Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarna23789

Anna co do ilości pokarmu to stosowałaś te ' złote środki' czyli kozieradkę czy chociażby femaltiker? Jest on dostępny nawet w Rossmanie.
A jak u Ciebie było wcześniej z pokarmem? Tzn chodzi mi o starsze dziecko. Karmiłaś piersią?

Odnośnik do komentarza

femaltiker zaczelam piv i widzę poprawe w ilosci mleka.

Gdy maly robi sobie dluzsza drzemke to sciagam pokarm. I gdy idzie spac na noc to pierws y raz budzi sie po 4h woec ja nim poloze sie tez sciagam i zawsze mam te jeszcze dodatkowe moje mleko i wtrdy gdy mam mniej mlbeka to najpierw dokarmiam swoim nim siegne po mm. W eefekcie mm podaje ok 2 razy dziennie zazwyczaj po 60ml ale zdatza sie i mbiej i wiecej.. roznie.

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Bbbb o kurcze to nie wiadomo, moze i do mnie sie przypaleta to wypadanie wlosow, przypomnisz mi kiedy rodzilas? Wyguglalam ten Nioxin i mozna kupic w Polsce i to taniej niz tu. Ok 70zl za zestaw szampon, odzywka I serum.
Czarna fajnie masz, czy Ty rodzilas na poczatku kwietnia? Mam nadzieje ze i u nas to sie poprzestawia. Narazie karmienie w ciagu dnia co 2 godziny z zegarkiem w reku, bardzo punktualny chlopak z Tymka.
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza

I ja jestem zdania, że co ma wypaść, to i tak wypadnie:/ W ciąży, u większości kobiet, włosy prawie wcale nie wypadają ze względu na hormony, a po ciąży wszystko wraca do "normalności". Nie mam niestety jakichś wspaniałych włosów, muszę się zawsze ostro napracować żeby robiły wrażenie puszystości, a teraz to całkiem lipa, wyglądam jak zmokła kura. Wypróbuję ten zestaw co polecasz Marto, może chociaż bardziej błyszczące będą...

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Marta ja urodziłam 29 marca, więc już prawie 2,5 m-ca temu. Taki rytm jest od ok 2 tyg. Szymek też zegarynka prawdziwa. Dobrze, że co 3 godz a nie co 2. (od początku do początku karmienia liczę, aczkolwiek karmienie nie trwa już u nas dłużej niż 20 min. Karmię z obu piersi.)

wypadanie włosów też tak już z 10 dni trwa.
O ie wypadną tylko "zaległe" czyli te co nie wypadły podczas ciąży to jeszcze luz, gorzej jak wypadnie dużo więcej. A niestety tego się obawiam.

Odnośnik do komentarza

Ataa mata edukacyjna ja mam firmy miki jungle, jest ok. Kładę trochę na nią małą, zaczyna już skupiac wzrok. Kiedyś widziałam też fajną u koleżanki, okrągła i była otoczona takim jakby wałkiem, żeby się dziecko nie sturlało. Ta moja jest całkiem płaska.
Założyliśmy wczoraj karuzelę nad leżaczkiem i mała fajnie się w nią wpatrywała, widac że jej pasuje. Magda2600 Ty pytałaś ostatnio o karuzelę, ja mam tiny love model mała księżniczka i jest bardzo fajna, małej się podoba. Kupiłam oczywiście używaną, za 80 zł, i pewnie potem za tyle samo ją sprzedam.
Czarna femaltiker piję cały czas, a odkąd zaczęłam pic kozieradkę jest zdecydowanie lepiej. Słyszę jak mała mocno i ładnie przełyka. Dziś kupiłam kolejne 2 opakowania kozieradki i słód jęczmienny w zielarskim, słód w płynnej postaci, ma konsystencję miodu, pani powiedziała żeby do słodzenia używac zamiast cukru, więc będę próbowac. Wcześniejszych doświadczeń z pokarmem nie mam, to moje pierwsze rodzone dziecko.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Miszko, bede szczera, duzo bardziej blyszczace wlosy nie sa, nioxin jest na wypadajace wlosy i ja zauwazylam, ze faktycznie nie wypadaja, ale wygladaja normalnie, nie jak z reklamy, jak po niektorych kosmetykach...
Czarna, to jestes 3 tygodnie przed nami, spoko, napawa mnie to optymizmem :) moze i u nas cos sie ruszy niedlugo. Do niedawna karmilam z obydwu, tak jak Ty a od jakiegos tygodnia Tymek chce tylko z jednego, czasem chlapnie kilka lykow z drugiego I koniec.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Anna a to przepraszam, coś mi się uroiło, że masz już kilkulatka w domu ;) Mam nadzieję, że to wszystko Ci pomoże i mleka będzie wystarczająco dużo.

Ja od z 6 karmień nazbierałam z tego co kapało z drugiej piersi 100 ml mleka. Uciążliwe to trochę, ale jutro jadę na te wesele i nie chce mi się męczyć z laktatorem, a coś muszę mieć na wszelki wypadek. Nawet nie sądziłam, że aż tyle wycieka.
Ciekawe tylko jak się w sukienkę zmieszczę jak dziś wciągnęłam 1 kg truskawek, pół arbuza i dwa jabłka. Brawo, brzuch jak balon wzdęty ;/
Ostatecznie stanęło na tym, że moja mama jedzie z nami i będzie w hotelu siedziała z Szymkiem, a ja na karmienia będę chodzić :)

Ataa ja kupiłam matę tiny love i też zadowolona jestem. Mały już szturcha zabawki, czasem złapie za nie, ale to jeszcze raczej przypadkowo.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, melduje sie od mamusi! :)

Jestem mega dumna z mojego synka i tego jak zniósł podróż, cudo :) teraz spi z emocji.

Groszek podróż minęła nam dobrze, bez żadnych przygód, super. dzieki :)

Heltinne Kingulek specjalnie sie dowiadywałam po tym co pisalyscie i okazuje sie ze wszystkie dzieci polskich znajomych co były szczepione w Trondheim miały te szczepionki co Wiktor. Wiec nie wiem od czego to zalezy.. Ahh te Norki..

Co do włosów to od tygodnia mi rownież zaczęły wypadać i to garściami :(

Odnośnik do komentarza

Czarna szczerze to bym tej 5.50 nie ruszała, aż zejdzie sam… a w zasadzie przejdzie na 8 rano. Ale jeśli bardzo Ci przeszkadza to możesz na śpiocha dokarmić przed swoim pójściem spać- wtedy przesunie się 2.40 i zwiększy odstęp do 8 rano.

Moja Klara też tak ma że je o 4 a później to 6 na przytulanie do mamy, bo głodna to nie jest, bo nie rzuca się na jedzenie raczej trochę popije, smera pierś i po 5 min zasypia gładząc pierś. Leżymy więc chwilę i później Tata się przytula, a ja idę się przygotować zanim wstanie dom wariatów:D

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za dobre słowa ;) może uda się znalesc jaka s chwile żeby chociaż czasami parę stron tej książki przeczytać :) smutno mi ale co ja mogę :) a jeszcze dział mój mąż wstał z bólem gardła i stanem podgoraczkowym a tinatan wręcz agonalny u faceta :) juz jestem zmęczona dzisiejszym dniem...
Dzięki za podpowiedzi o karuzelach też chciałam kupić używaną ale akurat tak się zdarzyło ze Milenka dostała od wujka w prezencie ( niestety wadliwa się trafiła i się nie kręci wiec zabrali sportem żeby wymienić i dopiero w następną niedziele będzie do odbioru). Bardzo się spodobała małej, szczególnie pszczółka i biedronka ;)
Ja też pije kozieradke i stwierdzam że może i nie mam balonów pełnych mleka ale rano mała nie budzi się krzykiem ze jest glodna i zeszłam z 3-4 porcji mm do 2 dziennie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Zazdroszczę tych regularnych kamień, u mnie raz co 2,5 godz, raz co 30 min, na chybił trafił ;) tylko w nocy na szczęście dłuższe przerwy. Ale Wiki jeszcze malutka, wszystko przed nami.

ja nie karmię na spacerach, nasza trasa to ścieżka rowerowa/chodnik między ruchliwą ulicą a morzem, gdzie wiecznie wieje, temperatury u nas raczej niskie, ławek brak, a na stojąco nie umiem. W razie czego mała dostaje smoczek, a ja zawijam rogala do domu ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Gdyby ktoś szukał inspiracji do zabaw http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/w-co-sie-bawic/322-zabawy-dla-niemowlakow-0-do-3-miesiaca.html

Bardzo polecam tę formę maty pewnie da się znaleźć coś używanego i tańszego, ale idea jest spoko, jako koc do parku lub do ogrodu szczególnie dzięki ogranicznikom.
https://www.mamasandpapas-polska.pl/produkt/opis/1808/mata_edukacyjna_z_zabawkami_kol_timbuktales

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Mnie mleka pełno, koszula nocna cała mokra jak sie budzę, z cycków leci jak tylko je ruszę. Tylko mały nie chce ciagnąć jak trzeba. Łapie za dużo powietrza mino ze przystawiać dobrze bo cała brodawka prawie w buzi .. Zazdroszczę wam tych stałych por karmienia. U mnie tam bedzie dopiero wtedy gdy przekręcaniem na mm

Odnośnik do komentarza

Magda1010 to moxe skoro tyle mleka to uda Ci aie zejść z mm?
Vena dzieki za linki, z pierwszego ja na pewno skorzystam :)
U nas dzis cholernie ciezki psychicznie wieczór. Bo maly ani glodny ale raczki do buzi pcha, niby brzuszek nie powinien bolec bo i kupki i baczki caly dzien byly, wpafal momentami w taki placz przeraźliwy i ciezko go bylo uspikoic ani smoczek ani sutek ani tu lenie. Ani noszenie, no porażka, w koncu triche co chwile jadl co chwile ucichal i znow syrena, w kapieli byl spokojny a tak to krzyk, i nie wiem czemu tak.. teraz niby spi.. ale mnie bezradnosc wrecz wkur..... i teraz siedze i nie moge sie uspokoić :( i wszystko kazdy dzwiek i dotyk sprawia ze chce krzyczeć. No paranoja jakas :(

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Vena próbowałam dokarmiać ok 22.30 po tym jak przesunęłam kąpiel na wcześniejszą porę, ale udawało mi się to tylko przez kilka dni. On śpi tak głębokim snem, że nie chwyci piersi, a nawet jak uchyli usta i dosłownie sama ją wsadzę, to i tak nie ssie, więc bez sensu tracić czas i się denerwować. Może rzeczywiście dam mu zgłodnieć, w końcu zawsze jak coś to sam się upomni. Z drugiej strony nie powinnam się przejmować, że będzie jadł 6 a nie 7 książkowych razy, bo jak go dziś zważyłam przed kąpielą to 7450!!!
Dla porównania 11 miesięczny syn koleżanki waży 9300, a urodził się większy on mojego..

Ataa spokojnie, może wyjdź na spacer chociaż na 10 minut. Może Robercik miał dziś gorszy dzień?
U mnie Szymon dziś albo spał albo płakał/bardzo marudził. Nie było mojego pogodnego dziecka.. Dodatkowo drugi dzień z rzędu kąpiel mu się wyraźnie nie podobała, a dotychczas nie było z tym problemu. Ale teraz śpi, a ja odpoczywam.

Odnośnik do komentarza

Karmienie fajnie wam dziewczyny ze stałymi porami . Moze mu mały dorośnie do tego .
Czarna a skąd wiesz ze najlepiej miec 7
Możesz mi napisać jak to mleko łapiesz z drugiej piersi ?
Masz tyle pojemników czy jak ?
Ataa no to ja ma dziś ta sama sytuacje . Najgorzej ze mały sie budzi z krzykiem strasznym i ma zamknięte oczka :((( i taka buźka jakby bardzo cierpiał :((
Vena mata jest super , cena juz troche gorsza . Podoba mi sie ze to taki mini kojec jest ;)
Cwiczenia sobie właśnie przeglądam .
Paulina no to super ! Wypoczywacie sobie . Fajnie ze Wiktorek tak dobrze zniósł podróż.

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Ataa/b] u mnie też tak czasami jest, że rączki pcha do buzi, a jak daję pierś to nie chce, daję butle też nie chce. W końcu mnie oświeciło i podałam jej wodę przegotowaną - wciągnęła 30 ml jednym chaustem. Teraz codziennie troszkę wody pije. Może Waszym dzieciom chce się pic po prostu? Niby mówią, że jak się tylko kp karmi to nie trzeba dopajac, że tylko przy mm, ale mnie się wydaję, że woda nie zaszkodzi, a spróbowac warto.
Malaga chyba Ty pisałaś, że dziecko nie chce pic samej wody, a glukozy dawac nie chcesz (wcale Ci się nie dziwię, też bym nie dała). Próbowałaś może koperek dawac? I nie mam tu na myśli tych dosładzanych pseudo herbatek koperkowych w granulkach, tylko zwykłe ziółka w torebce do zaparzania, 100% koperku, zero cukru :) Mi położna doradziła, że jakby nie chciała pic samej wody, to leciutki koperek zaparzyc i spróbowac dac jej po przestudzeniu, ale u mnie stanęło na samej wodzie więc nie miałam okazji koperku wypróbowac.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Groszek czytałam że tych karmień powinno być nie mniej niż 7.
Ja łapałam dziś te mleko do takiej małej butelki do karmienia po czym przelewałam do wygotowanych malych buteleczek po bebilonie. Mam kilka. Jak schłodze do tej samej temp łącze.
Ale dość trudno jest pod jedną piersią trzymać butelkę a drugą karmić. Na szczęście to u mnie wyjątkowa sytuacja.

Odnośnik do komentarza

Paulina no to ja nie wiem co oni mają za system. My chcieliśmy Hepatitt B a i tak nie dostaliśmy ;) udanego wypoczynku!! :)
zbieranie pokarmu ja uzywam muszli laktacyjnych, w zestawie są takie niewentylowane, wkłada się na drugą pierś przy karmieniu i samo się zbiera :) tylko to drogie ustrojstwo, raczej nie warto specjalnie po to kupować
Smoczek czytałam gdzieś, że najlepszy moment jest ok 5 miesiąca życia, bo potrzeba ssania nie jesst już tak duża, ale w sumie się nad tym nie zastanawiałam jeszcze
Ataa piąteczka, u mnie od dawna właśnie tak wyglądają wieczory, nie potrafię ogarnąć czy o coś małej chodzi czy jest po prostu zmęczona. Koniec końców dostaje ją tatuś i nosi chodząc po domu aż Wiki uśnie, u mnie się tak nie uspokaja jaak u niego, pewnie ja już ze zmęczenia nia mam cierpliwości tak spokojnie dreptać ;) nie przejmuj się tak bardzo, dzieci mają swoje humory i bez powodu trż marudzą, a na koniec padają ze zmęczenia. U mnie taka jazda potrafi trwać i prawie do północy..
Anna chyba faktycznie warto spróbować z tą wodą, w sumie małej nie zaszkodzi, a nóż wieczór będzie spokojniejszy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...