Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry :).
Kurcze co tej mojej Zosi jest.
Ma takie czerwone czolo i te krosty da chrobowate. Wczoraj zdjaldam chrzan czy to od tego ? No i wzielam od kolezanki hustawke i mie wypralam pokrowca ( juz sie jej suszy) we wtorek mam szczepienie to die zapytam chociaz moj podiatra jak slyszy matka karmiaca to mowi odrazu zeby mie jjesc nabialu

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54785.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Witam sie i ja:)
Przede wszystkim dziękuję Wam za miłe słowa w związku z Emilką:*
Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale wczoraj wieczorem przed piersią dałam Lili 3 łyżeczki kaszki na moim mleku i obudzila sie tylko dwa razy o 1 i 5, ale nie pila jak wczesniej tylko tak jakby chciala ugasic pragnienie i nie opróżnila obu piersi jak zazwyczaj w nocy.Spała jak suseł bo nawet spadające rzeczy podczas przytulanek z mężem jej nie obudziły,hehe:)
Aha, no i śniło mi się że wyszedł ząbek:)A w realu to nic sie nie dzieje, no moze jakby delikatnie rozpulchnione, no i w dalszym ciągu potoki śliny i pchanie wszystkiego do buzi, ale to juz od miesiąca.Zadnych specyfików na ząbki jeszcze nie stosujemy.
U nas dzis piękne słonko wiec po sniadanku wybieram sie z dziewczynami na spacerek, poki co pomimo mrozu udaje nam sie chodzic codziennie po 2h.Moja mama i znajome ktore tez maja male dzieci są w szoku.No ale jak to któraś pisala, traktuje to jako inwestycję w zdrowie malutkiej.Tym bardziej że w perspektywie żłobek:(
Pochwale się moimi ostatnimi łowami z pepco:)Wczoraj jeszcze zamówiłam w hm parkę dla Lili i adidaski dla siebie na wiosenne spacerki:)Także jeszcze tylko jakieś buciki dla małej i będziemy gotowe na nadejście wiosny:))
Miłego dnia!!

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54787.jpg

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54788.jpg

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54789.jpg

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54790.jpg

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54791.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Trochę pocieszyłyście mnie z tymi włosami... Mam nadzieję że niebawem przestaną wypadać...

U mnie dziś noc znośna. Błażej obudził się o 2, zjadł i zasnął, za to ja miałam problem.... potem o 4:30, tym razem on miał problem z zaśnięciem ;-) A następnym razem 0 7 i jeszcze go ululałam i pospaliśmy do 8:30 :)

Polecacie jakieś książki dotyczące psychologicznego podejścia do takich Maluchów? Ciężko tu mówić o książkach wychowawczych ale mniej więcej o coś takiego mi chodzi. Jak się z dzieckiem bawić, jak rozmawiać, jak pokazywać świat?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ko4mkw3ce.png

Odnośnik do komentarza

Dziwczyny pomóżcie i doradzcie co mam robić Amelka przedwczoraj miała biegunkę i stan podgoraczkowy,wczoraj gorączkę i mega narudna w nocy miała 40,3 temp i zrobiła kupę brzydką teraz rano znów kupa i temp 38,4 i piszczenie.sama niewiem czy jechać z nią gdzieś czy przeczekać.boję się jechać bo na pogotowiu pewnie zemsta i żeby nic tam nie złapała i też boję się czekać wrrr doradzcie co robić

Odnośnik do komentarza

Mind mam pytanie jak robisz tą kaszkę na swoim mleku? Bo mi robienie kaszki kojarzy się z zagotowaniem mleka, wsypaniem kaszki i gotowaniem do połączenia. A mleko z piersi raczej się nie zagotowuje. Jestem totalnie zielona w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Mała09
Miałam jeszcze zapytać czy wypadają Wam jeszcze włosy???? U mnie długo nic się nie działo, ale w czwartym miesiąca zaczął się horror. Włosy garściami wyciągam.... Po myciu jeszcze więcej.... wydaje mi się że przez 4 tygodnie 1/3 włosów straciłam. A jak jest u Was?

Też tak mam - wypadają mi masakrycznie.. A że długie i ciemne, to wszędzie je widzę. I faktycznie - co najmniej 1/3 mniej, bo widzę to po gumce do włosów, kiedy muszę ją więcej razy okręcać. Już z bezsilności podcięłam sporo (były do pasa) i ufarbowałam siwulce. No ale któraś z Was pisała (Marta?), że czas na TSH.. Trzeba to wreszcie zorganizować.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkvcqgdgdqdv4a.png

Odnośnik do komentarza

~luna12
Mind mam pytanie jak robisz tą kaszkę na swoim mleku? Bo mi robienie kaszki kojarzy się z zagotowaniem mleka, wsypaniem kaszki i gotowaniem do połączenia. A mleko z piersi raczej się nie zagotowuje. Jestem totalnie zielona w tym temacie.

Ja po prostu podgrzewam swoje mleczko(butelkę wsadzam do wrzątku)i wsypalam tyle kaszki zeby uzyskac taką lejącą papkę.Nie wiem czy dobrze,ale robię intuicyjnie jak przy pierwszej córce.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

O jeju, gdyby mój mały miał taką temp to bym chyba sama sraczki dostała. A nie masz możliwości żeby lekarz przyjechał do domu, nawet prywatnie? Bo opieka świąteczna przez weekend to mało kiedy jeździ na wizyty domowe. A na izbę to też bym nie chciała jechać bo sama pracuje na pogotowiu i sorze to wiem że można czekać 8 godzin zanim lekarz przyjmie. Może to żeby A może zakażenie układu moczowego? Wiktor też tak miał i od razu lekarz dal skierowanie na krew i mocz.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

Emka ja bym pojechała prywatnie do lekarza prywatnie. To nie ma na co czekać. Mi dr powiedziała ze z zębów może być do 38 ale nie więcej. 40 to już coś sie dzieje w organizmie.
My po szczepieniu nawet ok. Wstawala tylko 3 razy w nocy. Teraz ma już 1 drzemkę.
Super ubranka. Ja też ostatnio obkupilam swoje dziewczyny w smyku i pepco mala.
Moja Panna przed szczepieniem:)
Bo wczoraj się nie dodało.

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54793.jpg

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, wiem że wiekszosc z Was nie staje jeszcze przed takimi dylematami wychowawczymi ale mam pustkę w głowie i nie wiem co powinnam zrobić...
Własnie okazalo sie że Emi zgubila telefon(ktos probowal dodzwonic sie z jej tel do męza i do mnie, ale jak oddzwaniamy to nie odbiera...).Od września to juz 3 telefon.W pierwszym rozbila szybke na trampolinie, kupilismy jej nowy, ale zanim zdążylismy jej go dać to zgubila mój który używala zastępczo....No wiec tamten nowy o którym nie wie, leży nadal w szafie, a kupilismy jej taki za 60zł(30zł dolożyła z kieszonkowego), żebyśmy mieli z nią kontakt.No i wlasnie go zgubila.W miedzyczasie byl jeszcze incydent, ze jak miala urodziny w kręgielni to sie ocknęla w domu że zostawila tam torebke z telefonem.wydarłam sie wtedy na nią bo juz mi nerwy puscily.Mąż z nią pojechal i na szczeście znalezli.A dzis to juz nie mam pojecia co zrobic:(
A kolejna kwestia jest taka, że niedlugo leci na wycieczke do Londynu i mąż jej wczoraj kupil aparat, bo jej tel nie mial aparatu, no i mielismy jej dac na walentynki...Już tyle razy z nia rozmawialam o szanowaniu rzeczy, w tym przypadku telefonow, ze to drogie itd. no i znow to samo.
Co byscie zrobily?

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

~luna12
Mind bardzo dziękuje za odpowiedz :) napisz prosze jeszcze jaką kaszkę stosujesz?

To sławna już na tym forum kaszka Hipp, jaglana z ryżem i kukurydzą od 4 miesiąca, mozna ją kupić w Rossmanie za ok 14zł jakoś...

Emka, to jak nie masz jakos mega daleko do tego drugiego lekarza ktory nie odbiera to zanim na pogotowie to zajechalabym do niego, jak bedziesz z dzieckiem na miejscu to glupio mu bedzie odmowic, a moze nie odbiera bo ma pacjentow...

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Emka, a nie macie dyżurnej przychodni w weekendy? U nas na takich dyżurach z reguły nie ma kolejek. A nawet jeśli u Ciebie jest taka dyżurna przychodnia i byś podjechała z tak małym dzieckiem i taką temperaturą, to chyba by Cię przepuścili ludzie co? Może warto spróbować.

Iwa 700 ml to nie za dużo, ale też nie tak mało. Ponoć niemowlak powinien zjadać na dobę min. 140 ml na 1 kg masy ciała. Wiadomo, że są dzieci, które jedzą mniej, bo tak po prostu mają. Są zdrowe i tyle.
Dla porównania u nas Zuzia (ale na mm) zjada coś koło 700-800 ml. Zależy od dnia. Według tego co piszą na puszce, powinna zjadać ponad 1000 ml. Jest mega aktywna, ale przybiera na wadze dość dobrze. Urodziła się 2,6 kg, a waży teraz 6,3 kg i w ostatnim czasie przybiera ok. 150-200 g na tydzień.
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to bym na Twoim miejscu po prostu dalej obserwowała Wiktora i regularnie sprawdzała wagę.

Dziewczyny z wypadającymi włosami, polecam do związywania włosów gumki sprężynki. Nie ściskają i nie niszczą tak włosów jak zwykłe gumki. W Rossmannie bez problemu dostaniecie takie.

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamusie, nie pisalam, bo bylam przeziebiona, ciagle mi zimno bylo, dreszcze, ale tylko bol gardla. Maz z kolei twardy brzuch i wczoraj natychmiast wieczorem jechal do lekarza, ale dostal antybiotyk. Boje sie troche o Laure, bo nie ma goraczki, jest pogodna, kupki ok, tylko pokasłuje i to nie caly czas, tylko np jak lezy lub co jakis czas. Rozmawialam wczoraj z pediatra przez telefon i skoro nie ma kataru to moze byc ślina, bo mega ślini sie i pakuje wszystko do buzi, jak leży na brzuchu to ślina kapie i kapie, wszystko mokre, bluzki tez, pewmie stad ma czerwone plamki na szyi i brodzie. Tez moze tak Wasze szkraby maja? Ze tak kaszla ta slina? Zęba żadnego jeszcze nie widac.
A podajecie juz słoiczki z mięskiem? Pediatra mowila, zeby uwazac na kurczaka bo GMO i zaczac od indyka, krolika i cielecinki.
Emka, tak bardzo ci wspolczuje, duzo zdrowka i moim zdaniem z taka goraczka trzeba do lekarza, kurcze, wiem, ze w weeekend trudno, ale moze zadzwon pod NFZ informacja, mam numer, ale na Malopolske:( tam pomoga moze lub cos doradza jakna 112 zadzwonisz. Trxymajcie sie!

Odnośnik do komentarza

Emka, trzymam kciuki żeby udalo Ci sie dostać do jakiegoś lekarza! A Amelka jak sie ma od rana? Miala temperaturę?

Mind ciężki temat.. można by to w sumie zrzucić na beztroskę nastoletnią, ale Emi powinna uczyć się odpowiedzialności.. może umowcie się z nią, ze to ostatni raz i jeśli nastepnym razem przez roztargnienie znow zgubi telefon to wiecej nie kupicie? Albo bedzie musiala kupic z kieszonkowego? Albo zeby musiala jakoś zapracowac na to? U nas patent z pracą na rzecz czegoś zazwyczaj działa :) Emi to mądra dziewczyna :)

Odnośnik do komentarza

Mind u nas jesli chodzi o szanowanie rzeczy czyichś czy swoich, to nie ma zmiłuj sie....
Młody ma teraz drogie rzeczy jedli chodzi o telefon i zegarek (IPhone i Apple Watch) i wie, ze jesli cos sie stanie bedzie sobie kupował nowe za swoje odłożone pieniądze. Nie chodzi o to, ze to drogie rzeczy. Zaczynał od malutkiego szkraba naukę szanowania. Dotyczyło to telefonów po pare zł. Teraz kupiliśmy mu Apple m. in za super oceny w szkole, ale tez wiemy ze doskonale nauczył sie dbania o każda rzecz. Niezależnie od wartości.

http://s6.suwaczek.com/201609034565.png

Odnośnik do komentarza

Emka, w takiej sytuacji masz prawo zadzwonić na 112, dyspozytor moze udzielić Ci porady co masz robić, ewentualnie wyśle do Ciebie zesół RM. To nie juest nadużycie, to jest traktowane jako zagrożenie życia lub zdrowia dziecka, nie wiesz przeviez dlaczego temperatura tak wzrosła. Ponadto, taka jest ptrawda ze dyspozytorzy boja odmawaić sie, bo rózne zdarzaja sie sytuacje, ze potem np. dziecko zmarło bo nie przyjechała karetka itp. Dlatego, teraz do każdego nawet pijaczka wysyłaja zespoł. Jest też druga strona medalu, nie ma co oszukiwac sie, ale ja jeżdze w zespole specjalistycznym i niestetu baaaardzo rzadko zdarza sie, ze jedzie z nami lekarz pediatra. Najczesciej jest lekarz, któy nie ma pojecia co robic z dziecmi i jesli ma watpliwosci to od razu zabieraja do szpitala, poniewaz niestety to jest ogromna odpowiedzialnosc za czyjes zycie. I chcąc ratować czasami włąsny tyłek zabieraja hurtem na szpital każda osobe, a z takimi maluszkami to nie oszukujmy sie, postawienie diagnozy bez badac to loteria. Bo nie wiemy co dziecko boli, a takie niespecyficzne objawy moga swiadczyc o wielu schorzeniach powaznych jak i tez bardzo błahych.
Chyba ze beda mieli wolna N( karetke dla noworódków) wtedy możesz zapytac, czy jest taka możliwośc, tam jezdzi wysoko wykształcony zespół pediatryczny z neanatologiem. Także próbuj!
Powodzenia!
p.s. A może macie izbę przyjęć pediatryczna? Możesz spróbowac saama pojechac, mysle ze z takim maluszkiem moga przyjac cie od reki. A jak nie będa chcieli, możesz troszke podkoloryzowac sytuacje, to nieuczciwe ale wiem z doswiadczenia, ze czasami nie ma wyjścia.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...