Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Miila, nie przekarmisz na piersi uwierz mi, super że Jeremiś tak ślicznie nabiera ciałka ale na pewno go nie przekarmisz.Ja bym mu nie ograniczała niczego ;)
Helena waży 4150 także wiesz , też mogłabym usłyszec to samo, wczoraj dzwonila polozna i piwiedziala,ze to bardzo ładna waga ;)

Magda, sliczny syneczek ❤️

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ataacudowna wiadomość! Tak się ciesze!!! Gratulacje i tysiąc buzikow!

wszystkim noworozpakowanyn kwietniowkom gratuluję! Części z Was nie udało mi się pogratulować imiennie, wiec musze tak zbiorowo.

Mam już takie braki na forum...
Nie wiem czy do odrobienia ale chociaż spróbuję...Jestem taka ciekawa co u Was słychać. .

A co u nas: karmimy się dużo i często, podsypiamy i cieszymy się cisza i spokojem. Tak tylko do jutra, potem znów domowy mlyn..
Marcelek glodomorek śpi,je,robi kupki w ilościach ogromnych...czego chcieć więcej.... :)
Jeszcze się zgrywamy podczas karmienia,ale dramatu nie ma. Smaruje brodawki Maltanem,nakładek jeszcze nie musiałam używać na szczęście.
Ogolnie czuje się już lepiej. Popekalam na dawnych cięcia i musieli mnie zszywac,wiec siedzenie jest dość uciążliwe, na plecach dalej nie mogę leżeć :/
Ślubny jest w trasie,wróci dopiero późnym wieczorem i będzie z nami nocować,wczoraj spał tu tylko do północy. Wybraliśmy pokój rodzinny,przyjemny i wygodny, z łazienką, dodatkowym lozkiem, tv, telefonem.Wygląda na pokój hotelowy,w ogóle nie czuje ze jestem w szpitalu.
Zamykany na klucz -kartę, tylko polozne moga wejsc, oczywiscie przed wejściem pukaja .Na przeciwko mam coś a la salon z aneksem kuchennym, całodobowy dostęp do herbaty kawy itd,jedzenie 4 razy dziennie (W tym 2 ciepłe posilki),na 3 z nich trzeba zjechać winda do kawiarni,ale to nie jest jakiś problem.
Nawet niezle, jest w czym wybrać.
Szkoda ze w PL tak nie jest,no, może poza prywatnymi klinikami

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

gowniana spawka :)))
Kupki Waszych Maleństw czuć? Mojej 6dniowej fiołkami nie pachną. dosyć że słyszę to czuje że zrobiła W pieluche. Wy też czujecie mocny specyficzny smród?czy to normalne?
Są takie jakby wylałA z siebie sok kubusia plus jakies grodki malutkie

Odnośnik do komentarza

Ok dziewczyny, dzięki! to nie będę mu ograniczać, lepiej, że przybiera niż miałby nie dojadać :)

Mam mieszane uczucia względem tych plastrów na blizny, jak odklejam to rana czerwona/sina, troche pobolewa, mam wrażenie, że odkąd zaczęłam stosować plastry to widać ją bardziej, wcześniej miałam kreseczkę nawet nie czerwoną, a teraz sino-czerwone rańsko ;s używacie coś jeszcze poza tymi plastrami?

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, trochę mi przykro , że rzadko mogę do nas tu zaglądać, ale mam nadzieję, że wybaczycie!
Gratuluję pociech: heltinne, ataa [;
Mojemu szkrabowi leci 3 tydzień i też zaczęły mu się kolki.. na to wygląda.. do tego pleśniawki (jedna została na poliku) się utrzymują co utrudnia jedzonko..
W tydzień przybrał ok. 200g i waży już 4080, cieszę się bo bardzo dużo ulewa i się trochę martwiłam.
Dziewczyny macie jakieś sprawdzone wkładki laktacyjne? Ja na razie miałam babeono (brzydko się układają pod biustonoszem), babedream (szybko się napełniają i lubią wędrować, ale za to tanie) i johnsons (tu jeszcze nie wiem) i nie wiem czy może jakieś inne?

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Miila Twój 600 gram w 12 dni, a mój głodomorro 450 gram w 6 dni! też tylko na cycyu. I nikt mi nie mówił, że to za dużo.
unatu mi też mąż nakupił te babydream i niezbyt mi pasują. Często trzeba zmieniać bo wilgotne. Zamówiłam Nuk, dam znać jak przyjdą i przetestuję.

Maść pośladkowa z ziajki - ktoś mi naopowiadał, że fajna i tania. Ale powiem szczerze, że gorszego gówna nie widziałam. masakrycznie osadza się w pachwinach. Już wylądowała w koszu.
Flawia - miałaś rację z tym bephantenem.
Bephanten baby jest od 12 miesiąca, a bephanten baby extra od urodzenia. Już zakupiłam, dobrze, że ten dla starszych mu nie zaszkodził..

Takaona u nas też kupki nie tylko słychać, ale i czuć ;) struktura też oki :)
heltinne jej Ty masz normalnie wczasy poporodowe :)
trzymajcie się zdrowiutko :*
Ataa tak baaardzo się cieszę, że Robercik już jest! :*Magda1010 też długo miałam lewą pierś jakby mniej pełną, gorzej wyglądającą i ogólnie"tą gorszą" nawet mąż ją tak nazywał jak był :P
Ale wyrównało się i obie są ok.

A Mój Synek Szymek dziś skończył 4 tyg! nie mogę uwierzyć, jak to szybko leci.

Odnośnik do komentarza

Ataa gratulacje ogromne! w końcu i Ty się doczekałaś :)

heltinne super, że u Was wszystko dobrze. a płacicie coś za pokój? u mnie trzeba dopłacić jakieś 200kr za nocleg dla tatuśka

unatu była dyskusja kilka stron temu nt wkładek, ja polecam firmy Avent, w nocy leci mi bardzo dużo pokarmu, a rano nadal luzik w nich. fajnie się dopasowują i nie drażnią mi sutków tak jak inne. ehhh tyle mi się tego produkuje jeszcze przed porodem, że aż się boję co to będzie jak urodzę :)

Ewee olej rycynowy to bujda, wgl nie ma jakichś potwierdzonych dowodów na to, żeby przewód pokarmowy miał jakiś wpływ na wywołanie porodu ;)

u mnie jutro ostatnia wizyta kontrolna, potem dostanę skierowanie na oddział ginekologiczny na badania (tu nie badają gin na standardowych kontrolach) i tam zdecydują co dalej. mam cichą nadzieję, że nie dotrwam, chociaż znaków ku temu nie ma ;) a póki co chodzimy sobie na spacerki, rozmawiamy, cieszymy się sobą póki jeszcze mamy czas... mimo, że strasznie chciałabym już urodzić i też dyskutować z Wami o kupkach i karmieniu, to postanowiłam trochę wyluzować, przyjdzie pora i na mnie, ostatecznie i tak muszę kiedyś urodzić :D

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Hej, co do karmienia do 6 tygodnia życia utrzymuje przerwy nie słyszę dłuższe niż 6 godzin, a do 6 miesięcy jedno nocne karmienie.
Tu jest info dlatego, moja tak robiłam z obu synami i teraz też tak będę robić

Ataa gratulacje!!!!

Takaona córeczka została Klarą?

Ja mam wkładki medeli i są najlepsze że wszystkich jakie miałam: delikatne super chłonne, ładnie się przyklejają do stanika i układają, nuk też były fajne.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Kingullek, to nie bujda z tą rycyną ale jak masz warunki to może zainicjować poród.Piłam z 3 razy w trakcie ciąży i ruszyło dopiero kiedy szyjka była prawie całkiem zgładzona.Poród od odejscia wód 3h trwał.To zadziała tak , że jak nie ma gotowości to czeka cię tylko mega sraka a jak masz warunki to oprocz tej sraki, szyjka zostaje ruszona przez to pustoszejące jelito i akcja się zacznie.Nie polecam ani nie odradzam nikomu tej metody, niech każdy robi jak uważa ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ataa co za cudowne wieści! W końcu się doczekałaś:* Gratulacje!
Heltinne myślałam, że to ja prawie urodziłam w samochodzie, jednak okazuje się, że byłaś bliżej;)

Skóra niemowlęcia. Mój maluszek okropnie się łuszczy, schodzi mu skóra jakby po opalaniu. Położna mówi, że to normalne, ale wolę Was zapytać, bo wiecie, tu u mnie wszystko jest normalne, alles normaal:D Może powinnam zmienić kosmetyki? Do kąpieli używam emolientu tutejszej marki, ładnie nawilża ciałko, ale na drugi dzień znów jest takie suche.
Jeśli chodzi o wagę, to u nas 200g w 4 dni.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Nat ostatnio gadałam sobie na temat "wywoływania" porodu z moją lekarką. powiedziała, że o większości tych metod mówi się dlatego, że komuś parę razy zdażyło się, że akurat po tym zaczął się poród. tak samo trzeba traktować wszystkie inne sposoby, uznawane za domowe i polecane przez internet/pocztą pantoflową, z przymrużeniem oka. może się uda :) ja tam nie zamierzam próbować, sraki nie potrzebuję :D

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Kingullek u nas 300,dobrze wydane pieniądze. Tak na dobrą sprawę symboliczna kwota
Czarna" tu jest jakby luksusowo" ;) Serio dla mnie jak wczasy, już dawno takiego luzu nie miałam a warunki sprzyjają odpoczynkowi

No i mam problem. Dzień po porodzie nie taki sobie zwyczajny nawał pokarmu ale nadprodukcję , obrzmiale, twarde, obolałe piersi i wyraźne zbite grudy.
Jutro w domu sprawdzę laktatorem ile produkuje, tak z czystej ciekawosci...
Mysle ze 120-150ml w kazdej, na oko.
Ratunku!

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

heltinne też tak myślę, jak mój nie będzie musiał rano lecieć do pracy, to na pewno z nami zostanie ;)
a co do nawału, to jakiś czas temu znajoma poradziła mi tak profilaktycznie, że u niej najlepiej sprawdzał się w takim przypadku masaż piersi pod ciepłym prysznicem, laktatora wcale nie używała. stoisz, masujesz, ugniatasz, pokarm sobie tryska jak z fontanny, a cycki podobno potem szczęśliwe :D i nie takie obolałe i obrzmiałe

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Hej dziewczyny,
Po pierwsze Ataa gratulacje, w koncu sie doczekalas!!
Ja mam wkladki Tomee Tippie, sa ok, niestety troche sie przesuwaja, chyba za malo kleju na nich.
Miszka, Tymek tez sie troche luszczy, zwlaszcza na brzuchu, ale to tez ponoc normalne. Miszko czy Ty tez peklas i mialas szwy czy to byla Groszek? Doszlas juz do siebie? Jak dlugo Ci to Zajelo? Ja juz osmy dzien a nadal niewygojona i sikanie jest srednio przyjemne.
Heltinne, pamietaj o ciaglym masazu, z gory na dol plus ruchy okrezne dokola piersi, mi pomoglo jak mi sie zaczal nawal.
Dziewczyny, jak wygladaly pepki waszych malud po tygodniu, czy ropa saczaca sie jest normalna? Przemywam za kazdym razem jak zmieniam pieluche i nie przykrywam go, dzisiaj zauwazylam, ze robi sie bardziej "zyjacy" miesisty i z widoczna ropa...
Milego wieczoru
Marta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...