Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Inez mam nadzieję, bo ostatnio mnie to bardzo podłamuje :/ mleko już wcina dosyć ładnie (lepiej niż przez ostatni czas), ale reszta leży.
Mmadzia wodę podaję w butelce ze smoczkiem nr 1, kaszkę w kubku doidy dawałam, bo wtedy wcinał aż miło, no ale teraz nic nie działa :((
Mamaaa u nas również rączki w emocji ciut się trzęsą. Kiedyś było o wiele bardziej, teraz sporadycznie, bardziej jak zmęczony jest i czegoś chce. Ta kuleczka to pewnie węzełek - u nas tak było :)
Rewolucja puść kciuki ;) - wszystko ok, torbielka zmniejsza się, kontrola za 2-3 miesiące (mam nadzieję, że ostatnia).
Dobrej nocki!

Odnośnik do komentarza

Rewolucja ja biegam rzadko niestety (muszę to poprawić:)), ale jeżdżę na rowerku stacjonarnym 40 minut - staram się 5 x w tyg., jak jest mąż, to lecę na aerobik, który trwa 60 minut (chciałabym 2x w tyg., ale to zależy od jego powrotu), no i tańczę sobie czasem - do tańczenia uwielbiam Bailando Iglesiasa, czy to, co ostatnio leci w radio, zaraz sprawdzę, ooo! Agosto :D

Odnośnik do komentarza

ojej dziewczyny ale napisałyście :) przez parę dni nie zaglądałam a tu naście stron do przeczytania ;-) więc chyba jestem bez szans by sie odnieśc do wielu postów :/
wyjechalismy na weekend do moich rodziców, moja siostra przyleciała z wysp i poznała nareszcie mojego synka!

Ja daję pół żółtka co drugi dzień do obiadku, nie słyszałam że nie mieszać z mięsem, tym bardziej ze mięsko powinno być codziennie, tak mam napisane w schemacie żywienia.

Krzyś pije wodę z butelki Avent ze smoczkiem 2 (1+) bo mniej leci niż z 3 z której pije mleczko. Kupiłam fajny kubek kapek/niekapek (wymienne końce i nie ma ryzyka ze cos się nie umyje) z NUK ale Krzyś nie chce pić :) Z kapka mu leci za bardzo a z niekapka wcale więc go żuje zamiast ciągnąc ;-) Kupiłam ten kubek bo miałam nadzieje że będzie chętniej pił - ale nie wyszło ;)

w temacie bucików jestem za Zawitkowskim więc nie planuję dawać bucików zanim nie zacznie chodzić a nawet wtedy głownie poza domem bo ma chodzić jak najwięcej boso :D

mamaama Krzyś tez czasem trzesie rączkami ale ja sie nie przejmuję, przeciez chodzimy do lekarza na szczepienia itd jest badany i każdy chwali że sie synek dobrze rozwija. Ale ja generalnie staram się patrzec pozytywnie na jego rozwój i się nie doszukuję :D ma być dobrze i tyle!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Mmadzia, jogurt naturalny Bakoma delikatny. Kilka stron wcześniej Ewelad poleciła go. Nawet zdjęcia zamieściła :)
Bardzo smakował :)

Mamuśka, super, że torbielka się zmniejsza :) kciuki ciotki rewolucji działają cuda:)
Kurczę, tak nie wiem co ćwiczyć...rowerka st.nie mam (szkoda), biegać się boję ( zresztą nie lubię), na skakanie brak sił, a taniec...super, że sobie tańcujesz:) pewnie humorek dzięki temu lepszy...:)?

Odnośnik do komentarza

Mamuska01 sprawdziłam, czy jest możliwość zmiany nicka, ale niestety nie ma. Nie mogę też utworzyć nowego konta na ten sam email :-(
Misiaczek monitor oddechu używam nadal. Zawsze włączam jak synek śpi.
ewulka plecy bolą i to bardzo. Aż strach pomyśleć co będzie jak nasze dzieci będą zaczynały chodzić i będziemy cały czas w pozycji zginętej trzymać je za rączki. Chyba jakiś pakiet masaży trzeba będzie wykupić :-P
Ja nie wiem jak Wy to robicie, że Wasze dzieci piją wodę. Mój synek nie chce. Czasem nawet łyżeczką mu próbuje dać, ale jak wypije jedną to jest dobrze. Kupiłam też niekapek z Aventu z pingwinem (ktoś już chyba o nim pisał) nadzieją, że może mu się spodoba, ale nic z tego.

Odnośnik do komentarza

Hello :-)
Ja zamiast spać to czytam forum- moje kolejne uzależnienie po słodyczach :-)
Dziewczyny ja mam kubek niekapek z Lovi ale mam wymontowany "mechanizm " z niekapka i jest kapek. Z niekapka nie leciało prawie w ogóle. Ewie 2dni zajęła nauka picia z niego i super jej idzie. Ja to w ogóle chciałam uniknąć butelki i się udało. Już nawet czasami jak piję wodę ze szklanki i Ewa patrzy to też daje jej spróbować, niech się uczy. A ona ma mega frajdę :-)
Dzisiaj było pierwszy raz pół żółtka. Dałam do obiadki takie rozdrobnione widelcem tylko. W szoku była bo musiała trochę pociumkac w buzi ale dała radę.
Monitory oddechu nie mieliśmy. My to nawet niani nie mamy Ale myślę czy jednak nie kupić tylko nie wiem jaką. Po tym co Olga (mam nadzieję że nie pomyliłam) pisała o wlamaniach na nianię co mają neta to aż mnie ciarki przechodzą jak myślę że jakiś obok mógłby podglądać moje dziecko.

Mamuska wow jaką Ty aktywna jesteś! Normalnie pełen szacun. Moja aktywność ogranicza się do spacerów z Ewą :-)

mmadzia ja bez lezaczka bujaczka nie mogłabym chyba funkcjonować bo nawet jak jestem sama z Ewą i muszę chociażby do wc skoczyć a ona nie pozwala się do łóżeczka położyć to ciach ja do lezaczka i idziemy we dwie. Uważam to za coś niezbędnego. Powodzenia w smarowaniu, będzie dobrze :-) Aaa nas jest tylko trójka(ja, mąż i Ewa) a dom czasami wygląda jak po tornado więc się nie przejmuj. I tak z Twoja trojeczka plus mąż świetnie sobie dajesz radę :-)

Inez podziwiam Cię ze pracujesz i normalnie funkcjonujesz. Ja to nawet nie chce myśleć jak to będzie jak do pracy będzie trzeba wrócić. Na szczęście to dopiero koniec października, początek listopada.

Kładę się spać wreszcie bo znając życie zaraz będzie pora na jedzonko. Może chociaż chwilkę uda mi się przed tym kimnac.

Przespanej i spokojnej nocy życzę

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane moje kobietki :D wszystkiego najlepszego z okazji naszego swieta :) :*

U nas pomalu malutki sie nawraca. Zaczal pic mleczko i sie przestalam martwic bo tak bardzo malo pil, ze balam sie odwodnienia.

MamaEwy te kamerki laczeniem przez internet to to badziewie. My mamy kamerke inna bezpieczna i monitoe oddechu. Bede chyba mu do 18 roku zycia tego uzywac hehe ale same plusy takich urzadzen. Bo nawet jak malutki bedzie mial z 3 latka i np wyjedziemy gdzies na dzialke grilowac a maly bedzie spal wiec w razie jak sie obudzi to slyszysz to na dworzu, ze placze itd.

Mamuska ja tez aktywnie walcze z forma :D biegam, skalpel i basen :D mama mnie z tydzien nie widziala i mowi, ze mi boczki zeszly :D tak jak wczoraj np maly zasnal rano ja cwiczylam a wieczorem basen!

Rewolucja ja Ci powiem co do cwiczen to ten skalpel nie jest zly. Swietnie sie cwiczy i czy ktos chce schudnac czy nie. Ja mam kolezanke jedna taka szczuplutka z 55 kg wazy i cwiczy skalpel i taka pupke swietna dostalam podniesiona, ze szok. Bo to ladnie rzezbi cialo wysmuklajac itd. Rewolucja i Mamuska ile kg macie mniej od poczatku?

My nadal bez zabkow.

Kupilyscie juz dalsze smoczki dla dzieci? Bo ja musze dzis kupic bo ma te dwa ale one sa od 0 do 6 mcy. Az sie boje jak zareaguje maly gdy bedzie mial inne uspakajacze ;) teraz przez ta chorobe i pozniej tydzien "buntu i marudzenia" to nie moze zyc bez smoka ale zaraz znowu bede go oduczac bo juz ladnie nam szlo.

Dziewczynki a co z Karolcia? Bo dawno jej nie widzialam tu.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lusia901

Dziewczyny z ćwiczeniami podziwiam! Ja lubię, ale zajęcia zorganizowane, ale jakoś się zebrać nie mogę.

Jak Was czytam to Wasze dzieci takie już "dorosłe", a u mnie niemowlę. Cyc jest od wszystkiego - posiłek, picie i usypianie. Plan dnia mamy taki, że nigdy się nie udaje. Tosia zje maksymalnie pół sloiczka 125g obiadku - dzisiaj mięsko, ewentualnie pół sloiczka owoców. Owoce ok. 10.30, obiadek ok. 14.30, ale między tym cyc. Je kromke od chleba i ma z tego radoche, ale raz się zakrztusila i się boję. Banana nie chce, lubi surowe jabłko pocycac. Z siateczki nie je, butelki też nie, a teraz to już jej nie chce dać. Muszę kupić kubek doidy. Fizycznie też z niej leniuch, chociaż pozycję do raczkowania przyjmuje, ale obroci się kilka razy w ciągu dnia. Z gadaniem też jakby przystopowala. Nie siedzi i nie mamy ząbków. Kocham ją za najbardziej na świecie i gdyby nie to, że muszę iść do pracy (a najlepiej ja zmienić), to by mogła sobie wisieć na tym cycu :p

Co do bucikow - u nas nie było i nie będzie jeszcze długo. Chyba, że jakieś miękkie, żeby na zewnątrz nogi nie zmarzly. A później dostanie attipasy.

Odnośnik do komentarza
Gość Ewulka8

mmadzia - dzięki, mam nadzieje że nam też sam zniknie.
Mamuśka082015 a próbowałaś oszukać i do wody dodać trochę soczku. ja tak robię, bo Olek wypije trochę wody a jak chcę żeby wypił więcej to troszkę soku i reszta wody właściwie to tego soku tam nie ma bo tylko delikatnie smak zmieniny i kolor mówię że napije się soczku i Olek w to wierzy :P wypije dużo. a sam sok od czasu do czasu dostaje. nawet myślałam kupić warzywne z bobo frut : dynia pomidor i jakieś owoce ale jakoś tak odłożyłam na półke.

Odnośnik do komentarza

Witamy się świątecznie i życzymy wszystkiego najlepszego wszystkim dużym i małym kobietkom :))) Nas tatuś zaskoczył już wczoraj tulipanami, Tosia swój mocno przytulała ale tatuś przewidział to bo dostała cały zabudowany w celofanie... frajdy co nie miara. A mój bukiecik cieszy wzrok od rana...pytam go dlaczego tak dzień przed a on bo chciał właśnie żebyśmy czuły święto od początku dnia a nie jak zwykle popołudniu...no kurcze miło mnie zaskoczył...
Co do planu dnia to my wyjątkowo poukładani
7 - 180-210mm
10 - kaszka na mm z 2 łyżkami manny i owocami - zwykle banan, truskawki lub śliwka że słoiczka - łącznie ok 140-160 gram
13 - obiadek ok. 120-150 gram. Nie skupiam się nad tym ile czego w tygodniu po prostu podaję co mam lub akurat ugotuję...Zdarzają się obiadki tylko warzywne i wtedy zwykle dodaję żółtko lub pół całego jajka.
16 - 150-180ml
17:30 - owoce same lub z sucharkiem (jak nie dam manny do kaszki) lub z jogurtem (też bakoma ale ten gęsty ) lub sok
19:30 - 180-210mm
W nocy wogole nie jemy. Głównie do picia podaję wodę - średnio wypija ok. 70 ml dziennie ale zdarzają się dni z 30 ml jak również 150ml.
O kubkach później bo młoda domaga się uwagi...właśnie zaczynam tańczyc przy desce do prasowania (niezły wysiłek po 10 min jestem spocona) a mała siedzi przede mną i piszczy wtedy z radości....

http://fajnamama.pl/suwaczki/fijqsye.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ei0rt0s.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ewulka8

Dziś Dzień Kobiet, więc kochana
przyjmij życzenia moje od rana.
Od kobiety drugiej też,
która wie jak w życiu jest.
Żebyś zawsze piękna była,
żebyś nigdy nie przytyła.
By Ci włosy nie wypadły,
żeby cycki nie opadły.
Żeby dupcia jędrna była,
byś facetów wciąż kusiła.
Byś kłopotów mało miała,
o kłopotach nie myślała,
bo pamiętaj, że rozterki
źle działają nam na nerki.
Więc KOBIETO życzę Ci
samych zajebistych dni !!

Odnośnik do komentarza

Witam Was Kobietki!!!
Kochane, wszystkiego najwspanialszego z okazji naszego święta!! Byśmy każdego dnia potrafiły odnaleźć powód do uśmiechu, cierpliwie znosiły mężowskie odchyły, a do naszych maluszków pokłady cierpliwości miały :)
Rewolucja oj taaak, humorek od razu lepszy!! Ja uwielbiam tańczyć, ale warunek taki, że nikt poza Kaziem nie widzi :)) wtedy się wczuwam, a te rytmy wymuszają ruchy całego ciała, trzęsę tyłkiem .... mmmmm, lubię to :D
Olga u mnie łącznie -2,7kg :) basen niestety za daleko:/ ale może kiedyś się uda, bo bardzo lubię wodę :)
Fajnie, że Fabian wraca na dobre tory.... U nas bez zmian i kolejny raz napiszę, że mnie to strasznie dołuje. No jak tylko widzi łyżeczkę, to jest buzia na kłódkę i tyle :/
Co do prezentów, to wczoraj dostałam róże i takie malutkie złote kolczyki i..... musi wymienić, bo mi się nie podobają (zołza ze mnie, wiem!). Szkoda mi go, bo na pewno się starał, ale jak je zobaczyłam, to wybuchnęłam śmiechem, nie umiałam udawać, że są spoko - wybrał takie kwiatuski jak dla małej dziewcynki... :D Nie mam złotych kolczyków, więc chciałabym mieć takie, które są bardziej w moim guście :)
Miłeeeego dnia, Kobietki malusie i dużusie :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry w nasze święto :) życzymy wspaniałości :)

My dziś kończymy 7 miesięcy, ponownie pytam, kiedy? :)

na razie zaskoczył mnie teściu z tulipanami, a M ...daje mu szansę, bo chciałam wieczorem wskoczyć w bodystocking, ale jak się nie wykaże to tulipan mu w d... :)

Kierowniczka wzywa! Całujemy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Hej kobety:) My też życzymy wszystkiego naj...:)

Mleko nan pro 2 było ostatnio w biedrze za 31 zł ale nie wiem czy dalej jest...

Mamuśka01 my też trzymaliśmy kciuki za Kaziutka i jak się torbiel zmniejsza to już na pewno wszystko będzie dobrze. A dzięki Tobie przypomniało mi się,że muszę sprawdzić kiedy nasza kontrol bo jakoś w marcu chyba.

Mmadzia Ty masz bałagan przy tróce dzieci a u mnie też wstyd a dziecko tylko jedno;/ My mamy jakiś wielki talent do robienia bałaganu. Ostatnio próbuje z tym walczyć ale jakoś tak ciężko.

Iwcia ja bym się aż tak bardzo nie przejmowała tym jedzeniem.Mój je różnie zwykle jak zrobie mniej to chce więcej a jak zrobię dużo to potrafi z 30 ml pociągnąć.
A ja mam takie pytanie czy wasze dzieci płaczą jeszcze, że są głodne bo ja daje synkowi jeść wdłg rytmu który mu ustaliłam ale poza nocą to on już nie zgłasza zapotrzebowania na jedzenie. Teraz byliśmy na weekend nad morzem i te godz się przesuwały a jemu to w ogole nie przeszkadzało.

Iwcia i ile dajecie na ten chrzest bo ja też mam 10 i się zastanawaim. U nas chrzty są na normalnej mszy i jest zwykle z tego co wiem kilka więc najchętniej dałabym 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Gość Ewulka8

Ja od teścia bukiet tulipanów dostałam już w niedzielę, od moich chłopaków nic nie wymagam prócz buziaka (Mały już mamusi dał ich całe tysiąc) a Duży e roboci jeszcze, a że kupił mi jeansy w niedzielę i się trochę wykosztował to mu odpuszczam :P Tata mój przyjedzie pewnie z tulipanami.

Dziś podałam pomidorową z ryżem i kurczakiem pierwsze 10 łyżeczek super... a później musiałam włączyć blendera. Bo już zaczęły przeszkadzać grudki.

Już dzisiaj kupiłam kawałek indyczka i jutro będzie indyk z warzywami :D i zamrożę, bo kupiłam w pepco małe pojemniczki.
Drugie okno ogranęłam największe bo balkonowe hehe ... codziennie jedno :P

mar86ta - Olek nie płacze jak jest głody też ma ustalony rytm, ale jak nie dojadł to marudzi :D taki wysyła sygnał

Odnośnik do komentarza

#‎DZIEŃ‬ ‪#‎KOBIET‬ z okazji Waszego święta ‪#‎FundacjaKobietazBrzuszkiem‬ życzy pełnego rozwoju ‪#‎Kobiecości‬ i relacji z Drugim ‪#‎Człowiekiem‬, także tym Malutkim oraz ‪#‎pokoju‬ ♡

Jeśli jesteś:
1. Kobietą zainteresowaną ciążą lub rozwojem własnej kobiecości
2. Mężczyzną chcącym lepiej zrozumieć swoją Kobietę

Dołącz do Nas!

Zachęcamy do bezpłatnych warsztatów.

Fundacja KzB

https://www.facebook.com/fundacjaKzB/?fref=ts http://www.kobietazbrzuszkiem.esy.es/ https://twitter.com/fundacjakzb

Odnośnik do komentarza

Kowalska najlepszego dla Natali :)
Dla Wszystkich Kobiet małych i dużych Najcudniejsze życzenia przesyła Bartek :))

A my dziś 2 godziny na spacerze i nogi mi w d... wchodzą bo sąsiadka tempo narzuciła i czuję jakbym z 1000 kalorii spaliła.

Mój Bartek od dwóch dni śpi bez monitora oddechu. Fajnie było dopóki spał tylko na brzuchu, a teraz sam się przekręca jak chce i po którymśtam alarmie mam dość ! Dziwnie się z tym czuję ale większość dzieci śpi bez i jest ok. Mam nadzieję że u nas też tak będzie. No i mam nowy problem bo Bartek kilka razy w nocy budzi się z płaczem który trwa chwilę i zasypia bez wyciągania z łóżeczka... już sama nie wiem. Raczej to nie ból bo z bólu już mi płakał i brzmi to inaczej, głodny też raczej nie jest bo czasem taka sytuacja ma miejsce 2 godziny po karmieniu w sumie 2-3 razy w nocy. Je dopiero o 6 rano i wtedy normalnie się budzi i mruczy jak zwykle. Może którejś z Was też się coś takiego zdarza? Zaznaczam że nie udało mi się zrezygnować z jednej drzemki w ciągu dnia nadal są 3 tyle, że czas sie bardzo skrócił z 1,5-2 godzin do 40-60 min maksymalnie :(

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...