Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ewelajn a jak to jest z tym dha? Wystarczy to w tranie czy trzeba dokupic d plus dha?

Bass u nas byla taka sytucja, ze przez ok 1,5 tyg maly przestal gaworzyc tak z dnia na dzien. Ja bylam taka zestresowana bo to byl na dodatek teraz ten okres jak bylam w szpitalu. Zaczelam powiazywac to ze szczepionka. Nic nie pisalam tu o tym bo nie chcialam dziewczynek stresowac. A nagle teraz jak zaczal gaworzyc to az krzyczy i piszczy mowiac po swojemu. Wiec mysle, ze to bylo nabywanie nowych umiejetnosci.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Moja siostra mówiła to samo. Jak Jej dziecko przestaealo gaworzyx to "za chwilę" miało nową fizyczną czynność, a jak przestawalo się tak aktywnie ruszać to nagle nowe dźwięki się pojawiały.
czyli ewidentnie koncentracja na jednym zadaniu :)

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Ja też same dobre rzeczy nt tranu słyszałam.
Tylko się zastanawiam.
Bo ja kp i od początku ciazy i jak sie Maly urodzil to przyjmuje codziennie dha. Dwie kapsułki czyli 500jedkostek tego dha
.
Czy teraz jak skończy te 6msc i będę dalej karmić to mam ten tran podawać i dalej to dha sama przyjmowac ? Czy już w tym tranie te dha dostanie i już odemnie to byłoby za dużo ?

Odnośnik do komentarza

Bass tak:) Twoje dziecko z ta waga jest na około 25 centylu. Może troszkę mniej ale dalej dobrze. To oznacza, że 25 % dzieci w tym wieku waży mniej ale 75% wazy więcej.
Z wzrostem jesteście na 75 centylu co oznacza, że 75% dzieci jest niższa.

Wartości poniżej 10 i powyżej 97 centyla powinno się obserwować. Ale Twoje dziecko jest na 25 wiec jak dla mnie bardzo dobrze . Jak widzisz te rozbieżności są baaardzo duże.

Waga jest bardzo dobra. Jak dla mnie.
Ale może Pani doktor chodzi, że za mało przybiera na tydzień ?

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

MamaEwy probowalam robic kaszke na swoim mleku, trzeba zastosowac inne proporcje, bo rzadsza wychodzi niz na mm.

mamaOlizny slyszalam,ze z tym nawilzaczem trzeba ostroznie, dlatego plucze porzadnie i wymieniam wode codziennie i wlewam przefiltrowana. Zreszta po ostatniej akcji zrazilam sie i nie chce mi sie go uzywac :-)

Kaszka manna - 3g gotowej mam podawac prawda? Bo tu roznie piszenie i zwatpilam. Robie tez taka z bobovity blyskawiczna i podaje ok. 4 lyzeczek czasami 6 malutkich. Jedna to ok 1g.

Magda.g moj tez ostatnio robi scenu przy ubieraniu i przewijaniu. Przy zakladaniu body to czasami sprzeciwial sie, teraz nawet przy zmianie pampersa. Znudzilo mu sie.

Tak na marginesie to znowu zaczal mi sie przesikiwac. Pare dni temu w nocy tylko przesikiwal wszystko, trwalo to 2 noce i przestal (pieluch nie zmienilam). Juz powiedzialam mezowi ze nie wiem co to bylo bo jedt spokoj i znowu od wczoraj zaczal! :-(

kowalska ja tez mialam ptoblem z karmieniem az mama mi nie pokazala, zeby podtrzymywac piers od spodu, tak pomagac malemu. Aha i jego jedna reka musi byc przelozona pod moja tak do tylu. Wiem ze pewnie dla wielu z Was to naturalne, ale ja z czasem do tego doszlam, a zanim nie odkrylam to meczylam sie strasznie, maly puszczal cycka, mleko nas ZALEWALO!

Olga dzieki za info, tez kupie ten tran. I ponawiam pytanie odnosnie przyjmowania dha przeze mnie, bo tez biore 500jedn. dziennie.

bass moj bartek ma takie same parametry mniej wiecej: wzrost 68, wsga 7060 i polozna i lekarka nic ostatnio na szczepieniu nie mowilybtylko centyle wyliczyly ze wzrost powyzej sredniej (miedzy 50 a 75) a waga ponizej (miedzy 10 a 25 centylem). Nie uwazam ze chudo wyglada, ladnie je, nozki fafusne. Nie ma co przesadzac chyba. A karmisz piersia? Na piersi dzieci szczuplejsze zwykle niz przy mm.

Odnośnik do komentarza

Bass my jestesmy na mm juz, na poczatku po przejsciu mala super przybierala,a teraz znow wolniej. Za 9 dni skonczy 6 miesiecy, a wazy 6750, drobniutka ale mamy pediatre ktora ma raczej chlodne podejscie i uwaza ze kazde dziecko w swoim tempie, a nasza jest na 25 centylu wiec w normie.
A i wydaje mi sie ze Twoje dzieciatko moze sie uczyc czegos nowego teraz i dlatego tak sie zachowuje :)
Tez zamierzam podawac tran:)
Czy ma moze ktoras z Was czasem opryszczke? Ja aktualnie mam i sie martwie zeby mala nie zalapala bo podobno to grozne dla takiego maluszka, nie caluje jej ale przeciez sie nie odizoluje:)
Milej niedzieli!:)

Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkim czytam czytam ale nie moge sie zebrac zeby napisac, wybaczcie ;)
Któraś pytała o semoline czy moze byc. No to z tego co pamiętam semolina to właśnie kasza z pszenicy. Ponoć najlepsza. Tak kiedyś gdzieś czytałam. Co do glutenu ja jeszcze nie wprowadzałam ale musze zacząć. I pytanie mam te 3g jak dodam do słoiczka z owocami na deser to może tak być?
Kurcze musze sie zebrac w koncu i zaczac pisac na biezaco bo teraz nie pamietam juz co komu miałam pisać :(

Odnośnik do komentarza

Witam się niedzielnie:)
U nas druga noc niby ok ale od 4:30 do 6:00 małą męczą baczki. Juz myślałam że mamy to za sobą a tu znowu to samo:/
Patrycja ty chyba kp? Jak zrobiłaś ze Zuzia budzi się tylko 2x ? U nas zasypia o 19 później pobudki o 22:30. 02.30.04.30 i o 6 czasem 6:30 pobudka. No i teraz jeszcze te baczki męczą wiec ja od 4:30 juz nie spie:/
Bass współczuję choroby. Oby to się szybko skończyło. U nas tez juz było zap oskrzeli i niby mała wyleczona a ja znowu w nocy słyszę taki jakby katar jak cyca ciągnie. A tak to nic nie słychać nie wiem czemu to tylko w nocy i tylko jak cyca ciągnie.
Co do wagi to u nas w druga stronę. Mała jest pomiędzy 75 a 90 centylem. Ale mi pediatra mówiła ze najważniejsze żeby dziecko szlo równomiernie. Jeśli cały czas jest na 25 centylu to myślę że jest ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jeszcze pytanie z kategorii dziwnych i 'głupich' bo ja już schizuje. Chodzi mianowicie o to czy jak nosicie maluszki na rękach to one ciągle patrzą w dół i maja głowę tak w dół opuszczona? Bo moja mała ciągle tak robi niby jak ja coś zaciekawi to patrzy i w górę ale zaraz głową w dół i oglądanie podłogi. Z jednej str tłumacze to tym ze sufitu się dużo naogladala leżąc na plecach a teraz ciekawi ja podłoga. No ale z drugiej strony juz się martwię ze ona może nie ma siły tej głowy trzymać i może coś jest nie tak z napięciem? ! Kurde matka to ma przekichane. Ciągle jakieś zmartwienia:/ ale też ile radosci:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza

Olga z tego co ja wiem to juz przy tranie nie podaje się d i dha bo to juz w tranie jest. Gdzieś czytałam, może znajdę to wrzucę później. Co do karmienia piersią i przyjmowaniu dha się nie wypowiem bo po prostu nie mam pojecia wiec Misiaczek musisz dopytać jeszcze.
U mnie masakra. Nie wiem dziewczyny jak niektóre z Was wytrzymują nieprzespane noce i humory maluchów. Ja dziś budziłam sie ze sto razy bo Bartek bardzo niespokojny a to 3 noc której nie przespałam odkąd Bartek sie urodził. Wstał o 7 a normalnie o 9 wstaje i po chwili zabawy znowu marudzi. Teraz dosypia ale czeka mnie dziś kiepski dzień.

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

MAGDA. G ja właśnie miałam też pisać o tym noszeniu na rękach. Żaba ma kuzyna 9 dni starszego (1,5kg więcej ma) i jego jak się nosi to on taki sztywny jest i fajnie się go nosi i można go przytulić. Od znajomych córka miesiąc starsza jest i jak była w wieku mojej to też taka sztywna i silna była. A moja to taka galareta czasem. Jak ja noszę to właśnie czasem tak mi wisi glowa w dół i wogole nie trzymie się sztywno tylko się wygina albo w jedną albo w drugą stronę w dół. Na plecach leży na brzuchu też ładnie i ciągle głowę ma w górze a na tych rękach tak dziwnie. No i obraca się dalej tylko z plecow na brzuch a odwrotnie już nie.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Skład w 2,5 ml
Kwasy tłuszczowe omega-3 0,6 g *
- kwas eikozapentaenowy (EPA) 0,2 g
- kwas dokozaheksaenowy (DHA) 0,3 g
Witamina D 5 µg
Witamina A 125 µg
Witamina E 5 mg

W składzie tranu moollers baby jest dla i d
Czyli juz chyba podawać nie możemy.
Chyba ze jednego dnia kapsułki z Wit.d a drugiego tran i tak na przemian?

Odnośnik do komentarza

Madzik Wit d 5μg to chyba mało. Normalnie w kapsułce tej do pól roku 400 jest 10μg.

Bass skoro Twoja córcia "mieści" się w centylach to ja bym się nie przejmowala. Jedno dziecko jest mniejsze, drugie większe.

Magda.g ja nie zauważyłam żeby Ewa na rękach głowę miała w stronę podłogi, no chyba że tylko zerka. Ale przy przebieraniu się krzyczy bo nie chce tylko ze widzę że to wynika z tego, ze wtedy musi prosto leżeć a ona ma tyyyle rzeczy do zrobienia wtedy ze się po prostu wkurza.

mmadzia Ewa do tej pory AZ 2razy przekrecila siez brzuszka na plecy 2dni temu a teraz cisza. Jeszcze przyjdzie czas na nie. Wtedy dadzą nam popalić :-)

U nas dziś znowu wiosna więc relaksuje się na spacerze. Kurcze jak fajnie jest mieć takiego małego szkraba, wyjść z nim na dwór... kiedyś spacer był dla mnie bee, teraz jest super. Szoda tylko ze mój mąż tak nie myśli i z nami nie chodzi :-( ale przynajmniej mogę Was wtedy na spokojnie poczytać więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :-D.

Miłej niedzieli Mamusie :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

olga1 Misiaczek trochę mnie uspokoiłyście, tym bardziej że od rana mam z powrotem swoje dziecko: gada, śmieje się, wierzga, odetchnęłam chociaż nie zauważyłam żeby robiła nic nowego ;p W każdym razie dzięki wam widzę że tak czasem może się zdarzyć :)

patrycja_9393 Iwcia_15sier Kasia90 no właśnie moja Emi od urodzenia mieściła się w 50% zarówno z wagą jak i ze wzrostem. Pediatra powiedziała że może już potrzebować czegoś więcej niż tylko mój pokarm (ja kp tylko) skoro ją tak wyciągło a waga nie poszła za bardzo w górę. Ja mam swoją teorię, że ona jest taka ruchliwa że po prostu spala większość kalorii podczas ruchu i nie wiele jej zostaje żeby poszło w boczki ;p Ale zaczęłam jej powoli coś podawać do memlania, bo już sama myslałam żeby coś jej dać, bo aż głupio było przy niej jeść, tak się patrzyła :P

Magda.g
ja też kp i u nas od początku Emilka budziła się tylko raz na jedzenie w nocy, czasem jak gorszy okres to budzi się dwa razy. Teraz jak ją usypiam to musi zjeść z dwóch cyców, i czasem usypia aż godzinę co mnie wykańcza i biodra mi chcą odpaść (karmię ją na leżąco), ale wytrzymuje tak do 3-4 nad ranem. A ten katarek to może przez suche powietrze w pokoju? Powieś mokra pieluszkę nad łóżeczkiem, moja mała w dzień ma więcej katarku a w nocy nosek pusty właśnie ale to dlatego że wieszam jej mokry ręcznik na kaloryferze i lepiej się oddycha. A jeżeli chodzi o twoje "dziwne i głupie " pytanie hehe to moja jest bardzo ciekawa właśnie wszystkiego co w górze i ciągle zadziera głowę do góry. Więc też podejrzewam że macie podłogę działającą na wyobraźnie po prostu ;p Może jakieś małe krasnoludki się przechadzają po niej i niunia je obserwuje :) Mi się wydaje czasem że moja mała widzi to co my dorośli nie widzimy, jakieś anioły czy coś, bo potrafi patrzeć się w sufit i rechotać :) Więc musi widzieć coś co ją śmieszy :) Taki dar maluszka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...