Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Oto ale tu cisza
My miałyśmy dzisiaj maraton po sklepach,pojechałam ze swoimi dziewczynami na zakupki bo starsza jeczala że chcę kupić jakieś koszulki.oczywiście obkupilam też Amelke dwie pary spodni i dwie bluzeczki w smyku i komplecic w h$m i ubranko na odwiedki dla małej Zosi.o synku też nie zapomnialam he he a sobie kupiłam tylko pyłek do hybrydy he he

Odnośnik do komentarza

Monmonka,ja tu widze u ciebie ol inkluziw:)zupelnie jakbym widziala moja corke w kapieli:napoj,serek danio,chrupki,swiece i czesto.....harry potter:)))

Spoznione zyczenia dla Tosi!co by zdrowko zawsze dopisywalo,grono wiernych przyjaciol bylo zawsze duze,mlodszy brat zeby sie nie naprzykrzal,super przejazdzek konnych no i samych piatek w szkole!I widze ze jak Emi Tosia tez lepiej dogaduje sie z chlopcami?

Co do wychowania dzieci i rad to dxiekuje wam za mile slowa,ale nawet nie wiecie ile ja mam dylematow i sama szukam podpowiedzi w tych kwestiach.

Ja nadal u rodzicow,fajnie bo rano jak nakramie i przebiore Lili to podrzucam ja dziadkom i moge sie jeszcze wyspac do 10:)a dziadkowie zachwyceni jaka ona grzeczna.

Zdjecia wstawiacie fantastyczne i oby ich wiecej bo tez lubie je ogladac:)Sevenka,ale mi smaku narobilas tym tiramisu!uwielbiam ten deser ale nigdy go nie robilam bo moj maz jest mistrz w tym temacie:)no i chodza za mna te sakiewki ze sxpinakiem i feta ktore robila Iwa,tez wygladaly przepysznie.Ale powiem wam ze na wikcie mamusi tez nie jest zle,jedzenia po sufit no i....nie musze sama martwic sie co tu wyczarowac na obiad;)

Tez musze wybrac sie na zakupy,pewnie pod koniec tygodnia jak maz bedzie mial wolne zeby posiedziec z Lilka a ja wezme Emi i skoczymy do jakiejs galerii.Emila od czwartku ma rekolekcje wiec dzien bedzie luzniejszy.Ja planuje kupic jeansy no i legginsy na rolki dla Emi.
Agnes,a jak twoja metamorfoza?ja tez wczoraj w domu farbowalam wlosy,nawet udalo mi sie je rozjasnic zwykla farba bez zadnej dekoloryzacji itp wiec jestem zadowolona.Maag,ty to wygladasz ladnie nawet z nalozona farba u fryzjera,takze wiesz...:)A twoja Hania jak zatrzepocze tymi swoimi rzesami to chlopaki beda za nia latac ze hej:)

Milej nocki!ja koncze sciagac mleczko i lece sie napic piwka free z mamusia:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

A u nas jak zwykle niedzielna cisza;)
Emilka juz spi w lozeczku. Mielismy dzis gosci wiec padnieta byla ze juz przy butli usypiala.
Manmonka ty to masz dobrze. Kurde nie ma to jak miec wanne. Ja jakbym pod prysznic zabrała wino i świece to mysle ze nic by jednak z tego nie wyszlo;)
Dziewczyny powiedzcie mi czy wasze maluchy jeszcze ulewaja?
A no i ponawiam pytanie o mycie oczek. Czym to robicie? Dalej solą fizjologiczna?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczor :).
Moja Zosia jeszcze czasem ulewa a najczesciej po zabawie z tata jak ja wytarmosi.
A oczka myjemy przy kapieli jakos tak cala buzie...
Dzis stwierdzilam ze na pierwsza drzemke pojde razem z Zosia i tu niespodzianka bo zamiast okolo 40min do godziny spala az 2godziny a w tym czasie maz posprzatal w kuchni i salonie :)
Kapie Zosie co dwa dni wiec zawsze wychodzi w sobote ale ze jechalismy w gosci to odlozylam na dzis a dzisiaj tez sie nie dalo bo tak sie szkrab maly bawil ze padla jak mucha 10min przed kapiela i spi do teraz wiec juz trzeci dzien bez kapieli.
Mind wlosow nie pomalowalam bo do kolezanki dotarlismy poltorej godziny pozniej i zaraz ona szla usypiac swoja Julke i bylo juz po 20.00 i stwierdzilysmy ze juz za pozno :( moze na tygodniu sie uda :) a pochwal Ty sie swoja fryzurka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Ty to mindstrikcs masz dobrze z tym swoim mężem, też bym wolała oglądać kuchnie z daleka no ale jeść coś trzeba, ja piekę ciasta i robię desery bo uwielbiam słodkości nie umiem się im oprzeć :) i gratuluję udanego farbowania.
Charlotte fajnie, że imprezka się powiodła, sto lat dla Tosi :)
Madzikcz my przemywamy przegotowaną wodą i niestety dalej ulewa my zwłaszcza po akrobacjach i tarzaniu się na brzuchu.
Coś mi net muli :/

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

U nas też zdarza się ulewanie, ale tylko jeśli się przeje albo zbyt szybko po jedzeniu przewróci się na brzuszek. A oczka, twarz i rączki myję jednorazowym wacikiem bawełniany zmoczonym wodą przegotowaną. Alergolog kazała przemywać twarz wodą z kapką emolium, ale ja nie widzę takiej potrzeby, bo Zuzi krostki wyskakują już tylko od czasu do czasu :-)

Odnośnik do komentarza

Hej!

U nas tez Franek nadal ulewa, dość sporo i prawie za każdym razem. Czasem nawet ze dwie godziny po mleku potrafi ulac. Juz zdążyłam się nastresowac ze to może refluks? Póki co nic z tym nie robimy i mam nadzieje ze to naturalne jeszcze u takich maluchów :)

Oczka przemywamy od urodzenia wacikami z przegotowaną woda.

Wszystkiego dobrego dla Tosi, chorych dzieciaczków i mam. Wracajcie szybko do zdrowia!

Kurcze ja juz tez mam odrosty ale chyba poczekam z farbowaniem do wesela siostry, do końca kwietnia. Nich trochę włosy odpoczna. Juz się wesela nie mogę doczekać, oczywiście będziemy się bawić z Franciszkiem :D

Dzis mieliśmy bardzo intensywny dzień, Franus był z nami w kościele po raz pierwszy od chrzcin. Bałam się jak nie wiem ale był stosunkowo grzeczny, to była msza za Franusia wiec musiał być :) później byliśmy w kawiarni z dziadkami jednymi i drugimi a później na obiedzie u moich rodziców. A wieczorem mąż pojechał jeszcze na piłkę ze szwagrem wiec dzień pełen przygód. Franus padł jak mucha o 21.

Dziewczyny które karmią mm i dają juz słoiczki, czy dajecie mniej mleka? Jak to u Was wygląda? Bo ja daje kolo 12 warzywo/ zupkę i normalnie 150 ml mm, o 15 znowu 150 ml mm a kolo 16 deser - owoc.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72855.png

Odnośnik do komentarza

Witam Mamunie :)
Mind dziękuje za miłe słowa do mnie i do Hani także :) !
Monmonka zazdroszczę wanny i takich kąpieli. Jak Nusia będzie już siedzieć stabilnie to wybiorę się z nią do rodziców bo oni maja duża wannę :p pochlustamy się razem z Hania :)
Nasza tez dalej ulewa. Już tak się do tego przyzwyczaiłam ze dziwnie by było jakby się to zmieniło :p ale mam nadzieje ze niedługo przejdzie i pójdzie w zapomnienie....
Hania śpi od 20:30 jakoś. A ja właśnie się kładę bo jaka już padnięta jestem. Jutro ma byc piękne słońce i 12 stopni także długi spacer nas czeka :) !!! Strasznie się cieszę z tego powodu bo w tym tygodniu przez te wiatry byłyśmy tylko dwa razy na spacerze.
Powiem Wam ze się martwię bo w lewej piersi mam coraz mniej mleka :( macie jakieś rady co robić oprócz tego żeby mała często przystawiac do tej piersi? Przystawiam ja ale ona zje a potem się denerwuje ze jej nie leci i płacze. No i muszę zmienic pierś na prawą. Nie wiem czy bawić się laktatorem czy co ?! Doradźcie :(

Odnośnik do komentarza

Na wstępie- cudne dzieciaczki:)
Lila w wózku jak marzenie- my dziś specjalnie pojechaliśmy kilka km na spacer do parku, a po 20 min bieg z wrzeszczacym wózkiem do auta:D
Nie wiem co jej dziś było Armagedon serio. Dalam zel na zeby, espumisan bo już pomysłu nie miałam a i tak dopóki nie zasnęła to tylko głośne muuuu było, do teraz mi huczy w glowie;)

Charlotte- super masz meza.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9hz10jjtap.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie, staram sie Was czytać, jestem ciagle z Wami, ale nie wyrabiam z tym moim chodzeniem spac o 1.00 codziennie - a raczej conocnie :D
Niestety rytm dnia sie nie zmienił.
Ale co tam.... posiewy mamy jałowe i jestem mega szczęśliwa.
Dzieciaki cudowne, foty boskie!!!!!!!!
My w piatek kończymy pol roczku. Ale zleciało!!!
Tyle nowych mam sie pojawiło na forum. Cieszę sie dziewczyny, ze dołączylyscie!
A i stare weteranki : Milutka, Maag, Mind, Charlotte, Sevenka, Imbirek, Green, kaśka, Agnes, Iwa, Anka, bordo, Calineczka... nie wyobrażam sobie forum bez Was :)))))

http://s6.suwaczek.com/201609034565.png

Odnośnik do komentarza

Mag śliczne pazurki,a jak to się robi ba folię hmmm aż obLukam na yt
Imbir ocho to mieliście spacer!!!! Może się czegoś przestraszyla?! Albo brzusio.oj te nasze bable są nie do przewidzenia.
Nikaa fajnie pobawicie się na weselu u siostry tylko z takim maluszkiem to krótka impreza.my jak mieliśmy wesele męża brata to 9 lat temu jak Wiki była mał--a to do 21 była z nami a później w hotelu przy sali spała sobie a pilnowała jej moją przyjaciolka a jak już były starsze to podrzucalam do mojej
Monmonka zazdroszczę relaksu i to jeszcze w wannie, ja mogę tylko pomarzyć bo mam prysznic;p
Moje dziecko o 5 obudziło się na cyca i teraz śpi a ja nie mogę zqsmoc wrrr

Odnośnik do komentarza

Witamy sie poniedzialkowo.Lili budzila sie tylko o 4 na jedzonko i teraz tez ja karmie a ona przysypia i usmiecha sie przez sen.Padme super ze sie odezwalas!Zaluje tylko ze nie udzielasz sie czesciej:(Ciesze sie ze wyniki Poli dobre i wreszcie wyszlyscie ze zdrowkiem na prosta.Oby jak najdalej od szpitali.Pol roczku-faktycznie leci!Napisz cos wiecej o Poli,i podeslij zdjecie:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Popieram Mind !:) Padme czekamy na zdjęcia Polci i my tez sobie nie wyobrażamy forum bez Ciebie !!:) cieszymy się z Nusia ze u Was już lepiej !! :* dziewczyny taka jestem szczęśliwa bo już swieci słoneczko u nas pomimo wczesnej pory i dzisiaj spacerek murowany. Napisze do koleżanki która tez chodzi na spacerek z córeczka prawie 2 lutnia i druga koleżanka w ciazy ma termin na 6 maja :) także pewnie we 3 sobie pójdziemy na spacerek.
Nusia spała dzisiaj od 20:30 do 4. I o 6:30 pobudka na dobre. Także od godziny nie śpimy ale leżymy w łóżku jeszcze. Tatuś wstał i poszedł się kapać. Czekam na świeży chlebek bo ma pójść do sklepu :)
Emka wpisz sobie folie na paznokcie to powinno wyskoczyć. Te folie są w różnych kolorach i normalnie się je odbija na pomalowanym już paznokciu a potem malujesz topem albo jakimś innym nabłyszczającym i do lampy. Przemywasz crystal shinem i gotowe :)
Nusia płacze i gryzie wszystko co wpadnie jej w raczki... chyba niedługo wyjdą jej kolejne zęby... drugi tydzień to już trwa, biedne dziecko :(

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, u nas coraz gorzej:-( z ząbkowaniem. Już nie mam siły. Dwa tygodnie temu wyszedł pierwszy ząbek. Noce cały czas niespokojne z niewiadomych przyczyn (pewnie skok). Wczoraj zauważyłam drugi ząbek. I już myślałam że będzie lepiej, ale Maciuś jak zaczął płakać wczoraj w południe to skończył jak padł o 20 do spania. I co godzinę w nocy przez całą noc wielki wybuch płaczu! Dawałam mu wszystko co mogłam przeciwbólowo, w odstępach czasu oczywiście: Camilię, ibum i teetha (taki niby magiczny środek na ząbkowanie z Anglii) i maść bobodent oczywiście. Nie wiem teraz, jak uważacie, czy to normalne że tak go boli jak już wyszedł ten drugi - po fakcie? Czy to następny? Pamiętam że jak wyszedł pierwszy to też dwa dni potem mały dużo marudził.
A jeszcze do tego ma katar biedak. Wczoraj chyba z 5x odsysaliśmy bo nie mógł oddychać biedny. Mam nadzieję że to na ząbki, a nie jakaś infekcja...
Madzik ja przemywam solą fizjologiczną i gazikiem jałowym oczka co drugi dzień przy kąpieli cały czas. Jak jakiś czas temu przestałam to zaropiało mu oczko jedno i stwierdziłam, że to przeze mnie więc zaczęłam znowu przemywać.
Nika ja od kiedy mały je słoiczki daję mniej mleka mm. U nas to wygląda tak : 6-7 mm 180ml, 10 mm 150ml, 13 słoiczek warzyw (teraz pół słoiczka z mięskiem)+ pół słoiczka owoców, 17 mm 150ml, 19.30-20 kaszka Hipp (100ml wody, 2,5 miarki mm, 2 łyżki kaszki i łyżeczka owoców) + 60-90ml mm osobno w butli. Tylko tej kaszki wieczorem ostatnio nie bardzo chce i chyba wrócę do zagęszczenia mleka w butli na noc.

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Witamy się i my:)
Świetne zdjęcia:) maag świetne pazurki.
Padme super, ze się odezwałaś. U nas noc taką sobie wstawala 4 razy. Od 21.30. Bolal ja brzuszek bo kupy nie mogła zrobić i calkiem wstała już o 6.30. Też pcha i gryzie wszystko co jej popadnie. a najbardziej palce u stopki Masakra. Jutro wizyta u ortopedy. Nie nawidzę tam jeździć bo przyjmuje w ustalonych godzinach. I zazwyczaj ludzi dużo.
Miłego dnia dziewczynki.
A my już prezent kupujemy na komunię. Bo później co raz to będzie więcej wydatków. Więc trzeba to trochę podzielić.

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_55268.jpg

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

A i jeszcze chciałam się pochwalić że Idę dziś do fryzjera. Pierwszy raz od roku... Farbować narazie nie będę, poczekam aż skończy się to wypadanie garściami. Chciałabym podciąć końcówki jak najmniej bo od lat zapuszczam włosy, ale sama wiem, że są mega zniszczone i moje "jak najmniej" może oznaczać 20cm... Ale i tak cieszę się że zrobię coś dla siebie;-)
Miłego dzionka!;-)

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

A odnoszac sie do wczesniej poruszanych kwestii to my od zawsze do przemywania oczek uzywamy tylko przygotowanej wody.No i ulewamy nadal.jak nie ulewanie to hektolitry sliny wiec sliniaczek nieodlaczny:)
Maag,ja mam taki problem od poczatku,ze albo prawa piers wytwarza mniej pokarmu albo ma zatkane kanaliki.chociaz z drugiej strony prawie od poczatku karmienia jest mniejsza niz lewa.ja poprostu zawsze zaczynam karmic od tej mniejszej,jak zaczyna sie denerwowac to zmieniam i juz na ful najada sie z drugiej.no ale to zadna rada oczywiscie bo niczego to nie zmienilo na lepsze ale na szczescie ta jedna jakos dzielnie daje rade i wykarmia dziecko;)
U nas tez ma byc cos ok 12 stopni wiec spacerek murowany,choc my i tak chodzimy codziennie.

Calineczka ostatnio pisala ze wrocila do poczatku naszego forum i tez to zrobilam i lezka sie w oku zakrecila jak Greenrose wraca od lekarza i pisze ze nie moze uwierzyc w to co zobaczyla na usg....ze beda blizniaki!a teraz juz takie duze i same sobie elegancko siedza!sciskamy was z Lilka:*

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Aaa jeszcze chciałam napisać o złośliwości mojego synka! Nie wiem, czy wy też zauważyliście takie dziwactwa? Maciuś czasem (chyba jak mu się coś nie podoba) macha rączkami, aż złapie mnie lub męża i szczypie. Ale szczypie tak z całej siły z taką zaciętą i złośliwą miną, że naprawdę bardzo boli. Zdarzyło mi się krzyknąć nie raz ał. A ostatnio jak tak się złościł to nie było nikogo do szczypania pod ręką i szczypał się po udkach, aż miał całe czerwone i w jednym miejscu zdrapał sobie nawet skórkę pazurkiem... Czy to normalne? Też macie jakieś dziwne przygody?

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny

Przepiekne zdjecia wrzucacie :-)

U nas wczoraj caly dzien buczenie marydzenie i muuuuuu

Jemy na sniadanie kaszke kukurydz ryz a wczoraj na obiad byl slouczek z lososiem
Owocow nadal zje lyzeczke i nie chce wiecej

Wzielam sie za spanie bo mam juz dosc tych pobudek i okazuje sie ze mala wcale w nocy nie jest glodna
Dzis spala od 19:30 do ok 2 o tej 2 sie przebudzila i sama po chwili zasnela bo ja specjalnie nie wstalam
Nastepnie po 4 dalam smoka bo spala do tej pory bez i od razu zasnela pierwszy cyc o 6 :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg8u69ipwcush0.png

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09krhmp7ur49fu.png

Odnośnik do komentarza

Monikae Olivka nas lapie po buzi i za reke i czasem potrafi uszczypac ale siebie nigdy nie szczypala.
Zazwyczaj sie usmiecha nie robi tego zlosliwie.

Co do przemywania oczek i twarzy ja przemywam normalnie gazikiem i woda z kranu z tym ze u nas skora jest normalna.

Nie ulewamy. Chociaz od urodzenia do 1,5 msc mala ulewala i wymiotowala i dalej jadla takze ciekawie czasem bylo :p

https://www.suwaczki.com/tickers/relg8u69ipwcush0.png

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09krhmp7ur49fu.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...