Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny a co ile wam wypadają szczepienia? Bo my miałyśmy mieć wczoraj ale odwołałam bo ostatnie miałyśmy zaledwie 5 tygodni temu i wydawało mi sie ze to za szybko. Ostatecznie jedziemy za tydzień.
Jejku, jak was czytam z tym rozszerzaniem diety to trochę jestem przerażona.. Na tyle rzeczy trzeba zwracać uwagę.. Będę się rozkoszować jeszcze przez miesiąc łatwością podawania wyłącznie mleka :)

Odnośnik do komentarza

Hej, mozna dolaczyc? Jestem mama Oli urodzonej 6.11, mam tez prawie 7 letniego syna. My juz prawie miesiac rozszerzamy diete, bo mala od skonczenia miesiaca jest odrazu.Narazie dostaje sloiczki. Idzie nam bardzo dobrze, Olka je wszystko co jej daje. Na poczatku wprowadzalam ostroznie, co 4 dni nowosc, ale jak widze, ze nic ja nie uczula i nic zlego sie nie dzieje to daje caly sloiczek z nowym skladnikiem odrazu.

Odnośnik do komentarza

Czesc Barja:-)
Co do glutenu,to moja ksiazka kucharska (oparta na poprzednim schemacie) wprowadza dodatek kaszy manny od 6 miesiaca ok.2-3g na 100ml plynu.od 8 miesiaca 6g na 100ml.
W przypadku malcow karmionych piersia dodaje sie ja do zupy,u tych na mm jako kaszke.
Ale masz racje Elkabrak jasnych wytycznych w tym nowym schemacie.Zglupiec idzie.
Ja poki co daje poprobowac roznych smakow,o miesie pomysle za miesiac zaleznie od tego jak nam bedzie szlo...
Ignac ma dzis dzien cyckowego terrorysty..dobrze ze zaraz kapiel...

Odnośnik do komentarza

hej !!! malo pisze bo mi komórka nawala , a na kompa nie ma czasu , starszy chory na antybiotyku ja od rana kicham i głowa mi pęka boje się zarazić małą.Pola już od jakiegos czasu na mm i też rozszezamy diete byla marchewka pasternak ziemniak z dynia i ziemniak z marchewką słoiczek mamy na 3 dni i jedzenie idzie średnio więcej ląduje na śliniaku, bużce i dookola bo małej spodobało sie pluć.pytanie do mam karmiących mm ile na raz wypijają wasze dzieci? moja 120 i w nocy często sie budzi w dodatku zanim przygotuje butle to jest larmo na cały dom, póżniej musze ją uspokajać na rękach, zastanawiam sie nad zagęszczenim mleka może dłużej pośpi.
co do szczepień to mi położna mówila że w odstępach 6 tygodniowych

Odnośnik do komentarza

Ja mojej robie 150 ale bardzo rzadko zjada wszystko. Mleko pije 5 razy dziennie, oprocz tego obiadek. Zjada prawie caly maly sloiczek. Ma wprowadzona marchew, ziemniaka, kalarepke, szpinak, dynie. Z owocow jablko i gruszke, bananem gardzi. Co do chorob to mala jeszcze nawet kataru nie miala, ale pewnie za kilka dni sie to zmieni. Starszy wlasnie przechodzi ospe... Bedziemy 2 biedronki, bo ja ospy tez nie mialam.

Odnośnik do komentarza

Uf to dobrze że przełożyłam to szczepienie na przyszły tydzień.
Lidka codziennie dostaje wieczorem jedną butelkę mleka bez laktozowego i przeważnie wypija 200 ml. Co najdziwniejsze wcale nie śpi po tym dłużej niż po cyckowym mleku. Myślę że jak zaczniemy wprowadzać warzywka i owoce to nie będzie problemu z jedzeniem bo pochłania wszystko co jej podam na łyżeczce (teraz wszelakie krople - Delicol, Fenistil, witamina C) i nigdy nie wypluwa.

Odnośnik do komentarza

Mój w dzień 120 ml wypije ale nie zawsze od razu, w nocy jak ptzygotuję 120 to raczej nie wypija wszystkiego więc daje po 90 ml o tak co 2 -3 godz. się budzi. Mam wrażenie że przez to iż "wędruje" po łóżku wybudza się, kręci głową i obija w ochraniacze na szczebelki i chyba to jest przyczyna, no i nogami odkrywa kocyk

Odnośnik do komentarza

Witajcie :) Też mnie dawno tutaj nie było... im dziecko mniej śpi i jest bardziej żywe tym mniej się ma czasu :)

Ja również zaczęłam rozszerzać dietę od marchewki i kaszki na śniadanko, narazie parę dni. Jutro chcę dać ziemniaczka:) Oczywiście wszystko po parę łyżeczek:)

Kuba raz budzi się do jedzenia pomiędzy 12 a 2 w nocy. później je rano. Mleczko ma częściowo jeszcze z piersi więc ciężko mi ocenic ile zjada. Ale butle przeważnie 120-150 ml na posiłek.

Szczepimy w odstępach minimum 6 tygodni :)
Dziewczyny wozicie już swoje dzieci w spacerówkach? Ja już tak i jest mi o wiele lżej, jedyny minus to mało spania podczas spaceru bo wszystko go interesuje :)

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

aga.q a nie za bardzo wtedy siedzi?czy pochylilas mu oparcie?ja wiem ze sie nasze dzieciaczki rwa do siedzenia,ale staram sie mojego moze nie powstrzymywac,ale za mocno nie pomagac.A na spacerze jednak troche czasu sie spedza.
Wiec poki co w gondoli mu nachylenie zwiekszylismy i jak jest cieplej odslaniam mu budke,zeby sobie chmury ogladal ;-)
A...szczepienia tez co 6tyg,a ze wzielismy 6w1,to w kwietniu ostatnie i potem luzik az do 12 miesiaca.Druga dawke zniosl super.

Milego dnia

Odnośnik do komentarza

Nam w gondoli jest wygodnie bo nie musze znosic wozka ze schodow a Pola nie protestuje w nim, w dzien jest czetso na rekach albo w lezaczku albo na pollezaco na mnie wiec chce zeby chodziaz na spacerach lezala na plasko zreszta wiekszosc spaceru przesypia
Czy wasze dzieci tez tak chlapia w kapieli? Ja Pole kapie w Salonie i wszystko dookola mokre,

Odnośnik do komentarza
Gość oliwiaaa

czesc dziewczyny

calay czas was czytam pisalam tez jakis czas temu moze ktoras mnie pamieta, jeszcze jak pisaly dziewczyny ktore przeniosly sie na facebook, moj theo urodzil sie 1 grudnia ale termin mialam na 29 listopada...tak sobie was czytam , odnosnie mleka moj maly od 3 miesiaca jest na mm hipp comfort combiotic jak kiedys pisalam mial straszne zaparcia to chyba przez laktoze, ale uwaga moj maly potrafi na raze spalaszowac butle 210 ml a po nocy to nawet 240:) nie jest pulchny ale generalnnie jest duzy ja jestem wysoka . dzis zaczynamy rozszerzanie diety dostanie pierwsza marchewke zobaczymy jak to bedzie :) potem chce zaczac owoce no i kaszki, oczywisacie sloiczki zdecydowalam sie na hipp polecila mi pediatra stwierdzila ,ze jest ekologiczne bio. dziewczyny od kiedy zamierzacie wozic maluchy w spacerwokach tak sobie mysle, moj maly tez nie siedzi , ale malo co miesci sie w gondoli , czy to nie za wczesnie na spacerowke nawet jesli dziecko nie siedzi?

jaki rozmiar pieluch uzywacie my jedziemy na 3, theo wazy 7 kg obecnie sadze ze niedlugo przejdziemy na 4 gdzies za miesiac.
fajnie,ze wiosna juz niby czekam na lato czy wybieracie sie na urlop gdzies , ja sobie mysle jak to wszystko zapakowac pol domu , niedlugo jedziemy do polski i mysle jak i co wziasc , masakra .

szczepienie mamy w przyszlym tygodniu ostatnie wedlug tutejszego kalendarza 4 miesiace i potem dopiero 12 miesiecy, bedzie goraczka znowu bo dostanie te szczepionke na menigitis b juz sie boje:( druga doza

dziewczyny jeszcze pytania odnosnie jadlospisu jak rozszerzacie diete czy elimuje sie wtedy mleko
powiedzmy moj maly je obecnie 5 butelek , czy li jak dodam sloiczek obiadku plus soczek i kaszka owoce to tylko 3 butelki beda mleka jako posilki?

Odnośnik do komentarza

Olivia. Mój mały też wazy 7 kg. Mam nadzieję ze w gondoli wytrzyma jeszcze chociaż 2-3 mies. W gondoli to on mi spi 4 godz a w spacerowce obawiam się ze będzie bardziej rozbudzony. no i nie siedzi jeszcze. Chociaż ułożenie od urodzenia ma bardzo wysokie z uwagi na głęboki refluks. Pampersy 3 uzywamy. Propo mleczka to mam w rozpisce ze od 5-6 miesiaca liczba posilkow na dobe to 5 w tym 4 razy mleczko i raz gladkie puree. Twój mały lubi sobie pojesc widzę to zawsze możesz karmieniem dopasować do dziecka indywidualnie A nie twardo trzymać się schematu

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza
Gość Oliviaaa

ewelka dzieki za info, moj maly tez ma refluks gleboki od urodzenia , mam nadzieje ze mu to przejdzie i tez byl uikladany wysoko jak przeje sie to potrafi mu sie sporo ulac , bral gastrostuss baby jak byl mniejszy a teraz juz w miare okay, najgorsze bylo jak mial chyba miesiac, az wyladowalismy na er wymiotowal doslownie:( z ta spacerowka tez sie wstrzymam, raz ze nie siedzi a 2 z tym spaniem tez mi w gondoli spi ladnie , jeszcze czas jest:)spacerek do dla mnie czas relaksu :)

Odnośnik do komentarza

Olivia przykro mi że Twój mały też na to cierpi. Też mam nadzieję ze niedługo ten horror się skończy chociaż i tak jest teraz lepiej. Jak Janek miał 8 tygodni wylądowaliśmy w szpitalu. Mały schudł. Wymioty staraszne. Odwodnienie. Niedozywienie. Zle wyniki wątroby. Ale już wyszliśmy z tego. Ładnie przybiera na wadze. Chociaż wszyscy mówią że drobniutki jest. Długi i szczupły. Zageszczamy mleko nutritionem.

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
My też jeszcze w gondoli jeździmy ale mamy jeszcze trochę zapasu także spokojnie przesiadziemy się jak Zosia będzie siedziała na spacerówke
Szczepienie tez mamy co 6 tygodni teraz 6 kwietnia idziemy,
My rozszerzając dietę nie zastępujemy mleka, zawsze jest najpierw pierś a do tego raz dziennie 2-3 łyżeczki ze słoiczka, bardziej chodzi o poznawanie nowych smaków
A jak dajecie kaszę. To zwykłą manne czy te smakowe instant o na czym gotujecie żeby dać do słoiczka

Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie mam problem z kaszami,bo sciaganie mleka srednio mi idzie,a mm nie chce,a na wodzie to chyba slabo..A manna bedzie juz gluten oznaczac.pod koniec kwietnia bedziemy na szczepieniu to podpytam pediatry.Chyba ze szybciej tam trafie z krostkami na buzce,smaruje alantanem i sa mniej zaognione,ale nie ustepuja...

Odnośnik do komentarza

Moj maz kupil kaszke z hippa jaglana. Ma fajny sklad, bo tylko kasza jaglana, grysik ryzowy, maka kukurydziana i wit B. Mozna ja robic z mlekiem albo na samej wodzie dodajac owoce. Co do glutenu to jak skonczy 5 mcy bedzie dostawala do obiadku troche manny. Moja nie ulewala, ale charczala. Po gastrotussie przeszlo, teraz pediatra tydzien temu powiedziala zeby odstawic bo juz jest ok, ale teraz dla odmiany po odstawieniu zaczela ulewac... Chyba znowu do gastrotussa wrocimy. My szczepienia mialysmy co 6 tyg, teraz mamy wstrzymane z uwagi na chorobe starszaka. Czekamy jeszcze 2 tyg czy nam sie pojawi ospa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...