Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Ja biore vita-min plus mama. Zaczelam brac odkad dowiedzialam sie o ciazy. W poprzedniej bralam prenatal i teraz wiem ze od tego leku mialam mdlosci w wymioty a po wypiciu porannej herbaty mialam wrazenie ze wlosy mi deba staja tak mi bylo niedobrze. Glupie uczucie to bylo :-) a teraz poza sennoscia zero innych objawow no moze w piatek i sobote troszke mdlosci. A w niedziele to jadlam takie mieszanki ze szok. Nie przepadam za lodami a musialam zjesc loda smietankowego w polewie truskawkowej i zagryzlam frytkami akurat synek sie ze mna podzielil :)

Odnośnik do komentarza

Ja mamwrazenie ze te nudności jakby przeszły,czasami coś mi stanie w przełyku ale to niedokuczliwe,szybko mija. Od samego początku to zawroty głowy mnie męczą,bo nagle świat wiruje i niewiadomą co się dzieje.
Oczywiście te plamienia mnie martwią. Od jakiegoś tygodnia bardxo szybko się denerwuje i płacze...to straszne ale rozumiem- hormoniki. Aaa i to siusiania,ciągle...
A teraz myślę nad obiadkiem co tu wymyślić? No i wstaje juz na śniadanie

Odnośnik do komentarza

Moni ja mam podobna sytuację, bo tez zaczęłam plamic i do poniedziałku na pewno muszę siedzieć w domu a raczej jak najwięcej leżeć. Zobaczymy czy lekazr pozwoli mi wrocic do pracy. To już mój drugi tydzień w domu- na początku było strasznie bo ciągle się stresowałam co dalej będzie, ciągle te myśli że się jednak nie uda, czytanie artykułów w internecie. Ale teraz już wiem że to nie ma sensu, bo tylko pogarszałam sprawę. Staram się uspokoić i być dobrej myśli. Rok marzyliśmy z mężem o tym Dzieciątku i wierzę, że będzie wszystko dobrze.
Rano i wieczorem źle się czuję- najchętniej nic bym nie jadła ale wiem, że muszę.
Co do leków to zażywam Femibion i Dufaston na podtrzymanie ciąży. Nie wiem jak u Was ale ja wyraźnie zauważam zaokraglony, twardy brzuszek. :)

http://www.suwaczek.pl/cache/44c8b8e4f6.png

Odnośnik do komentarza

Maja,dzięki za wymianę myśli. Tak Dufastan 3*1 i leżę,boje się siusiu czy nie zobaczę czegoś czego nie chce. Dzisiaj mam kłócie ale lekarka powiedziała ze kłócie w ciąży są zupełnie normalne. Ogólnie to mam doła dzisiaj. Głowa mnie boli,może to pogoda? Nierozumiem to chyba ten stres tak działa bo jednak się boje bardzo. Nie się poronienia. Ja jednak nie wybieram się do pracy,przynajmniej jak nie będę miała pewności ze wszystko ok.myślę ze byłabym zupełnie niewyraźna bo u mnie trzeba się ruszac,ciągle coś się dzieje a ja jak w zwolnionym tempie? O nie. Nie myślę o tym, malunio najważniejsze...Majka,łez i bądźmy dobrej myśli,trzymajmy się dzielnie

Odnośnik do komentarza

Mnie też kłóje w okolicy jajników,nie mogę leżeć na prawym boku bo ciągnie mnie okropnie. Dziewczyny przecież powinnyśmy się cieszyć a my jakiś horror przeżywamy. Dodatkowo boje się jeść,wybieram tylko coś lekko strawnego, pogadam w paranoję. Jeszcze ten marzec taki ciężki do końca pierwszego trymestru. Może później troszkę wyluzujemy. Faktycznie te wizyty są odległe cieszyłam się gdyby zrobili mi usg co tydz ze maleństwo rośnie i jest ok to byłabym spokojna
później będziemy miały kontakt z maluszkiem bo będziemy czuły ruchy i to nas uspokoi. Obyśmy juz nie plamily. a te sny dodatkowo odbijają. To hormony i nasza podświadomość,lęk.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Ja biorę centrum materna plus DHA. Nie zatrzymuje mi o dziwo wody w organizmie takze jestem zadowolona z nich.
Kwestia zachcianek, to wczoraj mialam ochotę na pizzę,na bigos, na coś tam jeszcze, ale w końcu zasnęłam po powrocie z pracy z bólem głowy i obudziłam sie dopiero okolo północy. Nic nie jestem w stanie zrobic bo tak mnie sen zabiera :)

Ja idę dziś o 18 do lekarza i odliczam już godziny do wizyty,tak się boję że aż w nocy mi się głupoty śniły.:/
Pozdrawiam Was i milego dnia Wam życzę :))))

http://www.suwaczki.com/tickers/p19uqqmz1r31qtd5.png

Odnośnik do komentarza

Brałam metrze w pierwszej ciąży, syn urodził się duży,później trafiłam na reportaż w tv ze materia przyspiesza w nienaturalne sposób wzrost dziecka i ze później mogą być problemy z wydostanie się bo będzie za duże. Mojemu pękł obejrzyj w trakcie porodu. Później już brałam falvit. Teraz nie biorę żadnych narazie witamin. Skonsultuj to z lekarzem,napewno dobrze co doradzi. Może 18 lat temu materia była złej jakości.
Napisz jak po wizycie,odpoczywaj,trzymam kciuki i pozdrawism

Odnośnik do komentarza

Dziś znów mnie obudził ból jajnika, trochę się martwię, bo dosyć silny jest. Staram się jednak nie stresować, nie myśleć negatywnie. Nie mogę się doczekać jutra :) Jestem nerwus, będę jutro się denerwować przed wizytą, alę chcę to już mieć za sobą.
Dziś mam dzień relaksu, nie chcę się przemęczać. Zadbam trochę o siebie, zrobię sobie dzień domowego spa :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza
Gość tubulinka

Cześć dziewczyny odebrałam wyniki i mam.dola. Moje tsh wynosi 2.39 gdzie norma w 1 trymestrze jest ponoć do 1.5. Nie biorę żadnych leków. Wizytę u endokrynologa mam dopiero za 3 tygodnie. Stąd moje pytanie jak Wasze wyniki?

Odnośnik do komentarza

ankaskakanka napisz koniecznie po wizycie co i jak :)
Ja sobie to tłumacze tak: byle do Wielkanocy a później to już poleci. Już będzie II trymestr, za chwilę majowy weekend i wakacje. Potem już z górki :D
Nie wiem jak wy, ale ja jeszcze ukrywam ciąże przed koleżankami z pracy, wie tylko kilka zaufanych osób. Szef pewno wie po moim L4 ale oficjalnej informacji mu jeszcze nie przekazałam. Chce jeszcze trochę poczekać, aż dzidziuś trochę podrośnie.

http://www.suwaczek.pl/cache/44c8b8e4f6.png

Odnośnik do komentarza

Ja też ukrywam ciąże przed osobami z pracy choć nie wiem jak to długo pociągnę. Od samego początku jestem na zwolnieniu, wizytę mam w czwartek pewnie dostanę kolejne zwolnienie więc ukrywanie ciąży nie będzie miało sensu. Tylko jak to przekazać dyrektorowi?? Zwłaszcza, że pracuje w tej firmie dopiero około rokczasu:/ Mam jeszcze do was pytanie, czego spodziewać się po tej wizycie u ginekologa, będzie to 6 tydzień 5 dzień?? Czego powinnam się dowiedzieć, o co pytać??

Odnośnik do komentarza

Tubulinka mi tsh tydzień temu wyszło 4,5 i miałam wizytę u endokrynolog. Też się bardzo wystraszylam, ale lekarz powiedział, że tak się czasami dzieje w ciąży. Zrobili mi szczegółowe badania krwi, bo na usg wszystko w porzadku i właśnie dzisiaj dostałam telefon, że mam o 14.30 dzis przyjść po tabletki (chyba eutyroks). Napiszę po wizycie czego się dowiedziałam, ale lekarz mówił, że to nie jest dużo i mam się nie martwić, bo tabletki załatwią sprawę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli dobrze się czujesz,nic się nie dzieje to dobrze,lekarz da ci skierowania na badania,pomiędzy. Zapytasz pewnie czy wsxystko jest dobrze? Nie denerwuj się a jak masz pytania to zapisz sobie bo w emocjach pozapominass. Głowa do góry. Mój maluszek akurat w 6+ 5 miał 8 mm bo miałam usg i serduszko bilo120 na min. To był wiek zarodka według usg, różni się wg o m.

Odnośnik do komentarza

Mnie się o uszy obiło, że w pierwszym trymestrze rekomendowany poziom tsh jest do 2,5 a w pozostałych do 3, a 1,5 to zawsze się mówiło, że jest najbardziej optymalny do zajścia w ciążę.
Spokojnie poczekaj do wizyty albo zadzwoń do lekarza jak bardzo się martwisz.

Ja jeszcze nie badałam tsh, zobaczę czy mi lekarz jutro zaleci.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza
Gość tubulinka

Moja lekarka jest anty lekowa. Według niej podawanie jakichkolwiek leków we wczesnej ciąży ma plusy i minusy. Idę jutro zrobić rozszerzony panel hormonów tarczycy i.zobaczymy jak będzie wyglądało ft3 i ft4. Niestety ale właśnie Tarczyca powoduje najwięcej poronienie zgonów wewnątrz macicznych i wad OUN. Oby następne wyniki były w normie. Kurcze każdy mówił ze ciaza to taki piękny stan a jak narazie dla mnie to,nerwowka żeby wszystko było ok. :(

Odnośnik do komentarza
Gość margonia

Hej :-) Ja tez spodziewam sie maluszka kolo 12 pazdziernika, to moja pierwsza ciaza wiec tez zadreczam sie myslami czy wszystko dobrze :-) Bylam u lekarza pod koniec szostego tygodnia, serduszko bilo, a malenstwo mialo 3,5 mm lekarz powiedzial ze wszystko w normie, ale jak zaczelam czytac w necie to wszyscy pisali ze w tym tygodniu powinno byc wieksze, wiec zaczelam sie martwic, co o tum myslicie? Jutro mam wizyte u lekarza to bedzie polowa 8 tygodnia, wiec licze ze bedzie juz wieksze :-) Niestety mecza mnie duze calodzienne mdlosci wiec poki co na zwolnieniu lekarskim :-( Buziaki dla Was

Odnośnik do komentarza

U mnie tsh przed ciążą zawsze utrzymywało się na poziomie 2. Dopiero ost gin, do ktorego trafiłam przez 5 lat starań, zauważyl, ze trzeba obniżyć do 1.5. Bralam od grudnia euthyrox, spadlo na 1.5, a w styczniu w ciaze zaszlam. Trudno powiedziec czy to, miało wplyw, ale to jedyne co mialam zmienione przez tyle lat prob. Teraz kontroluje, robiłam juz dwa razy, zaczyna mi wzrastac bo za pierwszym razem mialam 1.97, a teraz 2.19. Cały czas biore euthyrox 25 raz dziennie, ale pewnie będę miała zwiekszona dawke bo tsh wzrasta.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...