Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ania1125

Olga z tego co już widziałam na stronie to jest błąd w promocji bo to cena za jedną sztukę - sorry za zamieszanie.
A zupki podgrzewam w podgrzewaczu. Mam taki najzwyklejszy. Kupiłam używany za 15 zł :-) I dlatego też mroze w sloiczkach- żeby się mieściły :-)

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego naj naj naj z okazji dnia kobiet :-)

Wczoraj i przedwczoraj pisalam o tym, ze Bartek nie chce mleka pic... No to dzisiaj od rana nie chce nic jesc lyzeczka a mleko pije! Po kim on taki charakterek odziedziczyl to nie wiem, chociaz maz mowi, ze po mnie :-) Niestety 180-200ml na raz to wciaz nie u nas. Max w nocy wypil 170 ml a od rana do tej pory (godz 16) 2x 160ml :-/ nie chce wiecej jesc i koniec.

mar86ta moj tez nie placze od razu, jak jest glodny, ale marudzi bardzo i to znak ze cos by przekasil. W nocy jak nie dam od razu butli i probuje smoczkiem czy woda uspokoic (w ramach odzwyczajania od jedzenia w nocy) to jest ryk i ostatecznie ja go uspokajam a maz robi w tym czasie mleko, bo tak sie drze. A co do chrztu to dalam 200 zl ostatecznie. Chociaz mialam naprawde mieszane uczucia bo moim zdaniem 100 zl by wystarczylo, ale podzwonilam po kolezankach, one dawaly po 200 to tez dalam, zeby nie musiec sie pozniej wstydzic, ze malo :-) ale sama mam podejscie, ze to w ogole powinno byc za darmo, no ale zyjemy w takim kraju a nie innym...

Odnosnie monitora oddechu to tez wlaczam za kazdym razem jak maly spi w lozeczku (mam angel care i on nie jest przenosny). Jesrem spokojniejsza jak to urzadzenie czuwa mimo ze co chwile i tsk zagladam do pokoju i sprawdzam czy wszystko ok :-)

A co do prezentu na dzien kobiet to u mnie i teraz i na kazda inna okazje dostaje koralik do bransoletki pandory. Jestem mega uzalezniona od nich i ciesza mnie najbardziej :-) uwielbial je po prostu choc dla nieposiadaczy pewnie moje uzaleznienie bedzie glupota, ale posiadacz na pewno zrozumie :-) zbiera ktoras z Was? :-)

Odnośnik do komentarza

Olga, super, że Fabianek się pogodził z mleczkiem, bo i mamusia spokojniejsza :))
Ja mam 2 i pół kilo mniej od 2,5 tygodnia. W pierwszym tyg.poszło 2kilo, a w drugim tylko pół :/
Co do skalpela muszę spróbować. Nawet nie wiem z czym to się je... mam to wygooglać?
Smoczki od 6mc mamy już dłuższy czas, a to dlatego, że w 5mc nam się rozwalił ten mniejszy i od razu kupiłam 6+
Co do słoiczków.... jak daję gotowca, to przelewam zupkę do maseczki i podgrzewam w kąpieli wodnej.

Ewulka, ameeen :)

Oj, Mamuśka Mamuśka...kwiatuszki mogłaś zostawić dla Kazimiery :)
A tak serio, to podziwiam, bo ja to taka mało asertywna jestem. Pewnie bym je ubrała raz, drugi, ale zakryła włosami, co by przykrości mężowi nie robić. Zresztą, ja kwiatuszki lubię :)

Kowalska, no leci ten czas...gratki :)

Ewelajna, a może Bartusiowi coś się po prostu śni? Albo, jak przewróci się na brzuszek, to mu niewygodnie...?
Hania odkąd śpi na brzuchu, też czasem pojękuje.

Mar86ta, moja mała zaczyna marudzić jak jest głodna, a jak zobaczy butlę, to zaczyna płakać :)

Dziś Haneczka przeszła samą siebie, bo do południa spała 4h!!! Zajęłam się gotowaniem obiadu i jak się zorientowałam, że tak długo już śpi, wpadłam jak oparzona do sypialni z wizją, że leży na podłodze, z rozciętą głową...głupia jestem...

Mój mąż też przyniósł mi dziś kwiatuszki :)
I Jasiowi osobny bukiet kupił, żeby dał mamie :) Oczywiście Hanuś też dostała i kwiatuszki od taty, a motylka od Jasia :)
Zaraz go powiesiłam na firance :)

Wszystkiego naj dla wszystkich Kobiet małych i dużych :)

Odnośnik do komentarza

Kochane wszystkiego najlepszego :***

KOWALSKA dla Natusi też :***

MARTA moja sie akurat domaga głośno jedzenia. Jak cyc to co godzinę a jak coś grubszego typu kaszka czy obiadek to aż dwie czasem wytrzymuje. Chyba ze ja coś zajmie ale tak na maxa to wtedy się czasem zapomni ze ma jeść.

IWCIA ja podgrzewam w mikrofali ale przekładam do miseczki. A najlepsze ze mi się teraz przypomniało ze mam podgrzewacz :) W szafie :) który ma bagatela 22 lata :)))

EWELAJNA moja Agacia też się tak budzi z płaczem czasem. I bez znaczenia czy drzemka w dzień czy w nocy. Taki przerazliwy płacz na chwilę i śpi dalej... nie wiem co to.

MAMUSKA ehh Ty : D wiesz ze Cię uwielbiam :)))

EWULKA ja Ci udzielam dyspensy :D

Tak po cichu liczyłam na jakieś słodkości od M a on co zrobił? Kwiatka kupił... No jaki niedomyslny :D ale różyczki piękne nie powiem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

mmadzia kupuje enfamil, mimo ze jeszcze w ciazy zarzekalam sie, ze wybiore bebilon, bo byl sprawdzony przez siostre i przyjaciolke. Na poczatku nie mialam pokarmu, a ze w szpitali byl enfamil i maly dobrze tolerowal to tak juz zostalam przy nim. Dzisiaj kupuje juz 2 i maly nie ma problemow z brzuszkiem i regularnie robi kupe to mi wystarczy. Bebilon tez jest ok. Jednak jak zaczniesz od bebilonu i cos bedzie nie tak to nie kupuj enfamilu. Podobno bebilon jest slodki a enfamil gorzki i dzieci po bebilonoe enfamilu nie chca pic :-)

Odnośnik do komentarza

Hej.
Wszystkiego dobrego w dniu Kobiet.

Olga jestem dziękuję ze pamiętasz o mnie.
Ostatnio czasu brak dla tego nic nie pisałam. Staram się czytać na bieżąco, ale żeby odpisać już nie mam siły, wieczorami szybko zasypiałam, a że wy piszecie jak szalone to połowy już zapomniałam.
tak w skrócie u nas są dni dobre i są dni złe. Kubusiowi chyba wychodzą pierwsze ząbki albo może chcą wyjść tylko na nie potrafię określić czy dziąsła ma nabrzmiałe czy nie, Camillia na zęby nie pomaga muszę wypróbować inne specyfiki. do tego od soboty ma ciągle stan podgorączkowy 37,2 stopni nic nie podaję bo uczono mnie że do temperatury 38 nic się nie daję.
jedzenie obiadków idzie całkiem nieźle, potrafi już wsunąć cały słoiczek ten duży z hippa. deserki też są akceptowane, najbardziej smakuje jabłuszko z bananem jak zrobi tatuś :)
postanowiliśmy z moim mężusiem że w nocy Kubuś dostanie raz mleko mm bo ja nie miałam już siły wstawać co 1,5 h i karmić go gdzie w cyckach brakowało mleka, trochę mi z tym było źle, bo jednak wieź miedzy dzieckiem a matką jak kp jest ogromna, ale dziewczyny z fb wsparły mnie pozytywnie, że jak dziecko najedzone to dziecko szczęśliwe a mama wyspana :) więc Kupiliśmy mm NanPro i takie mu podaję.
Jutro chcę podać pół żółtka do obiadku mam nadzieję że będzie ok. A od poniedziałku zaczynam sama gotować bo słoiczki się kończą i nie chcę już kupować gotowych.
Jeździmy już w spacerówce bo wkład który miałam do spacerówki w kształcie gondoli zrobił się mały, ale Kubuś jest szczęśliwy że widzi cały świat.
Sam jeszcze nie siedzi, ale za to pełza po całym pokoju, więc przydały się duże i dużo piankowych puzli a mamy ich 40 więc cały pokój dla małego :) Nianie mamy zwykła bebyono jetem bardzo zadowolona, monitoru oddechu ani kamerki nie mam i nie chce mieć, dla mnie to strata pieniędzy.
A zwykła niania też jest ok, bo i można ja na kabel do kontaktu mieć i i mamy jeszcze możliwość baterii więc wszędzie można zabrać gdzie nie ma prądu.
Tyle u nas mam nadzieję że nie zanudziłam was tym pisaniem. Postaram się odzywać częściej, jak tylko będę mogła.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Ja też życzę wszystkim kobietkom samych pomyślności; -)

EWULKA, Ty pytalas o uczenie pić z kubka ? Ja kp, więc moje dziecko butelki w buzi nigdy nie miało. A że zaczął się czas rozszerzania diety, więc przepajac już czymś trzeba. Więc musiałby się z czegoś pić nauczyć. A ze czytałam ze w ogole z butelki powinno się jak najszybciej rezygnować, to stwierdziłam ze najlepiej jak od razu się z takiego kubeczka nauczy pic- nie widziałam potrzeby wprowadzenia butelki

Co do podgrzewania w mikrofalowce- ja słyszałam ze bardzo dużo witamin mikrofale niszczą w jedzeniu. Więc mam podgrzewacz. Ale przyznam, że czasem w mikrofali też obiadek podgrzeje, jak muszę to zrobić "na juz".

K.karolcia, na pewbo jest ciężko jak się zaczyna odstawiac dziecko od piersi... Ale tak jak mówisz, szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko ;)
Ja też widzę ze małymi kroczkami już muszę kolejny posiłek z piersi zastąpić czymś konkretnym- próbuje z de

Odnośnik do komentarza

mmadzia ja karmię Hipp Combiotik, bo ma dobry skład, a kupki Krzyś miał lepsze niż po Enfamilu. Jestem zadowolona, zwłaszcza odkąd przeszliśmy na 2 i bywaja promocje :)
A ja chciałam kwiatka a mam czekoladki... zamienimy się?
ewelajna nasz mały czasem sie budzi z lrzykiem, np wczoraj ok 23 nagle zaczał mocno płakać, uspokoił sie na rękach i zasnął, po 15 min znowu... więc go juz nie odkładałam tylko spał ze mną poł nocy bo jak go przytulałam to było ok, stawiam na złe sny, u nas czasem wlaśnie jest taka akcja, a ani zęby ani gorączka czy katar...

a mój pionowy odkurzacz dotarł już w czw i jestem zachwycona, jak tylko cos zauważe to cyk, przejade raz dwa i mam w koncu bez kurzu podloge, a dośc cicho działa i Krzys sie nie boi , na szczęście. Moze mi chata nie zarośnie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ewulka8

mmadzia ja daję bebilon ale pepti na receptę - wcześniej alergia pokarmowa
Dzięki :* już zjadłam rafaello dostałam od szwagra i teściu jeszcze merci przyniósł więc i jedną orzechową czekoladkę wciągnęłam :D tatuś mój tulipanki a m buziaka... może jeszcze coś wieczorem miłego mnie spotka, marzę o masażu bo jeszcze trochę to się nie ruszę te plecy tak bolą że masakra ;/

rewolucja - a co robisz, że 2,5 kg też bym chciała! a chyba przytyłam bo jakoś brzuch dostałam ;/ wkurza mnie to.
A słuchajcie dzisiaj robiłam sobie "znoszone" jeansy. Kupiłam super szare rurki za 5zł w lumpie i robię sobie dziury.

Iwcia nie wiem czy mikrofala jest taka zła powinno się sprawdzić czy na pewno jedzenie jest równo ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Gość Lusia901

Dziewczyny, czy któraś podaje mm inaczej, niż z butelki? Muszę Tosie nauczyć pić i to najlepiej mm. Nie chciałam, ale muszę zacząć myśleć o pójściu do pracy, a nie udaje mi się zastąpić na razie żadnego posiłku czymś innym. Mleka z piersi od początku mogę ściągnąć max. 30ml. Nie wyobrażam sobie tego... ona butelki nie chce chwycić. Spróbuję z kubkiem doidy, ale niania się boi z tego podać. No masakra :/

Odnośnik do komentarza

Misiaczek ale ja nie rezygnuje z piersi. Zawsze sciagalam na noc porcje mleka i mąż dawał z butelki moje odciagniete ale jak już nie dawałam rady ściągnąć bo mleka w cyckach było tylko tyle aby się najadl na raz. A wstawanie w nocy co godzinę półtorej jest wyczerpujące bo noc ma swoje prawa. I w którejś godzinie nocnej w cyckach było pusto. I dla tego te mm raz w nocy podajemy a tak to cycus w cały czas

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza

ANIA a jaki ten odkurzacz kupiłaś? Jakiś link wrzucisz :)

EWELAJNA no właśnie u nas też ok wszystko przy tym bebiku. No ale się naczytalam w necie jak ta głupia i teraz mam wątpliwości :/ Po prostu jak do wszystkiego są zwolennicy i przeciwnicy a głównie się spotkałam z opinią ze szajs... do tego żadna mama tu nie pisała ze takie daje i tak jakoś mnie naszło na szperanie :/ no ale jak u Was jest ok i dajesz to może też zostanę przy tym bo mala dobrze toleruje. Kwestia do przemyślenia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

mmadzia kupiłam Zelmer Cito i naprawdę fajny, wstaję rano i w 3 minutki mam przejechane podłogi :) a nie lubie sprzatac i wyciaganie kombajna z pudła i składanie itd zajmowało mi czas i nigdy mi sie nie chciało ;-) ten mam pod ręką to jakos łatwiej, no i poki co to taka zabawka ;) ale kurz w salonie, okruchy w kuchni i włosy w lazience sprzątnie - to czego chciec więcej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Mmadzia nie pamiętam która jeszcze dziewczyna podaje bebiko także nie jestem jedyna (rewolucja??? Jeśli nie to sorki) moja siostra 2 swoich dzieci wykarmiła bebiko a mnie poleciła położna która sie nami opiekowała. Powiedziała żeby nie kombinować bo to mleko ma prosty sklad i jest dobrze tolerowane. Ale wiadomo że opinie są różne i jak kto woli bo wybór ogromny.

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Iwcia ja polecałam orange is the new black:-) teraz skończyłam Fortitude-też niezły

Mamuśka nie wyrzucaj sobie braku serca- mam tak samo z prezentami, dlatego zawsze wybieram je sama, lub przynajmniej zawężam wybór do kilku rzeczy:-)

mmadzia ja podaje mleko Hipp biocombiotik

ania gratuluję nowej miłości odkurzaczowej:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...