Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

a i jeszcze przypomniało mi się w jakiej pozycji spia Wasze maluszki?
położna powiedziała ze w dzien na brzuchu ciagle noc na plecach.

dotychczas mialam mała w rożku ( łatwiej mi nowicjuszce i mezowi bylo ja brac). Twierdziła ze to bład bo scisnieta jest troche. a przeciez w otluaczu itp o to chodzi... rozek mniej sciska wg mnie. no i w tym rozku byla na bokach plecach-zamiennie.
kazala go odłozyc i plecy brzuch. mala (ma 5 dni) na ten brzuch krzywi sie i placze.

Odnośnik do komentarza

Groszek dziękuję :*

Haniu, Marcelku wszystkiego najlepszego!!! Szczęśliwego życia dzieciaki.

Julia gratuluję!!!

Heltinne a ja myślałam, że u mnie było dramatycznie ;) będzie o czym wnukom opowiadać. Świetnie że już po wszystkim.

Takaona śliczna mała.

Nat mąż świadomy i jedyny w swoim rodzaju: wstaje w nocy i przynosi mi Klarę, motywuje. Myślę, że taka grupa wsparcia byłaby fajna i dużo też dałaby Tatusiom, bo jeśli ktoś inny im niż żona mówi inaczej dociera. Poza tym jak znam mojego męża to chętnie by dołączył ;)
Miila mam komfort, że mogę bez jego negatywnej oceny mogę w każdym momencie przerwać. Przeszliśmy razem już nie jedno i wiem, że nie muszę nic mu udowadniać, a z jego strony mogę tylko liczyć na maksymalne wsparcie.

Ha, wczoraj mieliśmy miły dzień przyjechali znajomi i poszliśmy z dziećmi na plac zabaw i do restauracji na obiad: 4 dorosłych, 5 dzieci (dwoje 4 lata, 2 lata, 15 miesięcy, 5 tygodni) :D powiem Wam, że byliśmy zaskoczeni: dzieci grzecznie czekały na jedzenie, półtorej godziny posiłku i zero stresu rodziców.
Moja koleżanka przyjechała do mnie po roku i nie widziała, że byłam w ciąży więc jeszcze miałam szansę zrobić jej niespodziankę i nawet nie zorientowała się że byłam w ciąży dopóki nie pokazałam wózka :D więc podbudowało mnie to jak wyglądam ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Takaona
Odbijam, bo widzę że przekłada się to mniej gazów,a to równa się mniej bólu brzucha.

Co do składowania mleka to robiłam tak jak mówi Twoja położna. Magazynowałam przy synach, z całego dnia w wygodnych dla siebie porcjach, a nie z danego karmienia.
Podgrzewane w ciepłej wodzie,ale rozmrażanie stopniowo w lodówce lub na blacie w kuchennym.
Mała śpi w nocy w woombie i rożki bez wkładki kokosowej, w ciągu dnia w woombie. Pozycja na plecach, na brzuszku czas aktywny tak długa ile się da, bez totalnej awantury.

Pieluszki jeśli nie ma kupy to "macam" czy jest napęczniała wtedy nawet nie trzeba rozbierać. Możesz na jedną pieluchę wylać wodę i zobaczyć ile musi być tego płynu żeby była taka pełna.

Żółtaczka …kurcze nie wiem z trójką dzieci i żadne nie miało …

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Heltinne o wow, niezłe szaleństwo! !! Rzeczywiście jak w filmie, najważniejsze, że już go masz po tej stronie i wszustko dobrze :* rozwaliłaś mnie tym zrebakiem, haha.

Takaonamój mały śpi na plecach z główką na boku - raz jednym, raz drugim, nie na wznak. Na brzuchu nie spał nigdy, jak go kładę to krzyk i płacz, wiec tylko chwila w dzień.
Karmię piersią i mały nie ulewa, nie odbija mimo tego, że zwykle kładłam go na ramię, wiec przestałam, bo tylko się wybudza. Kiedy karmię butelką (ściągnięty pokarm) zdarza mu się odbić, choć też nie zawsze.
Źółtaczka mój mały skończył w piątek 3 tyg, najwyższy poziom bilirubiny był 14.79. Kiedy kończył 2 tyg z krwi wyszło 9.22. Teraz juz nie sprawdzamy, nie mam sumienia go kłuć. Jeszcze troszkę widzę to zazołcenie ale ponoć tak może być nawet do 6 tyg. Pediatra zalecił karmienie mieszane, podawanie mm za przemian z moim pokarmem, ale nie odwazyłam się w obawie o laktacje.

Dziewczyny karmiące mm miałam już dawno zapytać, bo nawet nie wiem, jak przygotowujecie mleko to dajecie wodę z kranu przegotowaną czy mineralną?

Odnośnik do komentarza

Vena super, że miałaś udany dzień :) w temacie męża, to wsparcie o którym mówisz jest najważniejsze, no i jego akceptacja, ja po porodzie mam wrażenie, że przenieśliśmy się na jakieś wyżyny zaufania i miłości, myślałam, że już bardziej się kochać nie da, a jednak.

Odnośnik do komentarza

dziękuję za odpowiedzi

jak dbacie o swój biust teraz? ciąża zaoszczędziła mi rozstępów na brzuchu. Obawiam sie o piersi które są wypełnione mlekiem, duże twarde.
Polecacie coś jakieś smarowidełko aby był nadal jędrny i bez rozstępów bo zakończeniu etapu karmienia?

Odnośnik do komentarza

Heltinne gratulacje!

Ataa trzymam kciuki!!!oby do rana było po wszystkim!

Takaona Miila do biustu i brzucha używam teraz Bio Oil....cudo!

Miila od zawsze mleko robie tylko na przegotowanej wodzie mineralnej butelkowanej 1.5l. Teraz używam Mama i Ja przy synu Żywca. Mam tace z termosem i dzbankiem z wystudzoną woda. Podgrzewacz mnie irytował bo za długo czekalam.

A moja mała dziś 7h przespala:) jeszcze chwilka i powrócą przespane całe noce.jupi!
Niestety należę do tej grupy ludzi którzy nie funkcjonują kompletnie w dzień jak nie wyspie się w nocy. ....bez względu na to co stoi na przeszkodzie. Ze mną nigdy nie było zabawy bo ja o 24 juz z imprezy wychodzilam:)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Ha ataa no to ci wywrozyly :) trzymamy kciuki.
O zoltaczce domowych sposobow nie znam. Ale polozna w szpitalu mowila ze dobrze ze duzo siusia bo sie pozbywa tej bilirubiny.
Moj juz zolty nie jest. Jak wychodzilismy ze szpitala to mial troche ponad 8. Poersi na razie nie smaruje. Moj spi przewaznie na pleckach z glowa w bok. Ewentualnie na boku. Brzuch to awantura. Choc w szpitalu raz mi go przywiezli uspionego na brzuchu. Nie wiem jak to zrobily. :)
Heltinne acja faktycznie jak na filmie :) bedzie co wspominac :)

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Ataa kciuki i powodzenia! Grzecznie sluchaj na porodowce;)

Heltinne no wiadome bylo ze Marcel jak juz sie zdecyduje wyjsc na swiat to juz tak z przytupem. Heh. Agent, slodziachny do tego.

Tez mialam wolac karetke ale u nas udalo sie dojechac. Z ta glowka ciezko.byloby poza szpitalem.

My ostatna noc w szpitalu, boje siecwracac do tych pielgrzymek ludzi i obecnosci tesciowwj ale czeka tez moja corcia. Tak mi gadali ze to ja przezywam a ona nie zauwazy ze mnie nie ma,.jednak ja mialam racje ale juz ją przytule.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Skacze sobie na pilce na porodowce. I czekamy... skurcze sa coraz częstsze i mocniejsze. W domu po 2 godz bolesnych zrobily sie co 4 min. Zrobilam lewatywke skurcze sie nasilily.. no i do szpitala a tu zbadali... przyjęli bo faktycznie dzieje się ale tu sie uspokoilo.. no ale juz sa mocne bolesne i częste ale mogly by byc częstsze... na ktg juz pinad 150..

Odnośnik do komentarza

Ataa powodzenia Moja Droga! Liczylam na to ze dzisiaj rano zobacze taki wpis od Ciebie :D

Skurcze co 4 minuty jak najbardziej powinny kierowac nas juz do szpitala. Tak wiec doveze zrobiliście:) polozna mowilam mi ze kazda zmiana otoczenia/ spadek poziomu oksytocyny moze opoznic akcje nawet o 0.5 h... tak wiec w miare możliwości relaksuj sie. Moze uda Ci sis przyciemnic swiatlo lub posłuchać muzyki?

Trzymam tym mocniej kciuki ze sama się ustawim jako następna w kolejce :D ;-)

Ehh... od 3 nie śpię. Oczy jak 5 zl i nie widac nawet cienia spiocha. Ostatnio pisalam że jestem senna bardziej a teraz znowu pobudki w nocy :/ w miedzy czasie dolek mnie zlapal i sobie poplakalam troche... jesli kolejna noc bedzie znow zarwana to juz wiem ze bedzie slabo.
No ale staram sie zebrac do kupy. .. przynajmniej na poziomie swiadomosci

Milego dnia dziewczynki a za Ciebie Ataa trzymam mocne kciuki!

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Ataa podekscytowana ze to juz? Ze dzisiaj zostaniesz Mama? Cudne uczucie.

Ewee oj przyzwyczajaj sie hehe. Chyba ze uda Ci sie jak Flawii, ale odkad mam dziecko wyspalam sie moze kilka razy a raczej przestawil sie organizm do mozliwosci spania.
Dzis czekam na wizyte jak nigdy. Czekam na cholerne usg i do domu, do corki. Przeraza mnie ze ten czas tak teraz bedzie szybko lecial juz 4 doba minela a od ur corki 20 mies ja sie czuje jakbym dopiero wczoraj zostala 1 raz mama. Wszystko podobnie, te same sale, prysznic, syn podobny do corki. Czas sie cofnal.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...