Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was dziewczyny :) znowu po długiej nieobecności ;) ale u nas przez te 2 tyg troche sie pokomplikowało i nawet nie miałam kiedy Was poczytać i już raczej nie nadrobie bo zbyt dużo stron naskrobałyście a czasu mało bo u nas również ewidentnie skok ;)
U mnie zaczęło się od syna i grypy jelitowej a później pokolei wszystkich rozkładało tylko nie Oliwcie-dzielnie się trzymała ;) także tydzień miałam tak jakby wycięty z życiorysu ;)
Następnie wracając od rodzicow na zjeździe z A4 wpadłam w poślizg i rozwaliłam auto :( najgorsze jest to że i malutka i mój NM no i rodzice moi byli w samochodzie ale naszczescie nic się nam nie stało ale za to samochód... :( 3tys naprawa :( a mielismy w tym miesiącu kupić pralke bo nasza stara coś szwankować zaczyna. Niestety teraz to nedzie musialo poczekac :( troche sie podlamalam bo zbieralismy na wklad wlasny do kredytu na dom i uszczuplilam nasze konto o 3 tysie :( masakra... brawo ja! Ahh nigdy w poślizg nie wpadłam przez 7 lat i to pewnie wina tego też ze na kursach nie uczyli mnie i nie pokazywali jak wyjśc z poslizgu ja gamoń zamiast puscic wszystkie pedaly to w panice hamulec nacisnelam i wtedy juz pozamiatane kola zablokowalo i krecilo nami jak chcialo az do czasu wjechania przodem w betonowe barierki no a potem jakby tego bylo malo odbilismy sie i tylem drugi raz przywalilismy ehh i to chyba dlatego nie pisalam nie zagladalam tu bo troche zalamalam sie :( no ale juz jest lepiej w poniedzialek odbieramy auto od mechanika..
Nawet nie wiem co u was slychac... co slychać u Was moze powiecie teraz :) bo u mnie jak widzicie kolorowo nie jest taki super prezent na te swieta sprawilam nam :( cale szczescie ze ani Oliwci ani nam nic sie nie stalo ...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość MamaOliwciiKubusia

Inez paracetamol działa p/bolowo i p/gorączkowo, natomiast ibuprofen ma dodatkowe działanie p/zapalne. Wybaczcie za czepianie sie ale jestem farmaceutka i wolę uświadamiać :-) ja wczoraj przeżyłam hardkorowy wieczór z moją starszą córcia, po kąpieli oglądała bajki chciała lecieć do mnie do sypialni ale się wróciła i słyszymy wielki ryk dosłownie, lecę do niej a Ona całą buzię miała w krwi, więc szybko do łazienki, plukamy buzię i wszystko wydaje się ok, po chwili widzimy rozcieta brodę, a za pół godz przynosi mi ukruszonego zabka więc dziś wizyta u stomatologa, mam nadzieje ze to nic poważnego... aj do tego Kubuś markotny bo mąż próbował go uśpić swoimi metodami i w konsekwencji godz się nosilismy, a już było tak pięknie...

Odnośnik do komentarza

Truskawka najważniejsze, że wy jesteście cali i zdrowi wiadomo kasy szkoda ale zdrowie ważniejsze. Ja w tamtym roku też wypadek miałam było to zaraz jak test ciążowy zrobiłam na szczęście wszystko dobrze się skończyło, ale strachu najadłam się co nie miara najgorsze było prześwietlenie i dylematy no ale było minęło.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie Izkuś my cali i zdrowi a Oliwka nawet się nie obudziła :) taki z niej śpioszek w aucie jest :) w ogóle pisałyście o tym jak ubieracie na spacery dzieciaczki. Ja ubieram na getry, bluzke z dł rekawem i pod spodem body krótki rekaw kombinezon ale taki z polarku i na spod wozka klade kocyk na pół złożony i przykrywam jeszcze kocykiem. Chyba nie za cienko? W sumie i raczki i buźke ma ciepłe wiec chyba jest ok?
Jakich kremów używacie na wyjścia do buźki? Ja mam z rossmana babydream taki niebieski. Miała któraś z was? Ładnie pachnie ale ciężko go rozsmarować na szczęście moja niunia lubi jak jej buźke smaruje różnymi kremami :D

Odnośnik do komentarza

Truskawka na szczęście nic Wa m się nie stało! Auto rzecz nabyta.

Szczerze, nigdy nie myślałam o szczepieniach w ten sposób. Nie czytałam, nie dociekałam. Owszem słyszałam, że dzieci przechodzą różnie, ale wychodziłam z założenia, że wszyscy byli szczepieni, więc taka kolej rzeczy. I chyba na tym etapie pozostanę, bo chyba bym osiwiała dociskając.

Dziś ostatni dzień głosowania, więc prosimy o wsparcie :)
http://www.nto.pl/plebiscyt/karta/natalia-janusiak,29597,1481548,t,id,kid.html

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Co do szczepień myślę tak samo jak Kowalska. Tyle pokoleń było szczepionych więc i moje dziecko to przeżyje. Koniec w tym temacie ode mnie;-)
Może jeszcze tylko to że też polecam plastry Emla (pisałam o nich jakiś czas temu) dziecko Czuje uczucie rozpierania przy podaniu szczepionki ale nie czuje uklucia. My mimo tego że pani doktor odradzam nakleilysmy i tym razem też nakleimy. Agatka szczepienie z plastrami przeszła o niebo lepiej niż to pierwsze bez plastrów.

A mam pytanie odnośnie kupek. Czy jak jest w normalnym kolorze ale taka trochę gestsza, jak miękka plastelina to jest to normalne? Bo u nas od jakiegoś czasu kupka jest raz na 3 dni i właśnie taka. Ja tylko kp i diety jakoś nie zmienialam.

Odnośnik do komentarza

kowalska juz zagłosowałam ;)
ja do szczepien podchodze podobnie - zakladam ze to dla dobra Krzysia, żeby nie chorował i juz tak wiele nie czytam, dzięki temu dość spokojnie chodze na szczepienia. Zerszta mały dobrze znosi i chyba go nie bolały za bardzo jak dotąd więc to tez pomaga :)
Truskawka bardzo mi przykro że miałas wypadek :( na pewno najadłaś się strachu... Ale najważniejsze że jesteście cali - kasy szkoda oczywiscie ale to jednak rtylko pieniądze, kiedys się odrobicie, a zdrowie bezcenne. Ja w ciązy miałam stłuczkę i też pamiętam nerwy czy nic sie nie stało itd... no i samochód do klepania był :( ale po pół roku o pieniązkach zapomniałam a ze Krzysiowi sie nic w brzuszku nie stało bedędziękowac niebiosom do konca zycia!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaOliwciiKubusia

U nas też tak kupki wyglądają ostatnio i są takie pomarańczowe bardziej niż żółte, pediatra mówi że to normalne... U nas kupki przy kp są różnie co 3,7 dni jak narazie nie było dłuższej przerwy. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny już przestańcie o tych szczepieniach, nic tylko same siebie stresujemy. Jak przeczytałam to znowu strach powrócił ;/

Poza tym u nas chyba też skok, bo od tyg Ole zasypia po kąpieli po godzinie się budzi i chce się bawić ani myśli o spaniu. Wczoraj jednak przesadził bo poszedł spać tzn. ululałam go bo już byłam taka zmęczona jeszcze chora jestem ;/ zasnął o 23.30, jadł o 3.30 i przed 7 noc spokojna, ale to zasypianie jest dziwne.
Chociaż może zęby idą, bo piąstki wkłada do buzi, właściwie to wszystko wkłada i się denerwuje.

Odnośnik do komentarza

Tosiek tak jak wspomniała Inez ja to przechodziłam. Pisałam, dzwonilam i pytałam wszystkich możliwych o to dlaczego tak sie dzieje. Mała wrzeszczała przy piersi zamiast jeść a ja cała w stresie o to czy mam za mało pokarmu czy ja coś boli:/ Okazało sie ze skok:) I stało sie tak przy pierwszym i drugim skoku rozwojowym. Teraz juz mniej. Co mogę Ci radzić? Przeczekaj, wytrzymaj:) Cuerpliwie dostawiaj, zrób przerwę, troszkę poprzytulaj i znów dostaw. Ja tez karmiłam Tosię w sypialni na łożku w pozycji leżącej i w całkowitej ciszy. Przytuliłam ja do siebie i głaskałam podczas jedzenia. W każdym razie nie martw sie. Po skoku wszystko wróci do normy:):)

Ja tez nie czytam o szczepionkach. Nie nakręcam sie bo i po co.

Silv my rozszerzamy raczej tak jak polecają czyli po 6 miesiącu. Jesteśmy tylko na piersi. Może wcześniej dam jej coś tam polizać:D
Kupki u nas często ostatnio pomarańczowe ale wtedy rzadsze tak jakby:)

Truskawka jak dobrze ze nic Wam sie nie stało!!! Całe szczęście! Ja tez miałam stłuczkę w ciąży i przerażona wylądowałam na pogotowiu. Szybko robili badania czy z malutka ok. Strachu sie najadłam co niemiara:(

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Przed ciążą zapisałam się do klubu hipp online, systematycznie przysyłają jakieś niespodzianki i dzisiaj też paczuszka, a w niej kupony rabatowe na obiadki, deserki, kosmetyki i mleko. Do spróbowania zupka bio i obiadek. i info, że kolejną paczkę mam odebrać w rossmanie :D
Wiem, że niektóre z was kupują mleko hipp może warto się zarejestrować na mleko jest 15% na kuponach, kosmetyki 20% i jedzonko też 20%.
My już po godzinnym soacerze, ale się z tym katarek umęczyłam ;/
młody nadal śpi, wczoraj 3 godz. może dzisiaj też.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje dziewczyny za mile slowa :) jestescie kochane u mnie nie ulatwial fakt ze partner byl i nawet jest strasznie zly o to. Jak zobaczyl ze nic nikomu sie nie stalo to oczywiscie tak sie wydzieral na mnie a ja nie dosc ze roztrzesiona cala sytuacja to jeszcze on mi dokladal nawet w nerwach rzucil we mnie czapka :( tak po chamsku a ja nie chcialam naprawde tego zrobic.. ahh jego autko wychuchane wydmuchane chowane do garazu itd no ale on na wlasne zyczenie stamracil prawko i od 3 lat tylko ja prowadzic musialam. Na szczescie kara mu sie skonczyla i dzis juz po pracy szedl na jazdy i zapisac sie na egzamin oby zdal jak najszyciej to nie bede wiecznie tylko ja musiala prowadzic. W ciazy do rozwiazania prowadzilam i nie powiem caly czas w stresie ajj ale to juz minelo oby teraz bulo lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Gość CzarnamAmba008

Dziewczyny, jestem w szoku ile z nas miało stłuczkę w trakcie ciazy... Bo ja tez :( gość wjechał we mnie wlasciwie pod zakaz wjechał prosto na mnie tez na szczescie wszystko ok ...
Truskawka było minęło najwazniejsze ze wszyscy zdrowi, twoim sie nie przejmuj wiadomo jak faceci do samochodu podchodzą a poza tym na pewno tez sie wystraszył. I tak zareagował.

Ja juz sama nie wiem co z rozszerzaniem diety ;( ja Kp i tez mi sie wydawało ze po 6 mc dopiero a moja pediatra ze juz po 4:/ hmmmm , wlasnie siedze i odciągam mleko bo zaraz do ginekologa jade , ale to męczące nie znoszę tego odciągania :P jeszcze u mnie tak długo to trwa :/

Odnośnik do komentarza

Ja to mialam taka przygode, ze od znajomych z grilla z dzialki wyjezdzalismy w nocy (9 mc ciazy) i najechalam na kamien podwoziem i maz do mnie, ze jak ja moglam tego nie widziec i zahaczyc i tak sie zagotowalam, ze powiedzialam, ze mam to dupie bo go woze, on drinkuje, i ze ostatni raz prowadzilam a on ucichl bo wiedzial, ze jak bedzie fikac to koniec z wozeniem i zabawa. Przeciez czlowiek nie chce nigdy specjalnie zepsuc lub uszkodzic samochodu. Faceci to dziwne istoty a wiec Truskawka glowa do gory i najwazniejsze, ze kazdy caly i zdrowy!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Truskawka dobrze ze nix sie Wam nie stalo auto sie wyklepalo i jest ok a zdrowia nie kupisz za pieniadze.Odkujecie sie i nie przejmuj sie moj tez sie drze na mnie I jak to on ostatnio stwierdzil ze powinnam ciagnikiem jezdzic :)
Ania125 faktycznie po krzyku drzemka cale 15 min :/Udanego weekendu.
Naprawde jest Was troche ale najwazniejsze ze Wam wszystkim nic sie nie stalo i dzieciaczkom.

Odnośnik do komentarza

Truskawka powtórzę - ważne ze wyszliście z tego bez kłopotów , a w kwestii jazdy autem i wysłuchiwania to.... Ja nie mam prawka pomimo wielu namów , może kiedyś, a tymczasem mam to w doopie haha i tyle jestem zdrowsza, no tez zapewne byłabym szoferem imprezowym

U nas przy skoku tez zdarzają sie incydenty przy butelce, ale kilka razy, a potem wraca do normy , ja wtedy tulę , nosze i uspokajam smokiem jak sie da i dalej jemy

Ania Bawcie sie dobrze!!! Gdansk jest super
Ja karmie mm i będę rozszerzać po skończonym 4 msc

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...