Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Sima ale piękne zdjęcie. Na pewno już niedługo się zdecyduje ;) pewnie mu tam za dobrze i dlatego nie spieszy się na świat ;)
Divana moje gratulacje słodziutki mały cukiereczek :)
Heltine ja zauważyłam to z paznokciami u mojej córy, zaciągną się jej ostatnio jeden paznokieć i karmiąc delikatnie go obejrzałam właśnie, niby jest tej samej długości co reszta ale tamte obcięte są tak ostre ze czasem jak mała ściska mi łapka pierś przy karmieniu to strasznie ostre ma te pazurki. A i nie raz już się po drapala. A jak na takie maleństwo to twój mały dużo je. Moja zjada 60 di 90 a ma 3 tyg ( mm wiec się dłużej trawi) ale widocznie tyle potrzebuje. Piersią nie da się przekaarmic maleństwa, pokarm jest tak lekostrawny ze nie zaszkodzi dziecku. A pokoik pirkny :) Biedna jesteś z tymi dolegliwościami swoimi. Trzymaj się biedactwo.
My dziś byliśmy na usg bioder i wszystko jest ok:) kontrola w 5 miesiącu. Nasza kluseczka przytyła 0.5 kg w ciągu 2 tygodni :) ciesze się bo w spiralu i w pierwszym tygodniu powolutku jej to szło a teraz tak ładnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

~simka
Flawia, ja tez jeszcze w dwupaku. Moja kruszyna jakos się do nas nie wybiera :(

Simka... to co ja mam powiedzieć? ... do tego nic sie nie zapowiada ze zostane kwietnioweczka.
A mial byc taki piekny naturalny poród....

divana gratuluję! !! Jak znajdziesz chwile opisz co i jak:)

Niech Diminik rosnie zdrowo!

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

malaga mnie chłopcy oszczędzali i tylko parę razy zaliczyłam fontannę … za to mój mąż, w niego celowali za każdą zmianą pieluchy. Podobno tak działa chłodne powietrze i uczucie rozluźnienia od pieluchy … doskonałe warunki na sikundę :D
W każdym razie u nas zasłona antysikowa dobre parę miesięcy była.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za gratulacje :-)

W Srode trfilam na patologie cizy z powodu 8 dni po terminie ale porodu nic nie zapowiadalo, po 3 dniach mialam wypisac sie na wlasne zyczenie. Jednak w nocy Maly zrobil sie strasznie ruchliwy, trafilam pod ktg pkazalo sie mam skurcze i moze cos ruszy. Kazali mi isc spac o ile skurcze pozwola, pozwolily wyspalam sie, zjadlam sniadanie. Ale przy wizycie w toalecie zauwazylam na wkladce krew, trafilam na badania, cos strasznego jak widzialam dlon lekarza cala we krwi, caly obchod stwierdzil ze ciaza musi zostac zakonczona. Ok 10 dostalam oksytocyne, skurcze przyszyly szybko i bolesnie, o 12 odeszly wody, skurcze sie nasilaly ale rozwarcia brak 1,5 cm i nic nie ruszalo, trafilam pod prysznic, pomoglo zrobilo sie rozwarcie i o 15 zaczely sie skurcze parte, ktore trwaly ok 4 godz. Blagalam zeby sie to skonczylo ale glowka utknela w kanale, zero postepu w 2 fazie porodu. Moje parcie bylo syzyfowa praca, miedzy skurczami spalam. I niestety tetno malego zaczelo slabnac szybka.decyzja o cc.
Maly przyszedl na swiat z waga 4200 i 57 cm, dostal 10 punktow :-)

Odnośnik do komentarza

divana gratulacje, śliczny synek.
heltinne super pokoik dla
Marcelka zrobiłaś.
U mnie tez przedwczoraj była temperatura 38 c z zastoju ale jakos rozpracowalam cycki.
U nas fontanny sikow nie ma za kazdym razem, a dzis w trakcie zminy pieluch na pajaca narobil kupe :-) i zaraz sikal :-)
Ja chyba musze poszerzyc diete bo z tj ostroznosci to mocno ja ograniczylam.
Pozdrawiam i milego dnia zycze mamusia i dwupaczkom jeszcze.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Divsna, gratulacje ogromne!!!

Heltinne, cudny pokoik!!!Dobrze ,że z piersiami lepiej :)

Miila, mi aż tak włosy nie wypadały, tzn były jakieś na szczotce ale niewiele bo no w czasie ciazy nie wypadały wogole.Ja mam bardzo gęste wiec jakiegoś ubytku nie zauwazylam, nie martw sie na zapas moze u Ciebie tez tak bedzie :)

U nas lepiej , dziecko spokojne jak zwykle, jednak to przez te krople od 2 dni nie daję...

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Divana gratulacje;) uh parte 4h, ja mialam 2 teraz i nie moglabym wiecej. Uh. Zdrowka dla Was;))

Wlosy w ciazy gestnieja i po wypada ten nadmiar, ale niestety u niektorych jeszcze wiecej. Ja nie mialam duzo ubytkow, dalej geste ale ciotka to plakala a jeszcze farbowala to wogole.

Dzisiaj pierwsi goscie, Maly ma 8 dni. Yh ale to mama wiec i siostry, pozniej chcemy wujka zawolac zeby pomogl nam w przemeblowaniu wiec niestety przybiegnie tez ciociunia a ze maz zajety to ja musze byc asertywna jak znowu zacznie tak jak w szpitalu odwijac Malego.
Ewee cooo slychac?
Ataajakvtam sobie radzicie? Jak to byc mama? Bylas przygotowana perfekt z teorii a jak praktyka?

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

zatkanie kanalika mlekowego heltinne chyba ty to mialas... mozesz mi napisac jak to dokladnie wyglada i czym sie objawia? Mnie niesamowicie boli jedna piers podczas karmienia i wokol sutka mam takie male guzki, boli to przeokropnie. Az wyje jak dostawiam malego do tej piersi. Z druga jest ok, ale nie moge przeciez karmic caly czas z jednej. Nie wiem co robic....

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Mamatita gratuluję i szybkiego powrotu do sil! Ewee bardzo dzieluje za dodanie mnie do tabelki :)

Ja na razie tak na szybko, czytam Was jesli tylko mogę, i to dokladnie bo Wasze doswiadczenia ss dla mnie bezcenne, po pierwszej nocy ok, ale i pierwsze problemiki, maly nie robi kupki, w szpitalu pierwsza zrobil pozniej mial lewatywke bp straszelnie marudzil, poznoej ladnie zrobił i teraz juz minely 24h od poprzedniej. Polozna kazala czekac ze organizm potrzebuje czasu by zatrybic jak sie robi kupke..

Moj problem i bardzo prosze o radę Magda 2600 mam szwy po szyciu krocza, ze szpitala napisali zeby dzis je ściągnąć, czy moge czekac z tym do przyszlego tygodnia? Czy moga sie wrosnac lub cos? Bo polozna przyjdzie do mnie dopiero kolo srody to juz bedzie ponad tydzien po porodzie... maz tez proponowal mi ze je zdejmie,myslisz ze mozemy spróbować? Czyto glupota? Bo ja bym poczekala najchętniej bo jie mam ochoty jechac do szpitala w tym celu... ale bardziej chce uniknac komplikacji czyli czy to ma jakis gorszy wplyw na gojenie? Eh... albo ktoras z Was oroentuje sie jak to z tym jest?

Odnośnik do komentarza

Ewee Simka jeszcze troszke kwietnia nam zostało ale kwietniowo majowe mamy sa tak samo fajne jak te marcowo kwietniowe :) pamietajcie ze natura tu ma najwiecej do powiedzenia! Kciuki za Was i pozostale nierpzpakowane!

Melly dziękuję, na raxie daje radę, troche sciaganie szwow mnie przeraza i to ze okaxalo sie ze mam hemoroidy i wyszedl sobie jeden na zewnatrz.. utrudnia to życie.. na porodowce chwalili mnie, sama akcja glowna trwala 1,5h maly wyszedl na 2,5 skurczy partych, i tak jak juz pisalalm cuesze sie ze mam to za soba.. trudne doświadczenie i dla mnie i dla męża, wczoraj mi powiedzial ze to jak mnie nacieli i jak w trakcie krzyknelam bolalo takze jego.
Divana gratluluje! Wdpaniale ze jestescie razem.. powiem Ci ze czytac opis porodu wiedzac co z czym.sie je.. przytulam mocno! Wiem ze bolalo... i tyle czasu...

Odnośnik do komentarza

anaweemogę Ci napisać jak u mnie się to objawia i jak z tym sobie radzę, niestety nie obiecuje ze to w Twoim przypadku okaże się najskuteczniejsza metoda. W każdym razie spróbuj. U mnie jest to kombinacja nawał u z zatykajacymi się kanalikami. Pierś jest nabrzmiala do granic możliwości, bardzo ciepła, tworzą się w niej wyraźnie wyczuwalne i widoczne grudy, jakby była wypełniona kamieniami. Pomimo nadmiaru pokarmu na zewnątrz nie wydostaje się ani kropla. Ciezko przystawic malucha bo nie chwyta właściwie brodawki, w efekcie jest poraniona i problem się pogłębia, zamknięte kolo. U mnie po 1.dniu rany są tak głębokie ze nie jestem w stanie karmic piersią tylko butelka z moim pokarmem. Jedna z ran (sutek pekniety na całej długości u nasady) zaczęła się "slimaczyc".
Mój sposób oszczędzając pierś ale nie czas i kręgosłup:
Ciepły prysznic i /lub tylko termofor plus dużo cierpliwosci oraz grawitacja. Po rozgrzaniu piersi siadam z niskim taboretem przed soba, na nim butelka.Nachylam się przykładając termofor od strony gdzie są bolesne zgrubienia i masując ruchem ściągającym w kierunku brodawki pozwalam by mleko swobodnie skapywalo do butelki. W pewnym momencie zgrubienia miękka a kanalikami zostają odetkane. Po chwili spada temperatura o ile zdążyła urosnąć.
Efekt utrzymuje się przez pewien czas, niestety całą operacje trzeba powtarzać, jesli powstaja nowe zgrubienia.Gdy z piersi nie będzie się potem karmic to najlepiej ściągnąć tyle pokarmu ile potrzeba na jedno karmienie (u mnie 70-80 ml)Ewentualnie tylko do zmiękczenia grudek.
Myślę że taki sposób może być tez dobrym wstępem do ściągania laktatorem bo odblokowuje kanaliki i ułatwia wypływ mleka

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ataa mam nadzieje ze Robercikowi szybko unormuje sie syt.z kupkami. Mój odkąd w pierwszej godzinie życia zrobił takie ilości smołki ze położna musiała go wsadzić pod kran (obkupkal się aż po pachy ) dziennie robi 6-8 w większości solidnych. Tego Wam tez życzę. Zuzywajcie pieluchy na potęgę! ;P

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Gratuluję nowym mamusiom! Dużo zdrówka dla waszych maleństw:*

Anawee ja też mam taki problem z jedną piersią. Robią się bolesne zgrubienia, a dostawianie boli nieziemsko, taki szarpany ból aż do pachy. Sposób heltinne jest super, ale mi nie zawsze udawało się odciągnąć coś pod prysznicem. Za radą położnej rozgrzewałam pierś przed karmieniem (okład z wkładki laktacyjnej namoczonej w ciepłej wodzie) i podczas karmienia lekko masowałam te miejsca w kierunku sutka. Nie za mocno żeby mleko nie wylało się z tych kanalików do tkanki piersi. Nie możesz też unikać karmienia tą piersią, a jeśli podajesz dwie w czasie jednego karmienia, zaczynaj od tej bolącej. Dobrze jest też zmieniać pozycję dostawiania, np. raz na leżąco, raz na siedząco, to podobno bardzo ważne przy zastojach. Mi to wszystko pomogło, ale ta jedna pierś jest jakaś taka gorsza, muszę bardzo jej pilnować.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

miszka to o czym piszesz jest bardzo istotne. Zwłaszcza rozmasowywanie zgrubienia podczas karmienia,zmiana pozycji i to aby nie unikać podawania obolałej piersi (można zastąpić sciaganiem)
Jeśli chodzi o prysznic to pozwala się on rozluźnić co jest dość ważne, no i rozgrzać piersi. Nie ściągam pod prysznicem bo pokarm jest mi potrzebny,bo nie mogę przystawic narazie małego, musze wygoic rany :/

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Divana gratulacje,słodki synek. Przykro mi,że nie udało się skończyć dzieła naturalnie,poznałam ten temat dwukrotnie,ale ważne,że już po i na 10 :)
Heltinne ślicznie to urządziłaś!
My już w domku.Zgodnie z moim przypuszczeniem (a raczej marzeniem :)) tak jak starsi bracia mała nie dostała żółtaczki. Piersi już kamienne,nie mieszczą się w za dużym przed porodem staniku,sutki że strupkami,kapusta w pogotowiu :) Ściskam dziewczyny z zastojami. Miałam straszne przy 1 synku. Laktator szpitalny na mnie się wypiął (chyba jakieś wąskie kanaliki mam),położna dobra dusza ręcznie powypychała i mimo,że bolało okrutnie,będę jej wdzięczna do końca życia za to odczucie po :)
Za nierozpakowane dziewczyny trzymam kciuki.Wiem,że te chwile ciągną się strasznie i irytują pytania "jeszcze nie?". To już kwestia kilku dni dla każdej z Was :)
Miila ja zrobiłam obu synkom (teraz też zamierzam) odciski stupki i rączki w glince. Wspaniała pamiątka...zawsze przy dotyku łza się kręci. Polecam, mam z ramką na zdjęcie,ale zdarza się kiepska glinka i koleżance popękała przy schnięciu.
Coś jeszcze chciałam napisać,ale wyleciało

http://www.suwaczek.pl/cache/c0496431c5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...