Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczynki :) rzeczywiście fajnie sie was czyta ostatnio :D nie zeby wczesniej niefajnie ale teraz to normalnie czuć wiosenny optymizm na forum mimo fali przesilen :P Ja tez się chetnie z wami napije drineczka. Tesknie juz za moim przyjacielem Morganem. Nie ma jak rum z cola. No ewentualnie jeszcze Porto dla odmiany. Za fajeczkami tez mi tęskno... Ech, sie rozmazylam. Póki co jednak uwielbiam karmić moja córkę i nie jestem zupełnie gotowa na odstawienie jej od cyca. Ona zreszta tez. Ostatnie dwa tygodnie to kryzys jedzeniowy. Obiadki nie do przelkniecia, owoce i kaszla ewentualnie ale tylko trochę ale cyc jak najbardziej, zawsze i wszędzie :D Dopiero dzis jadła normalnie ale nie chwale dnia przed zachodem słońca :) Ja z okolic Krakowa a jednak chodzę na dwór, no i u nas chyba tylko mówi sie "a idze, idze" lub " idź w kibinimater" :D liniuszek jest mi znany :)
A tak poza tym to u nas standardowo. Ledwo wyrabiam ze wszystkim, ślubny mnie wkur****** niemożebnie a pierworodny dobija ostatnio. Uwzięli sie na mnie normalnie.:(
Spokojnej i przespanej nocki wszystkim. ;)

Odnośnik do komentarza

Mój Patrysiek się przebudzil o 5:30 -dostał cyca I teraz mam nadzieje ze do 7 pospi -jak nigdy bo zazwyczaj o 6 wstajemy..
Justynka -a jak te zupki gotujesz bo ze mnie kucharka jak z koziej doopy trąbka.. czy z mrożonki gotujesz kilka ważyw i do tego dodajesz osobno ugotowane mięsko?
Miłego dnia bez przesilenia życzę ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź!
Ja kupiłam wczoraj krem z filtrem 30 z kolastyny dla dzieci od 6 m-ca. dzisiaj przetestuję. A muszę się przyznać że ostatnio rzadko smaruje buźkę przed wyjściem, jakoś tak skoro nie ma mrozu to wydało mi się niepotrzebne, a przecież wiatr jest ;/
dzisiaj już posmaruję!!!!

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)

KAROLU to ja już wiem czemu na pole wychodzę :D

O krem też właśnie miałam pytać jaki będziecie teraz stosować.

Moje dziecię już chyba całkiem z piersi rezygnuje :/ W nocy karmilam cztery razy a i tak na butelce się skończyło i jeszcze była awantura ze mało :/

Wiecie jaka ja głupia jestem :/ złożyłam wniosek na 500+ i jak przyjechałam do domu to się zorientowałam ze źle tam zaznaczylam. Dobrze myślałam a źle zrobiłam i muszę tam jeszcze raz jechać. No przecież masakra jakas. Dziewczyny tam się trzy rzeczy na krzyż pisze a ja źle napisałam :((( No demencja jak nic :'( rok mi się pomylił :/

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki.

Zuzu nie przestanie mnie zaskakiwać, dziś pobudkę o 5 zrobiła i już do 9.30 nie spała. Zrobiła sobie drzemkę i teraz testuje kojec, który mąż w międzyczasie zmontował. Póki co to się Zuzannie podoba, ale zobaczymy jak będzie dalej.

Kolejny czekający nas debiut to nosidełko podczas spaceru. W domu się księżniczce nie podobało. Chusta też nie robiła na niej wrażenia, ale może dlatego, że miała ponad 3 miesiące, kiedy zaczęłyśmy naukę motania.

Dziś dopadł mnie ból głowy, ale to chyba spadek ciśnienia, a w tej sytuacji najlepsza będzie duuuuża kawa.

Ach i jeszcze chciałam spytać czym smarujecie dzieciaczki po kąpieli? my używałyśmy emolium, ale skoro skóra się poprawiła to może coś innego na razie zastosować powinnam?
Miłego dzionka życzę.

Odnośnik do komentarza

Kasia my niczym Ewy nie smarujemy po kąpieli. Po wylądowaniu mam czas jedynie na szybkie jej ogarniecie bo ona nie znosi jak coś się przy niej robi, i to jeszcze na lezaco :-)

Kowalskaprzeczytałam ze zrozumieniem :-) ale i tak za każdym razem będę mieć problem co z tą czapka. Bo niestety nic nie napisali o tym ze czapkę można dostosować do pogody gruboscia a założyli ze skoro czapka to musi być gruba

Karolu trzeba było tak dosadnie pisać ze ja wraz z resztą dziewczyn, które wychodzimy na dwór, jesteśmy typowymi wiesniarami? No wiesz?!:-D

mmadzia nawet jeśli Agatka całkiem zrezygnuje z cycusia to i tak długo dalyscie radę. Prawie 8m-cy to kupa czasu!

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!

Maly drzemie, ja ogladam nagrane wczorajsze "przyjaciolki" i tak leci :)

Kasiu my tez niczym nie smarujemy. Uzywamy zelu hippa do ciala i wloskow podczas kapieli.

Madzia moze to jakis kryzys laktacyjny. Walcz a jak nie da rady to i tak piekny wynik czasowy karmienia :)

Ewulka ja uzywam kremu z filtrem ziajki. I ladnie nam sie spisal w te gorace, sloneczne dni. No a ja sie opalilam na twarzy i szyje mam brazowa :) nawet zapomnialam co to znaczy sie opalac przez ostatnie lato w ciazy. No a przez spacerki bedziemy murzynki :D mi to juz piegi wyszly ;)

Inez widze, ze wesolo masz z tymi swoimi chlopakami :D

Karolu super, ze juz w domku :)

Marta my robilismy chrzciny w lokalu bo wyszlo nam 38 osob i zaplacilismy ok 3200. Ale imprezka byla super i do dwunastej w nocy :)

Misiaczek my sie wybieramy na wakacje w cieple kraje ale kierunku jeszcze obranego nie mamy.

Wczoraj kupilam na sprobowanie pieluszki z lidla :D zobaczy jak beda sie sprawowac bo jestesmy caly czas na zielonych pampersa. Jakie uzywacie rozmiary?bo my nadal 3. I mam pytanko. Jaki ostatni posilek podajecie na noc maluchom?

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Hejka!;)

Inez ja znam "idze, idze":D
Życzę aby chłopaki sie naprawili. A jak tam Alunia?;)

Karolu gotuje ze świeżych warzyw ale Ty możesz z mrożonek. Dziewczyny polecały hortex. Schemat ten sam. Warzywa w kostkę, gotuje do miękkości 15/20 min, blenduje i gotowe:) 2-3 razy w tyg dodaje mięsko ugotowane osobno. Mam krolika i indyka. Kiedyś blendowalam teraz kroje na małe kawałeczki i Tosia gryzie:)

Kasia ja tez nie smaruje i nigdy nie smarowałam niczym po kąpieli ale nigdy nie mieliśmy problemów ze skorka. Na szczęście.

Mmadzia każdemu sie zdarzy zakręcić. Nawet najlepszym:) luzik!

Tez testuje pieluchy z Lidla. Pierwsze wrażenie mam takie:
- sa cienkie
- rozmiarówka ciut większa niż np babydream
- kolorowe ( ładny wygląd ale niedobrze bo więcej chemii zastosowane )
- jak dla mnie chlonne tzn skóra w miarę sucha ale jak dotknęłam pieluchy to palce wilgotne.. Może tez było zaraz po siku i nie zdażyło wchłonąć wiec nie przekreślam.. Obserwujemy dalej.
- czy nie przemakaja nie potrafię powiedzieć bo nigdy z tym problemu nie miałyśmy.
Ogólnie wg mnie warte ceny i wrażenia jak dotąd pozytywne. Nigdy nie miałam tamtych poprzednich wiec nie porównam. Opinia tylko o tych nowych:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Kowalska, słusznie zauważyłaś. Ostatnio na spacer zabrałam psa teściów i ładnie szła obok wózka, po chwili przechodziła dalsza sąsiadka z psem i pytam mnie czy mojemu dziecku nie zaciepło? no zwaliła mnie z kolan, że nic nie odpowiedziałam. Bo babsztyl tak mnie poirytował że czekam, aż drugi raz zechce mi zwrócić uwagę. A należę do matek tych pamiętliwych :P
Wczoraj ciepło ... jesteśmy na spacerze i mija mnie kobietka z dzieckiem w wózku. dzieciak ok. roczku ubrany jak na zimę ;/ już mu współczułam i troskliwej matki i tego stroju. nie dość że czapka dość ciepła to na nią nałożony kaptur od grubego polaru ;/ okryty kocem też dość grubym ;/ masakra. Aż spojrzałam na Olka i sprawdziłam kark, rączki itd jaka tempe :P

W ogóle to mój Olek chyba będzie muzykiem... uwielbia muzę instrumentalną kojarzycie utwór z reklamy jacobsa co chłopak lunatykuje? chyba ray charles - tylko słyszy i już szuka tv. teraz mam włączony tv i jest kabaret mozarta czy jakoś tak to też taki wpatrzony... wsłuchany :D

Olga zazdroszczę, bo ja się ciężko opalam, mam nadzieję że synuś odziedziczy po tatusiu. bo matka to najpierw na raka :P długo.. długo ... później brązowo.

Ja na kolację daję kleik, mam te kaszki na noc, ale jakoś sobie nie wyobrażam na noc karmić łyżką, jak wiem że zdarza się mu odpływać podczas ostatniego jedzenia.

Odnośnik do komentarza

Powitanko :)
Inez współczuję denerwujących facetów, w dodatku masz ich dwóch, to już w ogóle jakiś kosmos - mnie jeden (mąż!) tak dziś wkurzył, że.... do tej pory mnie oczy pieką :/ Na szczęście mój drugi Mężczyzna - Kaziutek, zrobił mi wyjątkowy prezent i woła: Mama, mama, mama :))) czasem rzuci jakieś "ba" :))

Jak Wasze dzieciaczki układają usta podczas łączenia sylab? Bo Kazik dopiero zaczął, ale tak dolną wargę wciąga pod górną i zastanawiam się jak to jest :)

KaroLu dobrze, że już w domku jesteście!!:)
Kasia My smarujemy....tym, co nam zostało :D kiedyś eksperymentowaliśmy, bo mały miał suchy brzuszek i aktualnie używamy nivei, ale chcę wrócić do hippa, albo babydream :)
JustynKa o niee!!! nie wybaczyłabym sobie, gdyby Rewolka zniknęła!! Masz rację - koniec z piciem, yyy, biciem :))
Mmadzia miałam pisać dokładnie to, co Justynka: i najlepszym się zdarza :* pojedziesz, poprawisz i.... po sprawie :) Czy za 5 lat będzie ta pomyłka miała jakieś znaczenie? no właśnie, więc spokojnie :)
Olga u nas zawsze na noc mleczko, kleiku nie chciał, a łyżeczką mogłoby być ciężko karmić, bo on już padnięty wtedy :) Pieluszki mamy nr 4 :)

Odnośnik do komentarza

MAMAEWY, OLGA dzięki :) wiem ze 8 m-cy to dużo. Najdłużej jeśli o moje dzieci chodzi no ale chciałam więcej i tak mi smutno :/ życie weryfikuje nasze zamiary niestety.

Uff na szczęście udało mi się odkręcić :) okazało się ze jeden kwadracik źle zaznaczony a cztery kartki do przepisania :0 o zgrozo. Najważniejsze ze jest git :) chyba :)

W sprawach ubierania to ja przewrazliwiona jestem. M mi mówi ze ciągle przegrzewam mala. I ja z tych co raczej ma fioła na punkcie czapek :P no cóż poradzę. No ale po pierwsze u nas zawsze wieje a po drugie Agatka ostatnio miała opaskę a Ania nic więc może się lecze z tej schizy :)

I jeszcze wam napisze ze M w mieście mnie ostro na pizzę namawiał a ja się nie dałam :) aż się obraził na mnie :P

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Olga my używamy pieluszek rozm 4. Mniejsze w nóżki gniotly a jak słabiej zapielam to liczne w brzuszku

mmadzia ja też bym pizzy nie odmówiła ale u nas w związku to ja raczej mojego na jakieś zarlo namawiam więc skoro on by wyszedł z inicjatywą to niegrzecznie byloby odmówić :-D

Mamuska ja marzę żeby usłyszeć mama a tu cały czas tylko tata i tata. Ewa przegrywa dolna warte jak chcę coś przeskrobac :-)

A co do pieluszek to ja ostatnio kupilam dady extra Soft i muszę powiedzieć ze jestem zadowolona. Troszkę przypominają mi wyglądem białe pampersy. Jedynie chyba o ciupinke są mniej chłonne od zielonych pampersow ale wiadomo że przecież cały dzień nie chodzą dzieci w jednej pieluszce. W pupke nic nie drażni ale Ewa na szczęście z tych co nic jej nie drażni. No i cena niecałe 50gr jest zachęcająca

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Witam się :-) czytam ale nie mam kiedy odpisać ;-)
Dzisiaj byłam z małą zrobić badania na Wit D i morfologie. Wszystko w normie tylko limfocyty 10 a norma do 5, ale podobno dla dzieci są inne normy. Wit D też w normie więc chyba przegrzewam dziecko że się tak poci :-/
Olga my używamy teraz 4+ dada
Kasia ja już nie smaruje córki i używam żelu Hipp

Co do pieluszek z Lidla hehe jak usłyszałam reklamę to myślałam że żurek reklamują hehehe tu zur hehe ;-)
Co do postępow to Moja córka po tym jak nic nie mówiła z dnia zaczęła mówić lalala, dada, tata, nana. I w końcu się kula ;-) nie siedzi i nie raczkuje jeszcze.
Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza

Justynka -dzięki za przepisy ;)
Mama Ewy -może wieśniary ale z górnej półki :)

Tez przestałam Patryka smarowac po kapieli i doopke kremem tez juz smaruje tylko po koopie i na noc i skóra jest piekna ;)
Ja to z tych co dzieci nie przegrzewaja -Patrysiek jest zazwyczaj ubrany tak jak i tylko jak zasypia to mu kocyki em nogi zakrywam. Az mi inne mamy zwracają uwagę ze on tak lekko ubrany -ale jak kark i plecy ma ciepłe to po co go gotować. Raz tylko posłucham rady mamy i ubralam go grubej to potem 2 dni walczyliśmy z odparzeniami pod pachami.

A na kolacje daje kaszkę Holle i dodaje owoce -ale karmie łyżka o 18;00 a do spania go kładę o 19:30 wiec nie zasypia z buzia w misce..

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie,
Agata od wczoraj gorączkuje, poza tym brak innych objawów, nie wiem czy to na zęby czy na trzydniowkę. Bardzo się ślini ale dziąsła bez zmian. Zupki i kaszki też nie chciała, dobrze że chociaż cyca....
Tak sobie myślę, że tyle przez te zęby cierpimy od urodzenia. Ząbkowanie, borowanie, wyrywanie, brrr

Kowalska, dzięki za artykuł. Obserwując - naprawdę rodzice przegrzewają dzieci, w te ciepłe dni co drugie dziecko miało wełnianą czape, ciepłą kurtkę. Ciężko i mi zachować zdrowy rozsądek bo jestem zmarzluchem, ale jakoś trzeba. Tylko teraz drugi dzień w domu....

Kasiu, ja smaruję po kąpieli twarz i szyjke kremem Atopikiem, no i tyłeczek linomagiem.

Olga, Kusisz tymi pampersami z Lidla, muszę i ja spróbować. Jednak chyba oryginałów nic nie przebije. Reklamują też że niby staniały oryginalne pampersy, w Auchan bez promocji były po 40 zł Rozmiar 4 58 szt.

Mamuśka, moja córa jeszcze nie gada, czasem wyjdzie jej w płaczu mi mi i tak mnie to cieszy.... wargę dolną często przygryza bez gadania : )

Mmadzia, gratki za silną wolę. Ja osobiście wolę pizzę własnej roboty: )
Może jutro zaszalejemy na sushi...

Co do kremów z filtrem polecam Wam bloga "sroka o...", tam była analiza tych kremów. Naprawdę co drugi kosmetyk dla dzieci to g.....o. Ostatnio też analizowała kremy na ciemieniuchę. Polecam

Dobrego wieczoru

Odnośnik do komentarza

Ojjj, coś przy weekendzie Kobietki bardziej milczące widzę...
Rose mnie niezmiernie cieszyło to "mamamaaa" podczas płaczu, a teraz taki bonus za dnia mam i w dodatku z dobrym humorkiem :))) mmmm....
To gorączkowanie to rzeczywiście może być na zębolki, u nas też pojawiła się gorączka, choć wcześniej nie widziałam żadnych oznak na dziąsłach :)
MamaEwy jak woła "tata", to na...brata :D tak mówią! niby "mama" na siostrę ;), ale ja się zastanawiam, co jak zaczyna od "baby"? :) :D

Ja też byłabym przewrażliwiona w ubieraniu, ale mąż (wrrrr:/) nauczył mnie racjonalnego postępowania w tej kwestii. :)

Miłego weekendu :**

Odnośnik do komentarza

hej mamusie
no i dowiedziałam się stąd że jestem wieśniara bo chodze na dwór całe życie ;)
olga ty dajesz tran prawda? powtórzysz jakie dawkowanie? Kupilam dziś w końcu Moellers baby i nie wiem ile podawać. Z jedzeniem?
A chrzciny na 38 to dla mnie szok, tyle to mialam gości weselnych :D

Krzyś jutro kończy 8 miesięcy - szok :)
No i dlatego czytam schematy żywienia i mam mętlik, powinnam dawać mu kaszkę do każdego mleka ale nie wiem po co - skoro juz prawie 10 kg waży i jest pulpecik. No i Krzys nie przepada za zagęszczanym mlekiem... z drugiej strony marzę by spał bez jedzenia do rana a ona jada o 4-5 butlę mleka... Ale pełną kaszkę dostaje na sniadanie o 10 (nie chce wtedy pić) więc nie ma opcji że to przełożę na wieczór, a dwie kaszki to za dużo...
Jak u was to wygląda? Ile dajecie samego mleka?

Ja smaruję po kąpieli balsamem Pharmaceris, ale ostatnio coraz rzadziej, Krzyś ma ładną skórę, nie chcę żeby był przyzwyczajony że zawsze balsam jest. a pieluszki nr 4 mamy :) Na twarz Ziajka filtr 30.
mmadzia a nie można tego wniosku o 500+ składać elektronicznie na stronie banku? bez chodzenia?

A w ogole się pochwalę się że ostatnie dni Krzyś bardzo przyspieszył postępy. Pięknie buja się w przód i tył w każdej wolnej chwili, coraz więcej "gada", a wczoraj mąz nauczył go tak przebierać paluszkami po wardze. I mały go naśladuje pieknie. Jakiś skok chyba przyszedł.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!

Ale mam wieczor fajny :D leze sama w sypialni, ogladam rodzinke.pl i jest czas na relaksss :D moj maluszek spi u siebie, a maz spi w salonie bo ma 37,0 stopni wiec umierajacy i narzekajacy, spi pod kocem i probowalam go budzic a on mnie nie slucha wiec sie zdziwi jak sie przebudzi :D ostatnio jak tak zasnal to o 2 w nocy sie zdziwil, przyszedl do mnie do sypialni i przez godzine marudzi, ze go nie kocham, ze go zostawilam itd haha wiec do 3 w nocy ucho mi meczyl :D malutki podczas kapieli dostal wit c, neosine i tran i bedzie dobrze :)

Aniu tran mamy o smaku cytrynowym i daje ta mala miarke w lyzeczce codziennie tj 2,5 ml. Daje mu podczas kapieli bo jak mu troszke splynie po szyjce to maz myje mu te miejsca bo trany maja specyficzny zapach.

Rose u nas tez maly tak sie slini, ze zaczelam mu sliniaki zakladac ;)

Mamaama my nie przegrzewamy malutkiego. U nas sie smieja, ze za chlodno ubieramy go ale to nasza sprawa i jestem przeciwna przegrzaniu i wole jak mu jest "troszke chlodniej" niz za cieplo. Spotkalam w te upaly sasiadke i w wozku jest synek w te upaly byl w zimowym kombinezonie i mowila, ze nie wiedziala jak go ubrac a ja mowie, ze ja nie ubralabym malego tak w upaly jak ubieralam przy zerowej czy ujemnej temperaturze w taki kombinezon. Tak samo bylo w listopadzie z 6 stopni na dworzu i maly mial cieple spodenki ale bez rajstop i kolezanka mowi do mnie, ze powinnam ubrac mu rajstopy (bylismy w knajpce na obiedzie z nimi)a ja mowie to ile warst rajstop ubrac przy -5? I sie zamknela.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...