Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. W ciąży tez tu pisałam. Moja Karolina się urodziła 14 listopada. Daje jej mleko i wypada mi o 12 i o 16 i miedzy tymi mlekami o 14 daje pól sloika deserka (marchewka, jabłko, banan, jagoda). I teraz mam pytanie jak bede chciala dać obiad to kiedy? Moje dziecko nadal sie wydziera jak jest glodne i zle sypia nocą. Czy wypije 120 czy jak jej się kiedys udalo 210 to spac nie może jednakowo. Spi z nami bo nie mam sily juz do niej wstawać :| mleko pije 5-6 razy.

http://www.suwaczek.pl/cache/c3963e8f05.png

Odnośnik do komentarza

Michakaro ja Ci nie pomogę z obiadkami bo rozszerzenie diety maluszka planuje od weekendu zacząć. Propo nocki to mam ten sam problem. Mój syn po kapieli zasypia w łóżeczku a potem strasznie zaczyna się kręcić w nocy. Rozkopuje się. Aż się rozbudza. Wtedy bierzemy go do siebie i zazwyczaj zasypia bez problemu i kręci się tylko jak ułoży się jakoś dziwnie i mu nie wygodnie jest. Je w środku nocy raz. Wątpię że to chodzi o głód

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza
Gość Oliviaaa

banja ja tez mam te kaszke jaglana z hipp, probowala twoja mala juz? :) podobno hipp ma ekologiczne produkty, zakupilam troche kaszek i deserkow , chyba pozostaniemy przy hippie z racji skladu i b bez dodatku cukru etc. widze ze nie tylko moj theo ma problemy z tytm ulewaniem,
michakaro ja cie pamietam:) z okresu w ciazy jak tu pisalysmy

z obiadkami i rozszerrzaniem diety to wejdz na hipp.pl tam jest fajnie pokazane takie przykladowe od 4 miesiaca co i jak .
my dzis po pierwszej marchewce szok moj theos zjadl duzo u niego to nie jest poznawanie ale pokarm!:)zjadl z apetytem to jego pierwszy raz chyba z 6 lyzeczek i nie plul nawet:)

Odnośnik do komentarza

Oliviaaa mloda je, tzn dopiero 2 dni dostaje, najpierw probowalam podac z samym mlekiem to miala odruch wymiotny- wcale sie jej nie dziwie, dobre to nie jest, ale jak dodalam owocow to zjadla.
Michakaro ja daje tak. O 5- 6 jak sie obudzi mleko, potem przed 10 je teraz kaszke z owocami, potem okolo 13-14 obiadek, chyba slabo sie obiadkiem najada bo okolo 15 znowu mleko, potem 18 mleko, po 20 mleko i spac. W nocy nie je. Dobre dziecko mi sie trafilo, spi cala noc. Po tacie maja obydwoje, ze takie spiochy. No ale za to w dzien w sumie moze z 2h sie razem nazbiera.

Odnośnik do komentarza

Myśmy przeszli na spacerówkę dlatego ze mam dosyć małą gondolę no i spacerówka ma możliwość rozłożenia zupełnie na płasko. Też jest mi łatwiej wnosić na 3-cie piętro :)

Barja zazdroszczę przespanych nocy, u nas przeważnie jest jedna pobudka, ale są też noce gdzie są 2-4 pobudki. Oczywiście Kuba chce wtedy jeść, próbuję go jakoś uspac, bo jak je za często w nocy to ulewa...

Co do kaszek, kupiłam kaszkę bebilonową alerac i smakuje dziecku, narazie zjada po parę łyżeczek. Zobaczymy jak będzie dalej. Już ma za sobą 3 dni marchewki, dzisiaj ziemniaczek. Widzę że kazda z was inaczej rozszerza dietę. Chyba każda metoda jest dobra :)

Odnośnik do komentarza

Elka zazdroszczę.. U nas dzis 3 pobudki z czego jedna na czyszczenie nosa. Wczoraj młoda pokasływała i nie wiem czy to kaszel-kaszel czy spływa jej z nosa więcej wydzieliny. Temperatura i nastrój w normie wiec na razie się nie przejmuję. W ogóle odkąd wróciłyśmy do domu zauważyłam ile nowych umiejętności Lidka nabyła podczas tych dwóch tygodni u dziadków :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny w netto promocja 3 paczki pampersa za 69 zł, są 3- 58 szt w paczce,.4 50 szt i 5 nie wiem ile, można kupić w dowolnej konfiguracji tzn wszystkie rozmiary lub 3 szt jednego, ja dziś zrobiłam zapasy ;-) mamy 3 paczki 3 i juz 6 paczek 4 na trochę wystarczy
A cena dobra
U nas dziś pierwszy raz deserek był jabłko ale bez szału ledwo ze 3 łyżeczki zjadła a miny przy tym jakby nie wiem co jadła

Odnośnik do komentarza

U nas drugi dzień pada deszcz. Ale dziś wyjdziemy na 5 minut bo akurat tyle mamy do kościoła. Dziś mamy spowiedź przed chrztem.
Co do pogody to chyba pomaga w spaniu bo Amelka zasypia (sama w łóżeczku- SUKCES!!) około 21-22 i wstaje między 7-8 bez krzyku i po spokojnie przespanej nocy:-)
Myślę że za jakiś tydzień my też zaczniemy rozszerzać dietę.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usagu1rcwybhdu6.png]Tekst linka[/url]Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Jak czytam o Waszych przespanych nocach to aż mam ochotę wyskczyc przez okno .... A faktycznie kazda inaczej dietę rozszerza. Dzis kupiłam sinlac i dodałam jedna miarkę do mleka. Wcale sie nie zagescilo ale odbić mi nie odbila wcale i spi na siedząc .. Na tej stronie hipp.pl naprawde fajnie napisali:-) moje zlotko dzis dla odmiany jadla wnocy 3 razy! Jakas glodna noc sie trafila :D

http://www.suwaczek.pl/cache/c3963e8f05.png

Odnośnik do komentarza

Za duzo piszecie, nie nadazam czytac :p
My mamy marudne dni cos ostatnio, nie dosc ze wczoraj szczepienie to jeszcze dziasla ktorych dzisiaj dotykam i Maja w ryk, pomogl zel na szczescie i cyc :)
Malutka ma 64 cm (uroslo sie jej juz 14 cm) i wazy 6,4 kg. Przechodze na 4 mimo ze od 7 kg, ale widze ze malej w tych wiekszych wygodniej :)

Czytam o tym waszym rozszerzaniu diety i wiem ze juz nic nie wiem :p my na samym cyculu ale w poludnie daje pare lyzeczek marchewki z ziemniakami :) nawet to smaczne :) ale nie daje codziennie bo malej bardzo sie podoba jedzenie z lyzeczki i jeszcze mi cyca odrzuci :p a przynajmniej mojej kolezance tak sie zdarzylo.

Powodzenia na chrzcinach :) my dopiero w sierpniu o ile z ksiedzem sie nie pokluce bo on to ma wymagania ze musze byc po slubie koscielnym.

Zazdroszcze calych przespanych nocy rowniez. Maja wstaje nadal kolo 1 i pozniej 5 no i 7 to juz czas na zabawe. Dzis obudzila sie o 1 i po karmieniu nie byla zainteresowana snem. To z nudow po 2 zasnela.

A co do spacerowki to czekamy na siadanie, a w gondoli to mamy jeszcze z 10 cm miejsca wiec na luzie :)

Pozdrawiam i milego weekendu wszystkim. Ja jade do rodzicow zeby troszke odpoczac, bo zajma sie mala a ja tylko bede od cycula.

:):):)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpb8rib1u0app63.png

Odnośnik do komentarza

Na 165 ml wody daje 2 czubate lychy plus pół kleiku. Daje smoka jak od kachy. Z kleikiem trzeba troszeczkę poczekać nim zacznie gęstnieć. Woda wiadomo do 40 stopni. Plus daje mm. Ja o chrzciny idę się pytać w tygodniu. Nocka nie za bardzo ale przypuszczam ze mały przezuebiony jest. Kaszel suchy. Już go kocykiem w wózku nie przykrywam tylko ta klapa od wózka. Może źle zrobiłam i dlatego go przewialo. Ale jak miał kocyk jeszcze to kopał mi go. Czy nadal przykrywacie w wózku kocykiem kołderką albo dodatkowo spiworek?

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Hej,ja to nawet na dwa ostatnie dni wrocilam do kombinezonu zimowego,bo zimno u nas bylo..
Ja mojego przykrywam becikiem,ktory jeszcze mnie pamieta..jak bylo cieplej strzepnelam po prostu mu wiecej puchu pod glowe,a mniej na nogi.nie wyciagalam go z wozka zgrzanego,wiec chyba mtoda dziala.
Milego dnia.
za nami noc z 3 karmieniami (kiedy ja przespie cala noc?) i jednym uruchomieniem karuzelki-chyba mala stopa ;-)

Odnośnik do komentarza

Hej! Ja ubieram młodą na spacer w wiosenny kombinezon i przykrywam kocykiem. Zrezygnowałam też z pokrywy od wózka. Lidka po spacerze jest cieplutka więc chyba ok.
Dzisiaj pobudka o 6.15 i maleństwo już nie chciało spac za to teraz przy cycu zapada w przedpołudniową drzemkę.
We wtorek szczepienie. Z jednej strony się cieszę że będzie spokój przez dłuższy czas a z drugiej tradycyjnie mam stresa czy znów nie będzie gorączkować :/

Odnośnik do komentarza

Hej, ja zakladam body z krotkim- tak jak po domu na to na spacer bluza i kurteczka cienka kupilam w pepco za 30 zl i jest super. Na to kocyk, bez tej pokrywy do wozka. Moja mala ma na glowce naczyniaka wiec u nas nawet jak cieplo bedzie czapeczka lub kapelusik bedzie.
Postanowilam, ze bede jej sama gotowac, bo cos ostatnio obiadkami pluje. Nie wiem czy jej nie smakuje czy tak aie nauczyla, ale za kazdym razem jest wielkie pfff i mama cala w jedzeniu. Wiecie moze jak robic z mieskiem? Czy kupic jeden kawal, poporcjowac i zamrozic? I bede sadzic w przyszlym tyg warzywka. Nie wiem co z tego bedzie, bo to moj pierwszy raz, musze poczytac jak to sie robi. Grzadka przygotowana.
Jak czesto wasze maluchy robia kupe? U nas cos jakby ostatnio za duzo. Wczoraj bylo 5... Ale sa normalne, nie rzadkie. Nie wiem czy sie martwic...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...