Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ewelajna tak jak pisze Misiaczek, ja w zeszłym tygodniu za radą moich dwóch szwagierek kupiłam ten fotelik 4Baby Weelmo . W niedziele odbyliśmy pierwszą przejażdżkę do teściów i synek właśnie siedział już w nowym foteliku. Na początku widać było, że nie wie o co kaman, patrzył na męża jak prowadzi samochód, on do niego zagadywał i Bobuś co chwilę się uśmiechał. Wiadomo fotelik nie rozłoży się do takiej pozycji leżącej jak ten pierwszy fotelik dla noworodka, my wzięliśmy oparcie maksymalnie opuściliśmy do tyłu i było ok, muszę jeszcze na spokojnie przyglądnąć się temu ochraniaczowi na główkę- wiecie z takimi wypustkami po bokach- bo gdyby tego nie było synek mógłby bardziej sobie główkę do tyłu oprzeć i wydaje mi się, że było by mu wygodniej, no ale w niedziele to było szybko, szybko. Muszę się temu przyglądnąć na spokojnie, pewnie wystarczy lepiej dopasować wysokość.
A poza tym u nas dalej nie ma żadnego ząbka, chociaż synek już od dobrych kilku tygodni strasznie się ślini i dosłownie wszystko wpycha do buzi, aż go nieraz na wymioty pociągnie jak za daleko coś włoży. A przy usypianiu to tak pcha ręce do buzi, aż się cały trzęsie- przypominam, że smoczka nie weźmie za żadne skarby .
U nas w domu temperatura wysoka, podobnie jak u kowalskiej w granicach 24-25 stopni. Palimy w piecu centralnym. Synkowi ubieram body długi rękaw, spodnie i skarpetki.
Pytała też któraś ( przepraszam, ale nie pamiętam która), o wprowadzaniu glutenu za pomoca biszkopcików. ja właśnie już któryś dzień z kolei podaje synkowi jabłuszko z biszkoptem i bardzo mu smakuje.

Odnośnik do komentarza

Kowalska, Stokrotka 25stopni? To przecież prawie jak w Egipcie :-) żartuje oczywiście. Ale gdyby u nas była taka temperatura to byśmy chyba na krótki rękaw chodzili. Ale wiadomo, to kwestia przyzwyczajenia. Skoro Ewie jest ciepło przy 20stopniach to nie zwiększamy temp. No jedynie do kąpieli na 21dajemy.

ewelajna ja myślę że te foteliki to tak po troszkę jak odzież itp. Dżinsy kupisz za 30 i za 300zł. No ale wiadomo tutaj chodzi o bezpieczeństwo więc oszczędzać nie można. A jeśli można kupić coś dobrego i za przyzwoitą cenę to czemu nie skorzystać :-)

Ania już w sumie z fochem odpuscilam ale celowo ciastkami się przy nim zajadam a jego nawet nie czestuje :-) i odliczamy dni do 9tego. Nawet obiecałam sobie ze z tej okazji zrobię tak bardzo zachwalanego tutaj 3bita. Mam nadzieję że wyjdzie bo ja w kuchni to lewus jestem.

A my jeszcze na spacerze. I jestem w szoku bo jest prawie 17 i jest jasno. Czyli ze wiosna się powoli zbliża :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

My też centralne :)
Stokrotka my z biszkoptem, ale dałam do ziemniaka i marchewki :)

My już po nefrologu, przesympatyczna lekarka. Powiedziała, że póki co profilaktycznie mamy dawać furagin przez 6 tygodni. Mocz kontrolować co miesiąc. Dopóki nic się nie będzie działo, żadnej diagnostyki nie będziemy robić. Ufffffffff.....

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :) u nas niestety nocka slaba wiec od dzis sprobuje pic melisę, może i na mala podziala :) Ja uwielbiam karmić i nawet te nocne to nie tragedia ale jesli nie towarzysza im miliony wybudzen. Człowiek potrzebuje tych kilku h snu ciągiem bo nie funkcjonuje normalnie. Mnie to zaburza zdolność logicznego myślenia normalnie a pozatym zak mi malej ze tak poplakuje i sie kreci. Jedyna zależność jaka znaleźliśmy to to ze śpi lepiej gdy jesteśmy przez dzień w domu i nie ma gości wiec chyba ja nadmiar wrażeń meczy ale przeciez się calkiem od ludzi nie odizolujemy :/
Zabkow u nas wciąż nie ma choc czasami widzę ze Ale dziąsła swędzą lub bola bo z zapałem zagryza różne rzeczy w tym moja rękę. Co do tesciowych to ja mowie na Ty bo ta chciała ale jak powszechnie wiadomo nie żyjemy na przyjacielskiej stopie. Stosunki grzecznościowe bez zazylosci.
Kowalska super ze dobre wieści.
Ansomnia, tak się cieszę ze się odezwalas i ze z córunia wszystko ok. Dzieki za przydatne linki.
Patrycja08, z tego co mi wiadomo to zadna z nas takowego nie miała.
Co do temp w domu to u nas zimnica, 18-20 stopni ale Niuni jakos nie zimno, chyba przywykla :/

Odnośnik do komentarza

No i dotarlam do końca :-) ale już nie pamiętam co komu odpisać:-/
No wiem tak:
* do teściów baaardzo rzadko mowie mamo i tato. Wychodzę z założenia że mamę i tatę mam jednych... Raczej bezosobowo się zwracam:-)
*w domu mamy bardzo ciepło 23-25 stopni i mała ma spodenki i body z dl rękawem przeważnie. No i skarpetki. Czasem ubieram jej spodenki, body bez rękawów i koszulkę.
*kółko też mamy to samo do pływania i jest ok. Kupiłam ma allegro.
*ząbków dalej nie widać ale dziąsła są jakby podpuchniete więc może lada chwila coś wyjdzie.
*karmien nocnych już nie mamy od kilku dni i wprowadziłam staje pory posiłków. Rano pierś o 7.00, o 10.00 kaszka z deserkami, 13.00 butelka z kaszka na rzadko, 16.00 obiadek, 19.00 butelka z mlekiem i kleikiem. Odciagam pokarm i wystarcza mi go na te 2 butelki ale już jest go coraz mniej...
Oprócz tego jesteśmy na etapie załatwiania żłobka i wszędzie wszyscy Zdziwieni że my dopiero teraz się obudzilismy:-) podobno trzeba było o tym myśleć we wrześniu... Ale może coś się uda wymyślić;-) choć dziś nasz rehabilitant powiedział że jak my oddamy Agatke do żłobka to ona na starość odda nas do domu starców;-)

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny!
Chwilę mnie nie było, ale weekend to mi minął tak szybciutko, ze szok. Czytałam Was na bieżąco, ale odpisać nie było już kiedy. Pochłonęła mnie imprezka urodzinowa dla M. Mimo, ze niewielka to pracy było mnóstwo. No ale najważniejsze, ze M zadowolony:) Wczoraj byłam na polowaniu w Lidlu, ale już koło południa, to nie było tłoku. Udało mi się zdobyć: body, spodenki, skarpetki i pajacyk. Jednak ten ostatni, to zwrócę bo 74-80 jest po prostu ogromny. Dziś tez obkupilam corcie w 5-10-15, bo mega obniżki. To tak w nagrodę, ze dzielnie zniosła szczepienie. Teraz śpi już budulka 3 godziny prawie. Ciekawe co w nocy będzie? Ostatnio co noc mamy po ok 1,5h zabawy, także tryb zombie to norma. Pytałam się dziś pediatry o wedzidelko, które to podobno Lidzia ma zbyt duże. Stwierdziła, ze narazie czekamy, czy będzie miało to wpływ na mowe. Kurczę i trochę mi się to nie podoba. Nie wiem co robić. Misiaczek zdaje się u Was tez był ten problem. Byliście już u lekarza?
I jeszcze jedno od kilku dni Lidka ma dziwną wysypke na brzuszku. Podejrzewam, ze sprawcą jest pasternak, ale już od 4 dni nie podaje a wysypka nie ustępuje. Pediatra przepisala maść, tylko oczywiście na ssterydach. Kiedy zwróciłam na to uwagę stwierdziła, ze to maść oczna i bardzo mało tych sterydow ma. Doradzcie prosze: poczekać jeszcze, czy smarować? Na koniec pochwale się jeszcze Lidka wazy 8 kg i ma 69 cm i właśnie się obudzila:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!

MamaEwy juz jest super :) nie boli, skonczylam antybiotyki i wszystko super jest :) za 2 tygodnie ide na konsultacje no i druga nerka zostala jeszcze "do naprawy" :( wczoraj bylam u takiego innego lekarza i pytalam sie skad to powstalo i powiedzial, ze plod ciezarem naciskal w ciazy na nerki. Kolejny lekarz potwierdzil skad to sie wzielo :( a wiec tak mnie malutki ugotowal :)

U nas ten fotelik odpada bo maz sie na fotelik do isofixa uparl a nie na pasy.

Ale Madzia kasy dostaniesz :D hehe

A Mamuska juz zawitala na prywatnym ze zdjeciem :D?

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Kadaga u nas wedzidelko jest za krótkie i za dwa tyg mamy konsultacje z chirurgiem dziecięcym. Ale nasz pediatra powiedział ze jak nie chcemy żeby dziecko miało problemy z mową to radzi nam to zrobić.
Szczerze, na Twoim miejscu poradzilabtm się jeszcze innego lekarza, bo czekanie aż dziecko zacznie mówić i czy będzie mieć problemy to trochę późno.
Dziwna praktyka w ogole :-)
A po tym co napisałaś o tych sterydach to w ogole dochodzę do wniosku ze ta lekarka hmmmmm... no nie wiem jakąś dziwna :/

Odnośnik do komentarza

Moje Maleństwo najadło się i dalej śpi, więc mogę trochę jeszcze do Was popisać.
Olga1 to super, że już lepiej:)
kowalska świetnie, że udało Ci się trafić dobrą i miłą lekarkę i że tylko takie leczenie:)
MamaEwy nie wiem, czy to będzie dla Ciebie pocieszenie, ale mój M jakiś czas temu stwierdził, że miałam już mniejszy brzuch po ciąży niż obecnie. Potem się tłumaczył, że to tylko taką bluzkę założyłam. Dodam jeszcze, że sam do szczuplaków nie należy.
Mmadzia gratuluje drugiego ząbka i sukcesów w rozszerzaniu diety. Ja wczoraj podałam pierwszy raz owocka - jabłuszko. Smakowało bardzo.
ewelajna zaciskanie piąstek jest problemem, gdy dziecko w ogóle ich nie rozwiera i np nie chwyta zabawek, nie bawi się rączkami.
Ansomia śliczna córeczka i dzięki za namiary na fajne zabawki.
Ewulka u nas też szczepienia w udka. Ja niestety nie pomyślałam żeby dzielić, a nikt mi tego nie zaproponował i np dziś było 6w1 w jedno udko i pneumokoki w drugie.

Co do temp w domu u nas też 19-21 max 22 stopnie. Ja wolałabym cieplej, ale M wtedy cierpi. Lidka przyzwyczajona, a jak jej zimno to od razu wiem, bo ma czkawkę. A ubieram Ją podobnie, czyli body dł. rękaw, spodenki skarpetki lub body kr. rękaw, bluzeczka, spodenki, skarpetki lub body kr. rękaw i grubszy pajacyk.

I jeszcze co do teściów, to my po ślubie niespełna rok i mimo że ich lubię, to ciężko się przestawić na mamo/tato po ponad 5 latach paniowania/panowania.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

Misiaczek a to już druga nasza lekarka. Wcześniejsza chciała nam wcisnąć sterydy jak Lidka miała 6 tygodni na uwaga... potówki na twarzy. Rehabilitantka polecała nam konsultacje u neurologopedy. Tylko gdzie takiego znaleźć. No i żadnego skierowania nie mamy. Poszukam prywatnie neurologopedy, albo chirurga dziecięcego.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

mmadzia zasiłek rodzinny to jedno a to 500 to drugie, więc myślę że nie ma to znaczenia. Nie ma chyba jeszcze ustawy dot. tych 500zł więc na 100% nie odpowiem.

U nas w domu ciepło Olek ubrany w body na ramiączka bluzeczka i rajstopki, albo body z dł. rękawem i pod podkoszulka albo na to jakaś koszulka. też dwie warstwy na brzuszek a jedna na nóżki. nigdy nie jest spocony ani zimny.

Olkowi ostatnio kupiłam pampers 3 ale mogłam już 4 ale jakoś tak odruchowo.

Ja w lidlu nie byłam ale w c&a kupiłam koszule jeansową i bluzę za 19,90zł taki komplet.

Eh jakaś zmęczona jestem dzisiaj i ta pogoda ;/ deszcz leje strasznie.

Odnośnik do komentarza

Silv dokładnie to powiedzenie też znam: oddasz dziecię do żłobka - ono ciebie do domu starców ;)
kadaga ja nie dawałabym jeszcze maści, no chyba że wysypka b. poważna. Moja lekarka nawet na duże zmiany nie chce przepisywać sterydów, mówi "poczekajmy jeszcze".
Dziś była u mnie koleżanka i pyta czy miałam drugą kontrolę bioderek. Mówię jej ,że nasz lekarz nie kazał, byłyśmy tylko raz. A ona mówi, że u nich też było wszystko dobrze na wizycie w szóstym tygodniu ale zalecił też wizytę w 6-tym miesiącu. Jak było u was? Jedna wizyta tylko?
U nas miasto ma swój projekt 500+, na drugie dziecko powyżej 13 miesiąca. Bardzo się cieszę na tą dodatkową kasę:)

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wieczorową porą:)
My dzis pól dnia na zakupach a drugie pół spędziliśmy w trybie płacząco-jęcząco-wiszącym na mamie, chyba za dużo wrażeń mial moj dziedzic.
Inez dziekuje poszukam wśród pierniczków, ja znalazłam takie biszkopty okrągłe bez dodatku krowy, żelki pochlanialam namiętnie ale musiałam odstawić bo jakies krostki wyszły malemu. :( teraz piekę sobie ciasto drożdżowe z różnymi nadzieniami mam przepis na 1keksowke to na 2-3dni mam spokój:)

My mamy w domu 19-20st. I maly ma body dł. Rękaw, spodenki i skarpety czasem zakładamy sweterek ale rzadko.

Czy wasze dzieciaczki próbują raczkować? U nas synek ćwiczy i tak śmiesznie wygląda bo podniesie pupę i sie buja przód i tył i ląduje na twarzy przeważnie :)

A na koniec dzieki Ania125 za uspokojenie informacja o kupach -wlasnie u nas zawartość pieluszki jest koloru zachodzącego słońca i sie troche martwilam bo tez narazie wprowadzamy marchewkę malymi kroczkami ale jak macie podobnie to juz nie swiruje nietoperza :)

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fp07wfgo3xo9c.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny, odpisuje tematycznie i uciekam spac. Ostatnio nie mam sil w ogole, mimo ze robie z malym godzinna drzemke w ciagu dnia :-/
Piastki - zaciska dosc czesto, ale otwwarte dlonie ma jeszcze czesciej :{
Baby swimmer - ekstra pomysl, tez kupie!
Szczepienie pneumokoki - dzisiaj mielismy 2 dawke. Poki co jest ok. Kluty byl w udo prawe.

Ubieranie w domu - body dl. Rekaw, spodnie i skarpety, temp. 21-22st. W nocy pajac i spiworek.welurowy, temp. 20.5st.

Ilosc obiadki - moj juz dawno zjsda caly sloiczek sloiczek 125ml obiadku, co wiecej ostatnio wciagnal 190ml obiadku z hippa tak mu cielecinka posmakowala. Zastanawiam sie, gdzie to zmiescil:-)

Zlobek - to juz? Oj, jeszcze nawet sie nie rozgladalam. Nie dochodzi do mnie, ze za pol roku trzeba bedzie isc do pracy i bejbusia zostawic u obcych :-/
Ząbki - brak i nic sie nie zapowiada poki co. Czy u ktoregos z waszych dzieciaczkow tez jeszcze nie ma nic? Czy wszystkie juz zaczely zabkowac?

Waga i wzrost po dzisiejszym pomiarze waga 7kg, wzrost 68cm, pampersy nadsl 3. Maly ma 5 i pol mies.

Fotelik - ja bede kupowac romer

Raczkowanie - cos tam probuje, tylek czasami podnosi, pelzac by chcial jsk nie moze siegnac zabawki. Przewraca sie ciagle tylko w jedna strone z plecow na brzuch.

Gluten - podaje 3-4 lyzeczki kaszki pszennej z bobovity porcji zboz jablkowej na mleku enfamil. Jak chcialam dac manna to bartek zwymiotowal, bo taka gesciocha mi wyszla. Wiecej gotowac nie probowalam :-)

Milej nocki, pozdrowienia :-)

Odnośnik do komentarza

Olga cieszę się, że już wszystko w porządku :)) szkoda, że druga też do naprawy.... ale dasz radę na pewno!! a co do prywatnego, to ja słowna dziewucha jestem i czekam na ruch ze strony Rewolucji :)) palnęłam kiedyś, że zaraz po Rewolucji fotę dodam, więc tego się trzymam :P A Rewolucja chyba dziś cały dzień sprząta, to nie ma czasu ;) no albo intensywnie ćwiczy, bo chce mnie przegonić z tym moim 1,5kg na minusie.... może tak być, no.... O, nie!! Nie dam się ;)
Mmadzia gratuluję zębolinka!!!
Ewulka8 zrelaksuj się tam jutro porządnie :))) ja swoje tortury zaczynam o 18stej, gdyby mnie potem nie było, to znak, że mnie banie wykończyły :P Ja też probiotyk podaję i będę podawać, nawet wczoraj w końcu zamówiłam :)
K.a.s.i.a u nas 3 wizyty, ostatnia po ukończeniu pół roczku:)
Karolek_sz Kazimierz jeszcze raczkować nie próbuje, ale jest ciut młodszy, więc wszystko przed nim:P
Kowalska dobre wieści - to lubię!
Kadaga ja znam dobrego neurologopedę, ale sprawdziłam dla pewności, skąd jesteś - niestety, całą Polskę od Ciebie..... swoją drogą, może zaprowadzę tam Kazika (do przemyslenia!).
Maluszek mój dziś coś marudny, a ja jakaś drażliwa coś (bez powodu), to chyba znak, że zbliża się okres!!
Dooobreeeej nocki :)))

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Kadaga my też idziemy prywatnie na wizytę do tego chirurga dziecięcego.
A na bioderka w okolicy 7 miesiąca mamy jechać, i to będzie 3 wizyta, mimo że na dwóch poprzednich było wszystko Oki. Też prywatnie oczywiście.
Zaczynam się do tego przyzwyczajać :) chcesz coś załatwić - zapłać.

Co do baby swimmer, ja też bardzo chciałam to zamówić, bo mój Misiek uwielbia wodę, ale przeczytałam też masę opini fizjoterapeutów ze źle wpływa na kręgosłup i rozwój iTd i już zglupialam.. myślę ze to tak jak z chodzikiem... że co za dużo to nie zdrowo i jak się z czyms przesądza to wszystko szkodzi.
W każdym bądź razie nie kupiłam tego bo sami wanny nie mamy, basenu fajnego też nie, musiałabym jeździć na noc do teściów A tego zbytnio nie lubię.

Ja już mam wpisanego Miśka na listę do żłobka jeszcze jak w ciąży byłam... inaczej nie byłoby opcji na miejsce, a i tak jest jeszcze nie na 100% potwierdzone.

Próbowałam dawać Małemu śliwek ze słoiczka i przedwczoraj udało mu się zjeść troszkę, wczoraj prawie nic A dzisiaj to już w ogole się krzywil strasznie więc w sumie zjadłam ja. No i śliwka ewidentnie mu nie podchodzi.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź w sprawie ubierania maluszków w domu :-)

Czy Wasze dzieci też mają suche usta? Wiem że już pytałam ale niepokoi mnie to... Ona ma taką jakby skorupe ze skóry... Nie wiem jak to opisać..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...