Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Pauuulalala
A mi mój facet narzeka, że to ja mam dziwne zachcianki ;)
Też przed chwilą jadłam ogórki ;) A często wcinam owoce popijając ciepłym mlekiem, bądź kakao.. Dla mnie było to normalne póki przyszła teściowa nie zaczęła się dziwnie uśmiechać patrząc na to co jem ;) No ale nie będę sobie odmawiać, bo i owoce i mleko są zdrowe ;)
Co do DHA to u mnie jest wszystko w porządku, biorę rano po śniadaniu i jest ok ;>
Myśmy co do imienia nie mieliśmy wątpliwości ;) Już jak się poznawaliśmy z narzeczonym to zaczęliśmy temat o dzieciach i oboje chcieliśmy Krzyśka, jeżeli byłby chłopiec ;) I jest chłopiec, jest Krzysiu i wydaje mi się, że już reaguje na imię ;D Dzisiaj przyjechała babcia i mówiła o teściu (który już niestety nie żyje.. Również miał na imię Krzysztof ;) ) i mały zaczął tak się wiercić w brzuszku jakby myślał że to o nim ;) To takie cudowne ;> Trochę się rozpisałam, ale moje "przyjaciółki", z którymi kiedyś żyłam jak z siostrami niestety bardzo mnie zraniły i przez jakieś idiotyczne plotki odwróciły się ode mnie.. Próbowałam na początku tłumaczyć, ale stwierdziłam że nie będę się poniżać.. I w zasadzie nie za bardzo komu mam się pożalić, bo od razu jest głupie gadanie ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk31gmdfiai.png

Odnośnik do komentarza

Pauuulalala
A mi mój facet narzeka, że to ja mam dziwne zachcianki ;)
Też przed chwilą jadłam ogórki ;) A często wcinam owoce popijając ciepłym mlekiem, bądź kakao.. Dla mnie było to normalne póki przyszła teściowa nie zaczęła się dziwnie uśmiechać patrząc na to co jem ;) No ale nie będę sobie odmawiać, bo i owoce i mleko są zdrowe ;)
Co do DHA to u mnie jest wszystko w porządku, biorę rano po śniadaniu i jest ok ;>
Myśmy co do imienia nie mieliśmy wątpliwości ;) Już jak się poznawaliśmy z narzeczonym to zaczęliśmy temat o dzieciach i oboje chcieliśmy Krzyśka, jeżeli byłby chłopiec ;) I jest chłopiec, jest Krzysiu i wydaje mi się, że już reaguje na imię ;D Dzisiaj przyjechała babcia i mówiła o teściu (który już niestety nie żyje.. Również miał na imię Krzysztof ;) ) i mały zaczął tak się wiercić w brzuszku jakby myślał że to o nim ;) To takie cudowne ;> Trochę się rozpisałam, ale moje "przyjaciółki", z którymi kiedyś żyłam jak z siostrami niestety bardzo mnie zraniły i przez jakieś idiotyczne plotki odwróciły się ode mnie.. Próbowałam na początku tłumaczyć, ale stwierdziłam że nie będę się poniżać.. I w zasadzie nie za bardzo komu mam się pożalić, bo od razu jest głupie gadanie ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk31gmdfiai.png

U nas też co do imienia dla chłopca nie miałam wątpliwości od dawna wiedziałam, że jak chłopiec to Krzyś ;). Mąż nawet jakby chciał to i tak by mnie nie przekonał na inne imię. Bardzo podoba mi się to imię.

Mama3 podzielam zdanie moni40 nosisz to maleństwo pod serduszkiem, Twoje maleństwo i nawet jakbyś chciała nie oddałabyś go tak łatwo...

Odnośnik do komentarza

~agusia_123
Mam do was pytanie odnośnie usg polowkowego? Lekarz sam was na nie kieruje czy to wy wspominacie o tym I dopiero wówczas dochodzi do tego ze lekarz wam je zleca? Czego można się z niego dowiedzieć. ?
pytam ponieważ przy usg prenatalnych mój lekarz nic nie wspominał. , dopiero gdy ja zaczęłam rozmowę to powiedział ze oczywiście jest coś takiego ale nie widzi wskazań w moim przypadku by je wykonac.

Usg polowkowe to usg wykonywane w połowie ciąży, 18-22tyg. Jest to normalne badanie usg tylko dokładnie mierzą parametry dzidziusia by sprawdzić czy są jakieś ewentualne wady.

Badania prenatalne to odrębna sprawa na innym sprzęcie.choć pewnie mierzą podobne parametry.
Wiem bo pytałam mojego lekarza z NFZ i powiedział mi ze zlecił je w 20 tc i będzie robione w szpitalu na miejscu oprócz tego mam drugie badanie prenatalne W klinice W Katowicach.

Odnośnik do komentarza

Zle sie poczułam, zbieralo mnie na wymioty ciagle mdlosci, zaczęłam sie denerwować, ale mój w pore przyszedł i jakos do mnie dotarł i pocieszyl. Ja mam odrazu czarne myśli. Wypilam melusnee juz moze usne.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Kobiety ratujcie!

Znacie jakieś domowe sposoby na anginę? Wczoraj czułam, że mnie coś zbiera, bo pół dnia przespałam i wgl słaba byłam, a dzisiaj wstaje, a w gardle wielki czop ropy :( Co najdziwniejsze nie boli mnie tylko, nie wiem co z nim na szybko zrobić.

Po 12 mam jechać do szpitala na konsultację z moim ginem, bo niepokoiły go moje bóle po prawej stronie i kazał badania na szybko robić i wyszedł zastój moczu w nerce, ale do tej pory już bym chciała coś zrobić, żeby się to paskudztwo gorzej nie rozwinęło.

Odnośnik do komentarza

bliznieta.plja bylam w dokladnie takiej ja Ty ciazy z bliznietami i co mam parke, wiec moze i Tobie sie uda:)
U nas byl duzy problem.z imionami Szymcio dostal 2tyg przed porodem a Milenka w pierwszej dobie zycia samo to imie przyszlo naprawde cos w tym i wiekszosc ma Leny a ja Milene:)

mama3 kazda inaczej podchodzi do ciazy, no ale przeciez kochasz to dziecko.
Moja ciaza tez planowana nie byla (po kolejnym poronieniu dalismy sobie spokoj),wrocilam wlasnie do pracy, czekal na mnie awans pozwalajacy na rozwoj zawodowy, wszystko bylo super a tu co ciaza i koniecznosc od poczatku L4.
Poczatek to zalamka, jak sobie poradzimy, kawalerka 4dziecko brak.kasy i wogole. Nie przyzwyczajalam.sie do ciazy bo moze znowu cos nie wyjdzie i 3mc w czarnych chmurach.
I co doszlam do wniosku, ze widac Bog chce zebym bylam mama a nie karierowiczka:)

Dziewczyny ja to jestem bardzo tolerancyjna ale wybaczcie troche irytuje mnie wasze podejscie i rozpacze, ze to nie taka plec jaka byscie chcialy. A co to za roznica siusiak czy cipeczka??? Cieszcie sie ze zdrowo sie rozwijaja malenstwa bo uwierzcie nie zawsze tak jest!
Dla mie zawsze bylo najwaznieksze czy dziecko bedzie zdrowo a nie co to bedzie.
I wcale nie jest tak ze z dziewczynkami latwiej a chlopcy sa gorsi to wszystko kwestia tego jak sie dziecko wychowa i ile sie czasu mu poswieci! Wiem co mowie i jakos sie nie zalamuje ze bede miala 3corke a nie 2synka:)
Cieszmy sie tymi ciazami bo nie kazda kobieta moze to co my przezywac:)

Milego dnia mauski i nie gniewajcie sie za slowa szczerosci:)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Martynika w 100% zgadzam się z Tobą ;) Najważniejsze żeby dziecko było zdrowe. Ja też na początku nie wiedziałam co mam robić bo chodziłam jeszcze do szkoły i z powodu zwolnienia praktycznie od początku nie poradziłam sobie z nadrabianiem i zaliczaniem. Zrezygnowałam i od września muszę dokończyć ostatnią klasę zaocznie. Niestety moja szkoła nie potrafiła sobie poradzić z pewną chołotą, która do niej uczęszczała i tak z technikum gastronomicznego wyląduję z ogólniaku. No ale mówi się trudno, tak miało być. Może czekają mnie jeszcze jakieś studia zaoczne czy kursy. Wiem, że będzie ciężko, ale dam radę. Mam rodziców, narzeczonego, znajomych którzy w razie czego pomogą ;) A ja cieszę się że to właśnie teraz ta ciąża bo będę młodą, ambitną mamą i wiem, że będzie mi łatwiej znaleźć siły do wychowania mojego synka ;)

Na pomorzu śliczne słońce, temperatura średnia.. Idealnie ;)
Miłego dnia mamusie ! ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

Ja podpisuję się pod słowami Martyniki dotyczące płci...

U nas z imieniem było tak że mojemu partnerowi parę lat temu przysnilo się ze będzie miał syna Alanka i od tego czasu zawsze powtarzał że wierzy że tak będzie. W momencie gdy ginekolog stwierdziła że widzi sisiusiaka między nóżkami on z uśmiechem na twarzy stwierdził że super bo nie będzie problemu z imieniem... No i ja w tej kwestii mam mało do gadania: ) Umówiliśmy się na początku ze jak będzie chłopczyk to zgodzę się na jego wybór ale dla dziewczynki wybiorę ja. A że będzie chłopak to zostaniemy przy tym Alanku: ) już się do tej myśli przyzwyczaiłam i do brzucha mówię po imieniu i teraz już mi inne imię nie pasuje: P

A widzę że zachcianki naprawdę mamy podobne. Ja nigdy ogórków malosolnych nie lubiłam, a teraz wcinam jak szalona. No i bardzo do słodyczy mnie ciągnie. Zawsze lubiłam słodkie, ale od początku ciąży mnie odrzucalo, jedynie lody i to sorbety jadłam. A teraz wszystko ciastka, cukierki itd... Pewnie na wadze się to odbije ale kurde te ciążowe zachcianki ciężko czym innym zaspokoić. Jak jest ochota na konkretną rzecz to nic innego nie usatysfakcjonuje tylko właśnie to na co jest smaka, choć czasem nie do końca zdrowa, no nie? ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie!
sheViolet spróbuj popłukać jak dziewczyny radzą a jak to nie pomoże, to na anginę ropną niestety tylko antybiotyk. Pamiętaj też żeby nie jeść mleka, jogurtów, lodów itp, bo to osadza się na migdałach i stwarza idealne warunki do namnażania się bakterii. Kuruj się szybko!
Jasne,że najważniejsze aby bobas zdrowy był i jestem pewna,że każda z nas to wie. W dużym stopniu zależy to od nastawienia, ja np od początku przeczuwałam,że będzie dziewczynka, może właśnie dlatego,że podświadomie tego chciałam, ale im dłuższa niepewność u mnie ,bo jeszcze nie znam płci ,tym bardziej przygotowuję się także na chłopca,żeby właśnie nie być później niemile zaskoczona. Złapałam się już na tym,że jak myślę o dziecku to nie tylko jako o niej ale też częściej o nim. Już wiem,że w żadnym stopniu nie będę zawiedziona , będzie to po prostu mega niespodzianka , bo w tym momencie moje przeczucia są mieszane :)
mama3 jak tam po nocce? przespałaś się z tą myślą i już lepiej?

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witam i ja!:)
nie mam telefonu a z zastępczego źle się wchodzi na forum o pisaniu nie wspomnę.

w każdym razie zmotywowała mnie ta wasza dyskusja do odezwania się.

Myślałam, że ja mam problem ze sobą. Tak- nie pasowało mi to, ze to będzie chłopiec.
tak- byłam rozczarowana i wyłam w niebogłosy cały wieczór, noc i ranek.
To wg mnie prawo każdej z nas. Możemy się rozczarować, ale nie powiedziałam nigdy, że nie będę go kochać, że nie będę się nim zajmować. Nie przeszło mi przez myśl by zabić dziecko! Jak tak można? Zabij starszego syna! dasz radę? Będziemy dyskutować o tym komu należy się szacunek dla jego życia? Planowane czy nieplanowane-miało pojawić się na tym świecie! Nie jestem zbyt gorliwym katolikiem, ale w takich sytuacjach zaczynam w to wierzyć.

to nasze dziecko. Skoro bóg nam go nie odebrał, a organizm je przyjął i pozwala mu rosnąć to uszanujmy to.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Pytanie z innej beczki. Ile juz przytylyscie?? Troche zagubiona jestem w tym temacie ponieważ sama przytyłam juz 6 kg choc przy moim wzroście 183 wszystko poszło w brzuszek i piersi. Przed ciaza mialam niedowagę i jako podwójna mama musiałam to nadrobić. Ile normalnie tyje sie w tym okresie ciazy. Nie chodzi mi o poradnikowe statystyki tylko o realia??

Odnośnik do komentarza

She violet wiem że to dobry sposób ale ja też zawsze daję trochę więcej widy utlenionej ale ręki nie dam sobie uciąć że mam rację.
A ja mam takie pytanie czy może kupowałyście sobie leginsy ciążowe z biedrony? Jeszcze ich nie widziałam ale zastanawiam się czy warto po nie jechać.
U nas od rana słoneczko świeci, mały puka, aż chce się przejść do sklepy po lody ;) tak jest uroki mieszkania "na wsi" ;)
Rada na dziś: opowiedzcie coś ciekawego swojemu bobo ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Bliźniaki.pl
Pytanie z innej beczki. Ile juz przytylyscie?? Troche zagubiona jestem w tym temacie ponieważ sama przytyłam juz 6 kg choc przy moim wzroście 183 wszystko poszło w brzuszek i piersi. Przed ciaza mialam niedowagę i jako podwójna mama musiałam to nadrobić. Ile normalnie tyje sie w tym okresie ciazy. Nie chodzi mi o poradnikowe statystyki tylko o realia??

Ale jesteś wysoka!!
ja mam 173 i mam teraz niecałe 3 kg na plusie. statystycznie to chyba po kilo lub 1,5 na mies wychodzi ale nie ma co się tego trzymać. Kazdy organizm inny.

wpisz sobie w google kalkulator wagi w ciąży i wyskoczy ci wtedy obliczenie wg wzrostu i masy ciała ;)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...