Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! U nas też pięknie, później lecimy na długi spacerek.
Bardzo się cieszę, że przecieracie szlaki z tym jedzonkiem, my jeszcze czekamy do ukończenia 6 miesiąca, ale fajnie że będziemy mogły polegać na waszych doświadczeniach (w życiu bym nie wiedziała że jakiś pasternak się daje dzieciom;))

Odnośnik do komentarza

Olix,wyczytalam ze pare lat temu byla nagonka na marchew,bo alergizuje.szukano wtedy alternatyw i padlo na cukinie,dynie i pasternak (podobno ma wiecej wartosci odzywczych niz marchew no i jeat lekkostrawny) wlasnie.
Oczywiscie po kolejnych badaniach marchewka wrocila do lask.

Mlody zasnal to choc w kuchni okno umyje, a potem spacer.udanego dnia :-)

Odnośnik do komentarza

Mamy odciągać katar przynajmniej 3-4 razy dziennie i smarować maścią majerankową pod noskiem. Poza tym wapno w syropie i witamina C. Miała dostawać do końca zimy ale kazała jeszcze jej przedłużyć podawanie. No i jak najczęściej na brzuch i nosić z główką wysoko. Poza tym stwierdziła że nic innego nie jest potrzebne. A też już któryś raz z kolei ma katar chociaż trwa on zwykle 3-4 dni.
Amelia na spacerze ma czapkę i śpiworek (nie za gruby ale i niezbyt cienki, taka przejściówka).

http://www.suwaczki.com/tickers/1usagu1rcwybhdu6.png]Tekst linka[/url]Tekst linka

Odnośnik do komentarza

My dziś założyliśmy lekką bluzę i na to polarowy kombinezonik z kapturem, lżejsza czapka i kocyk. Widziałam dzis w sklepie taką małą dzidzię na rękach w lekkiej kurteczce, spodenkach i skarpetkach i cienkiej bawełnianej czapeczce i sobie pomyślałam że to dosyć bezstresowe podejscie do ubierania dziecka..

Odnośnik do komentarza

Aga el no wiesz jakos ktos mnie wybudza w nocy i wola o jedzenie a zeby nie usnac ponownie to taka rozrywka czytanie forum :)

Co do ubioru to ja zakladam body spodenki skarpety i cienki kombinezon plus cienka bawelniana czapa no i kocykiem przykrywam.

U mnie szaro dzisiaj :/ ale spacer bedzie :) chociazby po to zeby Maja pospala, bo wydluza sobie juz godziny w ktorych nie spi. I tak mamy jedna drzemke 30 minut rano i na spacerze to 3 godziny i to byloby na tyle spania. U was tez dzieciaczki juz sobie odpuszczaja te drzemki ?

W niedziele niby u nas ma byc 15 stopni i sloneczko :D

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpb8rib1u0app63.png

Odnośnik do komentarza

Olix,moj tak mial w zeszlym i wczesniejszym tygodniu.
Podejrzewam,ze to skok byl,bo nagle zaczal podnosic sie do siadania,obroty czasem,parska jak konik...duzo nowych umiejetnosci...
Niestey zapomnial jak sie w ciagu dnia bez cycka zasypia,dzis chcialam go przetrzymac zeby zasnal sam i coz...to on jest bardziej uparty;-)
A z nowych umiejetnosci z dzis:z siadu przy mojej asekuracji pada na dziobek, podpiera sie czolem, pupa do gory,wyciaga nogi w tyl i tadaaaa...pozycja na brzuszku osiagnieta..po co komu obroty?;-)
Spokojnej nocy Drogie Panie:-)

Odnośnik do komentarza

Aga el a ja to bym mogła nie pić wina żeby tylko synka karmić piersią, ale zbyt szybko się poddalam no i bałam.karmiła 2 miesiące. W 8 tygodniu trafiliśmy do szpitala , odwodnienie i niedozywienie. Janek schudł 400 G. Miał sraczke. Rodzina mi wmowila ze to moja wina, że dziecko glodzilam, bo pokarmu nie mam. A lekarz mówił że mam no sciagalam 130 ml na raz. A ja glupia nuediswiadczona matka uwierzylam i przestalam karmic

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Ewelka też już nie raz słyszałam że mam za mało treściwy pokarm bo mała za drobna wolno przybiera doszło do tego że jeden lekarz kazał dokarmiać modyfikowanym minimum 2 razy no i niestety dziecko za.bardzo pokochalo butle a mi został laktator wiec automatycznie mniejsza laktacja bo nie ma odpowiedniego pobudzenia przez dziecko, na szczęście udaje mi się 3-4 razy dostawic do piersi, ale jak poszłam na kontrolę o był inny lekarz to wysmial poprzedniego ze jak on taka głupotę wymyślił skoro widzi że matka drobna dziecko zdrowe, no ale cóż uczymy się niestety na swoich błędach
Aga el mi zdarzyło się wypić mała lampkę wina tylko wtedy przez 3 godziny nie możesz karmić żeby się strawiło wino i nie było w mleku
Olix łącze się Tobą moja Zosia tez nie chce spać w dzień drzemka 10-20 min chyba ze leżę z nią to wtedy i godzina ale gdy tylko wstanę w łóżka to po spaniu
Właśnie wyjęłam keksa z piekarnika to można iść spać :-)

Odnośnik do komentarza

Ewelka,no to nie zazdroszcze..przykra historia..to co najbardziej szkodzi na laktacje to komentarze innych.Rozmawiam z Mama,Tesciowa,Ciotkami i wszystkie szybko odstawialy dzieci,bo pokarm slaby,bo malo...ale wszystkie mialy zalecenie karmic co 3godz.-noworodka!-to ta laktacja nie miala jak ruszyc.
Elka,tylko moje dziecko nie wie co to 3godz przerwa w jedzeniu;-) w nocy jeszcze ok.dzis w nocy po zjedzeniu przed 20 zazyczyl sobie jwdzenia o 3,ale wczoraj juz o 22.
A w dzien to w ogole...ciezko go karmic ostatnio-bo tyle innych rzeczy trzeba robic-pogadac,pogapic sie,siadac,ogladac stopy...nieefektywnie sie robi.
Milego dnia,Pan i Wladca wzywa ;-)

Odnośnik do komentarza

Pytanie do mam rozszerzających dietę ile dajecie i jak często, i kiedy kaszki gluten czy będziecie dawały ryż typu instant czy kaszki czy normalne
Na stronie www.hafija.pl jest sporo fajnych artykułów jestem ciekawa waszej opinii
Ja póki co daje Zosi 1-3 łyżeczki dziecięce, także nawet najmniejszego słoiczka połowy w 3 dni nie zjada bardziej chce żeby spróbowała innego smaku, skoczków jeszcze nie pije ani wody o herbaty, jemy na żądanie mleko,

Odnośnik do komentarza

Elka,gluten od 6 miesiaca zalecaja wprowadzac.
W mojej ksiazce kucharskiej dla niemowlakow do kazdej zupki dodaja lyzeczke kleiku ryzowego...
Na razie chce sie skupic na warzywach i miesie,raz dziennie raczej dla smaku na razie,kaszki potem zwlaszcza ze wymagaja mleka,a przyznam ze sciagac mi sie nie chce..

Odnośnik do komentarza

Hihi to samo pomyślałam że wszystkie mamusie szaleją w kuchni :) Lidka dziś asystowała przy robieniu ciast, w sumie całkiem grzeczna była. Tylko nie mogę sobie darować że zawaliłyśmy spacer.. Ale nie za bardzo było kiedy pójść. Jutro pójdziemy wózkiem jajka poświęcić. Dziewczyny które karmią piersią, będziecie jeść wszystko czy są jakieś potrawy tabu?

Odnośnik do komentarza

A ja na przykład nic nie szykuję. Co prawda posprzątałam ale reszta mnie nie obchodzi. Takich "miłych" rzeczy się dowiedziałam o sobie od męża, że zaczynam żałować że wyszłam za mąż. Jedyna pociecha to Amelia. Więc święta niech sobie urządzi z rodzicami albo bratem.
Nie mniej jednak życzę Wam wszystkim Wesołego Alleluja i kolorowych jajeczek! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usagu1rcwybhdu6.png]Tekst linka[/url]Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Nikka nie przejmuj się każdy czasem się kłóci bądź mówi coś a potem żałuję. Tym bardziej że jak doszedł nowy bezbronny człowiek do rodziny i trzeba się nim zająć, czyli inne sprawy odchodzą na bok. Pogodzicie się a mąż może użył zbyt ostrych słów , które i tak pewnie nie zmienia tego że bardzo kocham Ciebie i wasza córeczkę

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...