Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Heltinne biedna Ty :( przesyłam moc uścisków. Jak dobrze ze mama jest z Tobą, to nieoceniona i bezinteresowna pomoc. Mam nadzieje ze przy pomocy położnej uda sie zapobiec najgorszemu.
Czarna dla ciebie rownież moc uścisków, zdrowiej i niech lekarz pofatyguje sie do Ciebie, ty siedź w domu.

My juz wracamy do domku, zostało 150km, a ja jestem taka dumna z mojego małego okruszka ze tak ładnie znosi podróż. Mały podróżnik-turysta :)
Po szczepieniach rownież wszystko w porzadku, tylko wczoraj podejrzewam ze po tej szczepionce na rota akurat jak go przebierałam załatwił sie z takim ciśnieniem ze wszystko dookoła od kupy, podłoga, ściana, nosidełko i oczywiście ja ohh ale przynajmniej nie bolał go brzuszek dzieki temu :D

Odnośnik do komentarza

malaga przez pierwsze 6 tyg można podnosić wyłącznie niemowlę. To ile przybywa mu wagi w tym czasie to wrastające obciążenie. Myślę, że bezpiecznie założyć że do 5kg jest ok. Jazda autem … indywidualnie kiedy już ruch nie sprawia bólu i kiedy czujesz, że bezpiecznie prowadzisz i reagujesz na sytuację na drodze. Zaczęłam prowadzić dwa tygodnie temu kiedy przestałam brać silne prochy. Spacery podobnie kiedy czujesz się na siłach. Tyle mi powiedzieli przy wypisie i tak robiłam poprzednio.

Ha, cukrzyca odchaczona, jeden krok do normalności ;)
Groszek wczoraj Klara miała kolkę wieczorem, usnęła o 22 i spała 6h więc powinnam się wyspać … niestety okazuje się że mąż ma jakiś problem z kręgosłupem i pół nocy się zamartwiałam o niego …po długich namowach obiecał iść dziś do lekarza … dziś też powinno być info czy dostanie awans…więc też się martwię jak przyjmie ew. porażkę. Po prostu myślenica plus zmęczenie materiału …

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

pAleksandra gratuluję maleństwa :-)
Ataa śliczny Robercik, taki pulchniutki :-) kiedy moje dziecie takie będzie.
Miszka i Malaga a pijecie herbatki laktacyjne. Mi polozna zalecila i mam wiecej pokarmu od 2 dni. Maly tak nie wisi na cycu tylko spi. Maly przybral w 4 dni 93 g i polozna raczyla twierdzic ze to za malo, a brala pod uwage górną centylowa.
Pisalam wcześniej ze sutki lepiej a jest masakra. Maz wspolczuje mi niezmiernie. Karmie w kapturkach i odciagam raz na jakis czas.
Mnie też trzęsie z zimna na pewno to ze zmeczenia bo slabiej spalam, posluchalam poloznej i czesciej budzilam.
Heltinne espolczuje tego nawalu i zapalenia. Trzymaj sie mocno.
Dziewczyny po lyzeczkowaniu współczuję bardzo. Barbarzynstwo straszne.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Groszku i ja sie boje zostac sama, maz bedzie ze mna do poniedzialku a mama przylatuje w srode na 10 dni a potem koniec pomocy. Polozna mi dzisiaj tlumaczyla, ze Tymis juz bedzie mial wtedy 4 tygodnie wiec bedzie lepiej, ale ja i tak mam stresa.
Dzis okazalo sie, ze maluda ma jednak problem z oczkiem, zapalenie spojowki - dostal kropelki, powinno mu pomoc w przeciagu 2-3 dni. Ja oczywiscie w myslach oskarzam meza rodzine, ktora nas odwiedzila w niedziele i napewno cos przyniesli bo od wtedy problem sie zaczal.
Heltinne, Ty kobieto to masz przejscia, trzymam kciuki, ze nie dojdzie do zapalenia.
PS Tymek wrocil do swojej wagi urodzeniowej dzisiaj, po 10 dniach takze juhu :)
Marta
Timothy Leszek 18.04

Odnośnik do komentarza

U mnie z jednej piersi młody je idealnie, a z prawej ... tragedia. Nie odpowiada mu chyba kształt brodawki i przystawianie go do tej piersi to udręka - mnie boli jak chole-ra, on się wkurza tak, że cały się trzęsie. Kończy się płaczem....
Miałam początki zapalenia piersi, ale sprawę ratowała moja mama - 2 razy dziennie robiła mi okład z liści kapusty i pomagało. Nie wiem, czy któraś już pisała jak taki okład robić - liście kapusty z lodówki podrzeć na mniejsze kawałki, potłuc tłuczkiem do mięsa, żeby w nich porobić dziurki, żeby puściła sok. Taką schłodzoną kapustę przykładała mi do piersi - kładła ją na reklamówce i przykładała do piersi i owijała pieluchą. Taki kompres pozostaje na piersi co najmniej godzinę (często całą noc)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mme3ge8eho.png

Odnośnik do komentarza

Paulina myślałam właśnie o was jak wam podróż mija :)
Cieszę sie ze wszystko sprawnie poszło .
Mogę cie potem pomęczyć pytaniami o ta ambasadę ? ;)
Vena oj coś wiem o tym . Czasami od samych myśli człowiek nie moze usnąć .
Mam nadzieje ze plecy okażą sie tylko chwilowa dolegliwością i trzymam kciuki za awans.
A najbardziej zazdroszczę ze Klara tyyyyle spała . Marzenie moje :)
Hh a moj to czasami tak "walczy" z piersią odpycha , niby ma w buzi ale mu nie pasuje to potem ssie rękaw znowu odpycha pierś no i po jakiś 5 min w końcu złapie cyca porządnie . Eh
Marta mi sie jakoś poszczęściło bo w maju jest troche czerwonych kartek tu i mama na 4 dni przyjeżdża ;) a potem mały skończy miesiąc i tak jak twoja położna mówi bedzie łatwiej ;)

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Oh dziewczyny z ta pomoca hmm ja akurat z mezem narazie dalibysmy rade ale tesciowa wiecznie z nami, jak juz przestane karmic i ide do corki to babcia jest i albo mnie zagaduje albo corke wkurza mnie. Malym sie ciesze przy karmieniu tule caluje, maz nie za bardzo ma kiedy bo corke zajmuje (ona nie lubi jak ide karmic a jak jest obok to jest tak żwawa ze strach), malutki je i spi w lozeczku. Nie dajemy na rece a przez to sami tez nie bierzemy chyba ze sami jestesmy co od 2 dni nie ma miejsca, a podlapie tesciiwa to bedzie branie i nic juz z 2 dzieci nie zrobie a raczej zrobie przy malym a corka? I tak dupa. Tak sie ciesze ze jest Malutki ale moze trzeba bylo poczekac te 2 lata jeszcze lub po cholere my zamieszkalismy z tesciowa;( i tak caly dzien leca mi lzy oczywiscie ukradkiem bo nie jestesmy sami.
Te lyzeczkowanie i porod bolaly ale tylko wien ze bolaly ale bolu juz nie pamietam.
Goscie przyjada na majowke i zaczna sie odwiedziny yh. Jeszcze mamy zaproszenie na ur z 2 tyg dzieckiem mysle ze nie pojde bo bedzie kilka osob 10 osob lub wiecej.yh. mam dosc tego otoczenia tej rzeczywistosci eh tylko dzieci sie teraz dla mnie licza.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Co do dzwigania to sn tez nie mozna za bardzo, ja corki nie podnosze, tylko na kolana biore.
Czytalam kiedys (juz Wam to pisalam) ze pewien profesor napisal, ze porod to najniebezpieczniejszy moment w zyciu Kobiety i Dziecka, krocze to jedna wielka rana a kobieta fizjologicznie staje sie kaleka. Trzeba dbac o siebie, nie mowie lezec i pachniec ale my kobiety czesto przesadzamy, dzwigamy pelno zakupow, dzieci, wozki itd. Teoria swoje a zycie swoje.
Ile Matka potrafi dac swojemu dziecku, ja po pierwszym dziecku podziekowalam mojej mamie i powiedzialam ze doceniam.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Groszek pewnie, pytaj o co chcesz :)
Melly córcia sama jest jeszcze malutka i sadze ze nie rozumie ze sie sytuacja w domu zmieniła ale mysle ze z dnia na dzien bedzie tylko lepiej. Z tymi urodzinami to bym uważała. My tez spędziliśmy Wielkanoc sami w domu bo malutki miał 2 tygodnie i nie chciałam go narażać.
Vena z cukrzyca sie unormowalo? Ze odchaczona? Jeżeli tak to super! :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Ps dziewczyny, takie info, jesli nie wiedzialyscie (ja nie mialam pojecia)
Por podczas karmienia piersia jest niewskazany. Pisalam, ze maly nie spal i byl niespokojny ostatnie 2 dni, okazalo sie, ze to prawdopodobnie przez zupe porowo - ziemniaczana, ktora maz zrobil na lunch.
Jesli chodzi o owoce to ja narazie tylko banany i jedno jablko dziennie, bardzo mi brakuje owocow, czy moge wsunac kiwi albo pol grejfruta? Moja mama twierdzi, ze kwasnego nie bardzo wiec sie zastanawiam jakie owoce moge.
Dzieki
Marta
Timothy Leszek 18.04

Odnośnik do komentarza

Marta ja od początku jem pomarańcze, jabłka, banany, winogron i kiwi. Nie zauważyłam jakichś szczególnych problemów, poza tym potrzebujemy witamin, aby nasz pokarm był wartościowy. Od paru dni mój maluszek ma kłopot z brzuszkiem, zwykle ok. 30-60 minut po karmieniu dopóki gazy nie odejdą, ale nie mogę wiązać tego z owocami, bo akurat przez te parę dni zjadłam tylko banana. Kupiłam kropelki na kolkę, mam nadzieję, że pomogą. A położna mówiła żebym tylko pamiętała co jadłam danego dnia na wypadek gdyby ból brzuszka był objawem alergii pokarmowej.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Co do brzuszków to ja też wcinam wszystko na co mam ochotę. Ale staram się też żeby dieta była mądra w sensie nie jem czekolady ( chociaż po porodzie dostałam od męża czekoladki z górnej półki ręcznie robione i zjadłam bombonierke w tydzień wiec czekoladka dziennie i nic małej nie było ) ale unikam smażonych i wzdymajacych potraw typu schabowy, kapusta, groch, fasola czy właśnie pory, cebula czy czosnek. Pokarm faktycznie tworzy się z krwi ale do końca nikt nie wie dlaczego w takim razie dzicinstwa bolą brzuchy po ciezkostrawnych potrawach. W szpitalu rozmawiałam z położna laktacyjna ( certyfikowany krajowy konsultant) powiedział ze mam am jeść wszystko na co ma ochotę i jedynie obserwować dziecko po produktach które często uczula jak pomidory mleko czy truskawki. A następnego dnia położna z oddziału wręcz zakazał mi jedzenia wafelka ( kakaowe ale bez czekolady) bo dziecko będzie podobno niespokojne. Nic takiego nie zauważyłam a zdążą mi się raz na parę dni zjeść princepolo czy snikersa.
Co do dźwigania to znajoma fizjoterapeutka przestrzegał ze można sobie zrobić tym krzywdę. Zasada jest taka ze tyle ile waży dziecko do około miesiąca nawet 2 od porodu, nie ważne czy cc czy SN oba bardzo obciążają organizm i trzeba na siebie uważać. Ja się staram oszczędzać ale czasem poprostu musze wynieść sobie pranie na strych czy wylać wodę po kompieli. Mój mąż jest kochany wiem ze się stara dlatego ciężko mi mu powiedzieć ze pasowało by żeby robił więcej zwłaszcza ze jest w domu... no nic.
Heltine dobrze ze masz mamę. W takich chwilach bez pomocy nie dały byśmy rady. Ja mam to szczęście w nieszczęściu w sumie ze w szpitalu siedziałam tydzień i nic nie musiałam robić poza opieka nad mała wiec w sporym stopniu doszłam do siebie zanim nas wpisali. Ale i tak na początku mąż musiał pomagać mi siadać bo blizna ciągnęła.
Blizna- tez używałam plastrów przez kilka dni ale jakoś faktycznie mam wrażenie ze lepiej jest bez nich. Najbardziej denerwuje mnie to ze ciacie jest tak nisko ze włoski łonowe rosną na granicy z blizna i potwornie kuje/swedzi jak odrastają a golenie jest nie przyjemne bo okolica jest taka jak by zdretwiala. Tez mam taki waleczek opuchnięty nad rana. Zrobił mi się w 3 dobie po porodzie jak mała trafiła do inkubatora a ja ciągle płakałam zwala winę na przesilenie mięśni vo podobno nie wszystkie tak mają ale ma to zniknąć za jakiś czas.
Mam strasznie dziwaczny objaw odkąd urodziłam Milenke, Bardzo ono wysuwa do przodu dolna szczękę szczególnie kiedy karmie piersią do tego stopnia ze bolą mnie przednie zęby na dole... ciekawe dlaczego tak się dzieje. Staram się nad tym panować ale to jakiś bezwarunkowo odruch. Dziwaczne.
Pisałam wam że kupiłam butelkę mimijumi żeby czasem dokarmiać mała ( daje jej mm raz dziennie po kompieli). Skusila mnie tym zze.miala najlepiej na rynku naśladować pierś. Nie polecam! Materiały super i smoczek ma fakturę jak by skóry i butelka jest z wysokiej jakości medycznego plastiku ale od kad zaczęłam jej używać mamy problem z brzuszkiem. Chyba jednak nie jest taka super. Juz lepiej się sprawdza ta z aventu dołączona do laktatora.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje ze tym razem mi się uda cis napisać ...5 raz podchodzę do tego.....ale jak zazwyczaj jestem sama z dwójką dzieci wiec zawsze coś.

Rana po cc kochane te waleczki nad blizna to krwiaki albo płyn limfatyczny...ja jestem właśnie po usg bo się chirurg zastanawia czy nie nacinac. ..jest Szansa ze się wchłoną ..jak was boli to poszłabym do lekarza bo krwiaki może się w ropien zamienic.

Na kolkę polecam termofor dla dzieci z pestek wiśni.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

marta ja pora, cebuli i czosnku unikam jak ognia! Sama po nich sie koszmarnie zle czuje i podejrzewam, ze moje dziecię mialoby od tego problem z brzuszkiem. Z owocow jem tylko banany.
Dlaczego kp nie kozna jesc kwasnego? Slysze to od kazdego....

Ja wlasnie zostalam sama w domu z malym, maz o 2 wybyl do Krakowa, zastanawiam sie jak ja usne... nie umiem spac odkad jest maly... tzn moge spac jak jest maz obok, ale sama nie potrafie.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Ucielo mi posta...ehhh
Także tez pediatra jak mu powiedziałam ze mały się strasznie prezy aż cały się robi czerwony z wysiłku i widać ze nie może się załatwić przy czym w ogóle nie płacze tylko steka to powiedział ze to dlatego że noworodki nie mają jeszcze uksztaltowanej koordynacji ruchowej i po prostu mały nie wie co zrobić i jakich mięśni użyć żeby się załatwić i musi się pi prostu tego nauczyć. I to ze się prezy wcale nie znaczy ze będzie mieć kolki.

Odnośnik do komentarza

Kolka pojawia się w 2-3 tygodniu życia. .......taki nagły napad wrzasku który trwa od kilku minut do kilku godzin....niestety wszystkie moje dzieci ja mialy/mają. ......Gabi większą bo ostatnio dala czadu od 15 do 21.....myślałam że się wykończe. ....oczywiście byłam sama z 2 dzieciaków
Faktycznie te stękania zaczęły się ok. 2 tz i dopiero od paru dni.....prezenie=seria prutkow w pieluszke......głośnych i smierdzacych......czasem z taką siłą ze aż się rozplacze. .....a dziś Gabi kończy 6 tygodni...tak więc nauka zajęła nam miesiąc! Ja przed każdym karmieniem podaje SAB lub BOBOTIC FORTE ale ten w podwójnej dawce.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Flawia czy termofor, Bobotic i Sab dziwlaja u Ciebie?

Emi ma 6,5 tygodnia i spokojna jest tylko na cycu, jak spi w aucie i na spcerze a po za tym placze. W dzien spi malo, wieczorami po kapieli i cycu tez ma problem z zasnieciem - jest mega niespokojna. Wczoraj pomogla suszara. Jak je ok 4/5 to juz zasnac nie moze.

Duzo placza Wasze dzieciaczki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...