Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Ruda wszystkiego najlepszego z okazji 2 rocznicy ślubu:)
Qarolina Lusia. Mi dr powiedział że to wiotkosc krtani i dzieci mają tak niektóre do 2 roku życia. A niedoswiadczeni lekarze mogą to odebrać za jakąś chorobę. Także spokojnie dziewczynki.
Szczesciara a jakbyś to trochę powozila wózkiem??pokolysala?? Może wtedy dłużej by spał??

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze trochę mnie pocieszyłyście. Chociaż wydaje mi się, że nie raz coś jej do gardła spłynie bo odkaszlnie albo ma odruch wymiotny. Może wcześniej też tak było ale po tej akcji z gorączką bardziej zaczęłam się przyglądać. Nawilżacz w nocy też u mnie chodzi od 2 dni. Nic dzwoniłam do przychodni, mamy jutro podejść to lekarka osłucha i zobaczy między pacjentami bo na zdrowe dzieci wolne dopiero na przyszły tydzień.

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54859.jpg

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :)
Życzę powodzenia na szczepieniach i dobrego samopoczucia po nich :)
My śliczna używamy z aventu 0-6 więc narazie nie zmieniamy ale też uważam, że po coś te oznaczenia są, wogole ten smoczek tyle razy nam uratował sytuację, że uważam go za super wynalazek.
Ja od wczoraj mam lenia, w domu syf, po podłodze wala się sierść, już nie mogę na to patrzeć, więc jak mała wstanie to biorę się za odkurzanie a potem ugotuje rosół a z niego jutro pomidorowkę, to idealne rozwiązanie kiedy się nie chce codziennie gotować :)
U nas malutka zrobiła się piskliwa, chyba swędzą ją dziąsełka, bo często jak leży na brzuchu ta twarzą ryje po macie, albo jak ją trzymam to główką często wciska się we mnie i jest wtedy taka poddenerwowana.
My też nie obchodzimy Walentynek, oboje mamy podobne zdanie na ich temat, co mnie cieszy niezmiernie :)
Monia u nas też Ola czasem wali się po brzuszku prawą ręką jak w bębenek.
Mam się tydzień temu skończył probiotyk i postanowiłam nie kupować nowego ale mam wrażenie, że jakby jej bardziej w brzuchu jeździło, reszta czyli kupy póki co bez zmian, i sama nie wiem, czy wy podajecie probiotyki cały czas?

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Qarolina u nas rondami z noskiem. Charczenie takie i suche kozuchy, tez próbowałam odciągać ale nic nie idzie. Pani dr powiedziała ze albo wiotkość krtani albo suche powietrze. W każdym bądź razie to nie infekcja. Moja tak ma praktycznie od początku sezonu grzewczego.
Ruda życzymy wszystkiego dobrego z okazji rocznicy !!:* i kolejnych wspaniałych okrągłych rocznic !:) oby mąż Cię dzisiaj porozpieszczal !!:)
Szczęściara u nas ze spaniem w ciągu dnia jest tak samo. W łóżeczku śpi 30 minut a na moich rękach potrafi 2h ciurkiem. No u ja oczywiście ze y mieć trochę spokoju trzymam ja na tych rękach i wiem Że zle robię ! No ale coz...
Trzymam kciuki za najbliższe szczepienia aby obyło się bez NOP!
U nas śliczna pogoda, słoneczko swieci ale czekamy na pana z DHL bo ma Hani przywieść przesyłkę :) zamówiłam jej spodnie takie na lato w rozmiarze 80 z nowej kolekcji z Zara. Omg tam są takir piękne rzeczy. Raz w miesiącu będę jej coś zamawiać :) i do czerwca ja odkupię na wakacyjny wyjazd :) Hihi

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54861.jpg

monthly_2017_02/wrzesnioweczki-2016_54862.jpg

Odnośnik do komentarza

Ruda i ja życzę wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy :)
Mila mi no właśnie kobiety się naoglądają w tv wyidealizowanego macierzyństwa a później gdy są gorsze dni popadamy w jakiś mega doły i się obwiniamy, że inne sobie tak świetnie radzą a my nie, czasem to lepiej by było tv wywalić za okno :) a twój igorek poprostu potrzebuje więcej ciepła mamusi, tak czuje się bezpieczniej, ale wyrośnie z tego, i jeszcze się za takimi chwilami zatęskni, wszystko się powoli ułoży, pamiętam jak milutkiej było ciężko ale teraz powoli jest lepiej.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki. U nas ciąg dalszy luźnej kupki. Dzisiaj narazie tylko jedna. Daje małej probiotyk po konsultacji z lekarzem. Powiedział a ze tak może być na ząbki bo raczej nie od wprowadzanych pokarmów nie powinno być takiej reakcji.
No a u nas pierwszy tydzień ferii i starszak mój znowu chory na szczęście bez antybiotyku ale chrycha tylko dudni w klatce :(

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8u69i2a2d7b8.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie Mamunie i Maluszki :)

Ale dziś skrobiecie - nie mogę nadążyć ;)
Na początek powodzenia na dzisiejszych i jutrzejszych szczepieniach! :)

Ruda, wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu :)

Szczęściara, my zmieniliśmy smoczek. Ponoć to ważne, choć Zuzia ostatnio znowu przestała akceptować smoczek. Woli mymłać swoje paluszki albo maskotki i kocyki :)

Qarolina, o zatoki raczej nie powinnaś się martwić, bo u tak małych dzieci jeszcze nie są wykształcone. Niemowlęta nie mają jeszcze zatok czołowych. Ja bym stawiała też na sezon grzewczy albo wiotkość krtani. U nas Zuzia też ma ciągle babolki w nosie, psika i czasami ma taki głos jakby miała nosek zatkany, ale póki nie ciekną jej smarki, to się w ogóle tym nie przejmuję. Poza tym dzieci nie mają jeszcze włosków w nosie, więc w jakiś sposób muszą pozbywać się zanieczyszczeń. A to kasłanie może być od nadmiaru śliny. U nas też się zdarza :)

Sevenka, my podajemy probiotyk cały czas, ale to ze względu na alergię pokarmową.

Mag, śliczne to Twoje szczęście :)

A propo siedzenia po porodzie, to u mnie na szczęście bez żadnych problemów. Po 4h od porodu fruwałam po pokoju i się rozpakowywałam jak popieprzona.
A tak z ciekawości, jest tu jeszcze jakaś dziewczyna, która rodziła SN i się uchowała z całym, niepoturbowanym kroczem?

O naszej nocce nie powinnam pisać, bo nie chcę Was wkurzać ;) Zuzia jak zasnęła między 21:00 a 22:00, to wstała na mleczko o 5:30 i poszła dalej spać do 9:00. I wyobraźcie sobie, że ja i tak niewyspana jestem. Nie wiem o co chodzi, ale coś ostatnio wyspać się nie mogę, niezależnie od tego jak długo śpię. No ale absolutnie nie narzekam i szczerze Wam życzę, aby Wasze dzieci w końcu też tak zaczęły sypiać. My zaczęliśmy od jakiegoś już czasu dawać większą porcję mleczka przed snem, więc może to tego zasługa.

Odnośnik do komentarza

Rany, ale mam sklerozę. Któraś z Was ostatnio wklejała zdjęcie albumu, który robi dla dziecka. Agnes to nie byłaś przypadkiem Ty? A może któraś z Was też się bawi we wklejanie zdjęć do tradycyjnych albumów?
Jeśli tak to mam pytanko, do wklejania zdjęć używacie kleju czy przylepców? Ja zawsze używałam kleju, ale zastanawiam się czy nie spróbować czegoś innego i nie zamówić przylepców.

Odnośnik do komentarza

Hej kochane. Powodzenia na szczepieniach.
U nas roznie.
Na szczęście Milena zdrowa, z noskiem ma tak samo jak poszecie.
Laura dalej ma ataki ale rzadziej i mam wrazenie,ze slabna. Niestety i stwty zbliza sie wiosna wiec zaraz znowu sie jej pogorszy.
Noce u nas hmm chyba nie ma o czym mowic. Ostatnio bylo 13pobudek od 23-8:40. W dzien dwie drzemki po pol h, czasami zdarza sie jedna dluzsza. Kapiel o 19, wyedy druga drzemka pol h i do 23grasuje.
Z milych rzeczy to moja córeczka zaczela pieknie mowic zdaniami i to tak np gdy mowie :"Laura pozbieraj zabawki dobrze?, na co Laura " dobrze mamo,juz". Pelna kulturka. A dzis chcialam z nia poukladac puzzle a ona do mnie "wyjdz mamo prosze, chce sama " he i wpoilam jej,ze zawsze gdy odchodzi od stolu mowi dziekuje,gdy cos zrobi lub powie nie tak to przeprosi,gdy cos chce powue prosze. Jestem z niej niesamowicie dumna. Synek mojej siostry w wieku Laureni tylko rozkazuje wszystkim,bawet do ksiedza na koledzue powiedzial "wyjdz stad,no wynos sie". Chyba bym spalila sie se wstydu. Ale jestem zdania,ze dzuecko szybciejbuczy sie obserwujac nas i basze zachowani,bo co to da z d powiesz dziecku ze nie wolno czegos robic skoro ono zaraz widzi ze ty ta zakana rzecz robisz. Moze mam zly sposob wychowania ake sie sprawdza.
A jesli chodzi o Milenje to jest mala skrobatka, na pleckach tak sie odpycha raczkami i dupka i nuzjami ze po calym pokoju pelza, w bujaku potrafi sie obrocic z pleckow na brzuszek, zabawki bierze i przeklada z reki do reki, smoczka sobie wyjmie i wlozy , przekreca sie na boczki,pkecki ,brzuszek. A to wszystko w przeciagu ostatnich kilku tyg sie rozwinęła. Dziasrlka rozpulchnione, niby kreseczki widac,cos tam stuka ale bez rewelacji.
Dałam jej dzis troche hablka bo widziala,ze Laura je i az się trzesla ,wiec postanowilam jej zetrzec troche i tak jej smakowalo,ze rękę mi trzymala i pchala du buzki he a dodam ,ze jabłko bylo dość kwasne.

Wlosy dalej leca jak szalone. My walentynek nie obchodzimy,bo uwazamy z e milosc trzeba okazywac caly rok. Ale cos tam moj naz przyszykowal bo troszke sie wygadal.

Co jeszcze chcialam napisac hmm.

A my chrzcimy w marcu. Milena w dzień dalej marudna. Moja mama zakupila mi nosidelko. Ale jeszcze nie przywiozla. U nas piekne slonce i idziemy zaraz na spacerek. Ptaki spiewaja sluchajcie okna pootwieralam i normalnie mi sie tak fajnie zrobilo.

No to tyle. Chyba. Duuuzo zdrowka i milosci a i zrozumienia.

Ide bo Mela juz sie znudzila bujakiem i, placE grr

Odnośnik do komentarza

Milutka właśnie wózek mam w piwnicy bo go nie jestem w stanie wynieść po naszych wąskich schadach, przydałby się bardzo w domu.
Właśnie jesteśmy na spacerze, nareszcie usnął, pogoda cudowna.
Sevenka my już nie podajemy probiotyku.
Maag, milami trudno niech chociaż Maluchy śpią na rękach, Maciek tylko na polu nawet na rękach max pół h.
U nas w nosku jakieś brudu zawsze rano.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Monmonka ja używam przylepców, nigdy klejem nie próbowałam, jakoś wydaje mi się że nie utrzyma się. A co do porodu to urodziłam sn, ale musieli mnie naciąć, bo mały miał rączkę podwiniętą do góry (haha jakby chciał się sam wydostać stamtąd:-)). Ale muszę przyznać, że pięknie mnie zeszyli.
Qarolina u nas też tak jest z tym charczeniem noska i pokasływaniem. Jednak już wiem że nosek to suche powietrze, mimo że codziennie używamy nawilżacza. I ja biegam w kółko z gruszką próbując coś tam wygrzebać (bo jak 2x próbowałam odessać katarkiem to dostałam OPR że bez potrzeby wysuszam małemu śluzówkę). A kaszelek to wiem że od śliny. Po dwóch wizytach u lekarza stwierdziłam, że nie będę więcej robić z siebie wariatki:-) Jednak jestem zdania, że jeśli cię coś niepokoi to i tak nie zaszkodzi jak lekarz osłucha!

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

madzikcz
100 lat dla solenizantów!!!!
Bardzo przykre to co piszecie. Nie tylko sama choroba która dobija psychicznie ale wlasnie podejście ludzi jest tu chyba najwiejszym problemem bo jak czlowiek (jeszcze kobieta albo dziecko) ma się sama zaakceptowac skoro na kazdym kroku jest wytykana palcami. Eh...
To ja tez mam dla was przykrą dla mnie wiadomosc. Guzek na jajnik o ktorym wam kiedys pisałam jednak trzeba usunąć. Jest w srodky jajnika i praktycznie jego wielkisci. Lekarz mowi ze podejrzewa ze to zmiana nowotworowa łagodna ale na 100 nie moze powiedziec dopiero po biopsji. Operacje mam w marcu. Najlepsze jest to ze Emilka tez. I szczerze mowiac zdecydiwanie bardziej boje sie jej operacji , moja to tam Pikuś.
Jesli chodzi o sprawy codzienne ;) to my podgrzewamy słoiczki w podgrzewaczu. Dzisiaj Emi jadla kaszke bezmleczna z owocami i szamala równo. Na mleku pluła;)
A dziewczyny ktore jestescie na nutramigenie. Czy wasze maluchy jedza juz nutr. 2? Bo my od dzis na dwójce. Ostatnio sie dowiedzialam ze zmienia się po skończonym 5 mies.
Czy ktos tez ma taki problem z buziajak my? Czerwone placki ale tylki w okolicy ust ( broda i dół policzków). Ja mam wrazenie ze to od sliny i ulewania. Bo rano to jest blade a po calym dniu sie zaognia. Pisala ktoras kiedys o jakis kremie barierowym. Czy wasze dzieci tez jeszcze ulewaja?

mogę zapytac jaka operacja czeka twoja dziewczynke?
Odnośnik do komentarza

Mamo Joasi piękne to zdjęcie.
Ruda gratuluję rocznicy :)
Szczęściara ale fajnie Wam że u Was już wiosennie. U nas śnieg leży dalej. Wózkiem nie da się jeździć czekam kiedy to stopnieje :( ale pewnie poczekam jeszcze trochę :(
U nas tez charczy w nosku cały czas byle do wiosny to przejdzie.
Nie wiem czy był taki temat ale zapytam :) co stosujecie na krostki wokół ust i na brodzie? Maciek ma tego pełno pewnie od śliny ktorej wydziela tyle :D Emolium i Latopic nie dają rady.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...