Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Mar86ta czyli u Was neurologicznie już wszystko ok? Nie musicie kontrolować?
Aneta1981 dobrze, że już mija... :)) śliczna! i jakie włoski!!:))
Kasiaaa2307 chyba rozgryzłaś Kowalską :P
Kowalska a ja zastanawiałam się po pierwszym zdaniu, jakie ty paczki znowu pieczesz :D podejrzewałam już paczki z matami to wysyłania ;) a tu PĄCZKI, bo jutro pączkowy dzień :D
Didus135 fajnie, że powróciłaś :)) mój Kazik jeszcze nie siedzi, ja go również w ogóle nie sadzam, jest na to czas :) Krzesełka jeszcze nie mamy... już wybierałam nawet, ale na wybieraniu się skończyło! Mój z kaszkami też na bakier, woli warzywka! A karmię go albo w leżaczku/foteliku, albo na rękach -zależy od Kaziowego humorku :)
Truskawka ja zaopatrzyłam się w Biotebal, był tu polecany przez Dziewczynki :)
Silv hahahaha już nie mogę się doczekać, kiedy Kazimierek skończy pół roczku :D powodzonka tam!!! :D może braciszka dla Agatki zmajstrujecie :D
Ania125 ja mam jeden sklep w pobliżu, wózek się mieści (uff), zadnych kawiarni, cukierni..... także nie mam problemów z wejsciem, bo nie mam gdzie wchodzić :D
A!!! Link do maty od Kowalskiej: http://allegro.pl/mata-piankowa-dziecieca-180x100cm-dywanik-okazja-i5786690664.html?utm_source=Facebook&utm_medium=LikeButton Kowalska osobiście pocierała, więc sprawdzona na maxa :))
No właśnie, RudzikMarudzik milczy coś długo już.....
Ewulka8 i jak po??? Ja przeżyłam, mało tego - chcę jeszcze!! czasem napinałam się z bólu, ale obyło się bez krzyku :D
Miłej nocki, Kobietki!!!
Idę świętować, że niedługo Kaziutek też będzie miał pół roczku :P

Odnośnik do komentarza

Hej hej witamy sie i my:)

Ja jak zwykle chaotycznie i nie po kolei odpowiem:)

Truskawka ja na włosy mogę jeszcze polecić czysta biotynę - ja posiadam takowa w malutkich pastylkach do ssania o pysznym owocowym smaku;) oraz vitapil mama tam juz masz kompleks witamin:)

Silv świętujecie otwarcie urodziny córki póki możecie:D pozniej trzeba Wam bedzie sie chować "po katach" i bardziej uważać:D ha ha

Ania podrzuć co tam i jak tam pichcisz dla Krzysia;) Albo mogę zasugerować stworzenie nowego wątku na blogu - jedzenie dla maluchów;)
Co do poruszania sie wózkiem to u mnie "w mieście"na szczęście jeszcze nie spotkałam sie z podobnym problemem ale to taka pipidowa ze brak fajnych kawiarni itp.:D Rossmany, biedronki, stokrotki, lidle itp na szczęście schodów nie maja wiec dajemy radę:)

Ja Tosi tez nie sadzam, nie podpieram poduchami a widze ze sama sie rwie jak siędzi u mnie na kolanach lub zapięta w bujaczku. Z krzesłem do karmienia cEkamy aż bedzie siedzieć samodzielnie.

Kasia u nas tez słabe noce. Tosia wierci sie i popłakuje przez sen jakby jej cos dolegało. Cyce tez non stop w użyciu i nawet juz nie odkładam jej do łozeczka. Spi z nami i tylko przekładam ja w nocy z jednego do drugiego. Szczęście ze wszystko to na śnie robi, no ale my nie wyspani:( A Twój prezes nadal wymaga noszenia po tych nocnych piknikach?:/

Inez a jak u Was noce? Dalej podobnie? Jak praca? Maż jakoś daje radę z Alunia pod Twoja nieobecność?

Olga masz racje! Największe szczęście to Twój mały królewicz i dzięki niemu będziesz miała sile aby pokonać te wszystkie przeciwności losu! Kochana:*

Aneta fajnie ze Tosia zdrowieje:) Zobaczysz ze bedzie ok. Mojej przyjaciółki córka przeszła ospę w wieku 5 miesięcy, szybko, łagodnie i bez żadnych powikłań! Głowa do góry:)
Nom i mala włoski ma cudne, taka czarnulka:)

RudaMaruda halo? Gdziescie z Toska przepadły?;)

My z dieta tez kiepsko ale nie przez brak apetytu:( U nas jak zwykle problem z kupka. Jak pamiętacie pisałam ze Tosia czasem nie robiła 7 dni. Teraz 3 dni podawałam marchewkę a kupki nie było juz tydzień. Myślałam ze jak dostanie co innego to zrobi, a tu nic. I nie wiem co robić? Czy ruszyć dalej z kolejnym produktem czy czekać? Czy zamiast dać dynie lub brokuła, podać jej jabłko albo śliwkę aby pomogło?:( no nie wiem... Poradzicie co byście zrobiły?:(

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Hello my tez sie witamy ;)

Didus135 - Ja karmie Lenke na lezaco w lozeczku z tym ze lozeczko musi byc przechylone o 45 stopni wiec sa cegly w sypialni :) takie polecenie dostalismy po operacji. Krzeselka tez jeszcze nie mamy ale raczej predko nam nie bedzie potrzebne! Chociaz mala strasznie glowe dzwiga jak lezy na plecach. Czaami jej dam paluszki to siedzi dumna!!

Justynka89 -Nowy watek z daniami dla dziciaczkow fajny pomysl. Ja bardzo bym chciala gotowac dla Lenki ale niestety nie mam skad wziasc dobrych produktow :(

Silv - zycze Ci po tych swietowaniach braciszka dla Agatki ;)

Ania125 - czy te literki badz cyferki mozna wyciagac z puzzli? Bo ja takie ogladalam i balam sie ze dziecko moze sobie wyciagnac i wlozyc do buzi i udusic sie! Ciezki byl wybor!! I wyreczyli mnie rodzice! Dziadziu przywiozl Lence w prezencie puzzle no i oczywiscie kiecki :) mi te puzzle bardzo przypadly do gustu bo sa grubsze niz te zwykle i nie ma nic do wyciagania wiec mniejszy strach!!

Wy o tych probiotykach a ja nawet nie wiem co to jest!! Wstyd sie przyznac. A witamin tez nie dawalam jeszcze! Tesciowa tylko sie dopytuje dlaczego nic Lence nie daje a ja jak sie pytam lekarzy to mowia ze to zbyteczne!!! I badz tu madry. Jeszcze wroce do zachowania z niedzieli tesciowej. Jak opiekowala sie pierwszym wnukiem to za przeproszeniem z byle gooownem latali do doktora!! A teraz na nas nadaje ze my przewrazliwieni. Nie zapomne jak powiedziala o operacji Lenki: "A Zrobia szybko tak jak S (jej pierwszy wnuk) kolo stulejki i bedzie dobrze" noz kurde porownanie jakiegos prostego zabiegu do powaznej operacji serduszka!! Dobra koniec gadania o niej bo juz mam cisnienie podniesione!! Tak ta kobieta na mnie dziala!!

A my dzis dostalismy list ze szpitala ze nastepna wizyta kontrolna 17 lutego!! I juz tylko o tym mysle! Wiedzialam ze czeka nas to w lutym ale nie zdawalam sobie sprawe ze to juz!!! I chyba zaczne spisywac pytania by pozniej nie zapomniec!

Milej nocki zyczymy

Odnośnik do komentarza

Ania i Mamuśka dziękuj za linki musze juz cos zamówić bo za bardzo się ślizga moj syn na kocyku z maty edukacyjnej, a próby raczkowania sa juz bardzo zaawansowane dzis wieczorem podniósł sie na rękach i podkulił nóżki i się bujał przód i tyl :)

Moj dziedzic jeszcze nie siedzi sam ale bardzo chce. Podciąga sie jak siedzi w foteliku samoch. I jak mu się da palce. Jak go nosze to przodem do świata i jeszcze staram się trzymać tak na pól siedząco.

U nas produkcja śliny włączyła trzeci bieg, ręce po nadgarstki lądują w buzi ale zębów brak

Ja tez podawalam probiotyk pozniej zrobiłam przerwę na miesiąc i zaczelam podawać innej firmy z innymi bakteriami to byly saszetki 10szt i teraz znowu przerwa.
Faktycznie przewód pokarmowy sie przyzwyczaja wiec trzeba robic przerwy i co jakiś czas zmienić szczep bakterii.
Ewulka zazdroszczę masażu chyba musze i ja się zapisać :)

Lecę spać bo niedługo pobudka
Spokojnej nocki

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fp07wfgo3xo9c.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Ania125 co do Twojego bloga To ja mam go zapisanego w ulubionych i regularnie do jego zaglądam ;-)
Nawet w niedzielę robiłam z ciasta jogurtowego muffinki ;-)
I wyszły przeeeeeewpyszne.

Pisalyscie o wózkach i zakupach.
Ja regularnie zaglądam do rossmana, Lidla i biedronki. Te sklepy mam blisko i wygodnie wjechać i się po nich poruszać.
Ale takie pojedyncze sklepiki nawet gdybym chciała to nie mam szansy odwiedzić, bo przeważnie są do nich schodki. No i z wózkiem nie da rady.

A U nas dzisiaj noc masakra. Na zmianę się budzimy bo albo ja smarkam albo mężu albo Mały budzi się na jedzenie albo my Go wybudzamy naszym czyszczeniem nosów albo kaszlem. Po prostu tragedia :/ teraz ledwo co udało mi się Małego trochę uspac na rękach to kichlam 2 razy i się rozbudzil więc kończę.

Odnośnik do komentarza

Ania dzięki za radę, spróbuję z innymi słoiczkami ale powiem szczerze zaczynam mieć wątpliwości czy moje dziecko kiedykolwiek coś zje... oczywiście mleko pije normalnie. Myślę, że mogą to być też zęby, nie wiem ale wygląda na to że górne jedynki też się już ruszyły i maruda mu się włączyła tak że nie wiem... Co do Twojego bloga to gdzieś mi wcześniej umknął ten fakt ale już byłam i nawet dla siebie parę przepisów znalazłam niestety nie na początek diety ale później wypróbuję na pewno (cukinia i brokuły pod beszamelem mmmm...)
Silv- no no szalejesz dziewczyno ! może faktycznie jakieś rodzeństwo dla Agatki z tego będzie :) Zawsze będziesz jej mogła powiedzieć że z okazji pół roczku dostała brata/ siostrę...
Bashia śliczna Lenka :) i na pewno będzie super po wizycie kontrolnej. Już ściskam kciuki.

JustynKa ja bym podała właśnie jabłko lub śliwkę u nas po jabłku nie zawsze idzie koopa ale po śliwce zawsze !

Polecacie tą matę piankową i chyba i ja się skuszę skoro już taka sprawdzona przez Kowalską :p bo my na kocyku na podłodze i w sumie bez sensu, z puzzlami będzie kiepsko bo pies i codzienne odkurzanie i składanie tych puzzli...
Oczywiście miałam jeszcze mnóstwo napisać i nie pamiętam...

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Ania twój blog też u mnie zapisany więc mam na bieżąco dodatkowo na fb pokazują mi się nowości ;)
Bashia uwielbiam ta., dumę,, gdy siedzą i są z siebie zadowoleni haha Lenka jest cudowna!;)

Silv rozwalilas mnie tymi tekstami z rana hahaa śmieje się do telefonu i zaczynam dobry dzień :-D mam nadzieję że się wam udało ;)do tego Mamuśka walnela super tekstem więc uśmiech trwa dalej ^^,, Kowalska osobiście pocierala" hahaha super! Lubię te zmiany słów :-P dziękuję za link ;)!

Ja już przetestowalam warzywa owoce kaszki zupki hoh ile tego nie wylądowalo w koszu...soki też nie chcę noo chyba że jabłko to owszem ;) muszę jeszcze spróbować zupkę dać w butli.
pytam tak o to jedzenie bo wszyscy mnie opiepszaja za karmienie na leżąco ale on od urodzenia tak je mleko lub na podusi. A obiadki czy deserki to wiadomo wyżej

Odnośnik do komentarza

Didus tak udało się :-D co prawda trwało to raptem 10 minut (tak się rozkolysalam;-)) ale zawsze coś :-D
Justynka aż tak otwarcie to nie jest bo jednak muszę się w miarę cicho zachowywać:-(
Ewelajna, Bashia, Mamuska dziękuję bardzo za te życzenia ale z chińskiego kalendarza wynika że przez cały ten rok aż do listopada będzie dziewczynka więc chłopiec musi poczekać;-) a poza tym zachowalismy wszystkie możliwe środki ostrożności czyli po pierwsze jeszcze karmie, po drugie jestem kilka dni po okresie no i najważniejsze... Po trzecie byłam na górze a jak wiadomo siła grawitacji działa i te małe stworki opadły na dół... Nie ma bata, na bank nie zaszlam :-D

Odnośnik do komentarza

Nooo szalona dzielcha :-D! Ja powiedziałam mojemu że do ślubu to tylko z prezerwatywa bo ostatnio lazilam i się stresowalam ;) a potem to i tak będziemy się starać o drugie ale chiński mi się nie sprawrzil;( a chciałabym corcie nie powiem że nie
Silv swoją drogą 10minut to dobry wynik! Czasami bywa gorzej przynajmniej u nas :-D

Odnośnik do komentarza

Silv bo padne z krzesla haha dobra jestes :D

Justynka sliwka i odrazu bedzie lepiej.

Aniu, Ewelajna dzis tlusty czwartek a ja zaczynam sie odchudzac :D

Mamuska Ty nie zmieniaj tematu tylko na zdjecia wszystkie czekamy :D

Misiaczek zdrowka!!!

U nas po 3 tyg juz weszly cale sloiczki. Jeden maly na obiad i jeden maly na deser. Wszystko je. Jedynie rybki jeszcze nie jadl. Tylko u nas jest problem z piciem. Maly nie chce ani wody ani wody z glukoza, ani herbatki i soczki tez odpadaja. :(

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Didus masz rację, wynik jest całkiem przyzwoity ;-) ale czasem zdarza się i godzinę:-) tylko musimy robić przerwy między czasie żeby ducha nie wyzionac;-) jednak kondycja już nie ta... I ta godzina to jest ze względu na mnie bo chce się dłużej pobawić i potrzebuje więcej czasu:-)

Odnośnik do komentarza

Hej!
u nas noc jak zwykle, czyli duużo pobudek, ja nie wiem kiedy to odeśpię. Jeśli chodzi o postępy (11lutego mały kończy pół roku) od jakiegoś hmm tygodnia przyjmuje pozycję na czworaka i się buja do przodu i do tyłu i podnosi jedną nogę tzn odrywa kolano tak jakby chciał koci grzbiet zrobić, ale drugie kolano przyklejone do ziemi. Czasem zrobi krok do przodu, ale od razu pada i robi "samolocik". Mały rwie się do siadania na leżaczku z pozycji pół leżącej i trzymany za rączki, ale staram się to ograniczać i jeszcze nie siedział tak naprawdę. Starszy usiadł jak miał 7 miesięcy, najpierw raczkował. Ja wychodzę z założenia, żeby nie przeszkadzać dziecku w rozwoju- kiedyś to mądre zdanie gdzieś przeczytałam. Nie wspomagam chodzikami itp, chociaż uważam, że użytkowane racjonalnie pewnie krzywdy nie zrobią.
My mamy puzzle piankowe, rzeczywiście trzeba co trochę rozkładać, poprawiać, ale praktyczne.
Ja wczoraj świętowałam 30-stkę i oczywiście na wejście rodzinka, jakaś Ty chuda.. to tak a propos wspomnianego przez (przepraszam jeśli mylę, zmęczenie) Mamuśkę wytykania wyglądu. Też czegoś takiego nienawidzę, bo całe życie się z tym borykam i to nie moja wina, że tak wyglądam, a nikt się nie zastanowi, że może mnie to boli, a nie chcę się ciągle skupiać na tym tylko sobie normalnie żyć. Przepraszam, że się wyżalam, ale to mój największy kompleks, niestety jeden z wielu.

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry :)

JustynKa87 dzięki, mam nadzieję ze nie bedzie powiklan. Co do tych Waszych kupek, to sprobuj podac suszona sliwke (kilka lyzeczek), ja chyba z bobovity kupowałam, kupa byla po kilku godzinach. Marchewka niestety powoduje zaparcia, więc raczej lepiej podawac ja na przemian z innymi warzywami lub robic przerwy w jej podawaniu. Sprobuj tez podawac wiecej wody.
Co do siedzenia to moje dziecie sie rwie ale tylko z poycji lezacej jak ja za raczki zlapie, albo jak lezy na bujaczku, badz na moich kolanach. Nie sadzam jej sama, musi sie nauczyc z pozycji na brzuszku - teraz intensywnie cwiczy miesnie grzbietu odkad polubila lezec na brzuszku. Wiec mam nadzieje ze w ciagu 2 miesiecy usiadzie.
Tak sie sklada ze dostalam w prezencie od mojego zespolu z pracy fotelik do karmienia, jest to taka nakładka na krzesło firmy chicco, bardzo praktyczne, mozna wziac wszedzie ze soba:
Tekst linka
Jezeli chodzi o wozek to ja juz jakis czas temu zmieniłam na spacerowke to Tosiaczek sie ledwo miesci :P no i widok ze spacerowki super takze moja ciekawska swiata corka jest przeszczesliwa :)
Olga sprobuj moze podac wode w kubeczku, moja tak pije, jest to dla niej na tyle atrakcyjne ze sama chce pic :) ja mam doidy cup. Z butelki nie chciala pic.

Milego dnia Kobietki i nie liczcie kalorri - ja juz po 2 poczkach :) jeszcze mi zostaly 2 - maz przed praca dostarczyl jako ze uwieziona w domku jestem z moim Tosiaczkiem :))

Odnośnik do komentarza

Olga brawo Ty ! Zaczynanie diety od tłustego czwartku to znaczy że motywacja jest ! Ja bym nie dała rady od dziś :) ale twarda jestem i trzymam się dzielnie :) Życzę Ci wytrwałości i zadowalających efektów. A co do picia wody to próbuj różne smoczki . U nas sprawdził się kubek kapek ale koleżanka przetestowała masę smoczków i kupiła w końcu najzwyklejszą małą butelkę z canpola z takim smoczkiem małym okrąglutkim i dzieć załapał a ma prawie 9 msc. Pije podobno jak szalony.
Silv znaczy noc udana, kobieta zadowolona, dziecka nie będzie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Kowalska dziekuje za info. Chyba zdecyduje sie na "twoja"mate przemawia przeze mnie lenistwo - bo łatwiej sprzątnąć i rozłożyć. A upadki zamortyzuje kocem pod spodem:)
Janinka niestety tak to jest jak masz niedowagę. Ja tez walczę o każdy kilogram a ciągle słyszę jak ja mam dobrze ze mogę jesc wszystko i jestem chuda. Poprostu wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Ja juz puszczam takie teksty kolo ucha -nie przejmuj sie nie warto. Moj synek tez cos takiego próbuje robi choc nie odrywa jeszcze nóg -tak śmiesznie to wygląda:)jest tydz. Młodszy od twojego

Dzis tlusty czwartek jejku jak zazdroszczę tym co nie sa na bezmlecznej diecie. Dziewczyny zjedzcie i za mnie pączusia:) odchudzanie od jutra zaczniecie poza tym to inwestycja w przyszlosc bo paczki to symbol chyba szczęścia i dobrobytu jakos tak wiec trzeba dzis choc jednego zjeść. Poza tym zrobicie spacer dłuższy o 15min i po kaloriach ;)
Ua sobie zrobiłam mala podróbkę pączek pieczony bez mleka i masla -powiem tak szału ni ma ale przynajmniej mam cos słodkiego dzis:-)
Chyba ze zainicjuje wieczorek jak Silv na osłodzenie dnia.

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fp07wfgo3xo9c.png

Odnośnik do komentarza

Mamuśka masaż super, dużo lepiej. Nie sądziłam, że aż taki mam problem, jak tylko się położyłam babka powiedziała że mam okrągłe plecy i głowa idzie do przodu. Zaczęła masować to nie było przyjemnie. Ale po wszystkim czułam się jakbym miała dłuższą szyję, taką lekko głowę.

Dziewczyny jak często wasze dzieciaki leżą na brzuchu? Dużo z nimi ćwiczycie? Macie tyle czasu?

Odnośnik do komentarza

Ewulka moj synek teraz to wiecej na brzuchu leży niz na plecach sam sie przekreca. Tylko my chodzimy na terapie bobath i mi kazano ćwiczy z nim przewroty i leżenie na brzuchu. Zawsze przy zmianie pieluszki go obracalam kilka razy przez jedno i drugie ramie a leżenie na brzuchu na poczatku mialam po 4min dziennie pozniej sam chcial leżeć dluzej. Taki obrotowy sie zrobil od jakiegoś tygodnia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fp07wfgo3xo9c.png

Odnośnik do komentarza

Mamuska01 jeszcze mamy jedno spotkanie z neurologiem za 2 mce i pani dr powiedziała ze jak będzie tak dalej to ostatnie bo mały się dobrze rozwija a torbiel się nie zwiększa. Trzymamy kciuki za Kazia

U nas dzisiaj była dorosła kupa ale młody się jakoś bardzo nie męczył ale chyba szybciej zaczniemy wprowadzać owoce bo chciałam jeszcze conajmniej tydzień poczekać. Noi I brokułami średnio smakował ale pół słoiczków takiego 80 g zjadł tylko miny miał kapryśna.

Ania znalazłam juz kilka pomysłów na obiad. Mam nadzieje ze przy moich zdolnościach się udadzą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...