Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Prysznic mnie zrelaksowal nieco.. szczerze to juz zastanawialam sie co mu zrobiłam ze go cos boli i czy nie dac mu tdgo przeciwbólowego syropu. Wlasnie tez patrzyl na mnie z takim zalem i cierpieniem w oczkach a mi serce pekalo.. maz twierdzi ze to moze skok rozwojowy?i spodziewa sie ciezkiej nocy.. w sumie to możliwe bo zauwaxylam ze wiecej je znowu.

Odnośnik do komentarza

POMOCY!
Jakiś kryzys laktacyjny mnie dopadł czy coś!
Moje dziecię je teraz nieco częściej a po jedzeniu pcha raczki do buzi... Obawiam sie, ze nie dojada :( Wcześniej tak nie było, a teraz przy wieczornym karmieniu karmie go z 2 piersi i jak go odkładamy do łóżeczka to piątka w buzi.
Ogólnie czuje, ze moje piersi sie takie flaki zamieniły, sa bardzo miękkie, wcześniej tak nie było :( Nie chce przechodzić na mm!
Ogólnie zaczęłam siebie trochę za to obwiniać bo zaczęłam mniej jeść, ja ostatnio w ogóle apetytu nie mam, jak zjem 2 posiłki dziennie to cud jest :(

mam w domu kozieradkę jak WY ją spożywacie?

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

ataa pisałaś, ze prawo UE nie pozwala na sprzedaż mięsa z antybiotykami i hormonami. Ja ze swojej perspektywy wiem, ze prawo prawem, a życie życiem... Moja rodzina od 32 lat zajmuje się sprzedażą mięsa (nie drobiu) i ja juz wiele historii sie nasłuchałam i czasami tez naoglądałam. I drobiu (kurczaków) nie tknę już nigdy. Ogólnie jem obecnie bardzo mało mięsa, jak już mam zjeść to wybieram wołowinę. Jeśli chodzi o mięso to jestem już tak wypaczona pod tym względem, ze NIGDY nie zjem mięsa kupionego w supermarkecie, bo wiem jaki "sort" tam idzie. Oj mogłabym poemat na ten temat napisać.

I jeszcze jeśli chodzi o kurczaki to opiszę 2 przypadki jakie miały miejsce w mojej rodzinie a) dziecku w wieku ok 4 lat zaczęły rosnąć włosy na całym ciele, stało sie to nieco niepokojące, bo miała włosy nawet w uszach. Pierwsze pytanie lekarza to czy je kurczaki. Po odstawieniu drobiu problem sie wyciszył. b) drugie dziecko lat 6 i piersi takie, ze należało by je juz w stanik wsadzić. Lekarz od razu zasugerował odstawienie kurczaków, bo dziecko głównie tym karmione było.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Anawee ja mam zmieloną kozieradkę i parzę ją 2 razy dziennie. zalewam 1 łyżeczkę szklanką gorącej wody i jak wystygnie to piję. Don't panic, nawet jak będziesz musiała podać parę razy mm (a może nie) to nie oznacza to przejścia na mm! Ja tak karmię od samego początku i jest o.k. A jak byś go dostawiła jeszcze raz do piersi jak pcha rączki do buzi, to co, słychać przełykanie czy już puste piersi?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Dziewczyny i u mnie dzis kiepski wieczor, piastki w buzi i placz ciagly, juz myslalam, ze to zab idzie albo te cholerne plesniawki go bola... Po kapieli sie wyciszyl i uspokoil, ale nie wiem co mu bylo a serce mi sie kroilo bo widac bylo, ze cos go boli...
Vena, dzieki za linka, faktycznie wiekszosc tych zabaw sa u nas na porzadku dziennym, ale z kilku skorzystam, jutro sprobuje tych swiatel na suficie :)
My mamy mate skip hop alfabet zoo, maly zaczyna coraz wiecej sie na niej bawic.
Dobra ide spac bo nie wiadomo jaka dzis noc przed nami.
Dobrej nocy
Marta

Odnośnik do komentarza

piastki w buzi hmm ja nie łącze tego z glodem, dzieci mają silny odruch ssania. Moj syn ma mleka tyle ile trzeba, kolezanka sie nawet smiala ze przelyka az slychac przez aktywne 15-20 min a potem wypluwa i ssie piastki a jak dam smoka to smoka. Czesto wypluwa smoczek ale piastki wyciagam.
Moja corka jak sie wstydzi to tez pcha palce do buzki to nie znaczy ze jest glodna, jak ktos obgryza pazury to tez nie jest glodny. A placz to nie zawsze glod czasem siku brzuszek nuda albo przytul mnie mamo.
Ataa ja tez tak jak Ty wymiksowalabym sie z takiego zwiazku, gdzie ktos wiecznie biedny a wykorzystuje jak moze eh tylko dzieci i to powod do walki o zwiazek. Ja mialam kiedys chlopaka zabawa i zabawa, ja studentka i mi pasowalo bawilam sie ale w domu wszystko co mialam to robilam. Odbieralam siostre ze szkoly to tamten wez bo pomysla ze juz dziecko.mamy! Moj maz rok pozniej ze no to co ! Fajne dziecko niech mysla co chca. Wlasnie tkwilam w "beztroskim" zwiazku i ktos kiedys powiedzial, wyobraz sibie ze masz dziecko na rekach Wasze i stoisz w oknie i czekasz na niego, przyjdzie? Wyobrazilam sobie ze jest na baletach albo wraca z polowa wyplaty z piwem w reku. Meczylam sie psychicznie i wyjezdzalam zeby odpoczac. Wyrwalam sie od niego, meczyl ale sie udalo. A nowy chlopak-maz to ten co do tanca i do rozanca. Zostal.moim mezem ojcem.moich dzieci wraca z radoscia do domu. W 1 ciazy na patologii 2 mies lezalam.to wpadal non stop, tamten? Bawilby sie i bawi do dzis to zalosne. Jestem zdania ze jak sobie poscielisz tak sie wyspisz. Partnerstwo jest najwazniejsze.
Groszek nie ja przedszkola nie chwalilam, moze fajne to ze jest 500 m od domu. Hmm ale typowe bez zadnych.idei wiekszych typu np. Montessori, Eko czy cos tam. Szkoda. A zlobek hm trzeba wozic do miasta;( jesli dziecko przyjma. a bez aut? Hmm.u nas nie. Asfaltu nie mamy jak jedziesz to sie telepiesz na dziurach, a auta peno bo droga do zakladow transportowych to i ciezarowki, autobusy szkolne i rodzice odwozacy dzieci do szkoly i przedszkola plus ogolnie jezdzacy, psiska puszczane samopas (juz gadalam ze zaczne dzwonic po policje ze az strach dziecko.puscic) dlatego plot postawilismy bo psy i auta. Na rolki za wies dziecko bede wozic bo nie drogi. A na dworze fajnie usiasc kawke wypic ale tak gdyby nie ciaza i dzieci to kawka na dworze byla w ndz bo po pracy robota w domu i na dworze a potem.padalismy do lozka. Takie zycie. ;) nie zaluje ze na wsi choc ja miastowa i ciagnie mnie do miasta;D

Anna i jak dziecko meza zareagowalo na dzidzie? Ze tata ma dziecko nowe i nie z mama? A Ty jakie masz relacje? Podziwiam ja chyba nie umilabym sie odnalezc w sytuacji ze maz ma dziecko.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly bardzo dobrze. Zresztą on nie ma świadomości że to z inną mamą, jego rodzona go porzuciła, nie ma z nią żadnego kontaktu i on jej już nie pamięta, dla niego ja jestem mamą, tak więc jesteśmy normalną 4-osobową rodziną. O rodzeństwie marzył już od dawna i bardzo prosił, tak więc jest super starszym bratem, pomaga, buja, karmi, lubi z nią poleżeć zabawiać.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

piąstki u nas od kilku dni są najlepszym przyjacielem, też nie łączę tego z głodem, na początku dawałam cyca, ale nie był zainteresowany, więc to ewidentnie jego nowa zabawka :)

u nas niestety ostatnie dwie noce ciężkie, Mały praktycznie całą noc stęka, popłakuje, już nie wiem co mam robić, mój sen cały czas przerywany :/ nie wiem czy to brzuszkowe znowu się odezwały czy coś innego, oby nic poważnego. Tylko teraz śpi ze mną w łóżku przez te wariactwa ;/

a z pozytywów, Mały śmieje się w chichotki :D mam ubaw po pachy :D nagrałam go i padam jak oglądam, pomyśleć, że zwykła zabaweczka zbliżana do buzi tyle radości daje :P

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Magda uszy wróciły do normalności.

U nas kupki się zmienily z żółtej musztardy na zielone ze śluzem śmierdzące ok 4 dziennie. Nie wiem czy się martwić.

Wiecie że ja nie zauważyłam żadnych skoków rozwojowych.

A Tak z czystej ciekawości za rok będziemy mogły wziąć dzieci na rower? Jakie fotetkiki macie mamy na rower dla dzieci?

Odnośnik do komentarza

Anawee u mnie cycki tez takie flaczki ale to chyba złudne ze tam nic nie ma bo dziecie ciągnie .
Kurczę piszesz o tym kurczaku , a wiesz ja żyje praktycznie na kurczaku ! Jem go prawie codziennie . Odstawiłam wieprzowinę bo miałam problemy z trądzikiem i to pomogło . Ale mówisz ze te kurczaki to świństwo jest .
Piąstki no to nie jestem osamotniona . Mnie sie tez wydawało na początku ze jest głodny i dlatego ich używa . Moze jednak Poprostu odkrył ze ma rączki i to jego pierwsza zabawka . ;)
Noc była straszna , brzuszek bolał go bardzo . Zjadłam smażonego kotleta moze to dlatego :(
Teraz odsypia noc . I co ciekawe na moich oczach z leżenia na boku przeturlał sie na brzuszek !

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Anawee masz racje ze prawo jedno azycie drugie, wlurza mnie to ze producenci swiadomie laduja ten syf w żywność i juz nawet nie chodzi tylko o kurczaki... a co do nich to ka akurat za drobiem na szczescoe nie przepadam..
ortopeda mowila ze jesli dziecko bardzo nie ulewa to hy gp nie klasc na boczkach bo to zle dla bioderek.
Takaons mysle ze jyz bedzieozna za rok wsadzic dziecko do fotelika. Ale ja jeszcze nie myslalam jaki fotelik itd.

Odnośnik do komentarza

Kingulek. No wlasnie specjalnie do zbierania pokarmu nie będę muszli kupować . Moze wiecek tych pojemników plastikowych kupie , potem moze tez sie przydadzą na jedzenie dla dziecka .
Czy któraś z was ściąga pokarm w czasie karmienia ? Z drugiej piersi oczywiście ;)
Melly Aha to cos mi sie pomyliło z tym przedszkolem . Ja pochodzę z malutkiego miasteczka . Pamietam te psiska spuszczane na noc . Sami tak robiliśmy ;) . Ale byly tez plusy , było bezpiecznie , wszyscy sie znali . Co za tym idzie pełni płot było .
Ale droga to kiepsko ze taka nie asfaltowa bo samochód tylko wytłucze .
dziewczyny No ja jeszcze takich używam , z europrisu . Różnica w cenie żadna ale czasami mi jest tam bliżej .
Heltinne czy ty mówiłaś o tych z dermiki ? Ze 6 za 5 kupujesz ?

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48772.jpg

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48773.jpg

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

piąstki u nas się zaczęło jakieś 3 dni temu, też na początku myślałam, że dziecię głodne ciągle, ale już się połapałam, że lubi sobie pociumkać paluszki ;) smoczkiem pluje dalej niż widzi, chociaż wcześniej chętnie ssała.
spanie na boku u nas tylko to przechodzi, ewentualnie na brzuszku, bo inaczej mała tak macha rączkami i nóżkami, że co chwilę się budzi z płaczem. czasem jak już śpi głęboko to sama się na plecy przekręca.
Groszek ja podczas karmienia tylko łapię to co leci, ściągam po karmieniu, bo tak mi wygodniej. a obecnie z lewej piersi tylko ściągam, bo wzięłam się od dzisiaj za jej leczenie. chusteczki to te pomarańczowe z pierwszego zdjęcia w Apotek1 jest 6 paczek za 100kr, właśnie zapisałam się do kundeklubb i wysłałam po nie Nieślubnego ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Ja do pokarmu przechowania kupiłam woreczki specjalne W aptece. Zajmują mniej miejsca niż inne pojemniki . będą też dobre do mrozenia zupek W przyszłości dla małej-chyba że okażą się za małe. nie wiem ile takie dziecko będzie jadło.
Canapol 20sztuk. 150ml -koszt 22.50zł wysterylizowane W promieniach gamma.

Odnośnik do komentarza

Melly, Anna bo dzieci do pewnych spraw podchodzą inaczej niż dorośli. "Nasz" 12-latek mieszka z mamą, a mnie pamięta w sumie niemal od zawsze, miał 4 latka, gdy jego rodzice się rozwiedli. Zastanawialiśmy się jak zaareaguje, a on normalnie, wszystkim chwali się, że ma brata, a jak ktoś wnika, to mówi, że u taty. Dopiero za dwa tygodnie go pozna, ale bardzo czeka, mówi, że będzie czytał bajki, a w przyszłości uczył jeźdźić na łyżwach... Wie też, że w tym roku nie jedziemy nad morze ze względu na malucha i podszedł do tego bardzo dojrzale, jakoś mu to wynagrodzimy. Jesteśmy dobrej myśli:)
Groszek nie sądzę żeby smażony kotlet zawinił, ale przyznam, że jak mojemu synkowi coś dolega, to zaraz myślę co zjadłam, chociaż w to nie wierzę;P
Kumi Tymkowi też zdarzają się takie noce, jest wtedy bardzo niespokojny, wierci się, pojękuje i ja też nie mogę przez to spać. Nie mam pojęcia co mu jest, ale zwalam na brzuszek. Na pociechę dodam, że u nas to zawsze max. dwie noce i znowu spokój.
Zazdroszczę chichotów! Nie mogę się doczekać kiedy i u nas do wizji dołączy fonia!:)
Takaona aleś wybiegła w przyszłość z tym fotelikiem;) Nie mam pojęcia jaki kupię, jakiś na pewno, raczej używany.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

miszka, kumi ojjj u nas Aniela co noc ćwiczy karate. Między 4 a 6 zazwyczaj tak sie wierci i halasuje ze sie budze. Dzisiaj przelozylam ja na brzuszek i lepiej spala. Gorzej z mezem ktory trzymal warte :-)

Nie wiem czy to brzuszek czy odruch moro... bo zarówno raczki jak i nozki pracują. Ale nie placze przy tym wiec licze ze przejdzie

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Moja malutka też wkłada łapki do buzi. Na początku próbowałam ja wtedy karmić ale nie chciała. A do smoka się nie przekonała. Pluje min dalej niż widzi, czasem myślę że szkoda bo jak ja w dzień kładę i usypia na cycu obok mnie to łatwiej było by mi dać jej smoczek jak się jeszcze wierci i chce sobie pociumkac po prostu. Ale może to i lepiej nie będzie problemu z odzwyczajaniem;)
Śmiech- Milenka się śmieje do mnie i do taty czasem ale takie głośne chichranie się tylko podczas snu. Ciekawe co jej się wtedy śni ze się tak w głos śmieje. Za to coraz więcej z nami " gada " :) ehh rosną te nasze skarby ;)
Takaona super ze juz przeszło ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...