Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Haha moja mama od sierpnia śpiewa Agatce "lulajze Jezuniu":-D
Inez ciężko mi to opisać ale spróbuję. Jak Dziecko leży na plecach to przyciagasz nóżki do brzuszka tak żeby biodra były zgiete pod kątem 90 stopni. Obracasz dziecko za nóżki na boczek i czekasz aż rączki złączy i będzie całe leżeć na boku. Potem Obracasz dziecko na brzuch jednocześnie ściągając w dół do momentu jak rączki ustawia się w podporz... Nie wiem czy zrozumiałe napisałam ale nie umiem inaczej:-/

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny przestrzegam: upodobanie do kolęd zostaje ! Mojej starszej zostało i w maju w drodze do przedszkola maszerujemy w rytmie 'przybieżeli ' haha

Ja podaje przegotowana wodę z kranu, za jakiś czas będę zwykła mineralna z atestem imd

Zrobiłam z córka ciasto 3bit i odliczam godziny, kiedy sie schłodzi do konsumpcji, także dieta cud w moim wydaniu- bedzie cud jak schudnę haha chyba ze mnie mroźne podmuchy podczas spacerów wyszczuplą , bo fantazja, fantazja , bo fantazja jest od teeeeeego

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U nas to chyba skok. Karmienie znowu było nosząc ja po całym domu i przy tym też wrzask. A do tego jakas marudna jest. M zdziwiony co jej jest bo jemu to się dalej wydaje ze ja cały dzień nic w domu nie robię a Agatka ciągle śpi... A jeszcze się wzięłam za uczenie małej jedzenia w równych odstępach początkowo próbuje co 2,5h bo normalnie mi je co 1,5 i oszalec można jak potrzebuje coś załatwić lub gdzieś iść. Chyba nie najlepszy moment sobie wybrałam. Zasypia gwiazda na szczęście w łóżeczku przy buczacym wibrujacym pieski więc jej chociaz wtedy nosić nie muszę :)

U nas teść Andrzej więc aktualnie na piętrze imprezka. Byłam zjadłam a teraz siedzę z małą już u siebie :)

Ciemieniucha nam się pokazała :/ muszę się wziąć za oliwkowanie i wyczesywanie a strasznie tego nie lubię :/

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza
Gość ania125 z kom

witajcie mamy!
cudownie Jest wyrwać się z domu chociaż dość chłodno w gdańsku. Ale mieszkamy na starym mieście wiec wyskakujemy na krótsze spacery. Jedynym problemem było znalezienie miejsca na obiad bo wszędzie ciasno i nie ma jak się wbić z wózkiem. ..
Ale już samo bycie poza domem jest fajne bo nie myślimy o sprzątaniu praniu zakupach itd tylko spędzamy miło czas!

U Krzysia niestety też wróciła ciemieniucha :( i to mocno więc w domu też oliwka i wyczesywanie... A przy tym zawsze ileś włosów wyjdzie i tak mi ich szkoda...

Kto dziś andrzejkuje temu milej zabawy :)

Nie pamiętam kto pytał ale Krzyś jest z tych co jeszcze nie przrkrecaja się wcale na boki. Za to jak leży na plecach to cały czas zadziera głowę do góry - wasze pociechy też?

Odnośnik do komentarza

hej,hej!!
Rewolucja eeee, to myślałam, że jakieś większe akcje :P hehe zwracam Hani honor wobec tego :)
Mmadzia tak, tak, dwie ostatnie nocki bez krztuszeń na szczęście, mam nadzieję, że tak już pozostanie:) Nas też ciemieniuszka po raz drugi nawiedziła:/ i też tego nie znoszę! Tym razem ładnie zeszła, ale na jak długo....
Kowalska rozczulił mnie widok Natalki z podziękowaniem :))) Następnym razem prosimy o wcześniejszy znak!
Silv udanej impreeezki! My właśnie mamy swoje "andrzejki" :D śpiewam Okruszkowi żabki, kaczuchy i te inne hiciory :)
Ewelad o nie!!! uwielbiam 3bita!!!! ale bym zjadła!!!! Ostatnio postanowiłam nie jeść kupnych słodyczy, typu ciasteczka, batoniczki, itp., itd., ale na ciasta nie składałam żadnych obietnic :P
Inez współczuję tego skoku :/ aż się boję, co to będzie u nas, bo do tej pory żadnych skoków nie zauważałam - nie wiem czy to możliwe, chyba że liczyć pierwsze 6 tygodni jako jeden wielki skok :D
Co do wody, to ja daję kranówkę przefiltrowaną i gotowaną :)

Odnośnik do komentarza

Silv zaszalej:-)

ania u nas podobnie: jak Dawid jest w pozycji półleżącej, w bujaku, leżaczku, na rękach-podnosi głowę i tułów do siedzenia i irytuje się dopóki nie pomogę mu się podnieść, w kołysce wyczynia harce i chwyta szczebelki z obu stron, więc też zapewne próbuje się podnieść, także trzeba będzie zmienić kojo:-) trochę mnie martwi ten wyryw do siadu ze wzgl na kręgosłup, ale cóż zrobię? no chyba że taśma dwustronna na plecy:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Silv udanej zabawy :) a babcia z dziadkiem na pewno sobie poradza :)
Ewelad az M sie na mnie dziwne spojrzal jak zaczelam sie smiac :)
Ja dzisiaj na kolacje b.mars z reszta codziennie musze Cos slodkiego wciagnac.
Kowalska to byla sama przyjemnosc przesliczna :*
Dziewczyny moj maly dzisiaj bardzo niespokojny z jedzeniem jest problem ur. 1 wrzesnia ale termin mialam na 20 sierpnia czy to moze byc skok?
Moje dziecie odkrylo ze ma uszka w trakcie jedzenie i jak jest zmeczony mizia sie po nich i dzisiaj pomylil dzien z noca.My z cora spiewamy malemu do snu "A spij kochanie" Czy Wasze maluchy chetnie leza w bujaczkach,lezaczkach?Moj nie chce wogole od razu krzyczy jak go wsadze a wibracje boje sie wlaczyc zeby go nie wystraszyc.

Odnośnik do komentarza

EWELAD taśma dwustronna na plecy :D no się uśmiałam :)

U nas z pozycji pollezacej też się Agatka ciągnie do siadania. Peobuje jej nie pozwalac ale to cwaniara mala jest i nosić się też nie chce już na lezaco tylko w pionie a mi się wydaje ze ona wtedy ten kręgosłup krzywo ma :/ przewrazliwiona chyba jestem trochę.

Moje dziecię zjadlo o 16 poszło spać koło 17:30 i to chyba już na boć bo jest prawie 21 a ona nadal spi.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

U nas bujaczek sprawdza się, ślę w zależności od humoru. Jak była mniejsza to często zasypiała. Teraz siedzi i obserwuje, zazwyczaj jak robię coś w kuchni to ja zabieram i mi się przygląda.

Zaczęła nam strasznie ulewać, ale nie od razu. Tylko na przykład za godzinę.

Spaceru dziś nie było, bo zimno i pokasływała trochę. W poniedziałek idziemy z tym wynikiem to pewnie osucha.

Życzymy spokojniej i przespanej nocy.

Jeszcze raz dziękujemy za głosy. I tak się bardzo cieszymy, bo w 6 dni udało nam się awansować z 264 miejsca na 56 :) :) :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie:)
Kowalska sama przyjemność głosować na taką piękna modelke:)
Ania 125 tylko pozazdrościć takiego wypadu!! Bawcie się dobrze! I tym którzy idą na imprezkę dziś tez życzę udanej zabawy:)
Olciak moja mała lubi Bujak ale musiałam odkręcić zawieszki znad głowy bo nasza Pola ewidentnie nie lubi jak ma coś za blisko. Po prostu się boi. Tak samo na macie. Wiec na raxie to tylko mamusia musi zabawiać:)
Mmadzia ja też teraz zaczęłam robić małej dłuższe przerwy bo mam wrażenie ze co 1,5 czy co 2 godz to za często i dlatego się małej sporo ulewa. Teraz od dwóch dni daje min co 2,5 godz i jakoś mniej tego ulewania. Może to przypadek a może jednak za często jadła.
Co do kołysanek to u nas na tapecie wszystko co tylko znam poczynając od kolęd a na przyśpiewkach weselnych kończąc. Ostatnio mąż wchodzi i się śmieje. Ja się pytam o co mu chodzi a on mówi ze jak wychodził chwile temu to śpiewałam lulajze jezuniu a jak wszedł to 'kto w styczniu urodzony jest ma wstać kieliszek swój do ręki wziąć.... ':) także od kolęd do kieliszka jakoś gładko przechodze:)
Moja mała na boki się przekręca i juz widzę ze powoli próbuje na brzuch i strasznie się wkurza jak jej nie wychodzi.
Ja dalej próbuje Pole do butli przyzwyczaić i podaje jej przegotowaną wode. Mojego starszego syna tez nauczyłam pić wodę ale też rumianek miete i ogółem różne zioła. Najlepsze jest to ze on wszystko ta woda popija nawet rosół:) a moja mama i tesciowa nie mogą zrozumieć jak można po obiedzie dać dziecku zimna wodę do popicia a nie ciepła slodzona herbatę!! Także jestem okropna matka:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza

U nas bujaczek sprawdza się jak muszę coś zrobić. Ale nigdy w nim nie usunęła a wibracji nie lubi- drażni ją jak jej pupka wibruje :-)
Uszka też sobie smyra- szczególnie przed spadkiem i po przebudzeniu.
A no i od dwóch dni wypluwa sline (widać że celowo to robi) i namiętnie wyciąga jezyczek- mąż się śmieje ze jaszczurke mamy w domu. A wygląda to tak:

monthly_2015_11/fasolki-na-sierpien-2015_40121.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

MamaEwy - Ewka jest rozkoszna :), mój Antek też pyrka śliną i sprawia mu to ogromną frajdę.

Olciak - jak już wcześniej pisałam, mój Antek urodził się 31 sierpnia (termin był na 21 sierpnia) i dokładnie tydzień temu w niedzielę zaczął się płacz przy karmieniu (ale nie każdym), w nocy częściej się budził i jak kiedyś zasypiał po kąpieli przy cycu tak do wczoraj krzyk :(. Ale nieśmiało przyznaję, że od dzisiejszego popołudnia wszystko się uspokoiło oby na dłużej bo ręcę już mi opadają a i ostatnio kolana strasznie bolą :(

Dzisiaj mój maluszek przez ponad pół godziny leżał sobie na łóżku obok taty i słuchał a nawet podśpiewywał z ogromnym uśmiechem na buzi jak tato grał na gitarze, wpatrzony w niego jak w obrazek - mały rockman nam rośnie ;)

Dobrej nocy wszystkim momom i dzidziusiom życzę :)

Odnośnik do komentarza

Kowalska, mała superancka:)

Mmadzia, raz na czas herbatkę kop.na pewno możesz podać. Przy dolegliwościach brzuszkowych.

Co do piosenek...to u nas pszczółka Maja Wodeckiego. Tyle, że śpiewam:
" Tę pszczółkę, którą tu widzicie zowią Hanią..."

Aneta, jak tylko przeczytałam Twój wpis, nie schodzi mi z ust Twoja piosenka. Hahaha

Ewelad, co do diet, ja też mam ogromną fantazję;) Mniej więcej w Twoim stylu:)
Daj znać jak Wam wyszło ciasto. No chyba się wproszę...

My dziś byliśmy na Andrzejkach wszyscy razem. Impreza dla nas skończyła się po 20...jak to na odpowiedzialnych rodziców przystało ;)
Ale i tak było miło.
Silv, na pewno dziadkom uda się Agatkę uśpić bez problemu. Baw się dobrze:)

Mmadzia, u nas też ciemieniucha się pojawiła teraz ( po raz pierwszy). Myślałam na początku, że Hani włosy rudzieją, a tu patrzeć...ciemieniucha.

Ania, moja mała też zadziera głowę wysoko, powiedziałabym, że zadziwiająco wysoko.
Spacerujcie jak najwięcej nad morzem, wdychajcie jod i przyślijcie trochę do Krakowa;)

Mamuśka, super postanowienie:) uwielbiam ten sposób odchudzania, tyle, że efekty są marne...

Olcia, możliwe, że u Was już skok.
Moja bardzo lubi bujaczek. Mogłaby non stop w nim siedzieć. Ale wibracji bardzo się boi. Wcale się nie dziwię, bo też nie lubię jak mi coś brzęczy pod pośladkami.

Magda mój syn też popija wszystko wodą. A najbardziej zupy...chyba tego nigdy nie zrozumiem. Już nawet przestałam się o to wkurzać.

Tosiek, niedługo można poprosić Mikołaja o gitarę dla juniora. Super. Muszę wyciągnąć swoją. Jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby grać przy małej...

Odnośnik do komentarza

Witam, moje dziecie dopiero zasypia, od tygodnia tak ma, nie wiem czemu.
Mąż u kolegów na wódeczce, a ja w domu jak gosposia eh ;/
znowu gdzieś mi się rzucił artykuł o szczepieniach i powikłaniach, nawet w to nie weszłam, a już się zestresowałam. Wieczny strach!

Odnośnik do komentarza
Gość Czarnamamba008

Dziewczynki nam tez wróciła ciemieniucha i myślałam ze cos nie tak ale widze ze u Was to samo, dlaczego tak :( ? Dla mnie to była masakra to wyczesywanie bo synek ma duzo włosków , pediatra kiedys powiedziała mi ze od mleka krowiego moze wychodzić ciemieniucha :/ ciekawe :(

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, tak sobie siedze i mysle i pewnie wymyslam bzdury ale cos mi spokoju nie daje to rozdraznienie mojej corki. Wy ciagle pisałyście o tych kupkach, kolorze i konsystencji a ja jakos specjalnie nie przywiazywalam do tego wagi bo mała była spokojna, grzecznie przesypiala noce, ladnie jadła i przybierala. Kupki jednak robi różne, dość często zdarzają sie zielonkowe i wodniste, często ma zarumieniony policzek, jak juz kiedys pisałam i takie szorstkie jej sie te policzki robią ale to mija po linomagu. Teraz dochodzi do tego niespokojny sen i placzliwosc i mysle czy to nie jakas alergia mi umknela? Przypomnijcie mi czy u któregoś z naszych sierpniowych dzieciaczkow karmionych piersią ma skaze bialkowa lub nietolerancje laktozy? Pewnie mi się juz na mozg rzuca niewyspanie i szukam dziury w całym :/

Co do wyrywnosci do siadania to moja juz od jakiegoś czasu udoskonala te czynność co sprawia ze musze ciągle upominać wszystkich aby jej w tym nie pomagali bo obawiam sie również o jej kręgosłup. Leżaczek moja lalunia uwielbia, wibracje musza być on i moze siedzieć i patrzeć jak się mama krząta po domu, zabawki z palaka srednio ja interesują.

Odnośnik do komentarza

Rewolucja moj Bartek jest z 16 sierpnia i tez sie nie przewraca jeszcze z plecow na boki ani na brzuch. 3 razy przewrocil sie z brzucha na plecy, ale to przez przypadek. Zauwazylam, ze jak lezy na brzuchu i przechyla sie w jedna strone za bardzo, to kontruje tak zeby sie nie przewrocic :-) nie przejmuje sie tym jednak, bo neurolog mi powiedziala, ze kazde dziecko rozwija sie we wlasnym tempie i bez sensu jest mowienie, ze cos powinno w danym tyg/miesiacu robic. Podobno nawet z chodzeniem norma jest od 12 do 18 mies! Dlatego nie ma co sie martwic mysle :-)

Ania mialam wlasnie pytac na forum co z tym zadzieraniem glowki mozna zrobic. Czy w lozeczku czy na macie czy na rekach to bardzo go interesuje co jest wlasnie za glowa i wygina ja do tylu dosyc czesto. Juz nawet odwracam go w lozeczku w druga strone i teraz obrazki te wiszace nad glowa na scianie sobie upodobal...:-/ to chyba za dobre dla oczu nie jest?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...