Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Wy tak piszecie o tym skoku rozwojowym a ja nie mogę go zlokalizować u mojego maluszka. Jeżeli coś jest nie tak, nie śpi, jest rozdrażniona, nie chce jeść itd to teraz wszystko zwalam na ząbkowanie i już sama nie wiem czy to ząbki czy skok rozwojowy. Ale powiem szczerze, że Emilka właściwie od narodzin dobrze sypia w nocy (z 1 pobudką koło 4-5) i nawet teraz jak zęby szły to też spała dobrze. Matko mam nadzieję że nie zapeszę :P Więc u nas ciężko się zorientować kiedy ten skok.
Któraś pisała że już stopy są świetną zabawką- zazdroszczę bo to jest świetny widok. Gdzieś wyczytałam, że sprawdzają się skarpetki z grzechotkami bo dziecko chętnie chwyta wtedy stopki z ciekawości. Noi u nas gwiazdka przyniesie :)
RudaMaruda- chciałabym usłyszeć ten ziew twojej Tosi :) rośnie wam mały naśladowca :P

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Silv też poproszę o zaproszenie :-P jak już wszystkie mają

Mamaewwy mój też wymusza i strasznie mnie to czasami denerwuje a nieprzespane noce mam od urodzenia...taki wygodnis że nawwr obrócić go trzeba jak mu się pasuje ale to nic mam znajoma której dziecko specjalnie kaszle i krztusi się bo wie ze wtedy ktoś je podniesie :-D!
No kurde podwładnym wam ten Przepis ale nie znam :-P jak będę mamy to wtedy wiem ze z neta go ma napewno jest na maselku z miodem i przyprawa do piernika :-D
Bashia super wiadomości wszystko idzie w najlepsza stronę;)! Obyscie święta spędziły w domku spokojnie a tym że nie masz poeobione to w ogóle się nie przejmuj, masz ważniejsze sprawy niz taka pierdola ;)
Ja w rtm roku pierogi uszka i krokiety sobie zamówiłam babeczka robi takie pyszne domowe jeszcze je podgotowywuje bardzo nam smakują zapłacę 50zl i gotowe :-D nawet nie bardzo się opłaca kg tylko 12zl/ok.34 pierogi
Ja zastanawiam się jeszcze czy iść na dół do mojej teściowej i być na wigilii jesteśmy z m 8lat razem i nigdy nie dzieliłan się z nią opłatkiem nigdy nie spędziłam z nią wigilii ale teraz jest bastus, ona nawet zrobiła nam trzem prezenty na mikołaja co się nie zdarza i nie wiem co zrobić

Odnośnik do komentarza

Hej, dziewczyny! Ja najpierw na prywatne w celach matrymonialnych wbiłam, a teraz tu :D Wywołana przez danielę staję po stronie SH całym sercem :) Wyobraźcie sobie, że ta złota kobieta, anioł wcielony mnie zabrała do second handu i jeszcze wyłowiła dla Hani takie perełki, że do teraz je ciągle sobie oglądam i doczekać się nie mogę, aż Hanna je założy. Dzięki cioci danieli Hania ma 3 cudowne sukienki i multum innych rzeczy!!! Dziękujemy!

Jakość rzeczy wymiata, dziewczyny. Wystarczy uprać i cuda o wiele lepsze niż w niektórych sklepach mamy za grosze. Ja tam od wczoraj jestem fanką SH i danieli (hehe, to ostatnie to już od dawna :))

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

RUDAMARUDA witamy :) dawno Cię nie było . Teraz jak już mieszkanko prawie gotowe to do nas częściej będziesz zaglądać mam nadzieje :) Tosia oczywiście zawsze do przodu ;) Agatka też lubi siedzieć niestety i każdego upominam a oni i tak swoje...
moja maluchna na boczki fajnie się czasem potrafi przewrócić i tyle.

BASS u mnie podobnie jak już mi się wydaje ze skok to albo krótko trwa albo sama nie wiem o co chodzi. Dla mnie lepiej I dla małej też bo się nie męczy.

DANIELA niesamowita jesteś :)

Dziewczyny super się Was czyta :) usmiac się można tyle :)
KOWALSKA wymiatasz z czcigodna SILV :D

Zdj MARI na prywatnym podsunely mi pomysł na prezenty świąteczne :) jutro lecę do fotografa spytać o sesję :)) i obdaruje rodzinkę :) A co :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

U nas skok rozwojowy trwa już ok. tydzień. Anielka ma w nocy dwie, czasami nawet trzy dodatkowe pobudki (wcześniej było spanko od 19 do 4-5). W ciągu dnia też domaga się częściej cycusia i mogłaby ciumkać nawet godzinę, gdybym pozwoliła na to. Cóż, moje dziecię kocha moje piersi. Czasami się w nie wpatruje z takim pożądaniem... hehehe.
Jest też jeden plus skoku. Anielka w końcu polubiła długie spacery w wózku. Jest w stanie przespać w ten sposób nawet 3 godziny! Hurra! W końcu mam wyspane dziecko :)
Podziwiam wszystkie, które już zaczęły świąteczne przygotowania. Ja zupełnie tego jeszcze nie ogarniam. Mam jednak o tyle łątwiej, że pewnie pojedziemy do moich rodziców, więc odpada gotowanie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6ydovhwfxhp.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Ania125 dziękuję:-)
Magdak85 mój Mały też się budzi co 1.5 -2 godziny.
Dzisiaj przez cały dzień w czasie kiedy nie spał to nadawał jak szalony :-) gadał , smial sie i piszczal na zmiane :-) uwielbiam tego słuchać :-)))

Odnośnik do komentarza

Przypomniało mi się że kiedyś był tu poruszany wątek wilgotnych dłoni i stópek u dzieciaczków. Moja Emilka też ma lepkie dłonie ale jakoś nie przejmowałam się tym bo pisałyście że to normalne, ale lekarka już dawno jej zrobiła badanie krwi i ostatnio byliśmy na wizycie i mówi że trzeba jej zwiększyć dawkę wit D bo ma większe zapotrzebowanie i że właśnie przestanie mieć wilgotne dłonie. Daję jej od wtorku 2 kapsułki dziennie, i jak na razie ciężko powiedzieć czy jest jakaś poprawa

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Dziewczyny karmiące piersią.. mam takie nietypowe pytanie.... jeżeli oczywiście mogę zapytać.. jaki macie stosunek do pieszczot piersi przez mezow/partnerów .:) bo dla mnie teraz to takie dziwne uczucie jak Mąż mnie dotyka w piersi czy sutki.. zdecydowanie ja się blokuje przed tym... to siedzi w psychice, jakoś tak ze teraz tam jest mleko dla dziecka i ze karmię i jakoś tak dziwnie. POWIEDZCIE MI CZY TYLKO JA TAK MAM ??? :D

Odnośnik do komentarza

Kochane mamusie!

Nie wiem czy któraś jeszcze mnie pamięta, kiedyś się tu udzielałam i potem zniknęłam bez pożegnania za co przepraszam. Ale mam wymówkę, żeby nie było! Niestety miałam bardzo duże powikłania po cesarce, po części dalej się z nimi borykam. potem mialam tragedie rodzinną u mojego męża, a na "dokładkę" zmarła mi babcia. I takie combo przybiło mnie na długo.

Co u nas - dużo zmian. Przeprowadziliśmy się z Wawy do rodzinnego miasta. Piotruś rośnie jak na drożdżach, ale ostatnio walczymy z katarem. Nasi znajomi odwiedzili nas z zakatarzonym dzieckiem i niestety zaraziła nam synka. I to takim strasznym katarem że synek oddychać nie mógł, ech szkoda gadać jak ludzie nie myślą czasem. Do tej pory w sumie są problemy noskowe bo albo katar albo za sucho.

Podczytałam kilka ostatnich stron, żeby wiedzieć co u Was i rozryczałam się jak głupia. Bashiacałym sercem i modlitwą jestem z Wami! Odnośnie chrztu moja koleżanka miała podobną sytuację i jej córeczkę ksiądz ochrzcił w szpitalu, ale potem zrobili normalnie uroczyste chrzciny, z ceremonią kościelną. Także myślę, że i Wy możecie zaplanować tradycyjny Chrzest :) ucałuj swoją małą, wielką córunię!
Daniela kolejna osoba, która przyczyniła się do moich łez - Twoje życzenia! o matko! brak mi słów. czytałam i płakałam. Dawno takich pięknych życzeń nie czytałam!
Ania125 Twoje pierniczki już zapisane w zakładce będę realizować na święta :D

Odwiedziłam też forum prywatne - dziewczyny jakie Wy piękne jesteście! A nasze maluchy to już w ogóle och i ach! Zaraz podeślę jakieś swoje fotki :)

Postaram się tu częściej zaglądać i odzywać, ale niestety mój maluch jest z tych wymagających. Jak czytam, że Wam dzieci przesypiają całą noc to dla mnie jak film sci-fi! Bo mój ssak budzi się co 2h albo i mniej. A smoczkiem Prezes gardzi!

Ale się rozpisałam!

Ściskam Was mocno! Dobrej nocy!

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Daniela zdolniacha z Ciebie :) Moze podsuniesz nam jakies zyczenia swiateczne?
Didus135 nie wiem jakie sa relacje miedzy Wami ale ten prezent?Moze w koncu Cie zaakceptowala :) Jak by nie bylo to Babcia Twojego Bastka :)
RudaMaruda super ze mieszkanko prawie gotowe i coreczka zdrowa z powrotem w domu :)
Ewulka i ja dolaczam do zyczen samych pomyslnosci :)
Kupa na cala dupe i miekka glowa az mi lzy polecialy ze smiechu super sa te Wasze dzieciaczki.
U nas dzisiaj troszke spokojniejszy dzien synek nawet ladnie dzisiaj jadl i w koncu zaczal sie w glos smiac :) jak stanelam z nim przed lustrem i caly czas 2 palce w buzi.
Dziewczyny podrzudzcie przepis na czerwony barszcz i jakiegos sernika bo w zyciu jeszcze tego nie robilam a mam rodzinke meza przez cale swieta na glowie i musze wszystko sama brrrrrr...

Odnośnik do komentarza

Misiaczek raczej sama nie jesteś z taką blokada :-D ja już karmie mm ale jeszcze za czasów kiedy było karmione piersią a potem jeszcze dluuugo było mleko to nie Bardzo chciałam żeby mój M coś tam grzebal :-D o niczym innym nie myślałam i nie mogłam się w ogóle skupić;) więc jedynym moim plusem przy karmieniu mm jest teraz przyjemność bez myślenia o mleku w cyckach :-D
Olciak no niby babcia ale ta franca tyle złego narobiła PrEz całe życie że nie wiem czy się przelamie bo ani mi jej żal nie jest przejmuję się tylko dziexiaczkiem że tak głupio co mam go wziąć i jechać do rodziców a m zostanie i dojedzie hmmm jeszcze trochę czasu mam ;)bastkiem też się nie interesuje Prezenty Położyła przed drzwiami...nie przychodzi nawet popatrzeć na niego
Dla mnie bomba ale niewyobrazam sobie być taka matka babcia nikim...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wysłałam Wam zaproszenia, ZObaczcie w skrzynkach:)
Misiaczek ja wiekszych oporów nie mam ale za to jeśli Mała nie opróżni porządnie piersi to mleko leje sie strumieniami jak zbliżam sie do... no wiecie ;) i to właśnie mnie krępuje... tzn na poczatku krępowało bardzo ale że mojemu M to nie przeszkadza to i ja przestałam sie tym przejmować (ale jego mina za pierwszym razem była bezcenna;) teraz tylko sie wkurzam bo zawsze potem cała pościel mokra;/
RudaMaruda nie mów ze Twoja Tosia już siedzi?? Kurcze ona to ma tempo;) moja uwielbia ta pozycje ale musi byc podtrzymywana, inaczej leci na boki... i stópki wie juz ze ma ale jakos specjalnie sie nimi nie interesuje mimo ze ma skarpetki z grzechotkami:) pewnie jeszcze nie pora:)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny :) ja obiecywalam ze bede sie regularnie odzywac ale na obiecankach sie niestety skonczylo, zato z czytaniem jestem na biezaco :)
Bashia super ze sie odezwalas, teraz moze byc juz tylko lepiej ! Duzo zdrowka dla Waszej dzielnej Trojki !
U mnie powoli konczy sie piekna przygoda z karmienem piersia. Pewnego dnia mala odrzucila moja piers, w dzien nie chciala a w nocy jadla normalnie. Czytalam Was i okazalo sie ze nie bylam sama, jednak to juz u nas za dlugo trwa, skok? Bylsm u lekarza ale jedyne co mi powiedziala to to ze nic nie poradzi i dala recepte na mleko bo mala ma skaze bialkowa. Po 2 tygodniach poszlam na wazenie i przezylam szok, 70g w 2 tygodnie :( i pielegniarka jak powiedzialam jej czemu chce zwazyc, od razu powiedziala ze pewnie plesniawki i rzeczywiscie walcze z nimi od kilku dni, tzn ja ciagle myslalam ze to wyzynajacy sie zabek, moze nie madrze ale nigdy plesniawek nie widzialam i nie rozpoznalam i tak jak RudaMaruda chce zrobic badanie moczu.
Wspolczuje Wam dziewczyny partnerow, ja ze swoim czesto sie kloce ale widze ze to blahostki, a jesli chodzi o nas to moge na nom polegac bardzo mi pomaga a to najwazniejsze, ale zeby nie bylo tak wesolo to moj tata jest alkoholikiem wiec takie problemy nie sa mi obce.
Ja narazie nie rozszerzam diety, boje sie jakos :p
Cudowna inicjatywa ze szlachetna paczka, szkoda ze sama sie za to nie wzielam :)
Dzieciaki macie super ! Jak dostane dostep do prywatnego forum ( baaardzo prosze :) ) to tez sie chetnie pochwale moja kruszynka bo mimo prawie 4 mscy wazy zaledwie 5,5 kg. Chyba rzeczywiscie lepiej bedzie jak przejde na mm.
Spokojnej i w miare przespanej nocy Wam zycze :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.

Daniela popłakałam się czytając życzenia świąteczne.

Bashia super ze operacja się udała, teraz będzie tylko lepiej. Życzę wam szybkiego powrotu do domu i abyście święta spędzili w domu.

Hembra czy ty mieszkasz we Wrocławiu? Bo jak tak to super bo ja również może umówimy się kiedyś na spacer.

Wchodziłam na prywatne forum i wasze dzieci jak i wy wygladacie bosko. Jutro spróbuj ja dodać zdjęcie naszej trójki.

U nas chyba idą ząbki bo Kubuś cały dzień marudny wszystko wkładał do buzi osliniony był cały do tego ma czerwone dziąsła i dostał wypieków strasznych na policzkach. A do tego zrobił dwie rzadkie kupki przepraszam za dokładność.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza

Alescie nagryzmolily stron:P
Z tego co pamietam..;)

Zgadzam sie co do SH takie perełki mozna tam wyszukać ze mucha nie siada:D

Didus w szoku jestem jak czytam o tej Twojej teściowej. Co za babsztyl wredny. Ja pewnie bym sie nie złamała i nie poszła w takiej sytuacji. Ale to nie znaczy ze miałabyś sie sugerować;)

RudaMaruda witojcie "po latach":D Czyli ze mieszkanie gotowe i możemy wbijać z Tosia na parapetówkę?:) Jak w szpitalu sie nie poznały a pokój obok leżały to w końcu jakoś musza:D buźka dla Was:*

Kasia fajnie ze sie odezwalas:) Wspolczuje traumatycznych przeżyć i obus jak najszybciej o nich zapomniała. Mam nadzieje ze juz pozostaniesz i dalej będziesz służyć pomocna dłonią w analizach składów - jak za dawnych czasów:D

Kowalska pytałam o uszka ostatnio kosmetyczkę i powiedziała ze najlepiej około 8 miesiąca:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza
Gość kto pyta nie błądzi

witam :) dawno nie pisalam ,a le teraz musze. Przeczytalam chyba wszystkie fora internetowe i nic nie pomaga:( Moze opowiem od poczatku :
problem nr.1 problemy z kupka: Lilianka gdy skaczyla 2 msc jadla tylko mleczko z piersi ale nagle zaczela miec zatwardzenia , czasami nie robila kupki przez 3-5 dni a ja od kad ja urodzilam jadlam ciagle to samo czyli na sniadanie kanapke z szynka drobiowa albo marmolada z dzemem jabllkowym , potem wprowadzilam swiezego ogorka bo malej po tym nic nie bylo, na obiad jadlam prawie codziennie (!) rosól z kury a na drugie mieso z tej kury z ziemniakami i na kolacje tez kanapki, w miedzy czasie oczywiscie tez jadlam te kanapki albo pol dnia jadlam rosol :/ pilamm herbate rumiankowa i koperkowa, musialam zrezygnowac praktycznie ze wszystkiego innego poniewaz mala bardzo plakala jak cos zjadlam :/ po wizycie u lekarza , lekarz stwierdzil ze to normalne ze ona sie tak wypruznia ale ona tak plakala przy robieniu tej kupki ze masakra i postanowilam zaczac ja dokarmiac mm na noc i czasami flaszka w dzien i o dziwo kupki sie unormowaly , lekarz wtedy powiedzial ze moglam miec za tluste mleko . Ale teraz znow to wrocilo , mala ma zatwardzenie i robi zadko kupki i strasznie sie przy tym meczy , Dwa tyg temu postanowilam dac jej troche przegotowanego startego jablka tak na koncowce łyzki i lilka znow zaczela robic kupki(dawalam jej to jablko codziennie tak na czobku malej lyzeczki) i co i znowu nie robi kupki a mala sie meczy.Moje pytanie jak POMOC robic jej kupke?
problem nr.2
Lilka miala kolki od kad skaczyla msc , rzez co nauczyla sie spac na rekach , i to jak. Mysimy trzymajac ja na rekach podskakiwac z nia inaczej nie zasnie:( mi juz kregosłup i kolana wysiadaja :( jeszcze do tego musimy ja na sen zawijac ciasno w poszewke (w kocu miala za cieplo) bo inaczej bije sie po glowce i sie budzi:( co mozna z tym zrobic i jak naucczyc ja zeby sama zasinala albo chociaz w kolysce bo ja juz nie mam sil :(
2msc po porodzie wazylam mniej o 6 kg niz przed zajsciem w ciaze przez to skakanie :( czasami az mi sie w glowie zawraca, teraz chociaz moge wiecej zjesc bo mala nie chce juz ccy bo nauczyla sie butelki i przykladam ja tylko raz dziennie do cycy

Odnośnik do komentarza

Didus135 rozumiem Cie mialam podobna sytuacje ale z babcia meza tak krotko przepisala mojemu M dom tam sie przeprowadzilismy zaczelismy remont wlozylismy naprawde kupe kasy w ten dom starsza cora jak miala cos kolo 3-4 m iesiace M wyjechal za granice do pracy i ja musialam z domu wychodzic zeby miec spokoj.Wszystko robilam zle itp....
Az w koncu pewnego dnia nerwy mi puscily i delikatnie powiedzialam co mi na sercu lezy to 4 m pozniej swieta poszlismy sie oplatkiem podzielic to mnie wyprosila a M z cora do srodka tylko zaprosila .To sie rozpisalam :) Rob dobra mine do zlej gry ;)
Silv dziekuje mam wiadomosc ale znowu cos komputer mi szwankuje i zadna strona nie chce sie otworzyc :(
Kasia90 jak Ci idzie bitwa?polecam zwykly fiolet :)

Odnośnik do komentarza

Alescie nagryzmolily stron:P
Z tego co pamietam...;)

Zgadzam sie co do SH takie perełki mozna tam wyszukać ze mucha nie siada:D

Didus w szoku jestem jak czytam o tej Twojej teściowej. Co za babsztyl wredny. Ja pewnie bym sie nie złamała i nie poszła w takiej sytuacji. Ale to nie znaczy ze miałabyś sie sugerować;)

RudaMaruda witojcie "po latach":D Czyli ze mieszkanie gotowe i możemy wbijać z Tosia na parapetówkę?:) Jak w szpitalu sie nie poznały a pokój obok leżały to w końcu jakoś musza:D buźka dla Was:*

Kasia fajnie ze sie odezwalas:) Wspolczuje traumatycznych przeżyć i obus jak najszybciej o nich zapomniała. Mam nadzieje ze juz pozostaniesz i dalej będziesz służyć pomocna dłonią w analizach składów - jak za dawnych czasów:D

Kowalska pytałam o uszka ostatnio kosmetyczkę i powiedziała ze najlepiej około 8 miesiąca:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Olciak no jak narazie srednio chyba, owijam gazik na palec i wylewam na to aftin i jezdze tym po dziaselkach, a powiesz mi dokladniej jak postepowac z fioletem? rano tak ladnie jadla z piersi ze narobilam sobie nadziei ale w ciagu dnia znow to samo, Martwie sie ze problem moze byc w czyms innym, bo Wasze dzieci jedza jakies 150 ml, a moja raz 120, raz 60 a czasami 90, z piersi jak je to nie jestem w stanie kontrolowac ile zje, i to mnie martwi moje piersi plus laktator to nie udane polaczenie niestety.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...