Skocz do zawartości
Forum

Styczeń 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Kasia300 ,niestety faceci tak maja...zero zrozumienia. Tez sie czuje ,jakbym miala drugie male dziecko,a wlasciwie to trzecie bo jeszcze kot. Do tego ta pogoda wcale nie pomaga. Nie smuc sie,bo malutki tez to czuje. Powinnas sie odprezyc ,zrob sobie jakis wolny wieczorek ,a najlepiej caly dzien. I rob tylko to na co masz ochote. Wiem,ze przy dziecku jest to srednio mozliwe,ale moze akurat uda ci sie choc chwile zrelaksowac? Trzymaj sie :*

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribdjialnb2.png
url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/67eipzcu8g5ix4gq.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny jak tylko samopoczucie? Ja byłam dziś na pierwszym ktg i przy okazji uznałam że jednak podejdę do lekarki żeby sprawdzić czy wszystko ok ;) i się uspokoiłam bo na razie się nie zapowiada by rodzić na już, no ale torba już spakowana. Chciałabym urodzić w przyszłym tygodniu ale co będzie to będzie.
P.s. Czy Wam często ustępuje ktoś miejsca w kolejce w sklepie, na poczcie? Bo wydaje mi się że jest jakaś znieczulica, jedynie w Rossmanie kasjerki wołają bez kolejki, a tak to wszędzie trzeba odstać swoje.. :/

http://www.suwaczek.pl/cache/62b12e315f.png

Odnośnik do komentarza

Jedynie w Rossmanie jest naklejka ze kobiety w ciąży mogą śmiało korzystać ze swoich przywilejów a tak to trzeba postać swoje. Chociaż nie powiem , byłam 3x na poczcie i kolejka ma 20 osób a ja powiedziałam ze stać nie będę i usiadłam na ławeczce ktora jest na przeciwko kas i 2x pani mnie zawolala okienka i poowiedziala mam się nie przejmować ludzmi tylko korzystać ze swoich przywilejow i raz Pan mnie przepuscil który miał wlqsnie podchodzić do okienka wiec te 3 razy zapamietam na zawsze! A tak to ludzie patrzą na brzuch i jak się odwróce to uciekają wzrokiem ze niby nie patrzyli. Znieczulica!!!!!
Ja obiecałam sobie ze jeśli będę w kolejce a za mną kobieta to nie dość ze ja przepuszcze przepuszczeto jeszcze krzyknę żeby ją puszczano na sam przód! I koniec z tym chamstwem, bo jak ktoś nie chce reagować to będę ja!
A reakcje z rana przeplakałam i chyba mi lepiej. Ale powiem Wam ze odrobina zdenerwowania a maluszek skakał w brzuszku aż ja byłam zdezorientowana.od rana caly czas się rozpycha. Nie warte to moich lez ale może tego potrzebowalam a niestety dzidzia to poczula.
Siolcia Leze dziś i niech się dzieje co chce. Ja mam wolne:)))

http://s2.suwaczek.com/201601131762.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie, dawno mnie nie było, przeinstalowywałam Windowsa i komp na parę dni wyłączony..

karolinka1 ja nie kupuję pasa bo jestem mu przeciwna :)

Inferno3m witaj i dzięki za życzenia. Ja też was podczytuję i znam Twoje perypetie także :) też Ci życzę wszystkiego najlepszego i dla Twojego synka buziaczki i przytulaski niech rośnie zdrowo i mamusi da wypoczywać :)

ewela83 ja już dawno spakowana bo u mnie zagrożenie przedwczesnym porodem choć termin mam na 20.01. Mam nadzieję że do stycznia dotrzymam :)

MamaAleksandra ja też byłam straszona a jeszcze dwupaczku.....

Andziorek mnie czasem przepuszczają ale raczej nie w zwykłym sklepie, właśnie w Rossmanie albo w Smyku. Ale ludzie i tak robią takie miny że aż strach. Ja przeważnie nie czekam biernie tylko sama idę blisko kasy. A co się będę patyczkować? Niby ciąża nie choroba a więcej dolegliwości niż np u 80 letniej babci :)

kasia300 brawo, tak trzymać !

Powiem wam, że dziś byłam u mojej gin, brzuch przed wizytą bolał na potęgę, było mi niedobrze, mroczki przed oczami. Zmierzyłam ciśnienie, trochę wyższe niż zazwyczaj, mam sobie kontrolować... Szyjka nadal króciutka, koło 1,5cm, miękka, mały rozpiera wszystko główką, dlatego wszystko tak boli. Kulam się tylko z boku na bok jak wielorybek :) Teraz jest trochę lepiej

Buziaki :)

Odnośnik do komentarza

Ja jem 3 kapsułki dziennie wiesiołka a herbatę raz choć można więcej. Pas wydaje mi się zbedny - niestety na brzuch to tylko ćwiczenia, ja zaczynałam po 2 miesiącach po cesarce i w ciągu miesiąca intensywnie ćwicząc wróciłam do brzucha sprzed ciąży. Po naturalnym porodzie wogole nie ćwiczyłam - przy dwójce dzieci szybko do formy się dochodzi.

Odnośnik do komentarza

Fiolett też się dzisiaj porównałam do wieloryba ;-) ;-).
Ja torbę kupiłam w Martes sport. Dość pakowana,a i potem się przyda najpewniej.
No i mamy znowu dwie mamy na fb:-):-). Nie wiem czy z forum :-o.
Chłopaki moje kochane postaramy się i na gwiazdkę dostałam nowy telefon, więc wykończenia będę pisać bez nerwów i problemów z logowaniem :-P

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny!:)
po długiej nieobecności meldujemy się z Bartusiem:) urodziłam 25.12.2015 o 16.20, Bartuś ważył 3100g i ma 55 cm:) jest śliczny. Poród zaczął się 23.12. po 4 rano-odeszły mi wody, ale nie miałam skurczów. Trafiłam do szpitala i tam trzymali mnie przez całą środę, Wigilię i tylko monitorowali stan dziecka na ktg. W nocy z 24 na 25 grudnia od 1 do 6 rano zaczęły się skurcze, niestety miałam bóle krzyżowe..o 6 rano zanikły. Położna mnie zbadała- a tam 5 cm rozwarcia, dali mi czas do godziny 12 na "powrót skurczy", niestety skończyło się na podaniu oksytocyny. Oksy dostałam ok.12, po 2 h miałam 10 cm rozwarcia, położna mnie dopingowała że będzie szybki poród, ale jak przyszło do skurczy partych, akcja znów zwolniła. Czułam skurcze, ale słabsze, lekarz podkrecił mi oksy..zaczęłam przeć, ale główka nie schodziła w dół, okazało się, że źle wstawiła się do kanału rodnego, mały był pod kątem. Skurcze były już co chwilę, akcja nie postępowała, tętno zaczęło spadać i po konsultafcji zdecydowali o zakończeniu porodu przez cc. O 16.20 było po wszystkim.
Teraz niestety jesteśmy w szpitalu, bgo Bartuś ma zapalenie ucha- przez to długie odpływanie wód płodowych. Trzymajcie kciuki, bo baby blues w tych warunkach jest straszny. Trzymam za Was kciuki!

http://www.suwaczek.pl/cache/dccd400382.png

Odnośnik do komentarza

Stokrotka gratulacje, dobrze że się w końcu odezwałaś bo już się tu martwiłyśmy o Ciebie :)

Co do puszczania w kolejce to faktycznie tylko w Rossmanie spotkałam się z tym że Panie kasjerki prosiły mnie pierwszą i raz Pani w sklepie mnie przepuściła a tak to jeden facet dosłownie wepchał się przede mną w kolejkę, w tramwaju też wszyscy się gapią a nikt nie puści gdy nie ma miejsca, dzisiaj natomiast byłam w Super-Pharm, wisi kartka że kobiety w ciąży są obsługiwane poza kolejką, przede mną stoi para która kupowała pampersy, czyli nie dawno kobieta była w ciąży, popatrzyli na mnie i udali że nic nie widzą, a wiadomo co mam sama się wepchać przed nimi bo mi się należy

fiolett- z tą 80-letnią to racja, ostatnio szłam z przystanku do mieszkania a że to trochę pod górkę to jak zawsze 10 minut szłam to wtedy z 30min i patrze a tu babcie mnie "prześcigają" :D

ja również olej z wiesiołka biorę 3 razy dziennie

Odnośnik do komentarza

monisiaaa93 ja się ostatnio ścigałam z moją babcią po schodach (87 lat), była pierwsza :)

karolinka1 nie uważam że może się coś stać, raczej że nie działa. Z doświadczenia zawodowego wiem, że aktywne ćwiczenia działają o niebo lepiej. Wiadomo, np po cesarce dobrze jest podtrzymać brzuch przy dużym wysiłku ale takiego dużego wysiłku nie powinno się stosować zbyt wcześnie po cc. Lepiej mało dynamiczne, bardziej izometryczne ćwiczenia a do nich pas jest niepotrzebny. Po porodzie sn uważam że pas jest zbędny, bo co się pasem podciągnie w górę to i tak zaraz zjedzie :)

Ja mam na razie +11kg ale kondycja zerowa :( też się muszę wziąć za siebie zaraz po porodzie... Na szczęście karmienie piersią robi swoje. Mam nadzieję że dam radę i tym razem :)

stokrotka1911 gratuluję syneczka, dużo zdrówka dla Ciebie i Małego :)

Odnośnik do komentarza

agataa2912 tak to mój pierwszy poród i może dlatego tak beztrosko podchodzę!
Dziewczyny, mnie wczoraj i dzisiaj rozpiera energia mam siły za dwóch, dzisiaj cały dzień na zakupach spędziłam. Nie wiem skąd ten przypływ energii bo ostatnio czułam się jak słonik na wybiegu a w nocy własnie jak taki wielorybek, który przerzuca brzuch z prawej na lewą:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...