Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

@Aneczasem....mam tak samo jak Ty...marzne w dzień a na noc robi mi się ciepło i bywa, że budzę się spocona.

Na różnych stronach piszą co można a czego nie można jeść....czy jest coś prócz surowizny, serów pleśniowych czego absolutnie kobieta w ciąży nie może jeść ? To moja pierwsza ciąża i nie wiem czy nie dostałam małej obsesji na punkcie tego co wolno a czego nie :P

Odnośnik do komentarza

koniczyka
Dziewczyny pomóżcie sprawdzonymi sposobami, dziś rano obudziłam się z suchym kaszlem, tak kaszlałam, że myślałam, że mi płuca wyrwie (nawet 1 raz zwróciłam śniadanie). Wizytę u lekarza mam dopiero w poniedziałek i bojąc się, żeby się nic nie rozwinęło pobiegłam do apteki, dostałam syrop STODAL, pani polecała i mówiła, że bezpieczny. MIał go ktoś? Nie mam żadnych innych objawów, wzięłam już 2 dawki syropu i kaszel zamienił się w mokry.... czy to dobrze?

Nie myśl że się mądrze ale nie pij tego. Kup sobie drosetux. Mnie juz kilkoro lekarzy mówiło nawet ordynator ze STODAL nadaje się na trutke.
Herbata z miodem.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

zuzia.be27
@Aneczasem....mam tak samo jak Ty...marzne w dzień a na noc robi mi się ciepło i bywa, że budzę się spocona.

Na różnych stronach piszą co można a czego nie można jeść....czy jest coś prócz surowizny, serów pleśniowych czego absolutnie kobieta w ciąży nie może jeść ? To moja pierwsza ciąża i nie wiem czy nie dostałam małej obsesji na punkcie tego co wolno a czego nie :P


Chyba nie. Mnie nawet gin mówiła, że jeśli bardzo chce jeść fete to w niedużych ilościach mi nie zaszkodzi. Trzeba pamiętać by wszystko dokładnie myć przed jedzeniem. I chyba trzeba uważać na herbaty malinowy tzn te wywary bo pije się je np na koniec ciąży by przyspieszyć poród:)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Hej :) w ogóle to zbierałam się z pisaniem, zbierałam i zasnęłam :| ta senność mnie dobija, kiedyś mogłam wstać o 5:50 pojechać na siłownię, później do pracy, wrócić, ugotować i siedzieć, z teraz cały czas bym spała. Budzę się ok. 6:30 z przyzwyczajenia chyba, przeleżę pół godziny, wstaję, zjem i znowu zasypiam :D dziś zjadłam obiad i od razu kimono... masakra :)
@Aneczasek aaaaaaaaa super :) ja zrobiłam test dopiero w poniedziałek rano, bo mnie całą niedzielę na okres zbierało... no i nie zebrało :) jakie długie miałaś cykle? bo ja 27-28 dni.
czyli beta u Ciebie też w zawrotnym tempie :) ja w końcu dziś nie poszłam zrobić jeszcze raz, wytrzymam do środy i wizyty u lekarza.
@Kaja_Pazdziernik 2015 super, gratuluje, ale fajnie, że już widziałaś serducho <3 megaaa. mogę się tylko domyślać reakcji :)<br /> @10kowa mamusia88 jakoś trzeba :) ja sama zniosę zaraz jajo albo zwariuję, bo nie wiem czy wszytko jest ok. Wydaje mi się, że mogę tak mieć ze względu na poprzednią ciążę (poronienie). Sama idę w najbliższą środę do lekarza kiedy to będzie 5tydzień3dzień, ale choćby nie było nic widać to i tak uważam, że to ten czas kiedy lekarz powinien mnie zobaczyć. Niejednokrotnie powtarzał mi, że jeśli będę w ciąży to szybko do niego przyjść to zrobi wszystko co w jego mocy, żeby tę ciążę utrzymać. Chodzę prywatnie, słyszałam, że jest to spory wydatek, ale jak myślę, że to akurat on najprędzej będzie mógł mi pomóc. Trochę mi pomaga, że poczytam co tam u Was, że sama coś napiszę i że każdy kolejny objaw ciąży się potwierdza...
@kotek90 super, super :) gratuluję :D
@Domka0116 właśnie zmierzyłam temperaturę i... 37,1 :) rzeczywiście, w dzień przeważnie marznę, a w nocy mi ciepło. Ogólnie ze mnie zmarźluch.

Dziewczyny jest któraś z Krakowa albo okolic? :)
Są jakieś rzeczy, w które powinnyśmy się już teraz uposażyć?
Jak wyjdę od lekarza to chyba od razu zamówię pas do samochodu ochronny i zestaw z Palmersa dla kobiet w ciąży :)
jakbyście chciały jakieś przepisy zdrowe to mogę się z Wami podzielić co jem :) takie ciekawsze i pożywne oczywiście przepisy :)
dziś na przykład koktajl z banana, gruszki, 2 kiwi i 200ml mleka migdałowego z błonnikiem na II śniadanie i podwieczorek.
Polecam Wam na obiad naleśniki gryczane ze szpinakiem i suszonymi pomidorami :) przepisy są w sieci, jest kilka blogów którymi się kieruję :)
Poza tym, wracając do produktów spożywczych to trzeba ograniczyć kawę - ja się przestawiłam na Inkę; sery pleśniowe i niepasteryzowane odpadają, więc na przykład mozarellę musisz sprawdzać, która jest z jakiego mleka; surowe mięso - więc mój ukochany tatar i sushi odpadają; z ryb to tuńczyk spada z listy, krewetki też trzeba ograniczyć mimo że mają sporo wartości odżywczych :(
Ja się zastanawiam i będę pytać o to lekarza, czy ostre rzeczy mogę jeść, jestem fanką wszystkiego co jest z chili i curry, od śniadania do kolacji się u mnie pojawia. Sama podejrzewam, że jest ok dopóki nie pojawi się zgaga, ale zapytam o to lekarza.
Sporo takich ważnych informacji można uzyskać na przykład z serii programów Katarzyny Bosackiej - wiem co jem i wiem co kupuję, można na tvn player odtworzyć. Ja się dzięki temu nauczyłam czytać etykiety, a w mojej kuchni nie ma produktów przetworzonych. Poza tym gdzieś mi rzuciło w oczy i chyba Bosacka stworzyła też cykl programów dla kobiet w ciąży.

http://www.suwaczki.com/tickers/p19uqqmz1r31qtd5.png

Odnośnik do komentarza

Ja uwielbiam ostre potrawy i ciągle je jem. Czasem jest to okupione pozniejszą zgagą ,ale lubię tak jeść. Szczerze mówiąc to twoje przykłady do mnie nie przemawiają; :)
Nie przechodzi mi to przez gardło. Mam koleżankę która próbowała mnie raczyc takimi specjałami ,ale to nie dla mnie :) ja dziś na kolacje kanapki z sałatą i wędlina i inka. Choć inka to dla mnie napój mleczny a nie kawa . Robią tez inne z magnezem polecają ja też w ciąży.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Świadoma Mama już w marcu odwiedzi województwo kujawsko-pomorskie. 4 marca pojawimy się w Bydgoszczy w hotelu BRDA przy ul. Dworcowej 94, natomiast dzień później czyli 5 marca spotkamy się w Toruniu w Wyższej Szkole Bankowej przy ul. Dekerta 26.

Zapraszamy wszystkich przyszłych i obecnych Rodziców do uczestnictwa w bezpłatnych konferencjach ze specjalistami oraz warsztatach praktycznych.

W programie spotkań: prelekcje specjalistów, bezpłatne konsultacje indywidualne z ekspertami lokalnymi, warsztaty praktyczne, sesja zdjęciowa oraz losowanie nagród!

Wszystkie szczegółowe informacje na www.SwiadomaMama.pl

Zarejestruj się już dziś:
- www.SwiadomaMama.pl
- 601 249 333 & 601 644 669

monthly_2015_02/pazdziernikowe-maluchy-2015_25374.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość 10kowa mamusia88

Dziewczyny,nawet nie wiecie jak mi ulzylo,jak poczytalam Wasze wypowiedzi;) kazda,albo juz zobaczyla serduszko,albo niedlugo zobaczy;) jak i ja;) wizyte mam na 5 marca;) i jak tylko z niej wyjde,od razu Wam napisze;) ostatnia miesiaczka 17 stycznia,wiec do tego czasu ju serduszko powinno bic;) ja juz placze ze wzruszenia,jak tylko pomysle;) na wizyte zabieram 10ciopak chusteczek:) hormony wykonuja dobrze swoje zadanie;) heje

@ankaskakanka102015 dziekuje Ci za odp. przykro mi,ze stracilas w 5 tyg.fasolke;( ale teraz napewno bedIe dobrze;** bedziemy sie wspierac;) widze udana grupa pazdziernikowych mamusiek sie tu tworzy;)
@koniczyka akurat bylam u rodziny na tydzien czasu i zalapalam przyziebienie;( nie dalo sie uchronc,wszyscy byli chorzy,wyzdrowialam domowymi sposobami;) u mnie czosnek,herbaty z miodem i cytryna i plukanie bolacego gardla rumiankiem, woda z sola i oczywiscie wygrzewanie sie w lozku;)
@ kotek90 widze,ze tez na emigracji;) Niemcy;) ja tez;) boje sie tutaj przechodzic ciaze,mam nadzieje,ze i tu zaopiekuja sie nami supet fachowcy:)

A propo temperatury;) czasami maz mowi mi ,ze mam chyba goraczke,robie sie czerwona i glowe mam ciepla,ale jal mierzymy to rowne 36,6 ;),co do odzywiania, jak jecie? Zwiekszacie porcje? Bo czestotliwosc to 3 glowne plus ze 2 przekaski owocowo- warzywne,pije Inke;) Wiecie co jest najlepsze;) jakis tydzien po jajeczkowaniu mialam okropny jednodniowy bol krzyza,od tego tez dnia przestalam pic kawe!!! Ja,nalog kofeinowy,od kawy zaczynalam dzien,kawa konczylam. W ciagu dnia kawa potrafila mnie obudzic,poprawic mi humor,minimum 4 dziennie wypijalam,a teraz ani jednej;) juz maz podejrzewal,ze sie cos swieci:) poza tym z objawow piersi i bol brzuszka. Wlasnie,tez Was pobolewa brzuch? Mnie w zasadzie od wczoraj jakos zaczal... Ale jest krotkotrwaly,bez zadnych uplawow. Moze to objaw do niepokoju?co myslicie?

Odnośnik do komentarza

10kowa mamusia... ja jak do tej pory jestem bardzo zadowolona z tutejszej opieki lekarskiej. Wszyscy są mili i pomocni. Położna mówiła, że jak mam tylko jakieś pytanie albo gdyby się coś działo mam w każdej chwili dzwonić. Gdy poszłam na wizytę to nawet się nie umawialam tylko w recepcji powiedzialam, że jestem w ciąży, a poprzednią poronilam to od razu kazali mi zostać, zrobili wszystkie badania. Wyszło mi, że mam troszkę za wysokie TSH i zaraz był telefon do mnie, że mam się udać do endokrynologa, sami zorganizowali mi termin na następny dzień i bez żadnej kolejki dostałam się do lekarza. Za nic nie płacę. Jak narazie jest bardzo dobrze i Ty też będziesz zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Gość 10kowa mamusia88

Dzieki za odp;) ja narazie bylam tylko na wizycie kontrolnej,ktora umawiam w grudniu,nie podejrzewajac,ze pojde na nia z Fasolka;) hehe no w sumie wlasnie lekarka mi powiedziala,ze poki co nic nie widac,mam przyjsc za 2 tyg.;) ale Twoje dotychczasowe doswiadczenia mnie przekonuja,ze bedzie ok;) ale fajnie,ze jest wsrod nas pokrewna mi mamusia pazdziernikowa;)

Odnośnik do komentarza

Hej! Byłam wczoraj na wizycie. Na usg widać pęcherzyk. Dostałam skierowanie na badania i następna wizyta 21.3. Mdłości mnie już nie męczą aż tak, brzuszek pobolewa już sporadycznie. Podpowiedzcie proszę czegonie można robić w ciąży. Od poprzedniej minęminęło 6 lat i już się pozapominało... A wy jak się czujecie?

http://www.suwaczek.pl/cache/ea90863560.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witajcie :( Niestety mój ranny kaszel to był dopiero początek, z godziny na godzinę czułam się coraz gorzej, a do tego gorączka rosła niemiłosiernie. Od razu zadzwoniłam do mojego gina, ale był akurat na konferencji 250 km od domu i musiałam na niego czekać, aż do 20 :( do tej godziny praktycznie straciłam głos, temp. cały czas się utrzymywała. Lekarz od razu stwierdził, że bez antybiotyku się nie obejdzie.... i oczywiście zmartwił, że to najgorszy czas na takie choroby.... dostałam Ospamox, i musiałam wziąc paracetamol na gorączke, a poza tym mnóstwo witamin i inhalacje... bardzo się boję o moje maleństwo, przepłakałam pół nocy, aż brzuch zaczął mnie boleć :( Musiałam zwiększyć dawkę luteiny. Lekarz robił mi USG i stwierdził, że dzidzia pięknie rośnie. Jeszcze ponad 1,5 tyg temu miała 6mm, a dziś już 17,5mm. A ja zgotowałam jej takie paskudztwo... jestem załamana. Przepraszam, że się tak żale, ale nie mam z kim o tym porozmawiać, póki co nikt nie wie, ale chyba lada moment będę musiała poinformować dyrektorkę, bo juz dostałam zwolnienie na tydzien.... ale ona ma baaaardzo cięzki charakter :(( az się boję na samą myśl...

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamuski
Dołączę do Waszego grona bo dopiero Was odnalazłam, obecnie pisze tez na brzuszek.net ale widzę ze tutaj jest goręcej - ale tamto forum lepiej się czyta.

Jestem spod Łodzi moja kruszynka ma przyjeść na świat terminowo na początku października. Jest to moja druga ciąża ale chyba bardziej jestem wszystkich przejęta niż w pierwszej.
Od ponad pół roku staraliśmy się no i w końcu się udało . Bardzo się ciesze Syn ten.

Na USG byłam już 2 razy pierwszy by się upewnić że to ciąża, w parę dni temu sprawdzić czy bije już serduszko.
Niestety lekarz mnie zmartwił że zarodek jest dużo mniejszy na ten termin. Do tego średnica pęcherzyka ciążowego powinna być większa. Nigdzie w necie nie piszą o tym, a dopiero w środę idę do mojej ginekolog.

Jeśli chodzi o objawy ciąży to jestem bardzo zmeczona, mogła bym cały czas leżeć i spać. Piersi od samego początku bardzo mnie bolą, są napuchnięte bardzo tkliwe. Mdłości jakoś dużych nie mam, są tylko momenty ale udaje mi się je jakoś przeżyć . Najgorzej jest ze stresem. Bez powodu czasami nie mogę spać trzęsie mnie w środku .

http://www.suwaczek.pl/cache/41dc2c6b3e.png

Odnośnik do komentarza

Czy też macie w ciąży takie głupie sny? Zazwyczaj śnią mi się faceci :D haha ale dzisiaj miałam następujący sen - Poszłam do sklepu kupić wózek i wszystkie potrzebne rzeczy i okazało się, że kosztują bardzo bardzo dużo i na nic dla dziecka mnie nie stać, stojąc przy kasie i rozpaczając zaczął mnie boleć brzuch i wiłam się z bólu na sklepowej podłodze, nikt mi nie pomógł........boję się takich snów....fakt martwimy się trochę o kasę....chłopak pracuje, nie zarabia źle...a ja tydzień temu zaczęłam kolejny staż z umową na 3 miesiące...więc raczej mi jej nie przedłużą i zostanę z niczym....jutro zamierzam w pracy powiedzieć, że jestem w ciąży

Odnośnik do komentarza

Mmira narazie nie martw się tym zupełnie. Jak byłam na pierwszym usg to wyszło, że ciążą jest młodsza o cały tydzien, a na następnym, że tylko o 3 dni. Położna mówiła mi, żeby się nie sugerować datą miesiączki zbytnio, ponieważ owulacja może być parę dni później i tak samo czas od zapłodnienia do impalntacji różni się u każdej kobiety. Głowa do góry :-)
A jeśli chodzi o sny to jak nigdy każdą noc coś mi się śni, raz nawet, że poronilam... cały dzień potem chodziłam smutna. Ale mam też dobre sny. Podobno to przez progesteron.

Odnośnik do komentarza

Konczynka - branie antybiotykow w ciazy nie jest dobre, ale to nie koniec swiata. Moja znajoma w ciazy miala 4 razy angine i kilka razy grype. Na angine zawsze brala antybiotyk. Pod koniec stycznia tego roku urodzila piekna i zdrowa coreczke. Badz dobrej mysli i sie nie denerwuj. Bedzie dobrze!
Lez pod kolderka, wygrzewaj sie a na rozluznienie polecam Porodowke na Ipla :) Te historie nastroja Cie pozytywnie!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ku6coxicp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchqh4s2qo5ojwk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...