Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Melly mi sam zanikl pokarm pierwszy synek prawie rok a drugi półtora roku.
Nat dlatego trzeba uwazac z szalwia ja pilam przez 2dni i mi pomoglo na szczęście bo myslalam ze mi pekna ;-)
Z tyn bankiem to super ogladalam kiedys program dla wcześniaków to jest najlepsze mleczko a mamusie przez stres traca mleko wiec dla nich takie mleczko od innej mamy to bardzo pomocne

Odnośnik do komentarza

Heltinne mięta też ma działanie zmniejszające laktację, ale jest łagodniejsza. liście szałwii (po 3 łyżki) – 1 łyżeczkę mieszanki zalewamy szklanką wrzątku, pijemy od 2 do 3 filiżanek dziennie.
Nasiona kozieradki zwiększają podobno produkcję mleka.

malaga dlatego uważasz, że za mało przybywa mały, skoro położna mówi że ok?

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jest uroczym kochanym uparciuszkiem. Czytam Was ale nie mam sily pisac. Przed potlrodem spalam godzine ze stsndardowych 10 i rozwalilo mnie to.. jestem szczesliwa zr mam to za sobą. W szpitalu nad ranem akcja zaczęła sie mocno wyciszac. Skurcze z ponad 150 spadly do 50 chociaz byly bardziej bolesne. Ato dlatego
Ze glowka byla mizej. Rozwsrcie bez zmian na 4 palce.. ordynator ma porannym obchodzie zaproponowal oksytocyne i przenicie wód.. i sie zgodzilam.. wtefy zaczal sie moj najwiekszy hardcore zyciowy.. po 1,5h maly byl z nami.. myslalam ze ten bol jest najgorszy ale musieli naciac jednak.. a po macica nie chciala sie obkurczac wiec szycie i lyzeczkowanie bylo wh mnie najgorsze.. cdn.

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_47144.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

malaga spokojnie, ja bym na Twoim miejscu poobserwowała sytuację.
Mi mówiono że jak dziecko przybierze ok 120 gram na 7 dni ti jest ok.
Maluszek może się dopiero "rozbujać" z tym przyrostem wagi. Mój dopiero pod koniec 3 tyg życia zaczął przybierać więcej, a tak też powoli szło. A przecież też wczesniej dawałam mm. Jak ruszył to 450 g w tydzien. Daj sobie i jemu czas. Jak masz możliwość to zważ za kilka dni i zobaczysz w jakim to zmierza kierunku.
Ale to oczywiście tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Mialam swietnego lekarza i super położne mąż mega wsparcie. Bez niego nie dałabym rady bo mdlalam ze zmeczenia. Podobno sie słuchałam z mojej peespekktywy wiele kosztowalo mnie by skupic siw na glosie a nie na bolu. Ogólne do przezycia. Gdyby. Był naturalny podobno było latwiej. I faktycznie moment gdt dziecko laduje na moim brzuchu bezcenny! :D ale poki co mam dość. aAnna jeśli jesr szansa na oxy to znieczulenie bym rozwazyla.
Nat trafilam na suuper kobiete która nauczyla mnie przystawiac mnie te mije sutki bez nakładek! CwicZymy! Udaje sie. Sutki całe ale zmeczone wiec to inny rodzaj bólu. Poddraznienia bardziej. Przy porodzie pikus! Cdn!

Odnośnik do komentarza

anawee tak, po dal znieczulenie na szycie. Krzyczalam, ze boli, jeju zapieralam rece mocniej niz w czasie porodu i az mnie pozniej palce bolaly. Na szczescie tylko raz mialam "przyjemnosc". Dla mnie barbarzynstwo to to, ze masz prawo do znieczulenia w czasie porodu a nie dostaniesz, bo nie ma anestezjologa.

Nie wiem zobacze moze zdecyduje sie.kiedys na 3. Tylko cos mi sie wydaje ze zrobie sie za wygodna przy dzieciach.
Tak pochwalilam wczoraj synka ze je regularnie ze jak poszlismy spac o 22 zeby pospac cos to oczywiscie odrazu sie obudzil i karmienie przewijanie dawanie smoczka i do tego jeszcze siebie podmywalam i tak nam zeszlo do po 3. Zrobil dwie duze kupki i zjadl i zasnal. Jeszcze mu daje smoczek poki ma mocny odruch ssania ale tez odstawie zaraz jak przy corce, a tesciowa wciaz pyta czy jeszcze mu daje. (Ona nie dawala swoim wiec jest przeciwna-a co mnie to, na poczatku daje).

Na mm dzieci szybciej przybieraja niz na kp wiec nie ma co sie stresowac.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez daje smoczek, mały raz chce raz nie. Nie ma co sie martwić na zapas ! Wczoraj odciagnelam 50 ml mleka i sekundę pózniej mały jadł i spał 3 godziny. Moze to ze stresu miałam mało pokarmu. Mam nadzieje ze teraz juz bedzie tylko lepiej !
Espumisan mam wrażenie ze pomógł. Kupka jest prawie w każdej pieluszce, albo kleks albo kupa na sto dwa :). Wasze maluszki tez uwielbiają sie kapać ?? Ja wczoraj małego dałam tatusiowi żeby poszedł na spacer po południu, niestety po niecałej godzinie wrócił cały mokry z dzieckiem na rękach :p pytam czy założyłeś folie ? Mówi: Nie zdążyłem ! No tak mnie rozśmieszył widokiem ze nie mogłam sie powstrzymać ;p

Odnośnik do komentarza

Atta gratuluję ;) zazdroszczę wam wszystkim tego momentu gdy położyli wam.dziecko na brzuchu. Ja dopiero teraz zaczynam zatraca się w tej miłości do małej i czasem ki smutno ze nie było mi dane poczuć tej hormonalnej magicznej miłości od pierwszego wejrzenia. Chociaż nie powiem jak pozwolili mi pocałować Milenke i pogłaskać ja po twarzy jeszcze na stole operacyjnym to jak poczułam jaka jest mięciutka i ciepła to zakręcie mi się łza w oku ;)
Magda hehe ;) to im się udał spacer. Mój niestety boi się zostawać sam z Milenka. Jak na razie pozwala sobie na kurtki chwile kiedy mała śpi, mogę wtedy wyjść z psem albo szybko skoczyć do sklepu za rogiem. Musze go chyba przyzwyczajać i bardziej angażować bo jak na razie to jest tak obok. Niby od porodu pracuje z domu ale tak jak by go nie było.
Malaga przybiera ładnie ten twój skarb. Dzieci też mają swoje skoki gdzie w kilka dni dużo przybywa. Ja bym się nie przejmowała.
Heltine ja chętnie przez trochę twojego zapasu mlecznego który produkuje ;) weź jakoś telepatycznie mi podeślij ;) moja mama ostatnio wspominała jakie tortury przechodziła po moim porodzie właśnie z powodu nawału. Podobno w ciągu 4 dni największego problemu karmiła w sumie 3 dzieci oprócz mnie :) a pomysł z bankiem świetny.
My wczoraj też miałyśmy ciężki wieczór. Chyba bolał ja brzuszek. Ale tata kupił espunisan i w nocy juz było super. U nas pomaga włożenie małej do chusty. Od razu się uspokaja chyba też jej się wtedy masuje brzuszek bo zasypia jak aniołek i o dziwo po chwili jak dobrze zaśnie można ją przełożyć do łóżeczka.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny po Cesarce jak Wasza blizna? Robicie coś z nią?
Ja mam szwy zdjęte. Jest czerwona nad nią taki jakby twardy waleczek. Nic nie wycieka. Smarujecie czymś?
Kiedy po cięciu można jakieś ćwiczenia robić żeby flaka nie było?
Miłego dnia Gwiazdy

Odnośnik do komentarza

Ataa, dzielna jesteś bardzo :* Robercik cudowny ❤️ Fajnie, że ogarniasz jakoś karmienie, będzie dobrze :*

Malaga, Miszka , skoro dzieci przybierają na wadze i się normalnie wypróżniają to znaczy, że mleka im starcza :)

U nas kupa co 2 dzień, co mnie cieszy bo jedziemy na wielorazach;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Heh przy dziecku cos zaplanowac.. maz specjalnie wzial corke do miasta a ja mowie poprasuje i powiesze pranie i co? Siedze i karmie. Nie wiem Malutki cos potrzebuje wiecej w nocy i dzis chyba bedzie ciagle jadl.

No kiedys tak robili ze zanim matce pojawi sie pokarm to dawala wspolokatorce do karmienia, ja chyba bym byla zazdrosna;D a sama chyba tez innemu bym nie dala;)

magda2600 wiesz mi polozyli na sekunde na brzuch, super chwila ale krotka a pozniej tez tylko podali do buzki buzke i zabrali takze u mnie podobnie mimo sn.
Ja lezelam cala w rekach we krwi po glaskaniu malego. A jeszcze zle wbila wenflon i tak brudna czekalan az mnie przewioza.
Najlepsze polozna 2h po porodzie mowi ze mam odpuscic prysznic przed wizyta bo mnie obmyli a zaraz przyszla jakas od noworodkow czemu jeszcze nie wstalam hehe.
Teraz jak sobie mysle to o tych fajnych chwilach, a nie bolu. Nie wiem jak Wy dziewczyny ale ja po 1 porodzie poczulam taki ogromny szacunek do kazdej kobiety w ciazy i matki.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Nat ja właśnie z powodu ogromnej ilości kupki sobie wielorazowki narazie odpuściłam. Mam nadzieje że to się trochę unormuje.

A mnie połamało....
Tem 37.3 ból głowy, gałek ocznych i wszystkich stawów. Zajeb!!#&
Na dodatek sama w domu. Oby Szymek ulitował się nad matką i byl dziś mega grzeczny.
A ogólnie to sama jestem sobie wina wychodząc ciągle na balkon i wieszając /zbierając pranie w lekkiej koszuli..
Uważajcie na siebie i uczcie na mojej głupocie.

Odnośnik do komentarza

Magda klikasz na swoj nick. U mnie na komorce jest na samej gorze. Strzalka sie rozszerza. I wybierasz edytuj profil. I na dole jest wstaw link. Tam jest suwaczek ktory mozesz zmienic, usunac, wpisac tekst jaki chcesz.
Mam wrazenie ze moje piersi za wolno sie napelniaja w stosunku do potrzeb malego. Takie puste wory... a on ciagnie puszcza placze, nerwuje sie

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Witajcie mamusie.
W końcu i ja dołączyłam do grona mam,Stasio urodził sie 24.04 z waga 3768g nie wiem ile mierzy bo tu nie mierzą. Poród cc niestety,nie udało sie SN bo mały źle sie wstawił w kanał po ponad 2h parcia postanowili o cc.
Teraz uczymy sie nowego życia,pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza

p Aleksandra gratulacje!!!
Ataa Twoj Robercik to mały przystojniaczek. Ustaliliscie juz z mężem do kogo bardziej podobny?

Współczuję trudnych przejść przy porodzie, Tobie innym bidulkom.
A z mi się slabo robi czytając opisy Waszych porodów.
U mnie było hardkorowo pod innym względami a tak to poród jak marzenie,jestem szczesciara.

U mnie kryzysowo. .. Leżę pod zimowa kołdra,w sypialni 28 st a ja się trzęsie z zimna. Boli mnie kazdy cm cisl, słabo mi do tego stopnia ze potrzebuje pomocy aby podnieść się z łóżka. ...
Po 5 kamieniach w nocy (i 2 wielkich kupach) ściągnęłam nad ranem po 150 ml,udało mi się zmiękczyc okolice brodawki...A tak to piersi wyglądają monstrualnie,jak 2 gumowe worki czy balony wypełnione otoczakami. Sa gorące i koszmarnie bolą.
Oddam 99 %ich zawartości! Zostanie dla malego I to w nadmiarze...
Mam wrażenie ze mogłabym być podłączona pod laktator całą dobę,a mleko płynęłoby w nieskończoność....
Rozważe bank mleczny,byłam kiedyś honorowym krwiodawca i w podobny sposób spostrzegam dzielenie się mlekiem.
Zobaczymy...

Miętki wypiłam juz 2.Dzieki za rade!

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...