Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Rewolucja, Mari- tak sobie mysle ze moze u nas ten kaszel tez sie wzial od nadmiaru sliny bo to bylo zaraz przed zabkami, ale nie pokoi mnie to ze on jest taki silny ze az wymiotuje. Kataru nie ma i osuchowo tez czysto.
Mari ja nie chcialam podawac ten Hedelix bo na ulotce pisze ze od 5 roku i ze kobiety w ciazy nie moga go brac ani przy kp wiec wydawal mi sie dosc silny. Podalam Emilce go 2 razy i zaluje bo tylko ja przeczyscilo

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Rewolucja chodzi o Second Hand, chyba :P może lepiej niech Justynka napisze :) Trzymam kciuki za synusia, żeby obyło się bez szpitala!!! A za pamięć nie dziękuj, bo wiesz....nie da się o Tobie nie myśleć :D W tv leci reklama jakiegoś leku, która zaczyna się od słów: Rewolucja w walce z przeziębieniem... - hehe, no i jak tu zapomnieć o Rewolucji, skoro nawet w telewizji o niej trąbią;)
Śliczne macie choinki, my w tamtym roku mieliśmy pierwszą wspólną choinkę - żywą, śliczną..... w tym roku nie będzie za bardzo gdzie postawić nawet, ale musi być! W końcu to pierwsze święta naszego Bąbelka :) Co do porządków, to ja oczywiście wszystko na ostatnią chwilę :P ale, ale - zawsze zdążę :P

Odnośnik do komentarza

Mari, Rewolucja oszalec mozna z tymi facetami. Ale zauwazylam, ze krzyczac na niego to nie pomaga. Tesciowa mowi, ze on zawsze taki byl i, ze mam pracowac nad nim, a ja jej mowie, ze za pozno. Np poje herbate przed snem i zostawi kubek pusty i moze stac i stac wiec ja go sprzatam bo stolik nocny nie jest od tego, szlafrok rano walniety na krzesle, maszynka do golenia na koszu do prania zamiast w szafce, dresy na pralce a ich miejsce jest w szafie, jego tysiac par butow nieschowanych do szafy a ja pozniej wozkiem nie moge przejechac przez przedpokoj. Masakra z tymi facetami :D
Ostatnio mu powiedzialam, ze zycze mu kolejnej zony balaganiary jak mnie kiedys by zabraklo i dopiero by przejrzal na oczy ;)

Bass no u nas pierwszy raz az tak plakal, marudny byl, wszystko do buzi bral i ten stan goraczkowy.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

My w tym roku znowu prawdziwa bedziemy miec, ale za rok nie widze tego jak brzdac bedzie juz chodzil :D

Wlasnie wspominalam sobie z mezem okres ciazy i stwierdzilam, ze gdyby nie stres o maluszka to byl to wspanialy, beztroski okres w zyciu.

Mamuska ja nie moge z Twoich postow - no tak mnie kochana rozbawiasz, ze chcialabym kiedys drinka wypic z Toba i sie posmiac ;) a Ewelad to kolejna szalona z teksciorami!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

My mamy zaplanowane świąteczne porządki i strojenie na sobotę...I niedzielę :-) dzisiaj zakupiliśmy nową choinkę za całe 34zl :D 90cm, więc malutka. Mamy w piwnicy taką dużą normalną, ale właśnie ze względu na brak miejsca musimy się zadowolić mniejszą A też nie wyobrażam sobie bez choinki.. wystarczy ze śniegu nie ma. Chociaż za śniegiem zdecydowanie nie tęsknię :-)

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

A, miałam dopisać - nam lekarka na kaszelek zalecila syrop Drosetux.
I żebyśmy się zaopatrzyli na ząbkowanie w takie cos Camilia się nazywa.
Jeszcze nie kupiłam bo póki co nie ma potrzeby Ale warto już się zabezpieczyć.
Na ewentualna gorączkę też mamy Pedicetamol w syropie i Paracetamol w czapkach.
A na kanarek do nebulizatora sól fizjologiczna + Nebu Dose.
:-) to tyle z naszej apteczki :D

Odnośnik do komentarza

Melduje sie dziewczynki ;) u nas malymi kroczkami ale do przodu! Lenka juz sama oddycha i antybiotyki odstawione. Dostaje tylko lekarstwo na cisnienie i przeciwbolowe. Zaczynamy powolutku karmic butelka ale jeszcze ma trudnosci wiec dokarmiamy przez rureczke! Dostaje mleko wysokokaloryczne i tu uwaga wazy 4280 wiec w koncu idzie w gore. Jedynie zaczely sie problemy z baczkami bo jest najpierw placz a pozniej baczek.
A ja Nawet z tej radosci zaczelam czesciej tu zagladac i szczerze strasznie wam zazdroszcze choinek, tych porzadkow i przygotowan. I mam nadzieje ze na swieta wrocimy do domu by chociaz troche poczuc ta atmosfere swiat!
I jeszcze jedno pytanie odnosnie chrztu. Czy ktoras z Was miala taka sytuacje czy slyszala zeby w razie zagrozenia zycia ochrzcic dziecko w szpitalu? I jak to pozniej jest z tym chrztem bo slyszalam ze tylko dopelnienie moze byc a nie caly obrzed chrztu. Bo my ochrzcilismy Lenke przed operacja gdy lekarze poinformowali nas o 25% ryzyku ze Lenka nie przezyje operacji. I jaka jwst w takim przypadku procedura?

Odnośnik do komentarza

Bashia super wieści! Uściskaj Lenke od nas i wycałuj tą dzielna malutką dziewczynkę, aż się łezka w oku kręci na myśl przez co musiałaś przejść teraz już na pewno będzie tylko lepiej! Trzymam kciuki żebyście na święta byli w domciu ♡ Co do chrztu niestety nie pomog bo nie wiem :( my na wiosne dopiero będziemy chrzcić. Całusy dzielna kobietko mała i większa :*
Dziewczyny my dziś na noc zagęściłyśmy mleczko kleikiem pierwszy raz ;) i powiem Wam że teraz przed chwila Oliwcia się obudziała dopiero na jedzonko :) no ale zasnęła coś po 22 bo wczoraj zakupy jak K wrócił z pracy musieliśmy zaliczyć a on teraz długo pracuje także o 18 dopiero wyjeżdzaliśmy do sklepów no i wtócilismy po 20 więc wszystko nam się przestawiło bo po 19 jest zawsze kąpiel i przed 20 mała już śpi. No ale moj K cały czas teraz tak długo będzie pracował więc trzeba było w końcu pojechać bo ciągle odkładałam te zakupy bo za późno itd :) Powiem Wam że Oliwce zasmakowało mleczko z kleikiem :D najpierw duże oczy zrobiła a potem jak zassała to odessała się jak wciągneła całe 150ml! Po czym musisłam jej dorobić bo był ryk! Dorobilam 120ml również z kleikiem i z tego zjadła 90ml i padła z takim objedzonym wyrazem twarzy :D no dodam tylko że teraz jak ma katar i lekki kaszel to mało co jadla bo 150ml to był max i na dodatek tylko z raz dziennie tyle wsuneła a tak to z 80, 90, czasem 120 ml udało się że zjadła a tu wczoraj taka niespodziewanka! ;) pojadła teraz i chyba jeszcze zasnęła - oby bo zaraz wstaje szykować Bartka do szkoły to jak wyjdzie z domu to planuje jeszcze położyć się dospać bo poszlam spać po północy i nie powiem śpiąca jestem jeszcze :D
Justynko dziękuje za miłe słowa i rację masz nie przejmuję się tą wadą zgryzu u syna ja też miałam- mam w sumie bo przerwalam za małolata leczenie, kiedys jak będzie $ to planuje stały aparat zalożyć. Teraz dopilnuje chociaż syna skoro matka ma nie całkiem proste zębole :D tragedii nie ma no ale mogłyby być prostsze ;) z perspektywy czasu żałuje że za gówniarza tak to olałam no ale cóż poradzić bunt, głupota nastolatki i tyle. Wszystkie rozumy zjadłam i byłam najmądrzejsza to teraz będę płacić słono za tą mądrość :D
Kobitki mm te które zageszczacie mleczko kleikiem. Zagęszczacie każe mleczko w ciągu dnia też? Czy tylko na noc? Ja teraz też młodej zagęściłam i wsunęła 150ml :D gdyby było więcej to i więcej by zjadła :D taki żarłoczek z niej teraz, normalnie nie poznaje tego ssaka :D
Któraś z Was pisała o kp że przykro się zrobiło jej że dziecko tak dobrze poradziło sobie bez cycusia jak miała wychodne. Otóż ja odkąd mała przestała jeść cycusia źle mi z tym i tęsknie za tym baaaaardzo. Za jej minką słodką jak zajadała za tą bliskościa i ogólnie fajnie było karmić ;) czasem nawet jeszcze próbuje ją przystawic do cyca ale nie chce cwaniara. Teraz to już i tak nic pewnie nie mam w tych flaczkach :) seriooo takie mi sie zrobiły balony w któryś ktoś powietrze spuścił hah chyba zamiast na aparat ortodontyczny muszę zbierać na operacje plastyczną piersi :P jak tu biegać z takim czymś chyba bym przy każdym skoku dostawała cycem sflaczałym po twarzy :D
Się rozpisałam na Dzień Dobry ale już kończę, może któraś doczyta mój monolog :) pozdrawiam i ściskam Was i dzieciaczki! ♡

Odnośnik do komentarza

Bashia super ze u was juz coraz lepiej, oby Lenka jak najszybciej wyszła ze szpitala. Przesyłam dużo całusów. Truskawka ja kiedyś bym skrytykowała kobietę robiąca operacje plastyczną... Dopóki dzieci nie urodziłam. Nie patrzę wogole na siebie w lustrze bez stanika, mam taka blokadę, znieść tego widoku nie moge. Ach...

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Odnośnik do komentarza

Bashia kochana cudowne wiesci dzielne bardzo jestescie.Zycze Wam szybkiego powrotu do domu.Scisksm mocno.
Kasia Truskawka dolaczam do Was u mnie plecy z przodu i z tylu wisza tylko 2 male strupy :/ a na brzuchu mam pomarszczona skore jak u 100 letniej babci.Sory za okreslenie :)
Olga Rewolucja ja tez jestem pedantka ale ostatnio odpuscilam troche.Kosztowalo mnie to zbyt duzo nerwow a majac w domu 2 balaganiarzy i malucha zalamka.
Milego dnia dziewczyny lece zbierac coreczka do przedszkola ;)

Odnośnik do komentarza

BASHIA cudowne wieści! Ciągle o was myślę. Cieszę się ze jest coraz lepiej. Minie szybko i wszystko wróci do normy.
Co do chrztu to jest tak jak piszesz - nie można drugi raz całego obrzędu odprawić robi się tylko dopełnienie w kościele. Ale więcej szczegółów nie znam bo ksiadz tylko wspomniał.

Ja wiem ze supermenem nie jestem ale uwierzcie mi nie mogę patrzeć na ten dom. Od M żadnego wsparcia . Jest nas 5 i wszyscy robią syf koło siebie i nikt nie posprzata. A jak ja zrobię to jest 5 minut. Po prostu najchętniej bym się zamknęła gdzieś albo wyniosła żeby na to nie patrzeć :/ energia gdzieś ze mnie uciekła.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelina1986

Bashia ogromnie sie ciesze ze wszystko w porzadku :) teraz juz tylko spokojne swieta przed Wami. co do chrztu to tak jak napisalas w sytuacji zagrozenia zycia malenstwa, np w szpitalu krotko po porodzie jesli sa nikle szanse na przezycie. Matka,lekarz czy pielegniarka moze wykonac nad dzieckiem reka znak krzyza i powiedziec: ja ciebie chrzcze w imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen. Pozniej oczywiscie konieczny jest chrzest w kosciele ale a razie gdyby.. to takie "chrzczenie"w szpitalu czy w domu liczy sie na gorze. Podobno oczywiscie.

Odnośnik do komentarza

Silv!!!! Słyszałaś? Ty jesteś adminem, za to o mnie mówią w telewizji :))))
Mamuśka, dzięki za uświadomienie. Urosłam :)

Bass, to krztuszenie też u nas jest. Lekarka zaglądając Hani do gardła, powiedziała, że zaflegmione. W właśnie od nadmiaru śliny.

Bashia, brawo dla Was!!! Jesteście silne.
A chrztem się nie martw. Przypuszczam, że nie chodzi Ci o to, że chrzest może być nieważny, ale, że chciałabyś zrobić Lence taki uroczysty w kościele... tak?
Idź do księdza i zapytaj. Dostaniesz info z pierwszej ręki.
Trzymam kciuki, żebyście święta spędzili w domku razem.

Ania, Ty chyba pisałaś, że Krzyś zeszłej nocy obudził się z płaczem, potem wypił 60 ml mleczka i zasnął. U nas taka sytuacja miała miejsce dziś w nocy. Też zjadła odrobinkę i zasnęła, a płacz był okropny. Już myślałam, że coś ją boli. Może to zły sen?

Mam jeszcze pytanie. Dotychczas mielismy dla małej kolyske, ale widzę, że wyrosła już z niej i musimy rozłożyć łóżeczko. Czy Wasze łóżeczka są już obniżone? Czy jeszcze zostawić materac na górze?
Powiem Wam jeszcze, że uwielbiam poranki z moimi dziećmi. Leżą sobie dwa bąble na kanapie, Jaś bawi się samochodami, a Hania wpatrzona w niego. Az do chwili, kiedy nue zrobi się spiaca. W ogóle Jaś jest cudownym bratem :)
Właśnie mnie woła, że Hanuś zrobiła kupę na całą dupę :)
Niewychowany ten mój syn :)))

Miłego dnia, Dziewuszki

Odnośnik do komentarza

Izkuś Hembra Truskawka wysłałam Wam coś co może przyłączy Was do prywatnego ale ze jestem na tym stanowisku nowa i dopiero zdobywam doświadczenie to lepiej sprawdzcie czy dostałyscie i czy możecie wejsc:)
Wysłałam tez do MamaEwy i chyba Olciak choć teraz jak patrze czy chciałayście to nie moge znaleść wiec chcecie czy nie to jestescie:) o ile dobrze to zrobiłam:)

Ktoś jeszcze chętny? Piszcie pókim dobra i szastam zaproszeniami na lewo i prawo :) opłata to 30,99 za miesiąc... Na prawde warto ;)

Z opłatą oczywiście żartowałam:)

A mam prośbę do Was... Bo do tej Szlachetnej Paczki chciałam dołączyć kartkę z życzeniami. Chciałam napisać kilka słów takich od serca, wzruszających ale dających też nadzieje ze może być lepiej. Tylko ze ja nie umiem pisać takich chwytających za serce tekstów... Może któraś z Was mi pomoże? Mamuśka albo Ewelad wy macie takie lotne umysły i wszystko tak pięknie ubieracie w słowa:) a może ktoś inny ma ten dar pięknego pisania:) proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Bashia- suuuuuper! wszystkie odetchnelysmy z ulgą. naprawdę, wszystkie o Tobie i Lence myslalysmy i odchodzilysmy od zmysłów.. jak cudownie, ze juz dobrze- to dla nas najcudowniejszy prezent na swieta! teraz to juz z górki!!!!
Dziewczęta, ja jeszcze a propos head care, o ktorym tyle pisalysmy. Ja bylam sceptyczna, bo to duzo kasy, a efekty niepewne- jak dla mnie. ale przekonalyscie mnie, mala dostala na gwiazdkę. no i muszę Wam powiedziec, ze jestem w szoku.. Helenka uzywa jej juz 5 dzien i .... dziala jak jasna cholera! ona nie miala mega nierownosci, ale taka jednatroszke wieksza nierownosc i 2 male. MIAŁA, bo już nie ma:) Helenka dostała na gwiazdkę zgrabną główkę!!!!:) dzięki za radę:)
jeśli chodzi o zakupy ciuszkowe, to ja wywołuję CHIYO, niech coś powie:) Pepco, zgadzam sie, wystające nitki i kiepska bawelna, wygladajaca jak sztuczna, choc napisane 100 procent. Ja juz od samego początku SH- lump, prany i cudownej jakosci, normalnie nie byloby mnie na to stac. Mala ma juz np 3 bluzy Gapa- od teraz do 2 roku życia, sukienki Ralpha Laurena. świetna jakość i jak nowe:)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h3owv88nw.png

Odnośnik do komentarza

Ooo Daniela zostanie Ci to wynagrodzone;-) za to zaproszę Cie na prywatne jeszcze raz. Taka jestem dobra, a co:-D

A rodzina to
Pani Justyna (24 lata ) wraz z ojcem Aleksandrem (49 lat )oraz synkiem Dawidem (5 lat) zamieszkują mały
domek. Jakiś czas temu pani Justyna straciła ukochaną mamę, która zmarła na raka. Mama była
podporą rodziny, miała też opiekować się małym Dawidkiem, a Pani Justyna pracować. Dramat ten
jednak uniemożliwił ich plany. Dodatkowo zdrowie pana Aleksandra się pogorszyło, musiał zmienić
pracę na lżejszą, jedynie sezonową - pracuje w lesie jako pilarz. Obecnie Justyna opiekuje się swoim
synkiem. Rodzina żyje skromnie, w małym drewnianym domku, w którym jest czysto, ciepło nie tylko
zewnętrzne, ale również w sercach. W tej chwili pani Justyna nie pracuj,e utrzymuje się z alimentów,
zasiłku rodzinnego, pomaga jej także ojciec. Wspólnie prowadzą małe gospodarstwo rolne, w którym
hodują krowę i kury. Po odliczeniu opłat związanych z utrzymaniem domu, dochód na jednego członka
rodziny wynosi 447,67 złotych.
Justyna mimo trudności bierze udział w kursach na kucharza z projektów unijnych. Ciągle poszukuje
pracy. Jej marzeniem jest zrobienie prawa jazdy, ponieważ póki co wszędzie ma daleko. Pani Justyna jest
osobą radosną i otwartą.

Tyle wiem:-)

Odnośnik do komentarza

ja wczoraj byłam w kinie na MAMA-rewelacja

Ewulka sto lat!!! u córki mieliśmy taki problem jak miała 3 lata, trwało to miesiąc, a wyniknęło z tego, że miała zatwardzenie i przy załatwianiu pojawił się ból i miała blokadę, były wszystkie sposoby naturalne plus zeszyt z nagrodami za każdą koopę do kibelka i minęło, ale wiem jakie to stresujące, przez ten miesiąc naszym tematem przewodnim była koopa

mmadzia nie martw się, tylko zagoń M do roboty:-) no i dzieciaki też, ja moją córkę musztruję w tej kwestii bezlitośnie, ale efekty są-ostatnio mieliśmy gości i dzieci było 4, więc syf-malaria, a córka mówi: nikt nie wyjdzie, póki nie posprzątamy pokoju hahahaa, a do mnie, po wspólnym robieniu kartek świątecznych: mamo, ty też ze mną sprzątaj, bo robiłyśmy razem:-)

bass gratki ząbków, kaszel też pewnie od tego, wykrztuśnie można flegamina baby2x5 kropli do godz 17, a na kaszel generalnie także stodal, żeby nie zeszło dalej, ale najlepiej idź do lekarza

rewolucja ja dodaję kleik ryżowy na początek, kupiłam już kukurydziany i kaszkę jaglano-ryżowo-kukurydzianą hippa, jak Jasio? moim zdaniem pepco się popsuło, ale czasami coś kupuję, preferuję f&f i lumpka:-) ostatnio za 15 zł kupiłam 3 pary spodni z hm, pajaca, bluzę Gapa, 3 bluzeczki-wszystko super; kupa na całą dupę buahahahaha, mistrz!!! u nas też ostatnie dni kołyski i właśnie kminię, bo teraz pokój małego jest na końcu mieszkania, więc ja kwoka nie czuję się gotowa go tam przeprowadzić, więc chyba łóżeczko powędruje do sypialni naszej, kołyska do sprzedania lub poczeka na bambino numero 3? a w łóżeczku materac u góry póki nie będzie się podnosił Dawid, a przydałyby się kółka; moja córka póki co też zakochana w bracie i dumna cała, aż się dziwię trochę, że tak gładko to idzie, a jak go zabawia to się wariat mały śmiej w głos, a moja córka też ma teksty, że ciężko powagę utrzymać, ostatnio powiedziała mi, że mam miękki umysł??? hmmmm czy to obelga???

olga w kwestii porządku tak, tak i jeszcze raz tak, u mnie to samo i tak samo:-) a M syfiarzowi kiedyś urwę łeb i dam psu do zjedzenia o! ja zawsze prawdziwą choinkę kupuję, nie uznaję innej, chociaż sprzątania sporo

bashia wspaniałe wieści, jesteście megadzielne Dziewczyny!!!

Truskawka ja zagęszczam tylko na noc, synek i tak je tylko 4x na dobę, w nocy wcale, a powinien 5x, ale przybiera więc nie panikuję
Justynka dawaj przepis na pierniczki, bo ja mam zamiar piec, a mam przepis z kalendarza adwentowego mojej córki i pierwszy raz , więc mam obawy, czy będą jadalne, a córka już podniecona od tygodnia:-))) a kleik to drobiazg, jutro próbuję ziemniaczka:-) będzie, będzie się działo lalala

Silv poczułam się doceniona tym jakże niespodziewanym komplementem:-) może coś stąd? chociaż już widze, że daniela się zgłasza fachową siłą:-)
http://miastodzieci.pl/dla_rodzicow/133:/619:niebanalne-oryginalne-zyczenia-bozonarodzeniowe

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja będę robić z tego przepisu:) Tylko cisne zara po foremki:)

http://ooomnomnomnom.blogspot.com/2013/12/najlepsze-swiateczne-pierniczki-pyszne.html?m=1

Rewolucja łahahaha... Jaś jest wielki:D
Co do materaca to u mas jeszcze na gorze. Jak sie mała będzie niebezpiecznie podciągać na szczebelkach to obniżymy:) Na razie tylko przetacza sie z boku na bok:D

Bashia super super super! Bardzo cieszę sie tym Waszym ogromnym sukcesem. Teraz dalej trzymam kciuki abyście jak najszybciej wróciły do domku:):*
PS. Zmniejsz zdjęcie aby wrzucić nam Lenke na priv;)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...