Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi wypowiedz ucięło, wczoraj odpowiadała mi pukaniem na pukanie, taką zabawę miałyśmy ☺teraz też siedzę i puka do mamusi. Mam tylko wrażenie, że jest nisko ułożona, ale to się dowiem jutro na usg, już nie mogę się doczekać aż zobaczę swoje maleństwo. Co do płci to też bardzo chciałam chłopca, gdy dowiedziałam się, że jest dziewczynka to aż wstyd się przyznać poczułam rozczarowanie i nawet płakałam z tego powodu. Teraz oswoiłam się z tą myślą, przecież to moje wyczekane i wymodlone maleństwo, nie ważna płeć, ważne by zdrowe było ☺ po tym co przeszłyśmy wiem, że to silna dziewczynka ☺ dziś naszło mnie na muffiny z orzechami i cynamonem ☺ właśnie je piekę ☺

http://www.suwaczki.com/tickers/atdckrhm9kp324op.png

Odnośnik do komentarza

Mi z pierwszego kalendarza wychodził chłopak, z drugiego dziewczynka. Jakaś masakra to jest :) jestem mega niecierpliwa, już w sumie wszystko jedno Filip czy Jagoda, ale chciałabym wrazie czego zacząć się nastawiać na dziewczynkę, i przekonać do tych ubranek. Jeszcze tydzień.
Witam nowe mamy :)
Co do pogody to ja wkońcu czuję, że żyję, mogło by nie padać, ale po za tym temperatura idealna, nienawidzę gorąca, 20 stopni to jest max co jestem wstanie przetrwać

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Witaj Mama 3 :) Mam prośbe, mogłabys podac jak ma na imie Twoja coreczka?? bo ja juz nie mam pomyslow a jak mi sie cos podoba to mojemu sie nie podoba :D a dla chlopca w razie co to juz mamy. Blanka i Bianka to i mi sie podoba ale mojemu nie koniecznie :) Ostatnio wymyslilam Natasza ale jeszcze mu nie mowilam.

Ja tez bym ciagle spala, mam takiego lenia ze nawet dzisiaj nie zamiatalam. Zalatwilam z rana sprawy urzędowe i wrocilam szybko do domu pod kolderke. Niby mocno zimno nie jest i nie pada ale jakas senna jestem.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Mi tez bardzo imie Blanka sie podoba mysle jeszcze o Agatce, Zuzi i Kindze(moj typ z pierwszej ciazy) chlopiec raczej nazwe tak jak maz chcial w pierwszej Konrad jeszcze myslalam o Miloszu albo Michale ale u rodziny i znajomych sa te imiona. Jakos tak nie mam konkretnego typu ale wszystko wskazuje na to ze bede samotna matka wiec sama wybieram imiona. Lepsza samotnosc w pojedynke niz we dwoje tak jak mam teraz... a wiem ze moge liczyc na rodzicow. A dzis mam nadzieje ze dowiem sie kto tam mieszka u mnie mieszka;)

Odnośnik do komentarza

Mój 18tygodniowy (według usg) Mikołaj tak ładnie dzisiaj mnie łaskocze że aż miło :) pogoda jest u nas super, ciepło ale pochmurno więc samopoczucie dziś idealne. Trochę sobie dzisiaj "pogadaliśmy" na spacerze, poopowiadałam mu trochę o jego tacie i faktycznie to naprawdę jest dobre lekarstwo na to początkowe rozczarowanie.
Witam nowe mamusie :) udzielajcie się i opowiadajcie o sobie :)
Kaszka każdy kto pokochał kiedykolwiek jakieś zwierze wie o co chodzi i się nie dziwi. Współczuję nerwów i stresu. Oby wszystko się pomyślnie zakończyło.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Bliźniaki.pl

Witam wszystkich. Nazywam sie Paulina 18 tydz. Ciaza bliźniacza dwukosmowkowa , dwuowodniowa. Oczekiwany termin porodu mam ustalony na 20pazdziernika jednak ze względu na ciąże bliźniacza maleństwa przyjdą na świat duzo szybciej, min. 3tyg. Nie znam jeszcze płci za dwa tygodnie wybieram sie na 20tygodniowe USG. Mieszkam w Uk i oprocz opieki państwowej korzystam rownież z prywatnego polskiego ginekologa. Jestem troche panikara i ze względu na wcześniejsze poronienie wole miec moje maleństwa pod stała kontrola.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie nowe mamy ;)

3majcie kciuki;) idę zaraz do gin i mam straszne zle przeczucia i strasznie sie stresuje. Nie wiem czym, bo do gin chodzę juz 5 rok co 3 miesiące a dzis jakis strach. Mam nadzieje ze moja Julka nie zrobila sie Kubusiem :D

Odnośnik do komentarza
Gość agusia_123

Witam Bliźniaki.pl, również spodziewam się bliźniąt, dwóch chłopaków. Moja ciąża jest jednokosmówkowa dwuowodniowa. Mamy podobny termin porodu. U mnie wg om 19.11. Zapraszam do wątku Bliźniaki 2014:) Są tam dziewczyny, które urodziły już bliźniaki jak i te które się ich spodziewają.
Napisz coś więcej o sobie, o tym jak przebiega twoja ciąża, jak się czujesz.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie nowe mamusie :-)
My już po wizycie u Pana doktora (już po 10 byliśmy po wizycie) ale piszę dopiero teraz bo musiałam nadrobić z "czytanką" :-) jakoś wolę jechać rano na wizytę.
A więc wszystko dobrze z maluszkiem a nawet dzisiaj słuchałam bicia serduszka baaardzo miłe uczucie.
Połówkowe badania mam 27 maja i mam nadzieje że moje dzieciątko będzie ładnie współpracowało i da się ładnie podglądnąć. Kolejna wizyta to 18 czerwiec i będę mieć robioną cytologię, ale przecież to nic strasznego.
Co do tego tematu o chodzeniu w butach na obcasie czy koturnie to ja tak specjalnie poruszyłam bo byłam ciekawa co Wy na to wiadomo że kobieta w ciąży zrozumie drugą kobietę ciężarną. Jednak wolę tutaj wypisać swoje "ale i żale" niż z moimi "ukochanymi" siostrzyczkami bo jeśli bym poruszyła temat obcasów to by był a że zabobony że to że tamto i znowu bym ryczała a po co mi to. Czasem mam wrażenie że jakby one nigdy w ciąży nie były (a przecież były) i moją traktowały jakoś dziwnie bo na każdym kroku zabobony i szczerze to mam dość tych zabobonów i rozmawiania z nimi na te tematy. A przecież moim skromnym zdaniem jeśli coś ma się stać to i tak się stanie.
Rozpisałam się trochę bo przynajmniej się tutaj mogę wygadać a czy to ktoś przeczyta czy nie i co sobie o tym pomyśli to już jest indywidualna sprawa.

Aaaaa!
Pytanie mam do dziewczyn które biorą witaminki DHA czy one czasem nie śmierdzą rybą i czy wam się nie odbija rybą po nich?
Z lekarzem ustaliłam że chciałabym je brać tylko boję się tej "ryby" nie lubię rybek a nie chcę kupować czegoś co mi nie podejdzie. I tak myślę czy nie lepsze by były witaminy DHA z alg? hmm..? doradzicie coś??
Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Gość agusia_123

Mam do was pytanie odnośnie usg polowkowego? Lekarz sam was na nie kieruje czy to wy wspominacie o tym I dopiero wówczas dochodzi do tego ze lekarz wam je zleca? Czego można się z niego dowiedzieć. ?
pytam ponieważ przy usg prenatalnych mój lekarz nic nie wspominał. , dopiero gdy ja zaczęłam rozmowę to powiedział ze oczywiście jest coś takiego ale nie widzi wskazań w moim przypadku by je wykonac.

Odnośnik do komentarza

To chtba zalezy od lekarza i czy chodzisz na NFZ czy prywatnie. Jesli NFZ to lekarz kieruje i musisz zrobic a jak prywatnie to jeden zaleci a drugi nie. Ja mialam taka sytuacje prywatnie lekarz stwierdzil ze to usg miedzy 11 a 14 tyg ciazy moge a nie musze a jak poszlam na NFZ to sie mnie pyta gdzie mam te badania bo je musze miec jesli on ma prowadzic ciaze a ja stwierdzilam ze nie mam i to jemu sie nie spodobalo

Odnośnik do komentarza

Tabelka oby dobrze dodana, wpisujcie się nowe mamusie :)
agusia_123 mnie lekarz zapisał na następne badanie, jak to ujął będzie ono dokładniejsze ale nie nazwał tego połówkowym. Połówkowe to są badania prenatalne a u mnie też nie ma wskazań i nigdzie mnie nie kierował w związku z tym. Chcę przed tym badaniu zrobić sobie listę parametrów które ma zmierzyć i niech mi je podaje jeżeli nie to na prawdziwe połówkowe pójdę prywatnie (bo nie miałam mierzonej tej przezierności itp.). Wszystko zależy od tego jak się przyłoży, bo mam czasami wrażenie że póki jest dobrze to ok i nie wnika ale ja właśnie chciałabym żeby się upewnił i dociekał. A może to ja już przesadzam...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie nowe mamusie:)

Ja ma 20mc bliznieta tak, wiec w razie pytan zapraszam:)
Ja tez ta ciaze z bliznietami przechodzilam po poronieniu, wiec wiem co czujesz, zreszta ta tez jest po kolejnym poronieniu...

Co do DHA to jest takie chyba omegamed i ono jest z alg jest dobre bo ma duzo dha chyba 800 a jak ktos tak jak ja nie jada ryb to nawet 1000jest wskazane.
Ostatnio przeczytalam artykul i patrze na ilosc bo sie okazalo ze to co mam ma tylko 200czekam na pln i kupie ten omega kosztuje 30zl a jest polecane:)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie nowe mamusie! :) wpisujcie się do tabelek i piszcie jak najczęściej :))
ja też jestem mamą bliźniąt - dziewczynek, mają już 4 lata :) w razie czego też jestem otwarta na wszelkie pytania i wątpliwości, w miarę możliwości postaram się pomóc :)
Jeśli chodzi o imiona to my chcieliśmy takie "normalne", została Monika i Karolina. Co do oryginalności to w przedszkolu są w dużej ilości Julki, Zuzie, Oliwki, Lenki itd, a drugiej Moni czy Karolki nie ma :D
Teraz jeszcze nie wiem jakie imiona wybrać bo też te które mnie się podobają niemąż odrzuca i na odwrót :P poczekam aż poznam płeć na 100%, wtedy zacznę wymyślać :)

Odnośnik do komentarza

Tez czekam z imionami na płeć. Ciezko było by wymyślić 4 imiona. Jeśli chodzi o płeć to jest mi to obojętne to moje upragnione maleństwa i oby tylko były zdrowe choc po cichu marze o parce. Kwestia imion bedzie ciężka z tego względu ze planując zycie w uk chciałabym aby dzieci miały imiona nie wyróżniające ich od rówieśników ale zarazem jak pojada odwiedzić dziadków w pl aby nie były pośmiewiskiem dzieci. Z damskich imion strasznie podoba mi sie Madalen czyli Madi.

Odnośnik do komentarza

Witam i ja nowe mamusie :)
Co do imion, to dla coreczki nie mamy problemu, bedzie Zosia albo Hania, ale dla chlopca juz jest wiekszy problem (chociaz o dziwo podswiadomie mysle, ze to moze byc chlopak, jakos tak mam od poczatku) ale co ma byc to bedzie aby bylo zdrowiutkie.
Jesli moge, to troche sie pozale, 27 maja mam polowkowe, nie moge sie juz doczekac, codziennie budze sie z jakims niepokojem, czy wszystko bedzie w porzadku, czy sie dobrze rozwija, milion mysli i obaw, maz tylko powtarza, ze mam myslec pozytywnie- ja wiem wiem, ale po przejsciach trudno mi jakos uwierzyc, ze tym razem nam sie wszystko uda! Zycie przyzwyczailo mnie do ciaglej walki o szczescie, teraz tez walcze odkad zobaczylam dwie kreski na tescie i mam nadzieje, ze do pazdziernika wywalcze cudowna, zdrowa Dzidzie! Matko matko to jeszcze 7 dni prawie bo wizyta po poludniu! Oszalec idzie!!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...