Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka
Trochę odpisze byle jak, bo znowu z tel, a na laptopie sie instaluje pierdyliard aktualizacji- daję my ostatnią szansę, a potem go w... Przez okno haha

Ten deserek robię tak: obrane i pokrojone w kostkę jabłko i ewentualnie gruszkę gotuje w niewielkiej ilości wody , kiedy są w miarę miękkie dosypuje trochę płatków owsianych górskich i gotuje ok 10-15 min na małym ogniu ( mam indukcję i tak se myśle - jaki jest odpowiednik ' ognia' - na małym prądzie ? Hehe) następnie blenduję owoce z płatkami bez wody z gotowania , ewentualnie dodaje jej trochę jeśli za gęste i włala

A dzisiaj zrobiłam taki oto deserek: w 100 ml wody ugotowałam 4 łyżeczki manny, dodałam trochę soku jabłkowego i rozgniecionego banana- weszło wybornie

Są to eksperymenta własnego konceptu, ale dziecko zajada i wydała pięknie , wiec chyba go nie truję haha

Jutro cos kminie z płatkami jaglanymi

Mmadzia u nas głownie woda, wypija ładnie i sporo , herbatek nie chce i lepiej z tym chyba nie przesadzać , a 1-2 razy w tygodniu zapijamy chrupki sokiem jabłkowym z wodą

Ania ja już knajpę załatwiłam - ostatni termin akurat wolny, a jak bedzie potrzeba to założę zwykła kurtkę - mamy niebieska jakby parkę, najwyżej w kościele zdejmiemy, na pewno nie kupie żadnej eleganckiej na tę okoliczność , no chyba ze trafie w lumpku za 5 zeta

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Uszanowanko :)
Mmadzia Agatka po prostu zmienna jak na prawdziwą kobietkę przystało - raz cacy cycuś, raz beee... życie :) Kazio również tylko wodę pije; fajnie byłoby, gdyby ta woda kiedyś stała się nawykiem :) no ale zobaczymy, od różnych innych, zbędnych gazowanych pewnie też się do końca nie uchroni.
Mar86ta Kazio miał na chrzcie niebieską czapeczkę, ale ja kupowałam używany zestaw na allegro i tam było dosłownie wszystko - czapeczka akurat zgrana z biało-niebieską kurtą :) Gratulacje udanej wizyty!! Ulga niesamowita, wiem coś o tym :) U nas był prawie od urodzenia suchy brzuszek, takie plamki, na klatce też i pediatra wielokrotnie sugerowała alergię, ale nie zmienialiśmy mleka, używałam akurat wtedy do kąpieli takiego zielonego mydełka na bazie jęczmienia - nie wiem, czy było pomocne. Te plamki to było raczej łojotokowe zapalenie skóry i minęło z czasem :)
Ania125 czekamy na fotę!! Ja też byłam zgrabniejsza we wrześniu.... miałam 5kg mniej, a buźka od razu smuklejsza...
Olga może założymy na prywatnym jakiś dietkowo-wsparciowy wątek, co by tutaj nie zanudzać o wagowych perypetiach? :)
K.Karolcia Kazio też raczej mało waży, nadrobią chłopaki :))
Kasia8309 to zaraz tam wchodzę i komentuję :D

Odnośnik do komentarza

Mamaaamaaa Kazio śpi albo w pajacyku takim co nóżki ma całe i długi rękawek, albo w kaftaniku i śpiszkach na tych grubych ramiączkach.... wybaczcie, ale ja nigdy nie wiem jak nazywają się te ubranka dla niemowlaków :D fotelika nie mam jeszcze...
Ewelajna mój Kazimierz też tak kopie na przewijaku.... :D Czasem myślę, że gdybym była w ciąży, to nie mogłabym go przewijać :) w ogóle jak leżymy we trójkę na łóżku, to też zazwyczaj mnie kopie, a męża już nie.

Odnośnik do komentarza

Ewelad dzięki;) Jutro wypróbujemy jabłkowa owsiankę;). Daj znać jak poszło i co z tymi płatkami jaglanymi:)

Mamaama moja Tosia spi w body dł rękaw, spodenki lub pół śpiochy i w śpiworku. Wydaje mi sie ze głownie powinnaś zwrócić uwagę na temperaturę w sypialni i czy mała jest ciepła w nocy. Tak intuicyjnie:)

Mamuśka no popatrz! Mnie tez Tosia kopie jak w trójkę leżymy w łożku. Ona pomiędzy nami, ustawia sie w poprzek i zawsze głowa do męża a mnie kopie:( Prawie zawsze zostaje obudzona kopem w brzuch albo gorzej w twarz:D

Katar nam sie chyba przywlekl:( Tosia coś zasnąć nie mogła, ciagle sie wybudza i charczy jej w nosku. Dziś dużo kichala wiec podałam jej wit c ale chyba za późno:( To pewnie dlatego ze pochwaliłam sie w święta ze Tosia jeszcze chora nie była:(

Natchnijcie mnie co jutro na obiad mogę ugotować.. Wiecie ze mi normalnie brak weny do tego gotowania?:/ Szkoda ze tak samo sie nie może robić..

Miłej nocy kochane:* Przespanej!

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Ja też jutro zrobię płatki owsiane z jabluszkoem ;) dzisiaj specjalnie polecialam do sklepu po platki :)
EWELAD daj koniecznie jutro znać co z tymi jaglanymi wymyslilas :)

Wogole odkryłam dzisiaj w carrefurze półkę "BIO" I są tam różne fajne ciekawe rzeczy :)
Kupiłam jakieś Bio pomidory w puszce. Myślę za parę dni spróbować dac Małemu.

Były tam też takie platki gryczane, platki żytnie i płatki jaglane. I się zastanawiałam czy takie coś mógłby już jeść ?
Jak myślicie ? Właśnie coś do owoców tak myślałam :)

K.karolcia może to taki urok Twojego Kubusia? A jak się martwisz Jego wagą to porozmawiaj z lekarzem.. może jakieś badania ?

Kurczę dziewczyny Wy tu o chrzcinach a za chwilę roczki będziemy szykować ;-)

Mój Małyteż zawsze mnie kopie ;) i miałam te same przemyślenia i ciąży, że jakbym była to nie mógłby spać już z nami :)

A co do ciąży, to chyba nie ma jeszcze wśród nas kolejnych malutkich fasolek? :-)
My cały czas działamy, ale póki co Mały mnie chyba skutecznie zabezpiecza ;-)

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie.
Chwilę mnie nie było a tu tyle do nadrobienia. Szok normalnie. Aż miło było wszystko przeczytać ale z odpisaniem będzie ciężko bo już jestem tak padnieta że nie pamiętam co pisać chciałam.
Przede wszystkim troszkę spóźnione ale naj naj dla Piotrusia :-*

Wszystkim dzieciaczkow gratuluję nowych umiejętności. My też się czegoś nauczylysmy. Otóż Ewa jak siedzi i ktoś usiądzie koło niej to od razu rączki wyciąga i się podciaga i staje. A jak już stanie to zdarza jej się nóżkami takie jakby króliczki robić a dumna taka przy tym ze szok. I dzisiaj sama pierwszy raz się w łóżeczku podniosła. Normalnie mama z dumy pęka :-)

My do spania mamy body długi rękaw i spodenki lub spioszki albo body krótki rękaw i pajacyk.

Pijemy tylko wodę. W sumie to nic innego Ewie jeszcze nie podawałam do picia więc nie wiem jak by było.

Deserkow nigdy sama nie robiłam bo nie wiedziałam co jak i z czym ale teraz widzę że to wcale nie takie trudne.

Justynka ja tak pomyślałam o makaronie że szpinakiem i boczkiem ze dawni nie robiłam a nie dość ze szybko się robi to jeszcze pyszne :-)

Dziewczyny ja też muszę się wziąć za siebie. Przez cały czas miałam +4kg ciążowe a tu teraz +6się zrobiło :-\ ale coś się ostatnio zatrulam i bałam się słodyczy ruszyć bo tak mnie wszystko bolało więc może tak już zostanie. Ehh jak trudno z tym dziadostwem się rozstać... Aaa no i jescze mam 10kg do tych ze ślubu do zrzucenia ale to było do przewidzenia bo w niecałe 2miesiące 10kg do ślubu schudłam i później w niecałe pół roku nadrobilam

Padam już na twarz więc kończę na dzisiaj. Miłej i przespanej nocki życzę.

Wiedziałam że coś jeszcze chciałam. CIEMIENIUCHA
Ewa nie znosi wyczesywania więc ciężko nam się tego było pozbyć do momentu kiedy nie dostaliśmy od babci szamponu w piance na to (pani w aptece mojej mamie poleciła) . Mylysmy od tej pory kilka razy włoski i pięknie schodzi no i częstość nie trzeba. A jest banalnie proste w użyciu. No czy się delikatnie główkę, nakłada na nią i po 1-2min splukuje. Jak dla mnie bomba http://www.aptekagemini.pl/mustela-bebe-delikatny-szampon-w-piance-150ml.html

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

MMADZIA udało się wejść na prywatne, jeszcze raz dzięki. Wszystkie mlode, piękne, dzieciaczki przesłodkie. No i ja w ramach wdzięczności za zaufanie szybciutko postanowiłam przedstawić małego, siebie i rodzinkę. Pojawiły się problemy no ale tak chaotycznie zamieszczone coś tam jest.
U nas picie oprócz piersi praktycznie nie wchodzi, ewentualnie trochę wody z kubka kapka bo nie kapek się nie sprawdził.
MMAMA Piotrus śpi w bawełnianych pajacykach. Jeśli mała twoja mając jeszcze te body nie jest spocona to jest ok.
REWOLUCJA to Twoja mała jak ją, nie znoszę mieć ciepło w nogi, w domu choć nie wiadomo jaki mróz na zewnątrz chodzę bez skarpet.

U nas jutro na obiad zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym.

Jabłuszko z płatkami dzisiaj ugotowane i zaserwowane, smakowało.
Dobrej nocki:)

Odnośnik do komentarza

Kasia8309, dopiero się zacznie :)
Moje starsze dziecko również reaguje za którymś tam razem. Nie zliczę :))

Ewelad, dzięki za deserki. Dziś cosik takiego przygotuję :)

Justynka, zdrówka dla Tosi :)

Ja jutro robię kopytka z kaszy jaglanej :)

MamaEwy, gratuluję umiejętności Ewuni i dziękuję za linka. My też nie lubimy wyczesywania :/

Tak swoją drogą...kiedy się wprowadza drugie dania?
Nie pamiętam zupełnie jak to było z Jasiem....

Dobrego dnia :)

Odnośnik do komentarza

My śpimy w body z krótkim rękawem i pajacyku. Moja córka uwielbia miec cieplo, to po mamusi :D ale z drugiej strony w naszej sypialni jak u ewelad okolo 19 stopni. Nigdy nie jest spocona wiec chyba jej tak dobrze a przykryta kolderka jeszcze :D
Pic tez nic nie chce, ewentualnie woda z kubka kapka jak mnie nie ma.
Rewolucja daj przepis na te kopytka bo ja tez juz niewiem co gotowac.
Alicja juz zdrowa na szczęście, tylko apetyt jeszcze na dobre nie wrócił ale juz jest dużo lepiej. Z umiejętności tu ruchowych to na razie bez zmian. Pelza sobie gdzie chce chyba ze się zablokuje to wzywa pomocy. Sama nie siada ale domaga sie posadzenia często i siedzi sobie pięknie, prosto i długo i sie bawi. Wygodnicka panienka. :D. Rozgadala sie za to bardzo ostatnio i zaczyna składać sylaby. No i nie chwale co by nie zapeszyć ale się wysypiam w końcu. :)

Odnośnik do komentarza

Hello :-D
U nas dziś piękny słoneczny dzień! Troszkę wieje ale poza tym jest MEGA. Jesteśmy już prawie godzinkę na spacerze a ja już naladowalam się pozytywną energią :-) a jutro ma być 20stopni więc chyba eksploduje z nadmiaru szczęścia :-D
Jeśli u kogoś jest brzydko to z przyjemnością podzielę się troszkę sloneczkiem :-)
Miłej soboty :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Kasia ja też właśnie postanowiłam iść na dietę. Męża tez namowie. Zaczynam w poniedziałek ,jutro musze pomyśleć nad jadlospisem i zakupami. Właśnie siedzę u fryzjera i juz za długo patrze w lustro... i widzę o ile bym lepiej wyglądała parę kilo mniej. Wiec motywacja jest!

Krzyś śpi w pajacu i śpiwórku.

Ewelad fajny pomysł na deser. Muszę pokombinować . :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Witam się słonecznie i z uśmiechem. W taką pogodę to ja mogę miec i z piątkę dzieci! MamaEwy mnie też słońce naładowało tak pozytywnie ze dawno się tak dobrze nie czułam. My właśnie wróciliśmy do domu od 11 na podwórku. Przyszły koleżanki...kawka ploteczki jak mi tego brakowało!!! Bartek ciągle do kogoś zagadywał. Teraz zjadł 1,5 małego słoiczka obiadku i 1 mały owoców. No i tu nerwy bo czytam skład gerber słodkie jabłuszka z biszkoptem a tam olej palmowy! :( a Bartuś tak lubi... Przesyłam Wam dobrą energię!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

ANIA to jak coś wymyslisz to się podziel :) my z M też koniecznie na dietę. Tylko ja tak nie umie wymyślić fajnie a też ja wielu rzeczy jeść nie powinnam. M oczywiście zrzucił to na mnie... Najlepiej tak. A zeby się sam zainteresował to nie. Tylko co ja zrobię jak tak kocham czekoladę :'(

U nas tez słonecznie tylko ze wiatr. Ale pierwsza drzemkę mala miała na balkonie o 10 w pięknym słońcu :) druga na polu :) niestety u mnie już teraz corazcchłodniej.

KASIA gulasz fit czyli? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

U nas też piękne słońce i ciepełko, nareszcie. Zaliczyliśmy dłuuuugi spacer.

Mmadzia, robiłam go na piersi z kurczaka, z pomidorem, papryką i pieczarkami, oczywiście z kaszą gryczaną, pyszny.

Nie mam na niego jakiegoś przepisu, tak z głowy wymyśliłam, po prostu pierś z kurczaka potraktowałam jako alternatywę dla mięsa wieprzowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...