Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ewelad pierniczki cudne pewnie duzo czasu Ci zajely.
Joanna89 ale pieknie wystroilas Laure a kokarda na glowie rewelacja.Ja do 150ml wody daje 2 miarki kleiku I 5 miarek mm I koniecznie smoczek z wieksza dziurka.
Didus135 gratulacje dla Bastka drugi forumowy zabek :)
MagdaG moj Marek w trakcie skoku tez dawal raczki do tylu szczegolnie lewa a teraz ladnie trzyma z przodu I pruboje sie nawet podnosic nna nich.
Bass a moze zmiana pieluch pomoze.Ja na noc smaruje malemu pupe bepanten a w ciagu dnia penaten.Biedny maluszek oby szybko sie zagoilo.
Daniela moj to samo podnosi tylek do gory i odpycha sie nogami u juz jest o kilka cm przwmieszczony tak wiec jjak musze na chwile zostawic to tylko w lozeczku.
Mamuska01 chyba Ty podawalas przepis na sernik jesli pomylilam to przepraszam w kazdym badz razie wczoraj znajomi wpadli z wizyta i tak smakowalo ze cala blacha poszla :) Wielkie dzieki.
A z nowosci to Marus od wczoraj ciagle zagryza dolna warge a ile sie przy tym napluje i baniek napuszcza.Jak jest w pozycji pol lezacej na rekach to ciagnie glowke do siadania i jak nie spi to ciagle piszczy i domaga sie uwagi.Towarzyski chlopak :)

Odnośnik do komentarza

Witam,
podałam dzisiaj Olkowi marchewkę z jabłkiem, bo nie było w sklepie samej marchewki, a że słoik po otwarciu zużyć w ciągu 48h to nie zdążymy... i słuchajcie dostał 2 łyżeczki a tak się zajadał pięknie jakby już któryś tydzien jadł. Dumna jestem z niego!
Polecacie jakieś słoiczki z bobovity, bo ja póki co chcę podawać to zanim zacznie jeść więcej - wtedy będę gotować :D

Odnośnik do komentarza

Olciak nie ma masakry z tymi pierniczkami- 3h łącznie z dekorowaniem, a są smaczne i chyba nie doczekają świąt , wiec za tydzień powtórka raczej i jeszcze kruche ciasteczka zrobimy

Gratulacje ząbków, ja chyba tez cos dostrzegam, albo sobie wkręcam żeby nie wypaść z forumowego stomatologicznego wyścigu haha

Jeszcze napisze, ze wesprzecie polecili mi na włosy tabletki biotebal , podobno rewelacja, wiec łykam

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ewelad ale pysznie wygladaja te pierniki! Ja jeszcze nigdy nie robilam, poczekam na corke i kilka raz i razem poeksperymentujemy:p
Truskawka no ja wlasnie mam to samo, powoli juz przechodze na mm a bylo tak cudownie, karmienie piersia to mega wygoda i cudowne chwile z maluszkiem, chociaz butelka i z tata mala moze zbudowac szczegolna wiez:)
Moja mala ma alergie na cos, niestety nie wiem na co, stosuje diete eliminacyjna a mimo to sucha skorka i luzne nie fajne kupy. Jak zaczelam dawac jej mleko sztuczne wszystko sie poprawilo wiec zdrowko malej jest wazniejsze niz moje pragnienie karmienia piersia prawda? Doluje mnie to od jakiegos czasu bo mialam nadzieje ze dlugo bede mogla to robic wiec szukam wsparcia :p
Gratuluje zabkow! Mi pielegniarka powiedziala ze plesniawko chociaz ja myslalam ze zabki ida, bo na zabki jest za wczesnie.

Odnośnik do komentarza

Kasia nie wiem, czy wsparcie z mojej strony- karmiącej już 2 dziecko mm z wyboru- cos dla Ciebie znaczy, ale sposób karmienia podyktowany może być rożnymi czynnikami, a w tym wszystkim najważniejsze jest jedno, a właściwie dwa czynniki: zdrowe, najedzone i zadowolone dziecko i szczęśliwa, zrelaksowana mama , bez zbędnych rozterek, wyrzutów i rozkmin! To pisałam ja- wyrodna Hahaha

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kasia90 a czy twoja córeczka oprócz kupek miała jakieś inne objawy. Bo u nas są ciągle problemy z brzuszkiem.baczkow mnóstwo z którymi mała sobie nie radzi. wybudzają ja ze snu i płacze zanim się odgazuje. A kupy to zawsze były brzydkie.przez jakiś czas po dicoflorze było lepiej ale teraz znowu jest źle. Pola robi takie kupy jak galaretka(Sory za doslownosc)dużo śluzu i czasem zielone. Często boli ja brzuch i rąk się zastanawiam czy nie spróbować z mm. Bo może ma na coś alergie ale ja nie mogę zgadnąć na co:/

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza

Pierniczki przepiękne ja zaraz wrzucę moje rafaello z kaszy jaglanej z przepisu Ani :D

Joanna ja do 150 ml mleka jedna miarkę. :)

Dziewczyny gratuluję ząbków pierwsze nie były bardzo bolesne?...szczesciary:)

Kasia2307 ja mam Dologel i wydaje mi się, że małej przynosi ulgę chociaż na chwilę bo najpierw trze o dziąsła posmaruje i przestaje.:)

Ewelad u mnie efekty są po szamponie Loxon2% płukanie włosów pokrzywa, picie pokrzywy i do tego łykam Vitapilmama :) po miesiącu stosowania mogę śmiało powiedzieć, że jest poprawa.

Ja karmiłam 4 miesiące mała nie chciała cyca. Ściągałam mleko nie zanikalo ale ciężkie było ściąganie go co 3 h pół godziny w nocy również.
Teraz Jestem o wiele szczęśliwsza eh.. ale ile ja się naplakalam.

Chciałam wam się pochwalić tez zdjęciem jak się nosimy :) chusty są super !! ( mam nadzieje, ze się doda)

monthly_2015_12/fasolki-sierpien-2015_40819.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

Izkus zaproszenie wysłane:)

U nas dzisiaj drugi dzien marchewka i Agatka wcina az miło:) marchewke daje jej na obiad o 13.00, pozniej dokarmiam z cyca a na 16.00 odciagam porcje mleka czyli 160 ml, do tego dodaje 20 ml kleiku z mąki kukurydzianej i to wszystko Agatka wciąga po czym po 2 godzinah jest tak wygłodniała jakby nie jadła tydzien... i ta sytuacja powtarza sie już 3 dzien z rzedu:) no wiec u nas po mleku z kleikiem Agatka zamist wytrzymywać dłużej to wytrzymuje krócej;)

Mam prosbe. Czy możecie mi krótko ale jasno napisać na czym polega ta metoda usypiania tracy hogg? Bo niby przeczytałam rozdział w książce o zasypianiu ale chyba nie zrozumiałam albo ominęłam ten fragment (bo oczywiście czytalam na raty). Mała z reguły zasypia przy piersi ale niedługo piersi na noc nie dostanie i chciałabym zeby zasypiała tak sama z siebie. Mam ja odłożyć do łóżeczka, ja marudzi to wziąść na rece, uspokoić i odłożyc i tak powtarzać aż zaśnie? o to chodzi?

Odnośnik do komentarza

Kasiaaa2307 nie mam linka ale szybko Ci naskrobie :) 8 jajek 1 kg sera uzylam tego gotowego juz cukier waniliowy 1.5 szkl.cukru rodzynki biszkopty smietana i 2 duze budynie i teraz do sera daj zoltka ja uzylam miksera do mieszania i kolejno nastepne skladniki na samym koncu ubij bialka na sztywno i dodaj do masy serowej. Wyloz biszkopty na blache na to mase i piec w 180 st 60 min mam nadzieje ze w miare zrozumiale to rozpisalam; )
Kasia czy kp czy mm nie wazne.Wazne ze dziecko spokojne najedzone i usmiechtniete. Ja tez kp tylko pare tygodni syn malo przybieral kolki okropne darl sie jakby go ktos ze skory obdzieral tak mi go szkoda bylo :( po podaniu mm zaczal w koncu przybierac na wadze i kolki z dnia na dzien odeszly w niepamiec.

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelina1986

Silv dokladnie tak. Kladziesz jak jest zmeczona i bierzesz dopiero jak marudzi konkret. Jesli na rekach dluzej sie nie uspokaja(co mam nadzieje nie bedzie mialo miejsca) to na sekunde odkladasz i zaraz bierzesz na rece. Wiem z autopsji ze trudno ominac zasypianie przy piersi ale latwiej byloby odkladac ja przytomna.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie moja mala ostatnio w 2 tyg przybrala 70g, az sie przerazilam jak zobaczylam ta wage. Dziewczyny bardzo Wam dziekuje, naprawde jest mi lepiej :) napewno na poczatku bedzir ciezko, juz wiele lez za mna no ale jak patrze na moje usmiechniete dziecko to jestem zla na siebie za te rozmyslanie, przeciez mm to nic zlego a najwazniejsze zeby ona byla szczesliwa i zdrowa :)
Julke narazie tez chyba mecza baczki, mamy bebilon pepti dla alergikow, to mozliwe ze tak jest na poczatku stosowania mm?
Patrycja nie moge sie napatrzec na te zdjecie, dzieciatko oczywiscie sliczne, ale Ty jak pieknie wygladasz !:)
Magda kupki ma wlasnie takie sluzowate, czasami bardzo wodniste, na twarzy ma troszke sucha skorke, na poczatku miala ranki za uszkami ale juz jest ok, poza tym brak innych objawow. Pani doktor od razu stwierdzila skaze, mam diete bezmleczna, i unikam typowych alergenow, cytrusow czekolafy jajek itp a mimo to dalej cos ja uczula i tez nie potrafie tego zlokalizowac

Odnośnik do komentarza

Chciałam Wam już dawno przesłać ten artykuł, ale ciągle zapominałam... Przypomniało mi sie teraz, kiedy poprosiłam Was o wytłumaczenie metody Tracy Hogg... Ile razy zdenerwuje się, że mała nie chce spać to wracam do niego, czytam i łzy mi się leją a potem kolejnego dnia leżę z nią i nie chcę żeby usnęła tylko zeby patrzyła na mnie tymi swoimi olbrzymimi oczami i uśmiechała się... Kiedy włączam żelazko a ona lezy na macie i sama się sobą zajmuje to stwierdzam, że nie warto... wyłączam i wracam do Agatki a prasuje kiedy ona śpi... wiadomo, że nie zawsze tak się da, nie wszystko można odłożyć na później i być z dzieckiem. Nie każdy ma też tyle czasu co ja... ale polecam przeczytać ten artykuł. Zmienia się pogląd i podejście do tych wszystkich codziennych czynności, których czasem mamy po prostu dość :)

Odnośnik do komentarza

Ewelina dziękuje za odpowiedz. Planuje karmić do 6-7 miesiąca więc będzie mi ta metoda potrzebna bo może być problem z zasnieciem. Teraz tylko czasem się zdarza ze mała nie usnie przy piersi a potem jeszcze godzine w łóżeczku marudzi ale jak całkiem ją odstawię to problem może być większy a wtedy wole być przygotowana;)

Odnośnik do komentarza

Kasia90 dziękuję. Czuje się bardzo spełniona
:)

Co do usypiania Zuza przysypia przy butelce potem odbijam i mi się rozbudza musze pochusiac troszkę.... ale tak jest tylko na wieczór w nocy śpi nawet jak noszę do odbicia.
Tez musze spróbować tej metody ponieważ kręgosłup odmawia posłuszeństwa..
Co do moich sukcesów Zuza od 2 tyg śpi u siebie w łóżeczku. Oczywiście ono jest max przysuniete do naszego ale to już nie ważne. Gdy się urodziła spala w swoim łóżeczku 2 tyg później zaczęły się bóle i tak mała wyladowala u nas w łóżku ale trzeba było powiedziec dość.:)
Czułam się tak jak matka której dziecko wyprowadza się z domu a nie jak matka która uczy spać u siebie w łóżku hihu

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

Silv mąż pyta dlaczego spocily mi się oczy hhihih cudny artykuł. Oj... tak właśnie jest. Ja wiem, że czasem nie doceniam, że nie mam siły, że jestem zmęczona, zła , wkurzona i wiem też, że te chwile juz nigdy nie wrócą i wtedy na chwile stopuje.... wkładam moje dziecko w chustę i idę się przejść...:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

ja tylko na szybko, ale piszecie tyle że ciężko odpowiedzieć. Zapomniałam napisać ale ja od tygodnia tez biorę Biotebal na wypadanie włosów. znajomej to polecano na utratę włosów po radioterapii wiec pomyślałam że i mi pomoże. Zobaczę czy pomoże. Dam znać.

A ja właśnie przestałam dawać Krzysiek kleik na noc bo zauważyłam że spał bardzo niespokojnie po tym. Myślałam że to przez skok ale odstawiłam kleik i jak ręką odjal. potem znowu dałam i znowu problem. wczoraj znów nie dałam i spał super. wiec pewnie za ciężko było mu na brzuszku. A dawałam 1.5 miarki i 6 miarek mm na 180 ml.

Kasia ja karmię mm od 2 miesięcy bo mi zniknął pokarm ale synek super sir chowa wiec to najważniejsze. Szkoda mi ale co z tego...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

k.karolcia, hembra ja tez chetnie wybiore sie z Wami na spacer. Tez jestem z wroclawia :-)

Silv moglabym prosic o wyslanie zaproszenia do prywatnego? Chcialabym Was zobaczyc :-)

RudaMaruda a dlaczego nie moze dziecko siedziec? Moj pare dni temu zaczal sie podnosic za raczki, chociaz wczesniej narzekalam, ze jeszcze nie ma takiego odruchu a juz powinien miec. 16 sierpnia skonczy 4 m-ce. Wiem, ze to obciaza kregoslup ale maly lapie sie za rece i od razu ciagnie mocno do gory i taki dumny, ze siedzi. Chwieje sie, ale siedzi :-) chwilke pozwalam mu tak posiedziec, ale teraz to chyba juz nie bede. Od kiedy mozna tak na chwilke sadzac, jak oczywiscie sam usiadzie?

3 dni temu zaczelam wprowadzac kleil ryzowy i wyskoczyly Bartulowi trzy plamki na twarzy - pod uchem, kolo brwi i na brodzie. Bylam u lekarza, mowila zeby odstawic i sprobowac ponownie za jakis czas, ale teraz zastanawiam sie czy to moze przez ogorka zielonego, ktorego przez pare dni jadlam do obiadu? Mam kupic kleik innej firmy, moze bedzie lepiej. A juz sloiczki z marchewka, dynia, brokulami i owockami przygotowalam, nawet nie sadzilam, ze po kleiku moze cos mu byc :-/

Super macie choinki. W tym roku pierwszy raz kupimy zywa z okazji pierwszych Swiat razem z Bartim. W nastepna sobote juz bedzie swiatecznie w domu :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...