Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tych różnych opcji poduszeczek, to niestety nie pomogę :/ wydają mi się w porządku, ale i te z linków, i te zakupione już przez nas, są tak naprawdę takim kotem w worku. Mnie też powstrzymywała cena, ale tego dnia, kiedy zauważyłam, że rzeczywiście mamy niemały problem, to Lusia napisała mi, że jest bardzo zadowolona, nie szukałam nic w necie, zrobiłam szybki zakup. I tak moje dzieciątko pozostanie bez karuzelki, ale za to z podusią, na którą mamuśka baaaardzo liczy :-)
Inez chyba Twoja Dziewczynka potrzebowała jakiegoś bodźca (szczepionki), by wrócić na dobre tory :) a powiem Ci, że mój synuś po szczepionce zasnął szybko i spał w nocy mega spokojnie (bez stękań, wiercenia, itp.) i długo, a wcześniej różnie bywało :)
Dobranoc Wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelina1986

My tez mamy szczepienie w srode :( Inez 80 i Chiyo jak nauczylyscie dzieciaczki samodzielnego zasypiania? Jeszcze w lozeczku! U mnie jakby nie byla spiaca to trzeba ja nosic albo przy piersi...
Kowalska rewelacyjne te grzechotki na reke!! Podejrzewam ze dziecko zachwycone a smoko gryzak dawalas juz? Jesli sie sprawdza tez zamowie.
Co do napiecia miesniowego to jestem nauczycielka nauczania poczatkowego i powiem Wam ze naprawde jest plaga wsrod dzieci... albo oslabione po cesarka albo wzmozone. Takie dzieci najczesciej maja problemy z trzymaniem olowka a co za tym idzie pisaniem. Takze cudownie, ze tak szybko diagnozujecie i rehabilitujecie. Cudowne Mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. Nie pamietam kto pytal o wlosy... Mi tez wypadaja okropnie. Codziennie musze odkurzac, bo wszedzie ich pelno, myje co 3 dni, bo boje sie ze mi wszystkie wypadna. Podczas mycia calymi garsciami je sciagam, jakby w ogole sie glowy nie trzymaly, nie mowiac o odplywie w wannie - co mycie jest caly zawalony wlosami, a podczas rozczesywania.... Masakra! Niby tak wypadaja podczas karmienia piersia, a po odstawieniu maja przestac, ale poki co to mam wrazenie, ze niedlugo bede lysa.

Silv, ja cwicze z malym i ortopeda pokazal mi jedno cwiczenie na boki. Lapiesz za nadgarstki/dlonie i pod uda tak, zeby rece byly naciagniete a pupa przy podlozu i przewracasz na boki. Raz na jedna strone, wytrzymac 4 sekundy i na druga. Delikatnie i wolno i tak 15 razy ze 4 razy dziennie. To jest cwiczenie na skrecanie tulowia. Mojemu pomoglo. A rehabilitantka pokazala proste cwiczenie na glowke, zeby naviagac miesnie przy szyji: dziecko lezy na podlozu/na twoich nogach, pupa mozliwie blisko ciebie,nogi podkulone (pozycja taka jak kladziesz sobie bejbusia na kolanach a stopy masz oparte wyzej i dziecko jest tak na 30-45 stopni do ziemi. Prostujesz rece i chwytasz za cala czesc przedramion, mozliwie najwiecej miedzy nadgarstkiem a lokciem, przekrecasz tak, zeby dlonie byly skierowane do gory wewnetrzna czescia (rece przy tulowiu dziecka) i naciagasz lekko rece w dol. Trzymasz minute-dwie i tak 4 razy dziennie. Trzeba zwtocic uwage, zeby glowka byla ulozona prosto.
Rehabilitantka kazala tez duzo trzymac na brzuchu, ale trzymac ramiona, zeby prosto lezal i patrzyl prosto. Mozna tez na kolanach polozyc jak do odbicia i zaslaniac reka glowke, jesli skreca ja ma "zla" strone. Musze przyznac ze to zaslanianie widoku reka zdaje egzamin. Nie silujesz sie a maly odwraca glowke w te pozadana strone :-)

Dziewczyny czy Wasze dzieci aikaja w nocy? Moj maly czesto nie robi ano kropelki od mycia do rana. Karmilam go o 12 i teraz o 4 i pielucha suchutka, a przebieralam po kapieli o 18.30. Martwi nie to. Rano zwykle nie nadazam pampersow zmienic bo tak duzo sika, a w nocy susza... Fakt ze karmie i odbijam przez sen, ale no taki maluch chyba ma maly pecherz i powinien go czesciej oprozniac zwlaszcza, ze w dzien tak czesto robi. A po jedzeniu w ogole.

Co do pieluch to od niedawna uzywam papers premium care, a wczesniej tylko zielone pampersy i czesto sie przesikiwal. Premium ca4e sa o wiele lepsze, bo szersze po bokach, nie trzeba tak sciskac, zeby zapiac i na pewno nie zamienie ich juz na zadne inne. Przesikiwal sie zwykle w nocy tak jak sie przebudzil (zebyscie nie pomyslaly ze wykluczaja sie moje wpisy o sikaniu, to czasami sika w nocy po karmieniu zwlaszcza, wlasnie wtedy jak sie rozbudzi). Zdarzalo sie ze 3 razy musialam przescieradlo zmieniac jakos tak pechowo mi sie pampers zapinal, nie wspominajac o spiworku, ktory czesciej byl w praniu i na suszarce niz w uzyciu :-) tak wiec bardzo polecam pampers premium care, jak dla mnie to oszczednosc na czasie, proszku i wodzie :-)

No to koncze moj wywod:-) Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza

Hej. U nad pi dobrej ostatniej nocy i wczorajszym dniu, dzisiejsza noc też ładna. Dwie pobudki, zjadła odłożyłam i zasnęła sama. Nad ranem się przebudzila, powierciła i usnęła przy pomocy własnego kciuka. Pobudka o 8.

Hania też mało siusia w nocy, raz jej zmieniam pieluchę bo miała lekkie odparzenia i nie chce by ją szczypało. Rano nadrabia i mnie się to wydaje zupełnie normalne.

Co do zasypiania samodzielnego to my mieliśmy przez pierwsze niespełna dwa miesiące ostra jazdę bo Hania zasypiała tylko na nas i później nie dawała się odłożyć. Więc czasem 8 razy odkładaliśmy i jakieś 3 tygodnie temu zaczęliśmy ją usypiać w łóżeczku. Miliony sposobów włącznie z ssaniem naszych palców bo żadnego smoczka nie chciała :D Teraz odkryła kciuk i nim sobotę pomaga w wyciszeniu się. Dla nas łatwiej bo nie wisimy z ręką nad łóżkiem ;)

No i u nas zdało egzamin to co u Tosio - stały rytm dnia i przy kładzeniu spać zawsze te same czynności, przytulanie i kołysanka, włączenie Szumisia, spójne położenie i okrycie i późnej smoczek a jak nie chce to chwile trzymam rękę na jej klatce piersiowej by na wyciszyć no i wychodzę. Leży czasem kilkanaście minut, ale udaje jej się już zasypiać samej. Jak płacze to idę i znowu kładę jej rękę na piersi i to zwykle wystarcza.

Wiem, że jeszcze setka kryzysów będzie, ale tej rutyny zamierzam się trzymać, bo to mi życie ratuje w przypadku gdy Hania ma 4 drzemki po 30 min tylko w ciągu dnia ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

Iwcia dziękuję za opis ćwiczenia. Będę próbować tak stymulować mała do obrotów.
Co do wypasajacych włosów to już się przyzwyczailam że do kąpieli biorę że sobą szampon, mydło i kreta...

My dzisiaj spalysmy od 21.00 do 6.00 z przerwą o 3.30 na włożenie smoczka:-) czyli pierwsza noc bez jedzenia zaliczona za to Inez Twoje dziecko się naprawilo a moje popsuło... Nigdy nie było problemów z zasypianiem w łóżeczku a od kilku dni nie ma takiej opcji:-/

Dziewczyny czy przy temperaturze -4 i ładnym słoneczku możemy wyjść na spacer?
A i czy któraś z Was używa śpiworka z wełna owcza do wozeczka? Warte to jest coś?

Odnośnik do komentarza
Gość MamaOliwciiKubusia

Cześć my też oddaliśmy glosiki na śliczną Natalke :-) my na spacerki używamy kremik z Emolium na wiatr i mróz, bardzo wydajny :-)(u córci jedno opakowanie starczyło mi na 2 okresy jesienno zimowe)
Wracając do tematu miesiaczek, ja pomimo kp to już dostałam, a tak było pięknie przez rok :-) u nas biało za oknem :-) pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza

Iwcia dzięki za dokładne opisy!! Jak tylko mąż wróci z pracy, to przetestujemy: ja będę czytać, a on będzie ćwiczył z synkiem :) Co do siusiania, to nasz malutki również w nocy nie szaleje, pieluszka lekka, troszkę z reguły jest, ale bez szału, natomiast w ciągu dnia to czasem zdarzają się mega ciężkie, więc to chyba dość częste u dzieciaków :)

Właśnie miałam Was Dziewczynki pytać co teraz ze spacerami....U nas dziś na pewno na minusie, ale słoneczko ślicznie zagląda przez okno - aż chciałoby się wyjść! Z tym, że my nie mamy jeszcze nic do wózka - też myślałam o jakimś śpiworku, jakby ktoś coś miał warte polecenia, to poproszę :) No bo bez śpiworka, to trzeba byłoby chyba jakiś gruby koc? sama nie wiem.
A przed wyjściami używamy nivea na każdą pogodę. Wcześniej kupiłam Dzidziusia, ale niestety jest tak gęsty, że szybko z niego zrezygnowaliśmy, bo bardzo ciężko go rozsmarować.
Kowalska, przypominaj, przypominaj, już 83 miejsce! Może nowy cel: pierwsze 50tka? :) Mój nie pije z kubeczka, w ogóle nie miałam pojęcia, kiedy można zaczynać takie picie :)

Odnośnik do komentarza

Kowalska głos poszedł , kubeczek można zakupić - nie zmarnuje sie , u nas sprawdził sie lovi 360 stopni u córki, teraz tez taki kupie

Silv dobry zestaw prysznicowy , tylko żebyś sie nie pomyliła, bo kret rozjaśnia karnację haha

My mamy dwa śpiworki takie z rękawami- z futerkiem ze smyka u z flanelą drugi no i zwykły taki puchaty, te śpiworki optykę lepsze, ze łatwiej ubrać No i nóżki swobodne

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

W kwestii spacerów to jak najbardziej trzeba by wychodzić
tylko ja jakas zawalona jestem wszystkim ze mi się coś nie składa :/ my mamy kombinezon i gruby koc i myślę ze starczy póki co. Za to na nic już kolderke wyciągnęłam bo do tej pory mała pod dwoma kocami spała. Teraz kolderka a i tak rączki rano zimne. Chyba jej niedrapki będę zakładać na noc.

Ostatnio byłam w sklepie dziecięcym i przyszła para, dziewczyna w ciąży już widać ze wysoko i robili zakupy dla maluszka nożyczki, aspirator itd :) pamiętacie szykowanie wyprawki :) bo dla mnie to jakieś mega odległe czasy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Kowalska Natalka idzie jak burza:-)
Ewelad zapamiętam;-) choć jakby mi trochę rozjaśnilo karnacje to wyglądałabym bardziej arystokratycznie;-)
Ja dzisiaj zamówię chyba śpiworek dla Agatki na allegro. Będzie do wózka i potem na sanki za te 400 zł;-)
Choć nie wiem czy śpiworek za 40 będzie do nich pasował;-)
Mmadzia pamiętam te czasy i gdyby nie to że muszę za rok wrócić do pracy to już planowalibysmy drugie dziecko bo cały ten czas od samego początku przez całą ciąże, poród aż do teraz wspominam bardzo pozytywnie. To najpiękniejszy okres w moim życiu i pewnie już nigdy nie będzie tak fajnie...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...