Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Marlenka tak nie do konca rozumiem - teraz bedac na macierzynskim i zachodzac w ciaze to z powrotem jest sie na zwolnieniu z powodu ciazy? Trzeba wrocic do pracy bedac juz teraz w ciazy?

Nikola Twoje dziecko nadrabia w dzien sen. U mnie w dzien spi maly 4 razy po 15 min. Za to w noc spi jedynie z jedna pobudka na karmienie.

Co do rozszerzania diety przy kp po 6 mc a mm po 4 mc.

Co do placzu to ja tak jak Joanna trafilam, ze dziecko zero placzu, bolow, problemow z kupka, kolek itd. Ja nie wiem co to noc z placzem dziecka przez np kolke.

Didus w zadnym wypadku nie mozesz krzyczec na dziecko! Dziecko poczuje Twoj stres. Jesli masz takie nerwy to lepiej wyjsc na chwile do innego pokoju by sie uspokoic i zaraz wrocic. Tlumacz malemu i mow do niego, ze idziesz mu mleczko zrobic, ze musi poczekac bo go przewijasz.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Madlena czytałam właśnie ze niby muszę wrócić chociaż na jeden dzień do pracy lub Wykorzystać urlop i dać l4 tylko wtedy bd się należał drugi macierzyński ale jak to zrobić kiedy lokale są zamknięte i nie istnieją..
Boje się że zamkną firmę całkiem i co wtedy bd w du...

Wiem wiem ze nie powinnam na niego krzyczeć ;( on wtedy wpada w jeszcze większy i żałosny płacz ale czasami nie potrafię inaczej bo mnie wyprowadza z równowagi bo go nie rozumie.. ;( ale muszę to zmienić ale przy moich nerwach jest ciężko za to jak już tak zrobię to potem żałuję i go przytulam i myślę jak bardzo go tym krzywdze ;( jest taki kochany ale jak mogło mi się trafić aż tyle tych złych rzeczy a innym żadna to jest takie niesprawiedliwe taka złość we mnie tworzy no i zazdrość jakby nie było. Strasznie go kocham tylko chciałabym żeby się chociaż trochę zmieniło albo żebysmy się bardziej rozumieli.
Nie mogę wytrzymać bez niego 2godzin nie zostawiam go zabardzo nigdzie a z drugiej strony takie nerwy...

Odnośnik do komentarza

hej mamusie, ja własnie wróciłam z kina :) z najnowszego Bonda :P Film strasznie głupi mi sie wydał, ale samo wyjscie super, zrelaksowałam sie, zjadłam popcorn... Mąż został z synkiem, tylko kąpieli nie było, ale cóż- raz sie moze zdarzyc. Za to jutro idę na piwko z przyjaciółkami, a co - też muszę mieć coś z życia, a mąż nie narzeka, zwłaszcza że pojdę jak mały zaśnie po 20ej. No i w pt on wyszedł a ja zostalam , wiec re,mis:P
Krzyś dziś skończył 3 miesiące. Ciekawe co teraz będzie. Niestety odebrałam jego wyniki krwi i po 3 tyg z żelazem nie jest nic lepiej ;( więc na bank hematolog nas czeka, ide w czw do pediatry to się dowiem więcej... a tak liczyłam że już będzie z górki.
Monii ja nie miałam hemoroidów, ale po porodzie miałam też szycie na odbycie i też baaardzo bolało przy wydalaniu :( teraz juz lepiej, chyba sie pogoiło, pomóc ci moze laktuloza - po tym syroopie się ma luźniejsze kupki... sorry za detale.
didus wiem, ze cięzko tak doradzać, ale musisz spóbowac zapanowac nad nerwami przy dziecku, bo ono przez to będzie bardziej newrowe, gorzej spac i rozwijac się... i takie zamkniete koło, bo wtedy ty bedziesz tez bardziej zestresowana...:( Mają rację dziewczyny, olej zajmowanie sie domem jak nie masz czasu i skup sie na dziecku... ja tez wszystko muszę ogarniac i nie raz mąz wraca z pracy a ja dzwonię że będzie pizza albo mrożone pyzy bo mnie mały zajął i nie miałam kiedy ugotować, no trudno. i lepiej nie przekręcaj mu głowki na siłę najlepiej idź do lekarza z listą swoich pytań, ja tam poszłam jakis czas temu i babka po kolei sprawdzała i wyjasniała,a to o jedzeniu, o kupce, a to ciemieniucha... itd po prostu wszystko obgadaliśmy.
I moze poczytaj ten Język niemowląt-ta ksiązka jakoś pomaga zrozumieć, że dzieci płaczą chcąć coś przekazac, mi to pomogło jak mały marudził. teraz wiem kiedy płacze z głodu, kiedy na przykład z przeładowania wrażeniami... Daj maila to ci wyśle pdf.
rewolucja ja kupiłam materac z pianki wysokoelastycznej (hilding, ok 160 zł) , nie chciałam naturalnych dodatków własnie ze względu na ewentualne robactwo i bakterie. Jestem bardzo zadowolona, synek raczej tez bo dobrze śpi.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Ania, oficjalnie Ci zazdraszczam. Mnie jakos przez całą ciążę i do teraz nie ciagnelo do alkoholu w ogóle ale ostatnio porto za mną chodzi :)
U nas po idealnym dniu znowu płacz przed spaniem, cale piesci do buzi wklada, wierci się i poplakuje :/ Polozylam ja w końcu do lozeczka i włączyłam suszarkę, na szczęście pomoglo i śpi. Nie mam pojecia co to jesli nie zabki bo do tej pory bezproblemowo zasypiala sama.

Odnośnik do komentarza

Wyrwanazkontekstu ja mam te same czopki też 80tki dla maluszka i w razie potrzeby pediatra kazała użyć 2/3, a mój synuś waży 5600 gram :-)
Rewolucja ja za namową ;-) Ani kupiłam też ten materacyk hilding i jestem zadowolona!! o ten: http://hilding.pl/produkt/materace-dzieciece_16/baby-hypoallergic_35.html Póki co mogę polecić :-)
Didus współczuję tych nerwów. Ja ogólnie też jestem nerwowa, ale w pracy nauczyłam się cierpliwości do dzieci i teraz do mojego maluszka pomogło mi to nie zwariować w czasach kolki, do starszych (do męża:P) mam mniej, hehe. W ogóle co do stosunków międzyludzkich powoli uczę się zasady Hopkinsa: "Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością".
Tosio dzięki! Zmobilizowałaś mnie i znalazłam rehabilitantkę. Dla świętego spokoju pójdziemy, niech sprawdzi naszego chłopca :-)
Ania no to Krzysiu też przekroczył magiczną datę :P jeja, ale to zleciało... ani się nie obejrzę, a i nam ona stuknie :-)
Dobrej nocki, Dziewczęta!!

Odnośnik do komentarza

Robactwo moze wylazic z gryki. To nie mit, bo kiedy zapytalam o to pania w sklepie dla maluszkow, powiedziała, ze kilka razy zdarzaly jej sie reklamacje i robaki widziała na wlsne oczy.

Didus135, ja tez naprawde plecam ksiazke "jezyk niemowlat". Jeszcze do niedawna tez nie wiedzialam o co chodzi mojej Anielce, a teraz rozumiem ja o wiele lepiej.
Najwazniejsza rada-nie stresuj sie! Moje dziecko momentalnie wyczuwa moj stres i tez jest wtedy zdenerwoeane.

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6ydovhwfxhp.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dwa dni temu Hanię wysypało na całym ciele prócz główki. To jest taka "kaszka" - drobne krostki, miejscami jest ich więcej, miejscami mniej. 2 dni temu były bez koloru, teraz się zaczerwieniły. Co to może być??? Nic nowego nie jadłam (prócz 4 plastrów ogórka surowego przed dwoma dniami ale wczoraj nie jadłam a krostki się nasiliły) , proszku nie zmieniłam. Mi na brzuchu też coś dobrego wyszło i swędzi ale u mnie już lepiej a u Hani gorzej...

Co to może być? Co robić. Pomóżcie, proszę! :( Jak objawia się skaza białkowa?

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

Marlenka, a jaką kwotę się wtedy otrzymuje? . Jeżeli po macierzyńskim przedstawię L4 ciążowe to będę dostawać ile? Bo jak byłam teraz przed porodem na L4 to dostawalam 100% sreebiego wynagrodzenia za ostatnie 12msc. A wiadomo ze na macierzyńskim teraz jest 80%. więc jak to będzie ? No i po tym ewentualnie kolejnym L4 (z drugiej ciąży) ile będzie macierzyńskiego ?:D 80% z 100% którego ?? Kurczę nie wiem czy zrozumiałe napisałam :D

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dzięki serdeczne:)

Ania, wyślij mi, proszę ten Język Niemowlat.

Diduś, a nie możesz na chwilę, na parę godzin zostawic maluszka z tatą, babcią... ? Takie wyjscie pomaga. Oderwiesz się od wszystkiego i spojrzysz na wszystko z dystansem.
Jeśli cały czas się siedzi w domu z płacącym maluszkiem,to można zwariowac.
Cdn. Hania krzyczy:)

Odnośnik do komentarza

~Misiaczek
Marlenka, a jaką kwotę się wtedy otrzymuje? . Jeżeli po macierzyńskim przedstawię L4 ciążowe to będę dostawać ile? Bo jak byłam teraz przed porodem na L4 to dostawalam 100% sreebiego wynagrodzenia za ostatnie 12msc. A wiadomo ze na macierzyńskim teraz jest 80%. więc jak to będzie ? No i po tym ewentualnie kolejnym L4 (z drugiej ciąży) ile będzie macierzyńskiego ?:D 80% z 100% którego ?? Kurczę nie wiem czy zrozumiałe napisałam :D

Zawsze jak bedziesz na l4 w czasie ciazy to dostaniesz 100%. A kolejny macierzynski bedzie ze 100% bo pod uwage sie bierze miesiace przepracowane a na macierzynskim nie pracowalas. Takze bedziesz dostawac tyle co teraz.

Odnośnik do komentarza

Hembra ją pracowałam w salonie fryzjerskim.
Mam już to Książkę dzięki dziewczyny musze tylko znalesc czas na nią..
Jak wychodzę to tylko do pracy na chwile... Jestem z nim cały czas a jak ostatnio nielismy go zostawić mojej mamie na trzy godzinki(Halloween) to dzwoniłam co chwile bo nie mogę przestać myśleć o nim i skupić się na czymś innym a on tylko spał...
Dużo mi dało to co napisalyscie bo Wien że naprawdę źle robię i muszę się ogarnąć! Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Marlena dziękuję za odpowiedź :-)
My tez pod koniec macierzyńskiego będziemy starać się o drugie dziecko. Po przebiegu poprzedniej ciąży raczej na pewno będę musiała być na L4 od początku.
A jeszcze jedno pytanko mam:) po macierzyńskim najlepie od razu wykorzystać urlop wypoczynkowy a potem ewentualnie w dniu kiedy musialabym wrocic do pracy to wtedy przedstawić L4? I w czasie "odbierania" urlopu nie mogą mnie zwolnić prawda ??

P.S ja też przeczytałam język niemowląt, i szczerze to dopiero po czasie zaczęło do mnie docierać to o czym autorka tam pisze. Tzn, zaczęłam faktycznie obserwować Synka i DOGADALISMY SIE :-)

Dziewczyny A jak Wasze relacje z partnerami ?? Bo my znaleźliśmy się się tej grupie kiedy pojawienie się WYCZEKIWANEGO dziecka przyniosło nam największy kryzys w histori naszego wieloletniego związku. wychodzimy już na prostą, ale początki to była u nas tragedia. Chodzi o to, jak my się zmienilismy-relacja między nami.

Odnośnik do komentarza

[quote="~Misiaczek"]Marlena dziękuję za odpowiedź :-)
My tez pod koniec macierzyńskiego będziemy starać się o drugie dziecko. Po przebiegu poprzedniej ciąży raczej na pewno będę musiała być na L4 od początku.
A jeszcze jedno pytanko mam:) po macierzyńskim najlepie od razu wykorzystać urlop wypoczynkowy a potem ewentualnie w dniu kiedy musialabym wrocic do pracy to wtedy przedstawić L4? I w czasie "odbierania" urlopu nie mogą mnie zwolnic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...