Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

vit jak Gabi zaczęła mieć kolki to lekarz w pierwszej kolejności kazała odstawić witaminy.teraz przerzucam się na DEVIKAP. ....tylko on jest na recepte. .....ale wystarczy tylko 1 kropla.....z vit K nie pomów bo nie podawałam.

Melly ta dziurka to jest do wykrycia podczas osluchiwania dziecka? Są wtedy szmery?

Miila jak tam serduszko Jeremisia?

Vena jedz jedz jedz! Ja m in odstawiłam Gabi od cyca no przy mojej diecie eliminacyjnej z uwagi na ryzyko alergii po pół roku byłabym lysa i bezzebna!
Ehhh. ...dziecko sobie weźmie od nas wszystko co jest mu potrzebne ......tylko u nas może to mieć tragiczne konsekwencje

Dziś moja mama mi powiedziała ze jak ja byłam niemowlakiem to praktyka byla taka ze po miesiącu dziecko odzyczajano od karmienia nocnego podając wodę z glukoza......a teraz każą niektorzy lekarze budzić co 3-4h w nocy na karmienie. ..... Zglupiec można.
Ja za radą swojej lekarki czy było kp czy butla nie budzę jak się samo nie obudzi. Dziś był sen od 21.30 - 4.30.....a potem 8.30.....wszyscy szczesliwi i wyspani.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Flawia Malutki mial usg serca w pierwszej dobie, a jak pediatra robila obchod i osluchiwala to mowila szmerow w sercu brak. To dziurka fizjologiczna i niby zaniknie. A to ze szmerami to juz pewnie cos innego, ten otwor to nie wykrywalny niby na usg w ciazy. A czemu pytasz? Szmery sa?

Ja z jednej str ciesze sie Malenstwem i az mi smutno, ze nigdy juz taki maly nie bedzie (chlip) ale z drugiej str pomyslalam kiedys przyjda przespane noce, wspolne wyjscia na luzie, dziecko zje co bedzie chcialo a nie papki, pieluch nie bedzie. Tak z jednej str juz za tym tesknie a z drugiej fajnie tez bedzie. Przed porodem mowilam ze wole corke taka wieksza niz jak byla noworodkiem.
Dziewczyny po drugim sn lub 3, wiem ze macica sie obkurcza ale dzis to przechodzi samo siebie. Boli jak cholera. Mowily polozne ze bedzie bardziej bolalo niz po 1, ale az mnie zgielo i polozylam sie. To obkurczanie bo zlapalo po karmieniu.

Moja coreczka byla z tata na dworze i jak nigdy przyszla do domu sama z siebie, bo chciala do mamy. Oh. Moja corcia;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Unatu postoje robiliśmy tak co 2-3 godziny, w zależności od małego. Całe szczęście lubi jeździć autem i był bardzo grzeczny, spał praktycznie cały czas. Następna wyprawa za 6 tygodni, na wakacje do Polski :) juz nie mogę sie doczekać.

A dzisiaj Wiktor tez ewidentne ma kolkę, wisi przy cycku bo go to uspokaja i tak spędzamy dzien w domku. Pogoda rownież nie rozpieszcza, wiatr wieje 110km/h.
Vena jedz jedz kochana żebyś miała siły dla swoich robaczków. Ja to tez nie odczuwam głodu. Staram sie jeść lekko ale chyba za mało pije wody..

Coraz bardziej zaczyna denerwować mnie moj brzuch.. Chciałabym mieć czas cos z nim zrobić ale jakoś tak wiecznie cos innego albo mały na rękach. Mamy jechac nad morze na wakacje i juz popadam w depresje jak sie pokaże na plazy... Masakra :(

Odnośnik do komentarza

Mamatita gratulacje!!!!!
Melly to obkurcza nie macicy...masakra, ale z każdym dniem boli coraz mniej
Kryzys mleczny zazegnany :) Gorączka rosła parokrotnie,spadała na szczescie po odblokowaniu zatkanych kanalow. Dzisiaj nie dopuszczam aby coś się zatkało i daje rade,jestem tylko strasznie osłabiona,ale to w sumie normalne.
A,wypiłam wczoraj 2,5 l mięty. ...

Wg położnej dobrze przystawiam malego,nie wiem czemu mam tak popękane sutki... Karmie dziś tylko z jednej piersi albo z butelki.

Co do jedzenia....U mnie słabo. Straciłam apetyt i gdyby mnie nie zmuszano, chyba nie tknelabym nic.
Tak samo działo się po poprzednich ciążach, traciłam szybko na wadze, dużo poniżej tej sprzed ciąży.
Nic dobrego...

Zrobilam parę zdjęć pokoiku Marcelka.
W sumie jest gotowy od jakiegoś czasu,ale miałam jakiś dziwny wewn.opor przed pokazaniem go zanim Marcelek przyszedł na swiat....

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne narobilas sie nie ma co, Marcelek to ma krolestwo.
Dobrze, ze lepiej z piersiami, eh mnie bolalo ale zeby goraczke itd jeju noe.umiem sobie.wyobrazic bolu.
A wiem ze obkurczanie ale juz mialam schizy jak mi jeszcze tesciowa mowila zw miala po porodzie zapalenie macicy.
Juz mi lepiej.
unatu ja w 1 ciazy przytylam 9 a w porod zgubilam 11, niestety tez mi doradzili ze musze jesc 2 kolacje bo karmie a ze mi.brzydlo.wszystko.to na.druga.kolacje drozdzowki, plus slodycze co jakis czas a to mama ciasto przywiozla. I tak zaczelam 2 ciaze z nadwaga. Teraz nie tykam slodyczy, no dobra jedno ciastko zbozowe belvita dziennie.do.inki. Gubie, ale nie.chce zgubic za duzo zanim.cwiczenia, bo tak to zostanie skora. Nie wiem moja tesciowa jest drobna ale ma.dwie.oponki.po.ciazach i jak kupowala.sukienke to strasznie.sie.odznaczaly, mam nadzieje.ze moja.nie.zostanie.na.zawsze, tzn brzuch.
Slodycze sa zgubne. Jadlam w ciazy, teraz odpuszczam. Kupujemy basen.do.ogrodu ale.ja w tym roku jeszcze.nie.wejde hehe rodzina za plotem meza troche bym sie czula jak slon.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Dziewczyny dzieki za odpowiedzi w sprawie diety. Jesli chodzi o to kwasne to nie wiem dlaczego mialabym nie jesc, mama mi powiedziala, ze tak jej radzil lekarz te 33 lata temu. Dzisiaj wsunelam pol grejfruta i jedno kiwi i wyglada na to, ze Tymis nie zareagowal (odpukac)
Podobnie jak Unatu i Nat ja tez jem sporo, mam jakies takie ataki glodu, ze musze cos zjesc bo padne. Mimo tego chudne spoko, bo juz 10,5kg z 12 mi zeszlo w 11 dni. Musze jednak nadal brac zelazo bo jakos tak zbladlam ostatnio, pozatym nadal krwawie calkiem sporo... Tzn tak okresowo.
Heltinne, przepiekny pokoik, naprawde swietna robota, gratulacje!!
Marta
Timothy Leszek 18.04

Odnośnik do komentarza

Dziekuje dziewczyny za mile słowa :)
Starałam się :)
Magda 1010 na pocieszenie Ci powiem ze ja mam straszne rozstepy na piersiach z poprzednich ciaz i po karmieniu (a właściwie nawalach)
Nie mogę nosić pewnych typów staników itd. Cycku jak u staruszki z afrykańskiego plemienia :(

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

heltinne jaki cudny pokoik. Naprawde :) dobrze, ze juz z toba lepiej.
Co do apetytu jem bo jem. Ani malo ani sie nie rzucam. Ale troche dietetycznie to waga jednak bez smazonego i slodyczy spada. Choc drozdzowki sobie np nie odmawiam :) tesknie tylko za cytrusami i czekolada ale sie boje. Troche jeszcze wytrzymam. I powoli po 3 tygodniu bede wprowadzac

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Miila nie ominęło mnie wypadanie włosów garściami poprzednio więc nie liczę że tym razem będzie inaczej…dosłownie miałam łyse miejsca i musiałam zaczesywać w jeden sposób włosy do kucyka :((( psychika wtedy siadła. U mnie zawsze to się pojawia w okolicy 3 miesiąca karmienia.

Heltinne pokój cudo!!! Dobrze, że udaje się opanować sytuację z laktacją.

Magda na rozstępy złuszczanie i kremy ujędrniające, może trochę uratuje sytuację.
Melly u mnie 6 tyg i nadal boli obliczanie :/
Dziś koniec połogu …

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena o kurcze :( nie wiedziałam, że z tymi włosami to aż tak, a suplementujesz się czymś? trzymam kciuki, żeby teraz Cię ominęło :)

Heltinne tak czekałam na te zdjęcia, prześlicznie, ah ah! aż by się chciało zamienić z Marcelkiem miejscami :P

Melly czuje to samo, ciągle myślę o tym, że on już nigdy nie będzie taki maleńki, a już widzę jak urósł i wydoroślał - buźka/ciałko, ciągle mu robię zdjęcia, nawet jeśli są to same stópki czy rączka, ale tak bardzo bym chciała te chwile zatrzymać.

Flawia dzięki, że pamiętasz :) serduszko Jeremisia badali po porodzie, ale nic nie budziło wątpliwości, chcemy dla swojego spokoju pójść z nim na usg serca jakoś niedługo, żeby sprawdzić czy ta dziurka, którą było widać na usg 3 trymestru jest nadal czy już się zasklepiło.
Jeśli chodzi o spanie i jedzenie, ja już też nie wybudzam, mały się zwykle budzi jak w zegarku co 3-4h, czasem po dwóch godzinach, ale rzadko, a dziś w nocy 6h snu ciurkiem, ciekawe czy dziś też się tak uda :D

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_47208.jpg

Odnośnik do komentarza

Magda te rozstępy miałaś juz wcześniej tylko skóra była rozciągnięta a teraz jak się obkurcza to wychodzą. Ja mam parę takich dziadostw na brzuchu poniżej pępka. .....ale rewelacyjnie mi zbladly po Bio Oil. Polecam.

Melly pytam bo Gabi nie robili żadnego echa serca tylko osluchali mimo że Franek ma niedomykalnosc dwóch zastawek w sercu wiec tym bardziej powinni Gabi skontrolować.

Miila jak się nic nie dzieje to poczekać możecie bo dziecko nie powinno płakać przy ech albo ekg.

Divana Ataa pAleksandra Gratulacje! Trzej muszkieterowie;))))

Oprócz Ani któraś jeszcze w dwupaku?????

PAS PO CC ja teraz przerzucilam się na majtki obciskajace. .....24h noszę. .....mam parę par i zakładam na bieliznę. Brzucha juz praktycznie nie mam. Oczywiście walczę z waleczkiem nad blizna bo po 2 cc wyszedł większy.koleżanka jak mnie zobaczyła juz 2 tygodnie temu to była w szoku ze juz brzucha brak. ..wiec warto się nieco pomęczyć. Poza tym tutaj chodzi też o to żeby macica nie opadła i żeby nie wystąpił problem nietrzymania moczu bo się mięśnie osłabiły.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Miila teraz przy kp jedynie witaminy takie właśnie polecane przy karmieniu. Później, kiedy już przestaję karmić biorę biotynę i włosy mi odrastają w ciągu 2-3 miesięcy. Tylko że ta biotyna to taka końska dawka 10x mocniejsza niż w Polsce można dostać.
Flawia u mnie brzuch też ładnie się wchłonął teraz tylko zejdą się mięśnie i będę jak nowa ;) też noszę non stop tylko, że body lub pas w upalne dni.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Divana gratuluję,śliczny synuś!

Dziękuję jeszcze raz za komplementy :)

Pytałam dzisiaj położna jak dbać o pepuszek. Odpowiedź:woda,delikatnie osuszyć.
A co z paznokietkami?Nadgryzc,resztę oderwać. .Bo obcięte jak podrosna są b. ostre..Hm :/

Mały nadrobil 140 g od środy. Chyba nieźle. Wydaje mi się ze sporo je.
Jakieś pół godziny przed kąpielą 80 ml a po kąpieli 70 ml (ściągnęłam, by podleczyc rany, stad wiem)
Jak na 5 dniowego noworodka to dużo czy normalnie?

Jednak muszę iść na rehabilitacje po 6 tyg od porodu,jeśli w ciągu tygodnia nie poprawi się stan miednicy i spojenia. Podobno dodatkowo przez ten ekspresowy poród kość lonowa jest w jeszcze gorszym stanie. Niestety aktualnie poruszam się głównie o kulach (bardziej o jednej) dopóki nie "rozchodze"bolu.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...