przegrzewania. A dziś coś przez jazdę autem i wizyty jej się pokręciło i zasnęła po karmieniu w aucie i śpi do tej pory. Tego jeszcze nie grali ;)
A dzień był i u nas tak piękny, że aż nie mogę sie doczekać lata ;-) Póki co dali mi tylko polizać lody przez szybę, bo tyle jeszcze do wakacji ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkvcqgdgdqdv4a.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nadrabiłam, ale napisze żeby nie zapomnieć :)
Piękne zdjęcia, piękne zadowolone Maluchy i ich mamy! :)
Kasia dobrze zagrałas z mężem!
Sto lat dla Tosi!
Mindtricks - mam podobne doświadczenia z pobytu u rodziców :) Mały rano do dziadków, ja dosypiam, mogę się też na spokojnie wykąpać, a co najważniejsze nie muszę organizować obiadu. Wszytko pyszne i zdrowe. Uwielbiam do nich jeździć. Szkoda że mój mąż tego nie rozumie.
Widzę że nie tylko mój taki marudny i wstawiający w nocy. Zawsze to jakieś pocieszenie. Jutro mamy szczepienie. Z każdą wizyta coraz bardziej boje się NOP, bo coraz więcej czytam.
Pocieszylyscie mnie też, że nie tylko mój mąż w ten sposób zajmuje się dzieckiem! Komputer, telefon, Xbox... Jest taki dziecinny... ale może to u nich normalne.
Chyba tyle miałam póki co do napisania, wracam nadrabiać. Pozdrawiam z pierwszego karmienia ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ko4mkw3ce.png

Odnośnik do komentarza

Witam sie pierwsza.
I od poczatku pytanie. Po 5ciu dniach odstawilam fenistil k
I krostki na czole wrocily a na domiar tego wczoraj posmarowalam jej szyje kremem bepathem sensiderm i dzis bardziej czerwona hmmm czy to przypadek ? I to wszystko zaczelo sie od pierwszej marchewki :\ ale szyje miala czerwona przed wprowadzwniem kaszki i nie wiem czy ta szyja jest po kaszce. W piatek mamy alergologa i tu pytanie czy dac jeszcze ten fenistil czy czekac do wizyty ?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Agness moim zdaniem nie dawaj już. Jak załagodzisz to alergolog nie zobaczy tego co powinien.
Co do ubierania maluchów to ja ma cieńsze kombinezony. Kurtki nie kupuje na razie, chyba że okaże się potrzebna. Teraz kombinezon a potem znając nasz kraj od razu zrobi się tak ciepło że na body będzie śmigać ew w dodatkowym sweterku.
My dziś nie śpimy od 6 i Gosia ma już pierwszą drzemkę. Jutro kończymy pół roku. Szok!

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...