Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Anawee ciepły okład jest najlepszy i delikatny masaż ( takie głaskanie w kierunku sutka) żeby sutek zrobił się bardziej miękki i przystawic malucha do tej piersi w pierwszej kolejności. Co do szwów jak nie zdejmie do tej środy to się nic nie stanie ;) a teraz zazwyczaj szyja szwed ciągłym wiec wystarczy przy supelku z jednej strony przeciąć i wyciąga się cała nitkę wiec możecie śmiało spróbować ( nawet jak masz szycie pojedynczymi to tez nie takie trudne) ważne żeby dobrze to spryskać octaniseptem przed i po zdieciu szwów.

Ale mojej malutkiej przelewa się i bulgocze w brzuszku. Niby jest w miarę spokojna tzn marudzi troszkę ale nie płacze. Podaje jej espunisan i faktycznie spokojniej po nim śpi. Sdzisiaj mam sporo pokarmu może zaczynam w końcu doganiac z moja produkcja zapotrzebowanie małej :)
A co do fantasy przy sianie to moja córeczka tez zasikala mi parę razy przewijak i ubranka bo luci zacząć sikac jak tylko zdejmie jej pieluszke ;) juz się nauczyłam na błędach i czekam chwile zanim wyjme brydża pieluch z pod pupy :) w prawdzie fontanny nie ma ale też jest zabawnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Hej hej :)
Wczoraj mijal mi termin porodu a dzis mija 1 tydzien zycia mojego synka :)
Czas leci niesamowicie szybko :)
Wszystko zaczyna się pomalu ukladac... rana po cc ladnie sie goi i coraz mniej boli....
Bartuś to nocny marek :) w dzien spi po 3-4 godz za to w nocy tylko drzemie lekkim snem i wybudza max co godzine... mam nadzieje,ze to tez sie unormje....

http://www.suwaczek.pl/cache/2155b714fb.png
Trzy Aniołki 07-2014, 02-2015

Odnośnik do komentarza

Gratuluje wszystkim nowym mamusiom ;)
Vena ja tez z apetytem na bakier ostatnio ale troche w siebie wmuszam i już troche żołądek rozciągnęlam ;)
Mam nadzieje ze wszystko pozytywnie z awansem wyszło u męża .
Ja nadal cię podziwiam , masz trójkę małych dzieci i cały czas tutaj tez nas wspierasz.
Heltinne pokoik śliczności oj śliczności , tez mam ten przewijak ale w oryginabalnej wersji , ty tu ładny tuning zrobiłaś . Współczuje sprawy z piersiami.
Witaminy d , k ciekawe rzeczy wczoraj pisaliście , musze tez tutaj w przychodni zapytać co oni na to .
U nas mały sukces mały przespał noc w koszu !!! A nie z nami w łożku ;) co prawda wstawaliśmy do niego z 10 razy .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

ensueno Hmm , dzięki za odp.
Mój to tak sie "rzuca " na cyca , po drodze i rękę sobie ssie jak nie trafi na pierś ;) a potem 15 min i troche przysypia .
Magda Hmm skoro mówisz ze w 15 min da radę sie najeść ;) we wtorek idę do przychodni to go zwazę ;) nie chce panikować niepotrzebnie .
Mój to na cycu najlepiej by spał oj to by spał i spał ;))

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Groszek dzięki dostał najwyższą ocenę, zobaczymy ile z tego będzie kasy ;)

Gorzej z kręgosłupem ma skierowanie na badania pod kątem operacji … to raczej już nie nadaje się do skutecznej rehabilitacji.

U mnie mała też je góra do 20 min, zwykle około 10-15 min już jej wystarcza, dłużej je wieczorem.

Co do przytkanego kanalika to u mnie w skrajnym przypadku jest już nic nie pomogło za sugestią położnej pomógł mąż … ale on też próbował kawy z nim mlekiem nie należy do tych co mają opory przed próbowaniem nowych smaków ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena ja też chciałam zapytac, jak tam awans męża?
Simka trzymam kciuki za rozkręcenie akcji, u mnie na razie spokój... od 2 dni wieczorami jakieś skurcze zaczynają się pojawiac, ale szybko znikają.
Magda2600 mogłabyś coś więcej napisac o tym 1 karmieniu butelką ? Ja bym chciała od początku też co najmniej jedno karmienie, najlepiej to wieczorne, wprowadzic butelką. Najlepiej moim mlekiem, ale jak się nie uda, to mm. Mam butelkę dr Browna i Haberman z aventu, tak się zastanawiam czy jeszcze tej medeli calma na szybko nie dokupic...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

hah siku poza pieluszką , czy jak to mój mąż mówi: "zagranie na strażaka" to nic... mnie kiedyś okupczył w nocy, ja go przewijam, chcę już zakładać pieluszkę czystą a tu nagle armatka na przewijak i rękę ;P oo i właśnie mąż teraz też dostał ;P

mam pytanie do Veny, albo ogólnie, jak robiłyście specyfik Veny do odplamiania to on wam też "żył"? mój od rana w słoiku okropnie się spienił i podszedł aż pod nakrętkę (litrowy słoik)
A ja dziś na obiad nowość robię.. ziemniaki gotowane na parze z koperkiem (akurat pyr tak nie jadłam) a do tego mniam.. kurczak (wyfiletowane udka), pieczarki i rozmaryn z piekarnika.. ale coś mój Brzdąc chyba nie da pojeść.. ;P

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ratunku! Mój synek nienawidzi spacerów! Każda próba kończy się histerią, krzyczy tak bardzo, jakby coś złego mu się działo. No nie da się wyjść z domu, chodzimy już tylko do ogrodu, ale 5 minut i do domu, tak płacze. Nie sądzę żeby było mu za ciepło lub za zimno, ale może przeszkadza mu chłodne powietrze? Na przewijaku też krzyczy jeśli zdejmę mu skarpetki... Jak tylko wejdziemy do domu, uspokaja się. Sprawdzam właśnie czy nie ma jakiejś wózkofobii i póki co śpi grzecznie w wózeczku (w domu rzecz jasna). Jakieś pomysły?

Ps: Jestem w szoku, że to już koniec naszego miesiąca, przecież dopiero się zaczął!

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi prosze czy wasze maluszki trzymaja glowke prosto lezac na plecach? Moj syńcio jak lezy na plecach to trzyma glowke na bok, prawy lub lewy praktycznie nigdy nie trzyma tej glowy prosto. Rozmawialam o tym z lekarzem i z 2 poloznymi i powiedzialy ze to jest ok, ze nie ma sie czym niepokoic. Ale mi mama ciagle mówi, ze tak ze mna miala jak ja bylam mala i potem musiala ze mna na rehabilitacje chodzic. I juz sama nie wiem co myslec.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Miszka mój synek ma to samo. W foteliku wpietym do stelaża może jeździć cały dzień, gondoli nienawidzi. Generalnie u nas to ma podobno związek z cesarka, (nie pamiętam jak Ty rodzilas) czesc dzieci z planowego cc, ma zaburzenia czucia jakiegoś tam, nie pamiętam dokładnie jak to się nazywa, generalnie chodzi o to ze mały nie lubi delikatnego dotyku, nie lubi też mieć dużo miejsca, lubi jak mu ciasno. Żeby choć chwile wylezal spokojnie w gondoli musze go obłozyc czymś tak żeby nie był w stanie wierzgac, choć i to pomaga na krótko. ...

Odnośnik do komentarza

Anawee problem może być jak trzyma tylko w jedna stronę ale jak zmienia sobie raz patrzy w lewo raz w prawo to nie ma się czym niepokoić, (możesz próbować jak go karmisz układać całkiem na boku przytulny brzuszkiem do ciebie wtedy głowa na pewno będzie na wprost w stosunku do ciała). Widocznie ten typ tak ma :)
Anna co do butelek to może May karmiące głównie w ten sposób nam coś podpowiedzą. Ja kupiłam ta butelkę mimijumi która ma idealnie niby naśladować sutek ( faktycznie fakturę ma smoczek jak skóra a i butelka z bardzo dobrego plaskiku) ale nie jestem.do końca z niej zadowolona. Wydaje mi się że od kad zaczęłam jej używać mała się zagazowala ale w sumie już od kilku dni wróciłam do aventu ( natural o smoczek 0+ o wolnym przeplywie) dołączonego do laktatora i jest tak samo. Mimo wszystko jakoś bardziej ja lubię od tej nowej za którą dałam ponad 100 zł. A tak od strony wygody warto mieć 2 butelki. Nie wiem czy jest sens więcej bo i tak trzeba je od razu myć najlepiej a i można je sterylizowac w mikrofali ( te z aventu z tego co wiem) wiec można pojedynczo po karmieniu wysterylizowana albo wrzątkiem tradycyjnie. Ja sama chyba kupie jeszcze jedna z aventu. Tylko większą bo ta ma 120 ml.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Vena fajnie z awansem . Kurczę no to zdrowia dla męża !
A co cirkawego na zakupach z Klara kupiliście ? ;)
Miszka synek mojej sąsiadki tez jakby sie stresował i denerwował jak nacspacer wychodzili . Powolutku mu przeszło .
Anawee mój jak leży na plecach to główke Zwykle przechyla . No chyba ze takiego nieprzytomnego wkładam do kosza to wtedy ma prosta ;)

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Awantury w wozku Gabi tez się awanturowala bo okazało się ze nie lubi spać na wznak wiec teraz jeździ na boczku. ....raz prawym raz lewym. ....zaraz wstawię fotę.

Butelki ehh...ja przetestowałam chyba z 5 firm. ....i moim zdaniem najlepsze to MAM oraz NUK FIRST CHOICE. Każda butelkę można sterylizowac w sterylizatorze.....ja wszystkie wrzucam do Aventu. Nie ma to znaczenia bo sterylizacja jest taka sama.

Główka na boki to bardzo dobrze ze tak dziecko układa główkę jak leży na wznak bo to zapobiega zachlysnieciu się. Tylko trzeba przekładać dziecku główkę lub jak śpi na bokach to je zmieniać żeby się główka nie odksztalcila.Bo o to nie trudno z uwagi na miękkie kości.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Flawia ale słodziak :) ja jak na razie zabrałam mała na 2 spacery w chuście bo się jie mogę doprosic męża żeby mi wózek w końcu zniósł. Może jutro uda mi się go namówić.
Nas jutro czeka wizyta mojej teściowej. W sensie my jedziemy do ciotki mojego męża bo teściowa i szwagierka przyjeżdżają do niej na święta ( wielkanoc prawosławna ). Juz się nie mogę doczekać pieczonej cielęciny, teściowa robi ją po prostu oblednie ;) no i pascha będzie :) jak myślicie doświadczone mamy czy jak zjem trochę słodkiego sera z bakaliami i wanilia to małej nie zrobię rewolucji ? Niby nie powinno ale może macie jakieś doświadczenia z bakaliami typu figi rodzynki kandydowanie owoce ?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Flawia jaki pomysłowy sposób na zabezpieczenie Gabrysia w wózku ! Fajny outfit ;)
A co Gabrysia ma pod spodem , ja nie wiem za bardzo w co mojego groszka ubierać :/ .
Zakładam , body i pajaca i potem taki ciepły pajac na to .
Na karku sprawdzam temp. I wydaje mi sie ze mu ciepło .
Dziewczyny a wy jak ubieracie swoje skarby na dwór ?
Magda ja jem rodzynki i owoce suszone w muesli rano , nic małemu nie jest .
Smoczek widzę na waszych zdjęciach , szkraby maja smoczki . Wiem ze to moze być głupie pytanie : kiedy mam dac małemu smoczek ? Czy jak płacze ? Czy po jedzeniu ? ? Napiszcie kiedy go dajecie .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...