Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Gość gosc11111

Dziewczyny jeżeli przed ciążą nie bralyscie euthyroxu a macie teraz tsh na granicy nie bierzcie go!. To jest lek hormonalny i.Najnowsze badania pokazują ze więcej negatywnych skutków powoduje właśnie przyjmowanie leku niż niewielkie wahania tsh!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość tubulinka

I właśnie boje się ze przez moje Tsh będzie tak samo. Strasznie Tobie współczuję proszę podziel się z nami informacja o twoim tsh bo na pewno zrobią je Tobie w szpitalu. Trzymaj się i dużo siły oraz wytrwałości

Odnośnik do komentarza

Boziuniu,daj nam siłę abyśmy przeszły te wszystkie zawirowania pierwszych tygodni ciąży. Przecież wszystkie pragniemy tych naszych malenstw. Dziewczyny pozytywnie się nastrajajmy bo to dla naszego dobra. Natura jest silniejsza i sama decyduje ale musimy to wszystko wziąć na swoje ramiona.
Może postarajmy się przywołać jakieś mile wspomnienia,hobby,coś co sprawia nam radość. Ja przedostatnie dwa lata tańczyła zumbe...to była moja cudownavucieczka od depresji. Zumba to duża część mojego życia. Teraz nie mogę tańczyć ale jak sobie włączyłem swoje ulubione piosenki to obrazu poczułam.energię. Będę słuchała i wyobrażają sobie ze tańczę

Odnośnik do komentarza

Mmira mi również jest bardzo przykro. Wiem co czujesz, bo sama w grudniu poronilam. Ale potrafiłam znaleźć w tym jakiś pozytyw, że przynajmniej się udało zajść w ciążę, że mam owulacje, a mąż dość silne plemniki, aby zaplodnic. I powiem Ci, że przy następnych staraniach byłam już dużo spokojniesza, bo wiedziałam, że się szybko znowu uda. Myśl pozytywnie, a na pewno za niedługo znowu będziesz w ciąży i już będzie wszystko ok :)
Wróciłam właśnie od lekarza i okazało się, że mam wszystkie wyniki w normie, tylko ten 2,13 (gdzie norma jest 2,5) i kazal mi już brać euthyrox 25, bo jest to górna granica. Pytałam czy jest ten lekarz niebezpieczny. Zapewniał mnie, że jest całkowicie bezpieczny i mam się nie bać. Nie wiem co myśleć, ale posłucham jednak lekarza.

Odnośnik do komentarza

Mmira- bardzo mi przykro, trzymaj się!!! :*

Ja zaczełam brac Euthyrox jakies 1,5 miesiąca zanim zaszłam w ciążę, a zaczeło się to tak : planowaliśmy ciąze robiłam wszystkie badania żeby upewnić się że jestem zdrowa itd i wtedy okazało się ze mam TSH 3,5 wizyta u endokrynologa - niby norma ale jak sie staramy o dziecko to dobrzeby było obniżyc tsh do <2.0 bo wtedy płód jest bezpieczniejszy i że badania wykazały że im mniejsze tsh to lepiej się dzieciątko rozwija. Zaczełam od dawki 50 mq, spora trochę ale celem było szybkie obniżenie tsh no i tak teraz jak jestem w ciąży to tsh ładnie spadło mi do 1,5 ale Euthyrox mam brać dalej. Jest bezpieczny dla dzieciątka, dowiadywałam się już z róznych źródeł

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3vi8mj2ry.png

Odnośnik do komentarza

Heh dziewczyny nie wiem co się ze mną dzieje od dwóch dni straszny niepokój we mnie siedzi... chce mi się płakać, na nic nie mam ochoty, tak tylko żeby mnie nikt nie ruszał i najlepiej na mnie nawet nie patrzył... USG dopiero 3 marca a ja się czuję jakbym traciła nadzieje że będzie dobrze... :( Kurcze wszystko przez to poronienie, samoistnie moj mozg porównuje tą sytuację dotej co była kiedyś... no i jak tu życ i nie zwariować

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3vi8mj2ry.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłam z pracy i przeczytałam dzisiejsze posty. Tak mi przykro mmira, wiem jakie to straszne stracić ciąże, ale z drugiej strony też wiem, że chyba miało tak być - gdyby nie poronienie to nie miałabym teraz ślicznej, zdrowej 10-letniej córeczki, a zaszłam z nią w ciążę zaraz po poronieniu. Póki co, smutne chwile przed Tobą ale później już będzie dobrze. Teraz też się boję bo niby wg OM to 6 tydzień i kilka dni a na usg nie było widać zarodka. Będę wiedziała w przyszły czwartek czy jest dzidzia, czy jej nie ma.

Czytałam, że piszecie o jodzie. Mnie też w pon ginekolog zamiast foliku zalecił brać Pregna plus, tam jest jod, kwas foliowy i omega 3. Podobna jod jest równie ważny jak kwas foliowy.

Moni40, masz rację co do tego pozytywnego nastawienia. Czasami chyba za bardzo się w siebie wsłuchujemy i nakręcamy niepotrzebnie. Ja postanowiłam sobie za dużo nie czytać w necie, bo mnie to czasami dobija. Z tym, że łatwo mi tego dotrzymać jak jestem w pracy ale jak tylko wracam do domu to zaraz mnie korci.

Odnośnik do komentarza

Aneczasek, hormony+czekanie+niepewność = mieszanka wybuchowa. I najgorsze, że nie za bardzo możemy coś na to poradzić. My tu tylko jesteśmy takim 'inkubatorem', zapewniamy ciepło i dostawy jedzonka, a reszta dzieje się sama i nie mamy zbyt wielkiego wpływu. No, czasem możemy podejrzeć co się dzieje na usg. Więc, jedyne co możemy zrobić to być dobrej myśli i jakoś się trzymać. Super, że jest takie forum.

Odnośnik do komentarza

ewelcia...mam tak samo,zle sny i niepokój...do tego stopnia, ze wrociłam od gin, a wizyta planowana
była na sobotę. Zauważyłam nawet nie plamienie tylko, lekko zabarwiony sluz na deliaktny brazowy kolor. Oczywiście płacz...na szczęscie mąż jest ze mna dzisiaj w domu. Na usg, nie bylo śladu skad, moglo byc. Maleństwo ma sie dobrze, urosło, ma juz 1.5 cm, serduszko pięknie bije...Muszę sie uspokoić bo szkodze Malenstwu i sobie :)

Odnośnik do komentarza

Witam was dziewczynki!
ostatnio pisalam ze bylam na usg i nie widac bylo nic a wg mnie to 7 tydz. Ale jednak jeden symptom tak daje mi sie we znaki, ze zobaczenie fasolki na usg to tylko formalnosc :) A mianowicie mówie tu o nudnościach. Od niedzieli nie funkcjonuje przez to normalnie i mam tego po dziurki bo trwa to niemalze caly dzien a nasila sie rano i wieczorem. Drażnią mnie niektóre zapachy i mam ochote na kwaśne rzeczy jak ogórki mniam mniam :) Jak wy sobie z tym radzicie? Czy w ogóle jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...