Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarna23789

Setny raz próbuje coś napisać...

miszka mój z okazji zakończenia dwóch miesięcy miał 3 kg na plusie. I przybiera nadal w takim tempie. Szczepienie kolejne 22 czerwca wiec zobaczymy co powie.
Karmie 7 razy na dobę. Zazwyczaj przerwy nocne 5 i 4 godz i w dzień co 3 godz. Jest tylko kp. No ale mimo tego że msw okrągłą buzię i fałdki na udach to nie uważam by byl jakiś mega gruby. No i jest duży. Pewnie przekroczył już 70 cm.

bączki z kleksem u nas to normalka. Wg mnie to glowna przyczyna odparzeń bo nie da się po każdym pierdku pupy wycierać. Za każdym razem smaruję linomagiem i jest w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

cuchnące kupki naprawdę to może być alergia???
Mój z dwa dni miał takie, że masakra. Ale myślę że przesadziłam wtedy ze szczypiorem i rzodkiewką. Były dość ostre. Możliwe by to od tego?
A i jadłam jeszcze wtedy taki ser żółty robiony z dodatkiem sody. Po tych kupach postanowiłam że więcej go nie ruszę.

śluz w kupkach u Szymka bardzo bardzo często. I tak od początku. W szpitalu podzieli że przy kp to normalne.
Ale słysząc na wszystko odp "to normalne" to już nie wiem czy im wierzyć

Odnośnik do komentarza

Miksza ja bym sie nie przejmowała. I w żadnym wypadku nie odmawialabym dziecku piersi. Nie przyszło im do głowy ze on może tyle potrzebuje? 'Przyzwyczai sie..' Haha dobre sobie.
Wiktor kończy w sobotę 3 miesiące i przytył równe 3 kg. Jest w 50 centylu siatki. Ale ja jedynie martwiłabym sie gdyby przybierał za mało, inaczej dla mnie jest wszystko w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

pieluchy wielorazowe sprzedałam już wszystko otulacze i wkłady które kupiłam. Tonie dla mnie. Nie przy 10 kupkach dziennie. No i ta pupa taka duża wtedy.
Od mamy usłyszałam "a nie mówiłam" :)
No akurat się zdarzyło że miała rację :)

paproszki w szyjce są i u nas. Przemywam 2 razy w ciagu dnia plus kąpiel. Smaruje kremem, ale odparzeń jeszcze nie ma, ale też ciężko wytrzeć przy dwóch podbródkach

Odnośnik do komentarza

Ale się dzisiaj dzieje na forum ;)
miszka ja też bym się nie przejmowala i dalej karmiła na żądanie. Jak się będą czepiać to najwyżej powiedz, że przecież karmisz co 3h ;)
heltinne ale słodziak już duży z Marcelka :) dzięki za info zakupowe!

Ja już zdurnialam z tymi krostkami u małej, przeczytałam wszystkie możliwe opisy różnych wysypek i nic mi nie pasuje... Mała jest spokojna, nie przeszkadzają jej te krostki, nie swedza, czyli nie powinno to być alergiczne.... Na nogach są lekko czerwone, ale większość niewidoczna. Na brzuchu wyglądają niby jak potowki, ale na brzuchu? Na twarzy większość znikła, pojawiły się za to na uszach, niewidoczne prawie i za uszami, takie drobne, czerwone. Kupy do tej pory były jak zwykle, od przedwczoraj wieczór kupy brak, tylko brudne baki. Serio można osiwiec...

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

kingullek Aniela ma podobne krostki na brzuchu (ale wiecej jest na wysokosci piersi) - drobne, wystajace tak ze czuc pod reka i delikatnie zaczerwienione ale raczej niewidoczne. Ja obstawiam alergie kontaktowa. .. ostatnio troche lezala bez ubranek i moze to proszek do prania z naszych ubran lub pościeli.

Dzisiaj piłam wapno i ciekawa njestem czy pomoże.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Heltinne:* to twój pączuś też nieźle zasuwa po tych ich siatkach centylowych;P
Czarna, Paulina, kingullek dzięki dziewczyny za słowa otuchy, człowiek już głupieje czasem i nie wie co robić. Ale widzisz Paulina, twój 3kg w 3 miesiące, mój 2,5 w 2, to jednak różnica. Śmiać mi się chciało w poczekalni, bo oprócz mnie były jeszcze 4 mamy, o typowo holenderskiej urodzie, wysokie, mocno zbudowane, akurat nieco przy kości i każda trzymała małego, drobnego dzidziusia, a między nimi ja, 165cm, drobnokoścista z wielkim bobo:D

Śmierdzące kupki były i u Tymka. Nie wiem czy to alergia, ale coś może być na rzeczy, bo za pierwszym razem jadłam pastę z wędzonej makreli, a za drugim maliny.
Brudek. Mimo potrójnego podbródka nic się tam nie zbiera, za to pod paszkami całe mnóstwo. I lekko czerwone jest, zastanawiam się czy by mąką ziemniaczaną nie sypnąć...

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

miszka ja tez tak miałam , na spotkaniu mamusiek... Wiesz, nasze bobusie przejmują od nas kg ;)
Tak na marginrsie miałam nadzieję na spotkanie jakiejś Polki ale przyszly niestety tylko Norki.Ale i tak było miło, 3 bite godziny nasiadowki. Zabawnie to wyglądało gdy wszystkie jednocześnie karmiłysmy maluszki.. . ..

kupki właściwie nie czuć, trochę jak świeżo upieczone bagietki/kajzerki :P
zaczerwienienie w faldkach,na szyjc,pod paszkami u nas szybko znika potraktowane Sudocremem

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

czarne mydło Vena, Magda2600 - o ile dobrze pamiętam to Wy je sobie polecałyście.
Czy jest szansa aby ono wygładziło skórę? Nigdy nie miałam tak... Brzydkiej. Na pośladkach, udach i brzuchu jest sucha i czasem jakieś takie guzki, wypryski/zrogowacenia.
Wszyscy mówią jak ładnie wyglądam po ciąży. Owszem, na twarzy może ładnie, ale reszta ...

syf załapany w szpitalu
Przez 27 lat nie miałam nigdy zastrzałów. Pierwszy zrobił mi się jeszcze w szpitalu z 5 dni po porodzie. I teraz ciągle mi się robią. Nie wiem czy to zastrzały bo nie grzebię przy tych paznokciach. Ale są zaczerwienione i podchodzą ropą. Boli jak cholera. W butach żadnych nie można chodzić. Jakieś sposoby?? Maść ichtiolowa pomaga słabo.
Myślicie, że jakąś bakterię załapałam? Bo grzybica to chyba nie jest.
Kurde, muszę znaleźć czas i iść do dermatologa, bo sama się czuję nie uzdrowię.

Odnośnik do komentarza

Vena gratuluję domku. Bedzie Wam o niebo wygodniej niż w mieszkaniu.
A jeśli chodzi produkcje mleka, biorąc pod uwagę ze to juz 3 raz z kolei, to bardzo sensowne wytłumaczenie jak dla mnie.

Wypożyczylam książkę, spójrz co tam znalazłam...Pomyślałam o Klarze, jakby co, to daj znać jeśli chciałabyś zrobić.
ps.jesli którejś z Was ten model się podoba to służę pomocą (tlumaczenie)

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48654.jpg

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48655.jpg

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48656.jpg

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne jak miło że się odezwałaś :)
Moja kluski przytyła w 2 miesiące ok 2 kg. Ale te nasze tłuscinki rosną :) Milenka tez ma drugą brodę i faktycznie zbiera się jej tam coś ale jakoś nie przemy wam tego dodatkowo. Przy kąpieli dokładnie myjemy i nakładam krem na odparzenia bo ma tam czerwone. Tak się zastanawiam bo moja mała śpi chyba więcej niż wasze bombelki. Kąpiemy się ok 20 potem chwila dla pielęgnacji i kolo 21 idzie spać na ok 2-3 h dostaje cyca ( a najczesciej 2 bo ciagle mam dla niej za mało mleka a czasem nawet domaga się butelki i zjada 90 ml mm) wtedy zazwyczaj kładziemy się już razem spać i co się dzieje potem to nie mam pojęcia :) myślę że przebudza się z 2-3 razy ale dostaje cyca i śpimy dalej. Pobudka rani jest kolo 7-8 ale zazwyczaj leży sobie i patrzy jak śpimy a jak się już znudzi/zglodnieje to pomarudzi i znowu cyc i potrafi spać do 9-10 potem musi już być butelka bo jest brdzo głodna a piersi mam puste po nocy i biedna szarpie się i krzyczy (próbuje ssać ale szybko się zniechęca i krzyczy) kolo 12 zaczyna marudzić ze jest śpiąca i potrafi spać do 15 potem po udka na jedzenie i najchętniej odrazu znowu by poszła spać ale staram się wymuszac na niej aktywność bo potem jak znowu wstaje ok 19-20 no nie chce spać do 23 lub północy a mimo wszystko wolała bym żeby q dzień była bardziej aktywna ;)
Takaona to trzymam kciuki żeby Bepanthen pomógł tak jak u mnie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Nat to moja Milenka jeszcze większe chucherko w takim.razie bo w niedziele miała 2 miesiące a waży 5360 ;)
Szare mydlo- bardzo fajne jest dla skury i daje jej odetchnąć jak wyskakują różne sprawy od kosmetyków. Może akurat ci pomoże. Drogie nie jest więc warto spróbować ;)
Czarna jeśli masz to z boku paznokcia to może za krutki obcinasz i wrastajace ci paznokieć ? Ja się tak zalatwilam.. po porodzie mu się bardzo spieszył bo mała płakała i za bardzo obcielam teraz nie mogę sobie z nimi poradzić boli i jest spuchnieta. Spróbuję tego co poleca Nat.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Czarna metoda na zastrzal, bo i mi się przytrafił ostatnio, pierwszy raz w życiu, nie wiem skąd, wyleczony w 12 godzin. Po pierwsze, zaparzasz rumianek i do takiego mega gorącego naparu wkładasz ten palec na tak długo jak dasz rade wytrzymac, boli jak cholera, powtarzasz kilka razy. Po drugie kup żel rivel, zrób okład. Powtarzaj obie czynności do czasu aż opuchlizna zejdzie.

Mój synek chyba jeden z drobniejszych, dziś kończy 2 miesiące, waży 5400, 1900g w stosunku do wagi urodzeniowej

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Witajcie drogie panie,
Groszek, zrobilas co moglas a jesli jasnie tesciowa nie chce przyjac przeprosin i unosi sie duma to niech sie cmoknie. Sama palnela glupstwo I chamsko sie odezwala a teraz udaje swieta, mam nadzieje, ze maz nie ma Ci tego za zle... Moze on pogada z rodzicielka za kilka dni, jak juz ochlonie?
Miszka, moj Tymek - ziemniaczana kulka, mial 2,5 na plusie w szostym tygodniu wiec pewnie bedzie mial tak jak Twoj za tydzien. Karmimy sie co 2, 2,5 godziny maks i nie wiem jak mialabym go przetrzymac dodatkowe pol godziny...
Dzisiaj spoko dzien, maluda w miare spal, w ciagu dnia tez, troche sie potulilismy, pogadalismy, bylismy na spacerze, polezelismy na brzuchu a teraz znowu spi, tak to bym mogla miec codziennie :) tylko cos mnie piersi bola po bokach... Skora nadal jakas taka sucha na nich, mimo smarowania, moze musze czesciej?
Dziewczyny czy wasze dzieciaki tez tak sie w was wgapiaja? Ja na mojego mowie Kaszpirowski :)
Trzymka
Marta

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Magda2600 właśnie nie obcinam za krótko czy coś. To musiało się przypałętać coś do mnie bo od czasu szpitala mam już chyba z 7 raz i to na różnych palcach.
popróbuje to co dziewczyny polecają. Riviel chyba nawet powinnam mieć.

Spanie - mój też śpi chyba całkiem sporo. Noc jak to noc. od ok 20.30 do 1.30 sen. Później jedzenie i sen do 5, znów jedzenie, "zabawa" i o 7 1 h drzemki. A później jeszcze z dwa razy po 2 h i z dwa razy po ok 30-45 min.
Ale wolę w sumie jak śpi w dzień bo marudny nie jest, a jak "przechodzi" te swój czas to marudzi wieczorem bardzo ze zmęczenia dopóki nie wykąpię.

Jak ja kocham tego mojego kluseczka. Na dzień dziecka dostał matę edukacyjną. Myślałam, że trochę potrwa zanim zacznie z niej korzystać, a on już potrafi leżeć i bawić się z 40 min nawet.
Niewiarygodne jak szybko te nasze dzieciaczki rosną, zmieniają się, zaczynają rozumieć, uśmiechać się, gaworzyć.
Cudowne to jest.

Odnośnik do komentarza

Marta to u Ciebie też kawał chłopa! Ale prowadzi chyba klocuszek Czarnej;)
Nat i Magda - u Was dziewczynki, więc muszą być drobniejsze:)
Malaga, Paulina jak tam po szczepieniu? U nas w miarę spkojnie, trochę płacze i marudzi, ale spał 4,5 h, a więc i nie jadł tak długo, a to dla mojego Tymka spory wyczyn. Lekarka byłaby zachwycona.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Marta te paproszki to od skarpeteczek. Zresztą większość paproszkow w różnych zakamarkach to od ubranek, kocykow itd. przegląd paluszków trzeba robić codziennie, wycierać dokładnie po kąpieli itd. Młodej raz owinąl się włos wokół małego paluszka i przez to nie dochodziła krew, aż zsinial. Przez zwykly maminy włos. ..

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-)
My też po szczepieniach. Wzięłam 6w1. Dzielnie zniósł kłucie bo dlugo czy też mocniej nie płakał. Chyba bardziej marudny jest i senny. Z kąpieli dziś rezygnujemy. Ciekawe jaka noc będzie. Odczynu na nodze nie ma.
Mój synek to chudzinka przy Waszych dzieciatkach bo wazy 4800 po 7 tyg od urodzenia i ledwo faldki się robią. Karmienie mieszane i na żądanie.
U nas kupki żółte i rzadkie albo zwarte, czasem mocniej pachną ale nie jem wszystkiego. Rzodkiewke jem codziennie.
U synka lekkie luszczenie na glowie i jednej brwi i juz posmarowałam bephantenem za Waszymi radami.
Pralyscie maty edukacyjne przed pierwszym użyciem?
Melly i Groszek współczuję tescuowych.
Vena gratuluje wynajecia domku :-)
A u nas tez paprochy miedzy palcami i walki pod pachami.
Bieleja Waszym dzieciaczka opuszki palcow jak sa chlodne. A i czy slyszycie czasem chrubot w stawach?
Ataa Ty caly czas karmisz w nakladkach? U mnie tez slabo z wyciaganiem sutka i maly woli z nakladkami bo sie przyzwyczail.
A u nas tez tradzik na twarzy i uszkach ale nawilzanie pomaga.
Pozdrawiam serdecznie mamusie i dzieciatka.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...