Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

mmira
agaaa wiesz bardzo źle nie sprawdził mąż tego wózka. Kupiliście macie ślad, ogłoszenie jest dalej widoczne na olx ?Jeśli tak to na pewno warto to zgłosić na policje że towar kupiony jest niezgodny z opisem, i nie sprzedawca wypiera się zwrotu towaru.

Trochę trudniej jest, gdy sprzedawcą jest osoba prywatna, ale próbować warto.

Jestem miękka... Dopiero się zaczęło a ja już narzekam.
Współczuję mężowi, rodzinie, ale nie umiem nie narzekać. Męczą mnie te dolegliwości. Brzuch ciągnie w większości moich ulubionych pozycji. Doskwierają mi plecy, z którymi nie zdążyłam zrobić porządku przed ciążą, a co będzie później, jak brzuch urośnie?
Mdłości nie męczą mnie mocno, ale mimo głodu nie jestem w stanie przełknąć większości produktów - jadę od trzech dni na jogurtach, koktajlach warzywnych i owocach...
W nocy się budzę, rano wcześnie wstaję a w dzień mimo, że chce mi się spać jak nie wiem nie umiem się zdrzemnąć, oczy jak na zapałkach.
Do tego dochodzi ta paskudna huśtawka nastrojów.
Dobrze, ze chociaż pęcherz ustąpił i już nie biegam do wc co 15 minut.

Uff, musiałam się wygadać, już mi lepiej :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Ja od jesieni chodziłam po lekarzach, ale finalnie nic mi nie ustalili, jedynie zalecili basen lub ćwiczenia. No ale póki co nie zdążyło mi to jeszcze pomóc i boli codziennie. Mi doskwiera odcinek piersiowy, miedzy łopatkami ale ostatnio i dół pleców się dołączył. Miałam urodziny i w związku z tym dużo stałam w kuchni i potem dwa dni mnie lędźwiowy kręgosłup bolał.
Staram się wzmocnić mięśnie pleców, ale teraz trochę się boję. Wczesna ciąża jest taka delikatna a niektóre ćwiczenia wywołują u mnie ciągnięcie macicy albo kłucie jajnika, więc muszę uważać.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Amia777 i inne październikowe mamusie,pozwólmy sobie na chwilę marudzenia,przecież mamy wytłumaczenie. Skoro my znosić te mdlosci,nudności,zaparcia,humorki, siusiania to niech inni czyli np mąż trochę odbiega przy nas,niech poczuje te ciążę,przecież to razem jesteśmy w ciąży. Bez wyrzutów kochane
Ja zostałam położona do lozka,plamie to mnie martwi tymbardziej musze ciagłe kogoś o coś prosić. Obyśmy szczęśliwie dotarły do października, trudny początek ale wkrótce skończymy pierwszy trymestr i będzie spokojniej,oby,zacznie się ciepelko, urosnąć brzuszki i będziemy dumnie chwalili się naszym stanem
Pozdrawiam i życzę miłych humorkow..

Odnośnik do komentarza

~zuzia.b27
Ja strasznych dolegliwości nie mam, śpię na plecach w innych pozycjach nie mogę.....mam humorki...nagle łapie mnie fala wkurzenia i wszyscy muszą to odczuć....a później mi głupio i czasem popłaczę :P

Ja znowu nie umiem na plecach, jak się wyprostuję to mnie brzuch ciągnie, muszę mieć nogi podkulone.
Najlepiej mi się śpi w pozycji embrionalnej, ale wtedy też plecy cierpią.
A jak siedzę to najwygodniej po turecku - wtedy nic mnie nie uciska, nie uwiera, ale też biodra po dłuższym czasie doskwierają :P Często wstaję się rozprostować, przejść po domu, nigdy wcześniej nie czułam takiej potrzeby.

moni40 - trzymam kciuki, żeby było ok! żeby plamienia były niegroźne. To jest coś, czego bardzo się boję. Moja siostra straciła cztery ciąże i cały czas gdzieś z tyłu głowy mam tę obawę, że to może być rodzinne.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Widzę, że był poruszony temat znieczulenia u dentysty. Otóż byłam 2 tygodnie temu i miałam leczenie kanałowe. Bez problemu dostałam znieczulenie, lekarz powiedział, że w pierwszym i drugim trymestrze nie stanowi zagrożenia. Dodatkowo teściowa pracuje u dentysty i zapytała jak to jest. Więc można podać doozebnowo czyste znieczulenie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, oczywiście i ja się boję,ale biorę harmon może się uda. To moja trzecia ciaza,mam.nastoletnich synów. Teraz marze o zdrowym dzidzusiu. Jestem bezradna,lekarz tez,kazał leżeć i myśleć pozytywnie. W zasadzień trzeba się poświęcić dla maluszka. Nawet spanie czy siedzenie nie jest problemem. Ja nie mogę spać na prawym boku bo coś ciągnie,lewy ok i na wznak super. Tez siedzę po turecku,to dobre bo rozciąga się miednica. Ogólnie mecze się bezczynnoscia. Pół dnia sama w domu,to smutne. Może tu na forum troszkę pogadam( popisze)

Odnośnik do komentarza

Mnie znow dentysta mowil co innego niz pisze kotek90. Mowil ze w 1 trymestrze musi byc jakies tam specjalne znieczulenie dla kobiet w ciazy. Takze dziewczyny uwazajcie.

Ja sie balam zeby nie zaszkodzic maluszkowi i wszystkie zeby w pierwszej ciazy robilam bez znieczulenia.
W zeszla sobote bylam u dentysty i na szczescie teraz nie mam zadnego ubytku.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ku6coxicp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchqh4s2qo5ojwk.png

Odnośnik do komentarza

Jak szłam do dentysty to w sumie spodziewałam się, że nie dostanę znieczulenia, ale lekarz powiedział, że podaję się normalnie ciężarnym no i się zgodzilam. No i potem tak jak wcześniej pisałam, dzwoniłam to teściowej żeby zapytała lekarki jak to jest rzeczywiście i też potwierdziła, że podaję się tylko, że czyste znieczulenie (nie wiem czym się różni od zwykłego). Przed ciążą chodziłam do dentysty żeby teraz nie mieć problemu. No ale jednak coś się znalazło.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Ja jestem teraz bardzo przewrazliwiony i dopytuje się o wszystko. To śmieszne w poprzednich ciałach jak byłam młoda i bez doswiadczenia niczym się nie przejmować,mało wiedziałam i spokojnie minęły mi ciążę,myślałam że wszystko jest normalne,pracowałam,kochaliśmy się z mężem bez stresu. A teraz świadomość zupełnie inna i ciaza inna i ja zupełnie inna. Chucham i dmuchać na wsxystko,ciesze się ale strach mnie przesladuje. Będzie co ma być...

Odnośnik do komentarza

Od poczecia kochamy i troszczymy się o nasze malenstwa. Ja mam 40 lat i będę chyba nadopiekuncza....musze popracować nad sobą...Chłopaki mieli lajcik raczej po kumpelsku sobie żyjemy,kontroluje ale żeby za bardzo tego nie zauważyli. A jak byli bobasami tez za wiele nie panikowalam, spokojnie było. Tak jak wspominałam teraz inna świadomość i przewrazliwienie... Może jak rozwiązanie przyjdzie,jak wszystko dobrze się skonczy~zacznie to wróci zdrowy rozsądek
Kochane,czy któraś będzie robiła badania prenatalne?

Odnośnik do komentarza
Gość zuzia.b27

@moni40......między 11 a 13 tygodniem Pani doktor kazała mi zrobić specjalne usg, które u mnie w mieście wykonuje 3 lekarzy....mam nadzieję, że wyjdzie dobrze i nie będę musiała ryczeć i wykonywać testu "nimfy" ( czy jakoś tak się nazywa)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...