Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Bashia myślami byłyśmy z Wami dużo siły i zdrowia dla Lenki. Moja Hania kilka razy też się obróciła ale z brzuszka na placy w drugą stronę nie potrafi. Wczoraj byłam z mężem na Bondzie i Hania z babcią została i pobiła rekord 12 godzin spała. Nas za to przychodnia ściga bo nie szczepimy. Ale mi nie podoba sie to że te szczepionki są skojarzone szukalam pojedynczych takich jakimi my byliśmy szczepieni ale oczywiście nie ma :/ wycofane no i odkładamy to w czasie jak długo się da żeby nie obciążać organizmu tak małego dziecka. Ale najbardziej przeraża mnie ta szczepionka odra świnka różyczka tak ważna i 3 poważne choroby a połączyli w 1 i dlatego tak dużo dzieci ma po niej powikladnia bo młody organizm nie radzi sobie kiedyś na rozyczke szczepilo się osobno w wieku lat 13 i było dobrze a teraz firmy farmaceutyczne nie patrza na dobro tylko na kasę przykre to strasznie:(

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Lolka, ja tez się bardzo boje mmr choc to dopiero u nas na 12 mcy niewiem jak w Polsce. Szukam juz możliwości zaszczepienia tylko na odrę, na razie dowiedziałam sie ze tylko jedna przychodnia w irl wykonuje to szczepienie i kosztuje to 200e. Póki co zaszczepiłam mala tylko 6 w 1, pierwsza dawkę dostala przedwczoraj, zwlekaliśmy 2 mce. Pneumokoki postanowiliśmy sobie darować. Niewiem czy szczepić na meningokoki C, musze jeszcze o tym poczytać. Chciałabym ufać lekarzom w 100% ale jakos nie potrafię.

Odnośnik do komentarza

Bashia, trzymajcie sie! Jestescie bardzo dzielne :-*

Lolka, nas przychodnia jeszcze nie sciga, ale pewnie w koncu sie do nas odezwa, bo tez odwlekamy szczepienia. Te pojedyncze to bylby ideal. Niestety do tych istotnych dodane sa zupelnie niepotrzebne. Zawsze drze, kiedy czytam, ze kolejny forumowy dzieciaczek jest szczepiony. Super, ze Wasze maluszki znosza to tak dobrze :-) ogolnie odnosze wrazenie, ze wiekszosc naszych forumowych dzieciaczkow wyrosnieta ponad miare! Moja Anielka tez nalezy do tych wiekszych :-)

Ania 125, my na wyjazdy bralismy gondole. Anielka przesypiala cale nocki i chyba nawet lubila te ograniczona przestrzen :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6ydovhwfxhp.png

Odnośnik do komentarza

Bashia tak bardzo sie ciesze ze odezwalas sie.Calym sercem jestem z Wami i sciskam mocno.Lenka jest pod dobra opieka wszystko musi sie udac!!!;)
Ewcia trzymam kciuki:) Sciskam mocno noi daj znac po.
Jejku tak siedze czytam I mysle gdzie tu sprawiedliwosc czemu te malenkie niewinne dzieciatka musza sie tak nacierpiec :(My tez 7 stycznia nastepna kontrola u kardiologa im blizej to coraz bardziej sie boje.

Odnośnik do komentarza

Pytałam jeszcze dziś Pani dr o to czy mogę już zagęszczać mleko kleikiem, odpowiedziała, że jak najbardziej bo cytuję: ,,to duży chłopczyk to i zjeść potrzebuje". Pytałam również o rozszerzanie diety, to też już można, tylko mi doradziła, żeby zacząć od marchewki z ziemniaczkami. Także my od przyszłego tygodnia rozpoczynamy wprowadzanie nowych smaków :) a i jeszcze pytałam o tą wit. D czy podawać bo ja karmię już wyłącznie mm, a na wypisie ze szpitala miałam napisane żeby witaminę D podawać gdy dziecko jest karmione wyłącznie mlekiem matki. I Pani dr powiedziała, że wit D jest zawarta w mleku modyfikowanym, oglądnęła synka, powiedziała, że ciemiączko jest już prawie zarośnięte i nie ma potrzeby dodatkowo podawać tej witaminy. Powiedziała również żeby wychodzić codziennie na 30 min spacery- bo słońce również jej dostarcza.

Odnośnik do komentarza

EWCIA, trzymam kciuki! Daj koniecznie znać jak po badaniu.

OLCIAK, my też na kontrolę do kardiologa idziemy - tyle że na początku grudnia. Hania ma szmery na serduszku. U Was też to? Pediatra mówi, że ciągle wyraźnie to słychać i strasznie się boję tej kontroli. W dodatku musimy iść prywatnie, bo terminy na NFZ są na kwiecień ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

Bashia dzięki Bogu się odezwalas. Trzymamy mocno kciuki i życzymy Lence szybciutkiego powrotu do zdrowia!!!!! Myślimy o Was!!!

My odebraliśmy dzisiaj posiew i musimy powtórzyć, bo wyszła hodowla mieszana. Muszę zadzwonić do przychodni czy dadzą nam jeszcze raz skierowanie.

U nas na razie obrotów nie ma, ale wychodzę z założenia, że każdy w swoim czasie, więc na razie się nie nakręcam .

Życzymy udanej i przespanej nocy :)

Ewka trzymamy kciuki,żeby wszystko było w porządku.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Bashia dzięki Bogu że się odezwałaś. Będzie dobrze, zobaczysz. Trzymam cały czas za Was kciuki

Mmadzia po prostu widać że Agatka obraca się przez przypadek. Pani doktor powiedziała że ona to robi wykorzystując tylko napięcie mm grzbietu. My jutro jeszcze mamy usg przezciemiaczkowe.

Stokrotka a ile Twój synek już ma? Ja też się zastanawiam czy Rozszerzać już dietę bo mała za tydzień kończy 4 m-ce.

A i moja Agatka jest podobno długa ale waży tylko 6 kg. Ale waleczki ma na nóżkach;-)

Co do szczepionek to słyszałam o różnych powiklaniach ale wyjątkowo nic nie czytałam na ten temat w internecie więc jakoś się nie boję tak bardzo :-)

Odnośnik do komentarza
Gość MamaOliwciiKubusia

Olga ta szczepionka jest na Odrę, swinke i rozyczke bodajże po skończeniu roczku u dziecka jeżeli dobrze kojarzę. A szczepionka na ospe jest zalecana ale nie obowiązkowa i są dwie dawki. mozna szczepic już po 13 tyg. Moja cora była szczepiona na obydwie i nie było objawów nieporzadanych. Ufam lekarza, może też dlatego, że wiem że szczepia również swoje dzieciaki. Ja wolę zapobiegac jednak...Choć też pełno myśli w głowie kiedy zbliża się termin kolejnego szczepienia.
Mój Kubuś już od 2 tygodni się przekreca na boczki. Z brzuszka na plecki zaczął w tym tygodniu. A dziś nie chciał wcale leżeć na pleckach, więc pół dnia na brzuszku...taki udaniec z niego :-)
Bashia my też jesteśmy z Wami, trzymajcie się dziewczyny i dużo siły, cierpliwości Wam życzymy, musi być dobrze :-)

Odnośnik do komentarza

Bashia dużo zdrówka i siły dla kruszynki a dla Was wytrwałości. Bezustannie myślami jesteśmy z Wami. Daj znać kiedy operacja a będziemy intensywnie przesyłać pozytywną energię. Wierzę że wszystko będzie dobrze.
Ewcia za Michałka też trzymamy kciuki i oby szybko i trafnie zdiagnozowali przyczynę i oby okazała się błaha...
Mam pytanie do mam u których już po skoku rozwojowym 15-19 tydzień - ile czasu trwał skok?

http://fajnamama.pl/suwaczki/fijqsye.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ei0rt0s.png

Odnośnik do komentarza

Chiyo - u mojego synka są szmery w serduszku i niedomknięta przegroda, mamy przyjśc własnie w kwietniu na kontrolę - bo dziecko musi już być większe żeby sprawdzić czy się ta przegroda samoczynnie domknęła. Więc nie martw się na zapas - nam kardiolog powiedziała że 1/3 dzieci to ma po urodzeniu i żeby spokojnie poczekac na kontrolę. U nas w dodatku jest tzw struna, ona też zaburza "dźwięk" serduszka ale to nie jest wada jako taka i tak już będzie Krzys miał.

dzięki dziewczyny za rady co do wyjazdu-okazało się że kumpela ma łóżeczko turystyczne - pozyczymy i zobaczymy jak mały bedzie spał w tym, jak sie spodoba to kupimy na wszystkie kolejne eskapady, chociażby swieta u babci.
joanna nam też kazano suplementowac wit D niezaleznie od karmienia mm, tylko wit K miałam nie podawać bo wystarczy ta z mleka...

bashia
już pisałam że dobrze ze się odezwałas ale akurat musiałam konczyć i tak jakoś wyszło zdawkowo... przykro mi że Lenka ma chore serduszko - ale skoro jest diagnoza i leczenie to dobrze - niech jej lekarze pomogą! najważniejsze że jest opcja pomocy! Wyobrażam sobie co czujesz, aż mi zimno na samą myśl... Myślami jesteśmy z tobą!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

MamaOliwciiKubusia juz jakis czas temu duzo spedzilam czasu na czytaniu o szczepionkach i wlasnie jedynie ponoc jesr najgorsza ta po 12 mcu mmr na ospe rozyczke i odre. Szczepia ta jako 3w1 i ponoc duzo powiklan jest - dzieci przestaja gaworzyc, mowic, chodzic itp. I wlasnie tak juz mysle na przod jak to z ta szczepionka jest. Bo nie mozna ich rozbic? Albo jakos inaczej zaszczepic?

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

bashia najważniejsze że jest diagnoza i maleńka jest pod opieką, będzie dobrze, trzymam mocno kciuki, a Tobie dzielna mamusiu życzę dużo sił!!!

stokrotka czyli Casanova Wam rośnie-młodo zostaniesz babcią:-))) ja też karmię mm, ale nasza pediatra kazała podawać wit d nadal

olga gryzaki w pepco : wodne, w zestawie 3 sztuki, a co najważniejsze małe i zgrabne, idealne do małej rączki, mój synek zgrabnie łapie i trafia do dzioba , a następnie namiętnie hmmm ciumka:-) starszą córkę szczepiłam i szczepię zgodnie z kalendarzem szczepień, z tym że szczepionkami skojarzonymi i dodatkowo na rota, wszystko było ok, z paradoksów naszego kraju, to teraz jako 5-latka powinna mieć dawkę przypominającą dt i już drugi raz zabrakło w przychodni, bo dostają co 2 msce np tylko 20 dawek, a dzieci od groma, więc nie szczepisz-ścigają, chcesz szczepić-nie ma czym ehhh , ja już kiedyś pisałam moje zdanie- obawiam się szczepionek i jest to zawsze stres, ale jeszcze bardziej boję się nie szczepić, bo nielogicznym wydaje mi się argument, że tych chorób nie ma- nie ma ich, bo całe pokolenia były szczepione, a tam gdzie od niektórych sczepień się odchodzi, choroby zaczynają powracać, to tyle ode mnie, proszę mnie nie linczować:-) dla ciebie wdrapałam się na szafę i spr, że na odrę/świnkę/różyczkę córka była szczepiona Priorixem, na ospę nie szczepiłam, bo córka miała w wieku 10 mscy- załapała w żłobku

Tosio u nas skok w rozkwicie, że się tak wyrażę, od tygodnia, liczę na wersję light i short, czyli tydzień lub dwa, a nie 6 tygodni:-)

kowalska kciuki za zdrowe siki!

ewcia za Was także mocno ściskam kciuki!

ania u nas na wyjeździe też gondola, ale już niedługo, bo junior jest fest chłopak, a w pogotowiu czeka już turystyczne, z córką zabierałam też kojec taki kwadratowy i się sprawdzał

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Chiyo tez P.doktor slyszala szmery podczas badania okazalo sie ze zastawki sa zle zbudowane ale dobrze pracuja i na zapas nie martw sie na pewno bedzie wszystko dobrze.
Szczepicie maluszki na memingokoki.?A na odre rozyczke swinke i ospe corka byla szczepiona zadnych objawow nieporzadanych nie bylo I tak jak Ty Ania125 wole zapobiegac synka tez zadzczepie.Tez sie martwie czy bedzie wszystko ok ale przeciez gdyby bylo szkodliwe nie podawaliby tego dzieciom.

Odnośnik do komentarza

Bashia, dużo siły Wam życzę. Lenka jest dzielna dziewczynką i wszystko będzie.dobrze. Całe szczęście, że nie zdazyliscie do samolotu wsiąść...

Justynka, z tego co pamiętam, to oczko przestało ropieć w okolicach.siadania. U Hani przez pierwsze 3mc.ropialo prawe oczko ( z przerwami). Po skończonych 3 mc.prawe przestało, a zaczęło lewe...

Ewcia, trzymamy mocno kciuki za Michałka:)

Odnośnik do komentarza

Ewcia ja rownież trzymam kciuki za Michasia! Musi być dobrze! Myśl pozytywnie

Kowalska Wam rownież życzę szybkiej poprawy i dobrych wyników. Niech juz te bakterie nie męczą Natalci.

U na tez jeszcze obrotów brak ale próby siadania owszem. I robienie mostków przy zmianie pieluchy to Tosiowy ulubiony sport:D

Tosio u nas skok trwał ok. 2 tygodni. Złudnie liczę na to ze właśnie sie zakończył, bo dziś dzien idealny. No, chyba ze to jakiś podstęp i jutro powróci:D

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Bashia wszystko sie uda! Lenka bedzie zdrowa, a ten koszmar ktory wlasnie przezywacie bedziecie wspominac jak zly sen! Musi byc dobrze! Myslami jestem z Wami!

Ewcia nie martw sie na zapas i mysl pozytywnie. Jesli cos sie bedzie dzialo to najwazniejsze, ze wczesnie to zostanie wykryte i wyleczone. My tez przeszlismy koszmar zaraz po urodzeniu w 5 dobie moj maly mial operacje bo podejrzewali wade zastawki cewki tylnej. Jednak to nie bylo to. W czasie pobytu w szpitalu straszyli roznymi strasznymi rzeczami, ale na szczescie nic zlego sie nie dzieje. Daj znac jak poszlo usg! Trzymam kciuki, zeby wszystko bylo dobrze!

Silv my zaliczylismy usg przezciemiaczkowe w tamtym tygodniu i tez mielismy dzis kontrole u neurologa :-) Przepisala kolejne 5 razy rehabilitacji, ale juz jest lepiej, nie skreca sie prawie w ogole na lewo i glowka juz nie ucieka bardzo w jedna strone. A co do podnoszenia to mowila ze dzieci w roznym tempie sie rozwijaja i nie lubi jak ktos mowi, co dziecko kiedy poeinno robic. No i troche mnie pocieszyla, bo maly nie probuje siadac za bardzo, chociaz od niedzieli jestem spokojniejsza bo zaczal juz ciagnac i odrywac glowke lezac w foteliku. Ale sam, jak go lapir za raczki to nie czai ze mozna spboe pomoc i sie podciagnac.

Temat szczepionek: ja szczepie na wszystko i podobnie jak ewelad uwazam, ze chorob nie ma, bo dzieci sa szczepione. Jak ludzie przestana szczepic, to znowu beda epidemie. Szczepilam juz 2 razy 6w1 + 2 dawki rota. W grudniu kolejne 6w1 i chce pneumokoki. Mojej kolezanki kolezanki dziecko umarlo z powodu pneumokokow i nie wyobrazam sobie nie zaszczepic. No ale kazdy ma swoje przekonania i robi co uwaza za najlepsze dla swojego skarba.

Jak Was czytam dziewczyny to czuje, ze mamy takie same problemy. Nie tylko ja jestem przewrazliwiona na punkcie zdrowia swojego dziecka! Tzn moze nie "przewrazliwiona", ale ze kazda z Was tak samo przez wszystko przechodzi, wszystkim sie martwi i nie jestem osamotniona. No i nie ja jedna ciagle po lekarzach latam :-/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...