Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny czy sa jakies probki mm? Kupilam ostatnio bebiko caly jarton i wyrzycilan,vo kala juw chcuala pic. W carrefour byla probka vevilonu 200ml chyva za 3zl,tak na jedno karmienie i troche pila ale vol brzuszka był. Zastanawiam sue czy gdzies dostane inne probki zeby nie kupowac i nie wyrzycac calych kartonow bo to sporo kasy. A pytam bo czeka mnie szpital z Laura a ona niestety z nikim nie chce zostac i ja będę musiala zmiał nia byc a maz z Milena w domu. Sciagam swoe mleko ale jak jyz pisalam jest ciężko bo leci jakby chcialo a nie moglo.
Dajcie znac,bo to juz za pare dni.
Nadrobie Was pozniej. U nas chorobska ciag dalszy .

Odnośnik do komentarza

Mamo Joasi myśle ze Twoja córcia wyczuwa Twój stres i może dlatego tak płacze i ciężko ja uspokoić. Nusia tez czasami się zachodzi i dopiero u męża się uspokaja. Przed chwila próbowałam ha uśpić. Darła się w niebogłosy i w łóżeczku i na rękach. Już nie wiedziałam co mam zrobić a za długo to trwało bo ponad 25 minut wiec dałam cycka. Myślałam ze jeszcze nie jest głodna bo przed 14 ja karmiłam. A tu proszę. Okazało się ze była głodna. Zjadła, odstawiłam ja od cysia, odbiło się jej i usnęła mi na rękach. Moje kochane maleństwo. Czasami po prostu nie wiem czego ode mnie chce wiec metoda prób i błędów trzeba sprawdzać. Ale nie uważam ze przez to jestem zła matka. Tak samo Ty Mamo Joasi nie powinnaś tak uważać. Jesteś dla niej najważniejsza! I nie wmawiaj sobie ze jest inaczej :) głowa do góry !

Odnośnik do komentarza

Kaśka współczuję przeżyć. Dokładnie w rosmanie są. Ale też nie możesz jej tak mieszać, bo nie będziesz wiedziała po którym ja boli.
Mamo Joasi jesteś wspaniała mamą. Człowiekowi nerwy puszczają, bo raz, ze jestes zmęczona A dwa, ze nie wiadomo, co dziecko chce. Ja miałam takie chwilę trwało to prawie 4 miesiące, ze codziennie płakałam z bezradności. Teraz o niebo lepiej, ale moja nauczona na raczkach także łatwo nie jest. Kochana głowa do góry. To wszystko minie:)

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Mamo Joasi ja na początku te tak miałam z dziewczynkami ze za nic nue mogłam ich uspokoić a one we dwie darły sie w niebogłosy... wchodził mój maz i zaraz sie uspokajały a ha byłam taka zła na siebie ze jsk to ja matka nie umiem uspokoić własnych dzueci! Ale teraz nawet w gorszych chwilach wiem ze dam rade bo ta nasza relacja z dziećmi jest wyjątkowa i nic tego nie zmieni ;) moze po prostu byłaś zdenerwowana, malutka to cZula i dlatego była niespokojna ale to nic złego, nikt cały czad nue chodzi uśmiechnięty i zrelaksowany ;) bedzie lepiej;)

Florentyna ja mroziłam pokarm w woreczkach i pojemnikach i wszystko było ok;) jednak pojemniczki mizna potem wykorzystać a woreczki sa jednorazowe.
U mnie kp trwało 2,5 miesiąca i polegało na ciągłym a ściąganiu mleka bo dziewczynki nie nauczyły sie ssać cyca. I najpierw mleka było duuuzo aż ciekło a właściwie lało sie strumieniami tyle ze krótko to trwalo i tez przestałam walczyć bo wkurzał mnie ten laktator jak nic innego a ponoć i tak nie uciągnie tyle co dziecko. Wiec karmienie piersią niczym przyjemnym dla mnie nie było noże miałabym inne odczucia gdyby jednak jadły prosto z cyca.

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Green ja to Cię podziwiam ze dajesz radę z dwiema!
Jestem zmęczona, czuje że nie radzę sobie z moim dzieckiem wogole ze wszystkim! Chcialabym być dla swojego dziecka wszystkim tak żebym to ja była ta osoba która uspokaja i ukoi wszystkie złości i bolaczki.
Dzisiaj wogole mała jest marudna nic ja nie bawi. Tylko jeczy a ja nie wiem co jej jest :(

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8u69i2a2d7b8.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. My byliśmy dziś w centrum rehabilitacji. Lekarka powiedziała że Gosia ma słabą obręcz barkową i trzeba ją wzmocnić. Od jutra zaczynamy rehabilitację. Najgorsze że mogliśmy się do tego przyczynić źle ją nosząc. Nosz cholera a skąd ja miałam wiedzieć jak to robić. Nikt mi nie pokazał, ani na szkole rodzenia ani położna. Mam tylko nadzieję że Gosia będzie ładnie ćwiczyć, szybko chwytać i nie będzie to trwało długo. Zdołowałam się trochę bo mój będzie gadał z kierowniczą aby móc wyskakiwać z pracy i nas zawozić. I będzie zostawał dłużej w pracy - mam nadzieję że się zgodzi. Bo ja głupia mam prawko 9 lat i kuźwa nie jeżdżę autem!! Oczywiście łzy dziś też poleciały.
Mamo Joasi spokojnie, Asia nie widzi świata poza tobą.
My zakupiliśmy dziś krzesełko do karmienia. Zdecydowałam tzn mój mnie przekonał do Safety 1st Timba.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Sto lat dla Olivki :)
Mamo Joasi nie poddawaj się, jesteś cudowną mamą, tylko masz gorsze dni, każda z nas je ma. Uśmiechnij się :) będzie dobrze.
Mój syn w sobotę skończył 18 lat, zleciało nuewiadomo kiedy, też był takim maluszkiem a teraz dorosły chłop :) mieliśmy gości, więc mało co siedziałam, ciągle coś było do zrobienia, i wczoraj wstałam bez sił i chęci do czegokolwiek, M. się zlitował i wziął na trochę małą z domu a potem ja się przełamałam i poprosiliśmy babcię żeby wzięła Olę na spacer, nie były to długie nieobecności ale dały mi energię, czasem dobrze jest pooddychać w samotności :)
Calineczka trzymam kciuki za siostrę i bardzo podoba mi się imię, które wybrali ;)
A jutro idę na odrosty, pierwszy raz odkąd jest Oleńka, trochę się boję bo ostatnio byłam wzywana z wychodnego bo nie dało jej się uspokoić, ale idę rano bo rano jest pogodniejsza, mam nadzieję, że da mi posiedzieć na fotelu aż mi się włosy utlenią żebym na chrzcinach wyglądała jak człowiek :)
Monikae bardzo ładnie wyglądają te naklejki :)
A co do kp, dziewczyny ja chciałam ściągnąć mleka żeby tej kaszki jej dodać i dupa, ściągam max 40 ml z obu piersi, szok, no ale mała je, przybiera na wadze, dziwne to. I teraz mam problem, bo w razie wyjścia nie mam co zostawić, tylko sztuczne wchodzi w grę, w zamrażarce już tylko jeden pojemniczek, a ona nawet w ciągu dnia to często je, najdłuższe jej przerwy to 2, przy spacerze 2,5 godziny, a tak to co 1,5 godziny.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziekujemy z Olivka za zyczenia :*

Olivka dzis mega marudna moze to skok bo zaczynamy 23 tydz albo zabki chociaz nie widac i nie slychac

Mamo Joasi ktos musi Ci pomoc a Ty musisz odpoczac
I pomysl nad ta kaszka na noc bo sie wykonczysz ale to juz musi byc Twoja decyzja

Ja tez mam kilka wyjsc a mleczka malo sciagam i do konca nie wiem czy mala je wypije jak nie to dostanie wode
Zaczynam tez mrozic w jalowych pojemniczkach od moczu

Dzis chce sobie zrobic hybrydki zobaczymy co z tego wyjdzie bo jestem juz zdechla ale postanowilam ze musi byc jak dawniej :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg8u69ipwcush0.png

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09krhmp7ur49fu.png

Odnośnik do komentarza

Mamo Joasi,jestes naprawde najlepsza Mama dla Malutkiej,nie watp w to. Jedne dzieci sa spokojne,drugie nie i naprawde nie mamy na to wielkiego wplywu. Ja sobie wyidealizowalam macierzynstwo,bo moja Corka byla niewymagajaca,ladnie spala i nie marudzila. Taka byla i jest do dzisiaj. Myslalam,ze tym razem tez tak bedzie i dziwilam sie,jak ktos opowiadal,ze nie daje rady i mu ciezko. A teraz mam Igorka i czasami nie wiem,jak sie nazywam,tak mi daje popalic. Wiec to naprawde nie do konca tak jest,ze dobre rady typu nie nos,bo przyzwyczaisz,czy nie bierz do lozka dzialaja w stosunku do kazdego dziecka. I ja sie wrecz wkur....,jak slysze,'no tak go przyzwyczailas'.
A dzieciaki na tym etapie sa tak ciekawe nowego,ze moze sam fakt,ze ktos inny wzial Asie na rece ja uspokoil. U nas tez tak jest. Jak ja siedze z Malym to ciagle mi buczy i sie denerwuje,ktokolwiek inny do niego podejdzie, juz caly wesoly:) U nas dzisiaj wielkie marudzenie,tez wymiekam,w nocy nie spie,za dnia tez moge pomarzyc,ach. Tez chodze dzisiaj cala wsciekla ze zmeczenia:(
Quarolina,nie martw sie,Gosia pewnie szybciutko wszystko zalapie i na pewno bedzie dobrze,trzymam kciuki.
Sevenka,zycze relaksu jutro:)
A nasza sunia dostala cieczke,ja sie zastrzele,jeszcze tego brakowalo. Dobrze,ze u niej wypada tylko raz w roku. Pomijam,ze nie radze sobie z psem,zabiera Malemu wszystkie zabawki,ale to nasza wina. Kupowalam jej maskotki,bo nie wpadlabym na to,ze jeszcze kiedys w domu pojawi sie Maluszek i teraz mam:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Qarolina,moze ta diagnoza jest troszke na wyrost?Mala na pewno szybko nadrobi!Moja Lilka tez sie nie obraca,ale ja jeszcze czekam,nie chce panikowac.Starsza corka tez ruchowo rozwijala sie wolniej ale za to bystra byla ze hej!;)A wiesz,ze dzisiaj tez rozgladalam sie za krzeselkiem do karmienia na necie tez mega spodobal mi sie ten safety.musze tylko jeszcze zobaczyc go na zywo.a jak twoje wrazenia?gdzie i za ile jesli moge spytac?
Sevenka,jesli zalezy ci na zrobieniu zapasow mleczka to poprostu czesciej pobudzaj laktatorem metoda 7-5min,nawet jak 4minuty nic nie leci to w piatej zacznie:)moze tak duzo nie sciagasz bo Ola czesto je....

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Mamo Joasi przypominam Ci, to Ty jesteś najlepszą mamą jaką Asia może sobie wymarzyć! Ona Cię kocha tak samo jak Ty ją! I tak sobie myślę, że jeśli uważasz że coś jest nie tak, może zastanów się nad próbą dokarmiania czy kaszką? Widziałam, że dziewczyny Ci już to wcześniej pisały, a nie przypominam sobie, żebyś coś pisała, że próbowałaś. Ja nie wiem co innego doradzić! Być może jest ktoś, kto na chwilę zajmie się małą.? Chociaż godzinka może zdziałać cuda! Trzymaj się mocno, jesteśmy z Tobą.
Dziewczyny dziś pierwszy raz tatuś kąpał Maćka we wiaderku. W związku z tym ja pierwszy raz widziałam, jak to wygląda z zewnątrz! Oczywiście musiałam zrobić zdjęcia. I oczywiście muszę się z Wami podzielić nimi, śmiechowe są;-)

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54650.jpg

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54651.jpg

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54652.jpg

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Qarolina spokojnie,nadrobi,rehabilitacja i pojdzie do przodu ani sie nie obejrzysz,jak cie topocieszy to moj starszy syn mial 7mieisecy i tez sie nie obracal wystarczylo mu 10 zabiegow po 30min z rehabilitantka i sie obracal a po kolejnych 10 zabiegach sam usiadlmial 9miesiecy wowczas,jak mial 14miesiecy zaczal chodzic wiec nie tak zle,glowa do gory bedzie dobrze.
Monikae widze,ze Macius polubil kapiel w wiaderku i juz bez krzykow jest:)

http://s8.suwaczek.com/201609051756.png

Odnośnik do komentarza

Mind ale moja Gosia jest prawie miesiąc starsza od Twojej niuni, więc serio już powinna a ona nawet chęci nie wykazuje.
Ja oglądałam na żywo w sklepie Mama i Ja. Ogólnie dobre wrażenie wywarł - dla mnie lepsze niż online. Zajmuje na bank mniej miejsca niż te wszystkie rozkładane i jest lżejsze. Jest to typowe krzesełko do karmienia które ma służyć tylko do karmienia. Tak jak piszą w opiniach na blacie przy załączeniu z rantem jest mała szpara ale co z tego będę po prostu musiała dokładniej wycierać. No i ma 3 stopniowe pasy bezpieczeństwa a nie 5. Ja zamówiłam w smyku z wkładką kolor naturalny za 299 zł. Ogólnie w necie bez wkładki stoją za 279 zł ale opłaca się od razu kupować z wkładką bo wtedy właśnie jest tak 289-299 zł. A jakbyś chciała samą wkładkę kupić to ona 50 zł kosztuje. No i to taka trochę podróba stokke :P ale jak się nie znasz to z daleka nie widać różnicy ;)
Ruda na właśnie wiesz lekarka uważa że trzeba nosić wysoko do odbicia bo przecież dzieci się nie nosi na rączkach a jak już to właśnie tak jak do odbicia. Tylko jak to się ma do tego że kp nie trzeba odbijać. Nic czasu nie cofnę.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Cześć!

Wszystkiego dobrego dla solenizantki! :*

Mamo Joasi każdy ma gorszy dzień, a takie małe dziecko jeszcze nie może nikogo nienawidzić! Ono Cię kocha bo Ty je wydalas na świat i Ty je karmisz. Dla Asi tylko to się liczy!

Co do kp, moja przygoda chyba tez juz się kończy... :( ja miałam masę przeżyć, szpital, leki, odciąganie i wylewanie mleka, teraz czeka mnie operacja za parę dni... a do tego mało pokarmu co jest chyba genetyczne bo moja mama miała tak samo z całą naszą trójka. Ale robiłam wszystko co w mojej mocy. Tez mam wyrzuty sumienia bo zawsze można więcej... ale nie ma co się załamywać! Dajemy dzieciom co tylko możemy :)

Franus tez się nie obraca... ma 4 miesiące i dwa dni. Wg mnie to jeszcze nie ma co panikować. Qarolina naprawdę Wam powiedzieli ze 5 - cio miesięczne dziecko już musi się obracac? Ja mam takie wytyczne co kiedy dziecko ma robić i tam pisze ze obroty kolo 7 miesiąca... oczywiście wcześniej też może być ale dopiero jak ich nie ma po 7 to może być problem. Ja póki co też nie panikuje :)

Tez Franusia nosiłam wysoko tylko do odbicia i tylko parę pierwszych tygodni, teraz już normalnie. Nikt nam nie mówił ze to ma takie znaczenie... :/

Aa Iwa świetna mata, tez zamówiłam jednak ta skip hop :D oby się sprawdziła. I Wiktor super przystojniak :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72855.png

Odnośnik do komentarza

wiecie co tak was czytam i powiem szczerze piersia nigdy nie karmilam,probowalam ale nie wychodzilo no ale do rzeczy:)lezac w szpitalu i z poprzednim synem i najmlodszym to polozne tym kp kazaly maluszki odbijac,ile w tym racji to pojecia nie mam,ale jak ktoras zwrocila uwage ze po kp sie nie odbija to polozna jej mowila,ze sie wytyczne pozmienialy(2rozne szpitale)
MamoJoasi (teraz doczytalam:)) pamietaj ze dla asi to ty jestes ta najwazniejsza osoba,dla swiata jestes jedna z wielu ale dla asi jestes calym swiatem:)

0

http://s8.suwaczek.com/201609051756.png

Odnośnik do komentarza

Monika boskie zdjecia :) takie slodkie ze nie moge :) ciekawe co Twoj szkrab powie na te zdj za 10lat :).

Momo Joasi widze ze juz opadlas z sil :( jak nowisz ze Joasia dobrze sie czuje z babcia to zostaw ja na godzinke uwierz mi pomaga ! Tez mam czasem chwile zwatpienia i zdarzylo mi sie krzyknac :(. A taki odpoczynek duuuzo daje. Glowa do gory :*.

U nas Zosia spi , ja po treningu smigam pod prysznic a tatus naparza w jakas gierke :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Musze kiedys podjechac do smyka je poogladac.13lat temu mialam to zwykle drewniane krzeselko a one wtedy wogole nie mialy pasow,tylko ta przegrodke miedzy nogami i dziecko zyje i nigdy nie wypadlo,wiec bez przesady:)Tylko do tego safety dziecko juz musi samodzielnie siedziec,prawda?A ochraniacze mozna prac w pralce czy sa z ceratki ktora sie czysci szmatka?

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Mamo Joasi głowa do góry! Nie zawsze świeci słońce, ale tak jak piszą dziewczyny: Asia Cię ubóstwia :-) uwierz!!!
Miła_mi my też czekamy ile się da z marchewką, także będziemy się razem wspierać ;)
Monikae: CUDOWNE zdjęcia, sama się do siebie śmieje :-) :-) :-) i dziękuję za nie bo poprawiły mi humor po ciężkim i marudnym dniu...
Iwa27 zastanawiam się nad takim samym krzesełkiem chicco, zadowolona jesteś? Bo po głowie chodzi mi jeszcze peg pereggio i nie wiem co wybrać
Co do postępów Aleksandra to my też się nie obracamy, w środę mamy wizytę u rehabilitanta, zobaczymy czy powie coś innego niż neurolog.
Green Rose trzymam mocno kciuki za badania, będzie dobrze, czuje to :-)
Ok, to Chyba tyle, Aleksander śpi od 20 więc pewnie max do 2 więc i ja się idę powoli ogarnąć.
Spokojnej nocy!

Odnośnik do komentarza

Ja też Greenrose oczywiście trzymam kciuki, wszystko będzie dobrze.
Monikae zarąbiste te zdjęcia, zwłaszcza stópki :)
Mindstrikcs natchnełaś mnie i siedzę przy laktatorze, dziś jest ciut więcej mleczka bo chyba z 60 ml. Jednak to zajmuje bardzo dużo czasu, mała już mi tak nie daje robić tego co bym chciała :) a czasem to człowiekowi się poprostu nie chce.
Przespanej nocy :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...