Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Zachcianki? To różnie,czasami nie mam ochoty cały dzień na jedzenie. Staram się rozważnie odżywiać. Czosnek do każdej potrawy musze dodać,pomarańcze w każdej postaci i duże ilości Woody a i jeszcze chleb ze słoneczniki taki czarny. Ale ogólnie spokój,nie szaleje,przybył mi 1 kg. I oby jak najmniej bo tak walczyłem z nadwagą. Zdroweczkaa i jedzcie to na co macie ochotę w rozsądnej ilości aby zaspokoić zachcianki.

Odnośnik do komentarza

Ja mam spadek apetytu. Mięso wołowe i wieprzowe najlepiej gdyby nie istniało, bo na samą myśl mam mdłości. kurczak czasem mi przejdzie zależy od dnia. A ochotę to mam na smaki dzieciństwa - owsianka mojej babci, bułeczki kupowane przez mamę jak byłam mała teraz już takich nie ma itd. Jeszcze na pomidory ale takie kupowane latem i na prawdziwe polskie jabłka z domowego sadu. Narazie waga stoi idealnie w jednym miejscu, tylko brzuch jakby ciągle wzdety.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie październikowe mamusie! Dzisiaj odkryłam Wasze forum grzebiąc w necie w poszukiwaniu odpowiedzi na temat pustego jaja, nie rosnącej ciąży, braku tętna i takich tam dołujących informacji. Ja ostatnią miesiączkę miałam 8.01, cykle 30 dni lub więcej więc wg kalkulatora internetowego mam termin ... w swoje urodziny 17.10 :-) Ale jest mały problem, wczoraj (6tc, 1 dz) byłam u gin i miałam pierwsze usg, widać spory pęcherzyk i ciałko żółte ale zarodka na razie nie. Co prawda lekarz uspokajał, że przy dłuższych cyklach ciąża może być młodsza, lecz ja juz jestem w stresie. Póki co, jutro idę na betę a 5 marca mam kolejna wizytę. Może jest lub trafi tu przyszła mama, która ma podobnie.

Odnośnik do komentarza

Gosia,mialam bpodobnie tez lekarz mnie nadtrasxyl wg om powinien być wtedy 7 tydz u niego wyszedł 5, cztery dni później trafiłam na izbę przyjęć bo zaczęłam krwawic, zrobili usg i??? Zobaczyłam moje maleńkie serdunio 114 na min i wiek 6 tyg i 3 dni
Sprzęt usg jest różny,różni lekarze i nasze owulacji tez różne. Głowa do góry jest pecherzyk,woreczek zółtkowy i zarodek się pojawi. Bądź dobrej myśli. Tez się bardzo bałam. Teraz też się boje bo mam 40 lat,plamienia,musze lezec. Uczę się pocieszać i myśleć pozytywnie. Musi być dobrze Gosia,nie martw się...pozdraeiam

Odnośnik do komentarza

kotek90
Zawsze wyobrażałam sobie, że jak zajde w ciążę to będzie tylko sama euforia i radość. A teraz widzę, że to nie tylko radość ale i stres, obawy o to żeby nie poronic, nie zaszkodzić dziecku, o zdrowie dziecka...

I to zaczyna się w ciąży i trwa aż do śmierci :)-stajesz się matką! ;)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

ankaskakanka102015
Ohohoho ja umówiona na jutro na 18, także wieczorem dam Wam znać co i jak ze mną. Dobrze, ze to już tuż tuż.
Powiedzcie mi czy zauważyłyście zwiększoy apetyt? Bo zastanawiam się czy to nie za wcześnie żeby mieć zachcianki (bigos!)... 5t2d dzisiaj mija.

Jezu od tygodnia mam ochotę a nie chce mi się robic!* ja od początku mam ochotę na zmianę czekolada i pizza domowa z mega serem !:)

Ja bym chciała być juz na usg. :)

Nie robiłam szczególnych badań prenatalnych normalnie co miesiąc dokładne mierzenie itd ale polowkowe między 20 a 24 robiłam w 4d . 350 zł ale wrażenie. ...;)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję moni40, bardzo mnie podniosłaś na duchu!!! Jak jestem w pracy i zajmę czymś głowę to aż tak nie myślę ale jak tylko wrócę do domu, myk do komputera i szukanie rady Dr google. Na szczęście znalazłam to forum i wolę poczytać co mówią dziewczyny niż mądre artykuły. Ja też mam obawy bo dobijam do 40 (38 lat). Mam dwoje dzieciaczków, jedną ciążę poroniłam a na tą czekaliśmy ponad 3 lata. Najgorsze jest to czekanie do następnej wizyty. Wiesz, ja też musiałam dosyć długo leżeć gdy byłam w ciąży z moją córcią (obecnie 10l), ponieważ zaszłam 2 tygodnie po poronieniu i łyżeczkowaniu macicy. Ale córa urodziła się zdrowa i duża 4kg100g! Takie leżenie jest okropne i wydaje się, że nieskończone ale tak na prawdę to nic w skali życia. I jak nagroda potem jest! Bezcenna :-) Pozdrawiam Cię serdecznie!

Odnośnik do komentarza

adonis_25
kotek90
Zawsze wyobrażałam sobie, że jak zajde w ciążę to będzie tylko sama euforia i radość. A teraz widzę, że to nie tylko radość ale i stres, obawy o to żeby nie poronic, nie zaszkodzić dziecku, o zdrowie dziecka...

I to zaczyna się w ciąży i trwa aż do śmierci :)-stajesz się matką! ;)

potwierdzam :) Chodz przy drugim nie nam takiego starchu , bardziej martwie sie sama ciaza bo w pierszej bylam jakos mniej swiadoma.

http://www.suwaczek.pl/cache/41dc2c6b3e.png

Odnośnik do komentarza

Musimy być dobrej myśli. To też moja trzecia ciaza a jakby pierwsza. Synów mam już prawie dorosłych,18 lat starszy skończy w maju a drugi 16 w czerwcu. Wtedy wszystko przebiegło bez żadnych uwag. Teraz tak ta świadomość większą i ten dr Google. Juz przestałam to wsxystko sprawdzać bo niepotrzebnie się nakręca a później płacze. Mam nadzieje ze się uda,będę leżała a co tam? Poleniuchuje,trzech facetów w domu to niech poskacza przy mnie. Mąż jest w jakimś letargu,cieszy się i ogólnie ok,pilnuje żebym leżała i nic nie robiła a dzwoni z pracy i dopytuje co dobrego na obiad? Przecież samo się kupi i przygotuje...a wieczorem wielkie oczy czy samo się posprzata, szkoda ze zmywarka sama się nie pakuje. ;)) to nowe dla niego i uczy się... Robią sobie dyżury,fajnie,integrują się.
W domu nudno jak tylko leżę,umyje się i coś tam małego zrobię,dobrze że pracujecie to kontakt z ludźmi macie i jest weselej. Dlatego liczę na to forum bo jeszcze sporo mamy czasu. Narazie do 13 tyg mam być na zwolnieniu. Później.niewiadomą czy wrócę do pracy bo w muzeum pracuje a tam różne obiekty również po konserwacji,różne warunki w zależności od wystawy i.Niewiem czy to dobre dla maleństwa. Zobaczymy,narazie domowe pielesze. Dziewczynki trzymajcie się dzielnie

Odnośnik do komentarza

@moni40 Trzymam kciuki! Wczesna ciąża, lekarze, Google - wszystko to potrafi strasznie zmartwić, wiem po sobie... Zwłaszcza, że to jest moja pierwsza ciąża i ogromnie liczę na to, że wszystko będzie dobrze. Teraz staram się już czytać jak najmniej tych dołujących historii i artykułów w internecie. W pewnym momencie moje nastawienie było tak zdołowane i zmartwione, że strach... Teraz ciut lepiej, chyba z każdym pozytywnie miniętym dniem jest lepiej. Czekam tylko na USG. Oby Kruszynka zdrowo rosła!

Dziewczyny, a Wy na co się zdecydowałyście: Folik czy Femibion Natal 1?
Ja do niedzieli brałam Folik, ale za namową lekarza przerzuciłam się na Femibion.
Macie jakieś opinie na ten temat?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r8x4tq2vg9.png

Odnośnik do komentarza

Folik to sam kwas foliowy a Femibion z witaminami - jak lekarz pozwolił to ja bym brała z witaminami.
Ja na razie łykam sam kwas, bo dookoła wszyscy mówią, że bez konsultacji z lekarzem witamin mam nie brać żadnych.

Co do wagi - jak na razie schudłam 1 kg w ciągu ostatnich 3 tygodni, to przez ten mój brak apetytu.

Świruję dziś, bo mnie jajnik zaczął strasznie boleć po południu, dokuczał mi przy chodzeniu, takie drętwienie w kierunku nogi czułam. Rozeszło się jak poleżałam, ale potem dwa razy jeszcze wróciło. Nie wiem jak mocny ból jest jeszcze ok, a jaki jest już groźny. Plamień na szczęście ani krwawienia nie zauważyłam.
Z duszą na ramieniu czekam na ten czwartek, niech lekarz rozwieje moje obawy.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Javtescz gogle odpuscilam,da dużo się nazywała i odchorowalam,eh ta babka dociekliwosc. Usg miałam już cztery razy prze to plamienie. Dzisiaj od rana jak się obudziłam znowu jest lekko różowo i znowu boli mnie jak przy miesiaczce. To są powody moich zmartwień. Obym jakoś szczęśliwie przebrała prze ten dzień
Chciałam dzisiaj pojechać tam do tej przychodni gdzie będą robili mi badanie pappavale znowu boje się wychodzić i męczyć.dopiero rano,zobaczę jak będzie później. Zapowiada się ponury dzień,może go przespie. Wszystkim wam życzę oczywiście dobrego i udanego dnia. A ja biorę folik, witaminy narazie mam sobie odpuścić,dopiero po morfologii zadecyduje a teraz warzywa i owoce mam jeść. Wiadomo że one są kiepskiej jakości no taki sezon ale organizm wybierze co mu potrzebne. To narazie,czekam na wasze posty,paa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...