Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewulka8

Iwcia - ja podaję od 3 tyg ten gluten, ale tylko na początku dawałam kaszkę manne na wodze łyżeczkę, teraz do kaszki dodaję kaszkę biszkoptowo - gruszkową z bobovity, która pomaga wprowadzać gluten. Daję jej mniej niż tą szpatułkę od mleka. Na razie (odpukać) jest ok... ale mam zamiar tak stopniowo dawać, z czasem zwiększyć. Moja dr mówiła, że już nie ma "mody" na oswajanie tylko wproawdzać powoli jak każdy nowy produkt. Koleżanka w ogóle tak nie robiła i dawała to co chciała o też jest ok.

Odnośnik do komentarza

Hello.
No i wreszcie mamy 9ty czyli wielki dzień dla nas- dzisiaj moja Księżniczka kończy 7m-cy a z nami również Piotruś i Krzysiu i dla nich wszystkiego naj i mnóstwo buziakow od Ewuni :-* :-* :-*

Dziewczyny jestem ostatnio chodzacym klebkiem nerwów, aż sama ze sobą ledwo wytrzymuje. No a mój jeszcze od dwóch dni tak mi podnosi ciśnienie ze wczoraj gdyby nie to ze mi kwiatka kupił to chciałam go spakować. Ale i tak ochrzan dostał bo Niuni nic nie kupił bo w kwiaciarni nic takiego nie było. No to mu powiedziałam że jeszcze smyka miał po drodze. Ehh ci faceci :-\

Kowalska Ty pytałam o książkę blw od RudejMarudy? Jakby co to ją mam tylko maila musisz podac

Dziewczyny mikrofala jest BE BE i jeszcze raz BE!!! chcecie to zaraz spytam taty żeby jakiś artykuł odrzucił mi na ten temat bo on ekspert w takich tematach. Wiadomo że wszystko można z umiarem ale skoro wyszukujemy dla naszych dzieciaczkow jak najlepsze jedzonko to nie grzejmy tego w mikrofali!

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Spóżnione życzenia na Dzień Kobiet dla wszystkich dużych i małych kobietek :)
My dzisiaj byliśmy na szczepieniu, tak mi szkoda było tego mojego szkraba, eh. Dobrze, że mąż był był z nami i go trzymał, bo mi się serce krajało od samego patrzenia. Mój okruszek waży już 10,200 i moje plecy odczuwają ten słodki ciężar każdego dnia coraz bardziej. Poza tym wszystko ok. Pytałam też na wszelki wypadek czy można już podawać grysik na normalnym mleku i Pani dr powiedziała że można, tylko żeby to mleko nie było zbyt tłuste, najlepiej takie 2 %. Pytałam o to ponieważ mój synek od kilku dni nie chce pić mleka, stwierdziłam, że gdyby całkowicie odmówił mleka modyfikowanego to wtedy z raz dziennie gotowałabym mu grysik na mleku i podawała łyżeczką, a tak to zupki zjada ze smakiem ale tylko te ugotowane przez mnie, kupionych nie tknie, ciągnie go przy nich na wymioty, nawet teraz te z gerbera już nie wchodzą, herbatkę i soczki pije normalnie z butelki, kaszkę zjada ale tylko tą Nestle z biszkoptami, innych nie ruszy. Owoce ze słoiczka zjada ze smakiem. Taki mi się wybredny egzemplarz trafił, chociaż szczerze przyznać muszę że wybredny w jedzeniu może być po mamusi, bo ja też mam swoje wyjątkowe upodobania kulinarne i ciężko mi dogodzić :P
A w kolejce za nami była mama z synkiem i tak trzymała go na kolanach to patrzyłam i myślałam sobie że ten synek jest w wieku mojego szkraba, chociaż taki strasznie blady, szczuplutki. A zaraz Pani pielęgniarka wezwała tą mamę do ważenia dziecka, zważyła i mówi 7400 kg i pyta się tej mamy ile dziecko skończyło miesięcy i okazało się, że ten chłopczyk ma skończone 13 miesięcy, a taki szczuplutki, to nasz przy nim to normalnie pakero.

Odnośnik do komentarza
Gość Ewulka8

Strokrotka to jeszcze nic, mojego m kuzyna syn w wieku 2 lat 11kg ;/ patyczek, masakra jakaś. No ale jak rodzicom nie chciało się nic sensownego gotować tylko jakieś chińskie zupki itd to nic dziwnego. A na dodatek i tu info dla kobiet o mocnych nerwach dziecko to wypadło z 4 piętra ;/ na szczęście się tylko połamało i teraz śmiga że heeej.

Odnośnik do komentarza

Witam; )
Serdeczne życzenia dla dzisiejszych jubilatow i spóźnione z okazji Dnia Kobiet.
Nie pisałam bo brak ostatnio czasu. Mały coś mi się ostatnio "popsuł", późno chodzi spać, wcześnie wstaje, drzemki w ciągu dnia krótkie, no i marudny taki. . Nie wiem czy to jakiś skok czy zęby, budzi się czasem z takim płaczem...
Ogólnie Piotruś stał się ruchliwy, obraca się co chwilę z pleców na brzuch, próbuje pelzac.
STOKROTKA to synuś wielki, gratulacje:) Moja kuzynka miesiąc starszemu od naszych juz od 2 miesięcy podaje manne na mleku 2/ z kartonik i jej lekarka mówi ze tak można.
Ogólnie to mętlik w głowie przez te mleka, kiedyś nie było takiego wyboru tych mieszanek to i mniej dylematów z wyborem. Słyszy się też opinie ze one wcale nie są takie zdrowe, że firmy je produkujące chcą żyć, a zwykle mleko niektórym dziecia lepiej służy.
Kończę bo maruda wzywa

Odnośnik do komentarza

Stokrotka a widzisz moja pani doktor powiedziała, że z mlekiem uht ile się da czekać i lepiej podać mm niż "mleko" kupione w kartonie bądź w butelce. Ja takie mleko podam gdy Zuzia będzie miała może 1,5 roku nie wcześniej. Chyba, że jogurt, maślane, kefir. To już zaczynam pomału wprowadzać.
Tutaj krótki artykuł na ten temat:

Mleko krowie zawiera za dużo sodu i białka mogących obciążyć nerki, a za mało żelaza (zapobiegającego anemii) oraz niewiele witamin A, C, D i E niezbędnych do procesów życiowych i prawidłowego rozwoju. W krowim mleku jest również zbyt dużo nasyconych kwasów tłuszczowych, a za mało tych „dobrych”, nienasyconych. O ile niedobory można uzupełnić, podając dziecku produkty z innych grup, o tyle nie sposób zniwelować niekorzystnego nadmiaru niektórych składników. Dlatego warto po konsultacji z pediatrą podawać dziecku suplement z witaminami.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny kupiłam większą butelkę z lovi bo dziś znowu był bunt. Narazie ze smiczkiem 3+ bo innych przy butelkach nie ma. 6+dokupie jak się mała oswoi z tym większym.

Upatrzylam sobie już tez ten kubek z lovi 360. I oczywiście nie pamiętam która z Was pisała ze ma taki? Bo chciałam spytać jak jest z myciem? Czy łatwy dostęp i czy to jest taki niekapek? Bo na nim pisze ze niby się nie wylewa.

I kupiłam też dwie pieluchy w sowki :) mi jeszcze nie przeszło a wam? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Ewulka No masakra. Dobrze ze "tylko" tak to się skończyło :-\

Mmadzia te babcie to coś w sobie mają ze dzieci ich posiłki jedzą :-) u nas z grodkami jest malutki problem. Raz zje normalnie, raz odruch wymiotny. Narazie tylko jajo grudkowe było. A co ciekawe jak jej dam kawałeczek żółtka prosto do buzki to memla aż miło :-)

Patrycjabardzo podobny artykuł czytałam że do 1rż nie powinno się dawać zwykłego mleka. No oczywiście czasami nie ma wyjścia ale lepiej tego nie robić. I jestem w wielkim szoku ze pediatrzy mówią ze można

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

hej mamusie, zacznę od buziaków dla Ewuni z okazji ukończenia 7 miesięcy :) :* :*
Mój Krzyś też dziś kończy 7 i w prezencie pokazał pierwszy ząbek. Ale nie mi :P ja byłam pewna że od jeszcze nie ząbkuje :P Ale przyszła koleżanka i postukała łyżeczką i objawiła się dolna jedynka :D ale jestem szczęśliwa :D
ewelad ja jutro bięgnę do sklepu po zapas kaszek Nominal, jaglana sie sprawdziła :) a że sa po ok 7 zł to ne ma sensu chyba przez net zamawiać. Jak będziesz miała nadmiar kasz to najwyżej je przejmę, nie martw się.
A House of cars jest na cda.pl albo alltube.tv ;-) dziś zaczynamy oglądać 4 sezon!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

MamaEwy o tym mleku to czasem piszą nawet w schematach żywienia że można użyć mleka do przygotowania posiłków, może o takie podawanie chodzi lekarzowi? Że jako mleko dopicia nie, ale do zrobienia kaszki zamiast na wodzie... no nie wiem.
Stokrotka ja robię mannę na wodzie a dodaję do smaku owoce ze słoiczka - może taki patent ci się przyda jesli nic innego nie chce niż tylko jedną kaszkę Nestle?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

mmadzia ja miałam i mam ten kubek dla starszej i teraz zakupiłam dla juniora- moim zdaniem wyjście optymalne, bo pije się jak ze szklanki (prawie) i jest to niekapek, chyba że wyciągniesz uszczelkę, mycie ręczne szczotką i jest ok, później myłam już w zmywarce, chociaż nie powinno się ze wzgl na te jony srebra

ania gratki tak zębowo zakończonego 7 miesiąca- z fasonem:-) ja zamówiłam kaszki przez neta, bo u mnie w pobliżu nie ma, a na drugi koniec miasta nie chce mi się jechać, ceny dobre w tym sklepie i przy okazji zamówiłam kilka innych rzeczy, a na 5x tyle miałam ochotę:-) u nas nie było debiutu kaszki, bo dzisiaj bunt jedzeniowy, ale tym razem już się nie irytuję i nie martwię, tylko daję mleko, bo zakładam , że za 1-2 dni minie, po ostatnim buncie pojawiły się obroty we wszystkich konfiguracjach, czyli juniorek widocznie musi się skupić na ćwiczeniach i nie ma czasu na rozkosze podniebienia:-) na cda nie widzę wszystkich odcinków , sprawdzę to drugie, bo nie znam-thx:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za rady, ja póki co nie bedę dawać tego mleka z grysikiem, liczę, że po kilku dniach kryzys minie, już raz tak było, że nie chciał pić mleka z butelki, ale wtedy pomogła wymiana smoczka, no zobaczymy. Dzisiaj rano i po południu wypił mleko, ale to dzięki temu że mąż był w domu i go zabawiał prezentując różne zabawki.
A jeszcze z nowości to mój synek od dwóch nocy śpi praktycznie cały czas na boku- wcześniej spał wyłącznie na plecach. A tu przedwczoraj słyszę, że się wierci przez sen, podnoszę głowę, a on tak fajnie na boku ułożony i teraz nawet w ciągu dnia kiedy nadchodzi pora drzemki to kładę go na plecach, on chwilę leży, a póżniej gdy już oczy mu się zaczynają zamykać to przekręca się na bok i zasypia- tylko ja podobnie jak niektóre z Was mam schizę i co chwilę sprawdzam czy się na brzuch nie przekręcił.
A teraz pytanie z innej beczki- zamierzacie zabrać swoje pociechy z koszyczkiem do kościoła w sobotę Wielkanocną? Bo ja bym chciała zabrać Alusia, najwyżej jak syrenę włączy to mąż z nim wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Gość Ewulka8

Buziaczki dla 7 miesięczniaczków :*
Olek za kilka godzin skończy 7, a ząbka żadnego :P

Dziewczyny jaki dzisiaj art przeczytałam to masakra, tak mną wstrząsnął że musiałam się z wami tym podzielić. http://prawy.pl/28154-w-szpitalu-swietej-rodziny-w-warszawie-dziecko-ponad-godzine-umieralo-w-meczarniach-po-nieudanej-aborcji/

zatukła bym ich wszystkich matkę, teściową i ten personel medyczny, który w tym uczestniczył ;/

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mi ktoś chyba podmienil dziecko.
Od piątku wprowadzam butelkę zmodyfikowanego mleka na noc. Wszystko super szło, rytuał jak zwykle tylko zamiast cycka flacha kolo 20-21. Reszta nocy na cycku. Dzisiaj od rana mały wrzeszczy przy zasypianiu jak opętany. Nic nie chce. Smoczek fuj. Lozeczko to zło, chusianie kończy się histeria i zanim zasnie mija godzina, a taki wrzask ze teściową mi lazi i tylko mnie wnerwia złotymi radami. Ręce mi opadają, nie wiem czy to z tego mlekq czy to skok z mężem czujemy się bezradni, pomocy.

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdqps64ja8lucg.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki, czy wasze dzici też są jeszcze trzymane na rękach takie niestabilne, jeszcze się trochę kołyszą? A i jeszcze jedno czytałam że ugotowany świeży obiadek można w lodówce trzymać do 48h też tak robicie?

Odnośnik do komentarza

7 miesięcy! Już sto lat odśpiewany :D

Jadę dzisiaj na wstawienie dysku, nie wiem czy wam pisałam. Nie dość że ból w plecach, mostu to jeszcze chodzę krzywo i prawe ramie niżej. Eh mam nadzieje, że babeczka mnie naprawi.

Odnośnik do komentarza

Ewulka czytasz mi w myślach :-D tez o to chciałam pytać... Moja córka jeszcze jest taka niestabilna... Leci do tyłu najczęściej. Może dlatego że jeszcze nie siedzi sama? Albo dlatego że za mało ćwiczy na brzuszku? Od półtora tygodnia zaczęłam ćwiczyć z nią na brzuszku po wizycie u fizjoterapeutki, bo wcześniej marudzila, ale to dla jej dobra i się jakoś udaje.

Odnośnik do komentarza

mamaama - no właśnie Olek też nie siedzi, na brzuch sam się przewraca jak chce i na rączkach podnosi, ale jakoś nie mocno wysoko tylko tyle ile potrzebuje. On jest też długi i zgrabny więc też pewnie inaczej się trzyma niż mały grubasek. :P Jak siedzi na kolanach moich to jest stabilny ale na rękach tak średnio. 24.03 mamy kolejną dawkę pneumo to zapytam.

Odnośnik do komentarza

Ewulka moja się na brzuch jeszcze nie przewraca... W sobotę jedziemy na kontrolę do fizjoterapeutki to też zapytam. U nas jeszcze jest problem z okrągłymi plecami, dlatego nie jest gotowa do siedzenia. A u Was jak ten kręgosłup wygląda?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...