Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Groszek tylko body pajac kombinezon i kocyk cienki ....... tak wychodzimy jak jest powyżej 10 st. Plandeka tylko jak jest silny wiatr ale już bez koca wtedy.
A jak jest prawie 20st. To w pajac lekko ocieplany tylko plus kocyk bawełniany i zdecydowanie cieńsza czapka.....taka jak.po kąpieli.
Jak widzę te matki które opatulaja dzieci kocami akrylowymi i na to plandeka to mam ochotę podejść i się zapytać czy jej by było tak komfortowo pod tuloma warstwami.
Najgorsze co można zrobić to przegrzewac dziecko. potem łapie byle katar.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Flawia słodka Gabi :)

Wiktor na całe szczęście lubi spacery w wózku ale ja mam jeszcze śpiworek ocieplany ktory go otula bo za ciepło nie jest u nas i dlatego jemu wygodnie bo on lubi jak jest otulany. Ponoć wcześniaki tak maja.
Gorszek ja teraz małego ubieram w body, polspiochy i w ciepły pajac :) na początku jeszcze ubierałam cienki sweterek dodatkowo. No i ten śpiworek o którym pisałam.
Ze smoczkiem to rożnie jest.. Długo nie dawałam wcale, bo ogolnie malutki nie lubił, dla niego to tylko cycek a ja nie wiedziałam do końca kiedy go dobrze używać bo nie wiedziałam czy mały głodny czy nie.. A teraz jak wiem ze przybiera mi ładnie to daje jak ma ochotę possać ale nie jest rozkrzyczany. Ogolnie to ciezko utrafić kiedy konkretnie dawać.

Odnośnik do komentarza

Groszek hmm jak jest potrzeba ;D a tak na serio Maluszki maja silny odruch ssania i czasem traktuja piers jako uspokajacz, wtedy lepiej dac smoczek. Moj synek bierze zasnie i wypluwa i dobrze bo jestem przeciwna smoczkowi. Moja corka tez po 1 szczepieniu czyli 1,5 mies juz nie chciala to nie dawalam, ale lepszy smoczek niz ssanie kciuka co juz jest niepozadane.

My jutro planujemy 1 spacer, pamietajcie, ze w gondolach tez jest duszno. Dzieci, warstwa wiecej niz my.

Dzisiaj spimy juz w 2 pokojach. Maz poszedl spsc z corka do innego pokoju, bo jedno dziecko nakreca drugie w nocy. A jeszcze jak corka widzi jak karmie to placz ze mam do niej isc. Narazie spi (odpukac), a moj synek juz mnie wola na jedzenie po godzinie czasu. Zarazmam nadzieje zasnie na 3 h.

Kurcze krocze mnie szczypie caly dzien. Od wczoraj chodze w koszuli bez gaci, ciagle sie podmywam, szczypie cholera a tak chwalilam sie ze moge siadac podpuchlam tam troche tak jak po 1 porodzie.
Co do szwow to ja mam rozpuszczalne, wiec zdzieilam sie ze Ty Ataa nie. Juz mi powoli odchodza. Sama nie wiem tez mam hemoroida chyba. A gdzie z tym sie idzie? Do gina? Bo chyba widziala i nic nie gadala.

Tesciowa widac ma zal ze na rece dostala jak na razie dwa razy, ale wkurza mnie bo jak juz mam czas dla corki to ona sie wpiernicza ciagle.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly jak masz jeszcze octanisept do pempka kupiony pewnie to możesz sobie spryskać. Na pewno jak vos się tam dzieje to po tym pomoże po jakiś 2 dniach stosowania 2 razy dziennie.
Smoczek - ja daje małej jak marudzi a wiem ze powinna być najedzona. Ale moje dziecko też raczej nie lubi. Sprawdza się to jak np idziemy do lekarza i po badaniu marudzi wtedy zawsze jak leży w foteliku I dostanie smoka to ładnie zasypia. Wogule mała uwielbia jeździć autem :)
Ana ja też się zastanawiam nad ta medeli ale sie wacham żeby nie było jak z ta mimijumi, a avent sprawdzony... jeszcze pomyślę ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

magda my z pierwszym synem wychodziliśmy od razu tzn w drugim tygodniu po urodzeniu. Generalne sugestie: restauracja najlepsza taka, gdzie nie czeka się długo i jednak przyjazna dzieciom (nie będziesz się stresować, poza tym będzie przewijakw łazience, a widok karmiącej matki nie będzie budził zgorszenia) najfajniej kiedy Milenka porę na sen wtedy łatwiej. Klara zwykle przesypiała te parę razy byliśmy w restauracji, ale też to były słoneczne dni i siedzieliśmy w ogródku, co tylko ułatwiało sen.

Smoczek daje kiedy płacze, a nie jest głodna.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

W ogrodku w kazdej chwili, a tak wozkiem to now pamietam. Z gondola nigdzie do srodka nie wchodzilam raczej bo goraco. Heh przed porodem bylisny na lodach w Mc i maz czekal na odbior, a moja corka na pol restauracji Tata, tata, a baba siedzaca z wnukiem 12letnik.tak jakby miala dreszcze i do niego: YH jak ja tak nie lubie. A powiem.Wam z drugiej str ze zaraz przyszly dzieci 5-6 lat i zaczely chodzic na.skarpetach i tez rodzice z babcia. Tez mnie wkurzali.heh.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. Dzieki za kciuki. Dzisiaj caly dzień miałam nieregularne skurcze. Az w końcu oprócz gęstej mazi, zaczął ze mnie lecieć plyn. I okazalo się ze pekl mi pęcherz plodowy.
Wiec leze sobie w szpitalu. Z ktg wynika ze skurcze sa. Nawet niezle ale jeszcze nie porodowe :(
I do rana czekamy na rozwiązanie akcji. Jutro rano albo cc albo oksytocyna... Czas pokaze.
Trzymajcie kciuki. Zobaczymy ktora z nas będzie pierwsza majoweczka.

http://www.suwaczki.com/tickers/8599rjjgxfjhdzdt.png

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

Majowe dzień dobry.
Dziewczyny mam pytanie czy Wasze maleństwa wydają jakieś dźwięki? Tzn moja Laurka Kiedy nie śpi to czasami jak sobie leży to tak jakby się pręży podnosi nóżki rączki, przeciaga się, wierci przy tym jakoś tak sapie dyszy mruczy takie dziwne odgłosy. wydaje mi się że to nie kolka czy coś bo nie płacze, oddaje luźne kupy, uspokaja się po chwili. Martwi mnie czy to normalne?ma 11dni. Mam nadzieję że mój opis jest W miarę zrozumiały

Odnośnik do komentarza

Moj tez rozne dzwieki wydaje. Przez sen tez. Smieje sie placze steka. Najgorszy ten placz przez sen.
A jak u was z karmieniem poza domem? Ja mam blokade. Nawet jak na spacer idziemy to tylko krazymy naokolo domu. Chyba sie nigdy nie odwaze nakarmic piersia w miejscu publicznym. Nawet jak sie pozaslaniam to ludzie beda wiedzieli co robie. Telepie mnie na sama mysl. Chyba zostaje odciaganie lub mm na wyjscia

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Malaga ja ostatnio karmiłam w galerii siedząc na laweczce i powiem Ci ze nikt jakoś specjalnie na nas uwagi nie zwracał. Zresztą, po pobycie z malym w szpitalu juz mi przestało robić różnice czy ktoś patrzy czy nie. Dziecko je, na dorosłych jakoś nikt wzroku nie skupia jak jedzą :) myślę że to kwestia psychiki

Odnośnik do komentarza

~Bbbbb
Dziewczyny czy któraś z Was ma smoczek soothie avent?

Tak , u nas się bardzo sprawdza :)

Wczoraj byliśmy w kafeterii, dzieci lody, Hela cyc, wczesniej w restsuracji.Nie epatuję gołym cycem z sutem na wierzchu, robię to dyskretnie tak że oprocz zainteresowanej nikt nie widzi.Wali mnie to czy ktoś się patrzy dziecko musi zjeść, gdzie mam je nakarmić, może w WC??? To chore...
Hela też chrumczuś, non stop jakieś dzwięki się z niej wydobywają ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Nat a gdzie kupiłaś ten smoczek? Widzę w necie 2 rodzaje, jeden przypominający smoczek od butelki a drugi ma końcówkę w kształcie misia, zastanawiam się czy czyms się różnią, tym bardziej ze ten drugi jest znacznie tańszy. .. mój synek wszystkimi innymi smoczki gardzi a odruch ssania ma kosmiczny...

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Kiedyś słyszałam jak koleżanka karmilaswoje dziecię w galerii i jakaś babka do niej podeszła mówiąc "mogłaby pani z tym dzieckiem iść do toalety a nie karmić w miejscu publicznym " na co ona odpowiedziała ze stoickim spokojem " niech pani idzie zezrec swój obiad w kiblu, napewno bedzie przyjemnie" babkę tak zatkało ... Haha

Co do dźwięków, moj maluch płacze, kweka stęka ale juz sie przyzwyczaiłam, i dopiero jak krzyczy chwile dłużej to podchodzę i biorę na ręce a tak to nie :)

Dzis po nocy miałam prawego cycka tak twardego ... Dałam małemu jeść ale nadal był twardy wiec wzięłam sie za masowanie i ściąganie. 40 ml z jednego z drugiego nic prawie bo jadł z tego tez.
A wczoraj moj niunius miał super dzień, właściwie oprócz przerw na karmienie i chwile zabawy nie płakał cały dzień :) spał grzecznie. Noc przespał ładnie. Złote dzidciatko !! Niby tak sie narzeka na ta nasza sytuacje, laktację, rozstępy, wiszący brzuch itd ale jak tylko nasze dzidzie uśmiechną sie na sekundę to wszystko nam wynagradzają :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...