Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Oj Groszku Biedaku, nie dziwię się że tak jej powiedziałaś ale rozumiem też jak się cxujesz tetaz takie uczucie niespokojne coś jak kac moralny.
Może po ludzku się przeproście i uściskajcie, żeby nie wyjeżdzała na fochu, niepotrzebne nikomu takie skwary :*

Przydała bam się w końcu ta zasypka z Sylveco.Straszne wżery pod szyjką się Helence zrobiły od ulewek i pocenia się, sprawdzajcie i często i osuszajcie te okolice.

Poczytajcie teraz znów wycofali jakąś serię szczepionek 5w1, nie znam szczegółów warto doczytać.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Nat, Bbb a Wy co w koncu zdecydowalyscie odnosnie szczepień?

dieta ja to juz sama nie wiem... czytam ze nie trzeba uwazac... ale nie moge sie przemoc.

Tym bardziej ze wczoraj znowu zielona i chyba śluzowa kupa. Czy Wasze dzieciaczki tez takie miewaja?

Eh... No i dzieć marudny. Zaczęła nawet popiskiwac i nie wiem czy to nie z bolu :( dzisiaj robimy sobie lozkowy dzien i przytulamy sie.

Przyznam, ze z ta kupa to juz sama nie wiem czy to normalne czy sobie sama wkrecam...ale na pewno nie jest wodnista... troche jakby kisiel.
Czytałam ze to moze byc od laktozy w pierwszej fazie mleka. To by o tyle sie zgadzalo ze Aniela je krotko bo ma samym początku duzo leci i sie najada.

Nat Hela ma alergie na nabial czy nietoleruje laktozy?

seks u nas 5 tyg po porodzie i juz baaardzo bym chciala. Csly czas jednak jasne odchody sa :/ nie wiem czy czekac do spotkania z lekarzem.. czy juz próbować...

Groszek Nat dobrze pisze... moze warto wyciągnąć reke przed jej wyjazdem. Tym bardziej ze moze to w jakis sposob wplynac tez na Twoje relacje z mężem, bo tesciowa bedzis go podburzac.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Hej! Ostatnio nie mam czasu na forum,nawet na podczytywanie niestety.Wieczorami padam w ciuchach, dzien zaczynamy o ok. 4-5, po czym mlyn do północy. Ostatnie 2 tyg walczyłam z chwastami, jakoś udało mi się ogarnąć nasz niewielki ogródek. Pomyśleć że wymarzyly mi się hektary , jestem niepoważna.... W weekendy goście, których Ślubny ochoczo zaprasza a mi zostawia resztę :/, w tyg.szkola....czy ja kiedyś z niej wyrosne ;)? Na szczęście wkrótce wakacje :)
Zastanawiałam się czy jest sens jeszcze zaglądać na forum, kto by tu za mną tęsknił ;P ....Ale prawdę mówiąc ja stesknilam się za Wami...
Jak tu nadrobić zaległości, pewnie nie ma szans,ale spróbuję chociaż ostatnie dni na raty.

Marcelek zdrowo rosnie, wg mojej domowej wagi ma juz 2 kg na plusie, Serdelus maly ;)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Groszek cholera, bo z tymi starszymi babkami to zawsze jest tak, że one uważają, że mogą powiedzieć wszystko wszystkim, bez względu na to jak chamskie to jest, a Ty im absolutnie nic, bo foch jak stąd do Częstochowy... ehh, współczuję takiej atmosfery w domu :( ja bym jej nie przeprosiła, ale ja to ja, jak mnie ktoś parę razy porządnie wk^%*, to się nie ukorzę, zwłaszcza jeśli mam rację ;)
Heltinne w końcu jakiś znak życia! my się tu wszystkie o Ciebie dopytywałyśmy, dobrze, że się w końcu odezwałaś i że wszystko ok u Ciebie i Marcelka! :)
seks i ja bym już bardzo chciała, chociaż z drugiej strony, jak sobie myślę, że już niedługo będzie taka możliwość, to mam jakąś schizę, że ten cały ból wróci...

ehh dziecię mi ładnie noc przespało z jednym karmieniem, za to ja obudziłam się o 3 z bólem żołądka... rano na chwilę przeszło, a teraz znów naparza :( a nic takiego nie zjadłam :( ehh nie mam siły się zwlec z kanapy, a po ogarnięciu domu i przygotowaniu obiadu dopiero usiadłam. a Wiki się zaraz obudzi i koniec odpoczynku ;)

czy wasze dzieciaczki też puszczają bąki z "niespodzianką"? ;) tzn z takimi małymi kleksami?

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Heltinne dobrze, ze jestes, zastanawialysmy sie co u Ciebie.
Groszku, Twoja tesciowa chyba z tych niemyslacych... Moze faktycznie lepiej pokazac klase i wyciagnac reke, bedzie ciezko zwlaszcza ze nie przepadasz za nia, ale spadnie Ci kamien z serca a moze i tesciowa przemysli...
Ewee, ja tez jem prawie wszystko, kupa zolta albo pomaranczowa wodnista, czasem troche sluzowa.
Nat u nas tez zauwazylam pod szyjka i staram sie przemywac i osuszac jak czesto moge.
Milego dnia dziewczyny
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza

Ewee, Hela ma alergię na nabiał krowi.
Co do laktozy w mleku początkowym to ilość jej jest stała w mleku każdego cyklu, więc odciaganie mleka początkowego mija się z celem, bo w tym tłustszym mleku jej poziom będzie niezmienny.Piszę bo nie każdy wie a potem takie schematy się ucierają i biedaczki odciągają to mleko fazy pierwszej zupełnie niepotrzebnie ;)

Kupy śluzowate zdarzają się nawet bez alergii, warto obserwować ale nie panikiwać ;)

Co do szczepionek, narazie nie ingeruję w jej krwioobieg .Póki co bardziej boję się jej podać niż tego nie zrobić.

Heltinne, heloł :D

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Dziekuje wam bardzo za słowa otuchy .
Oni dziś rano pojechali , ja w łożku byłam i sie nie pożegnałam.
Czuje sie strasznie ,mam ochotę zamknąć oczy i obudzić sie za tydzień tak jak Nat mówi to sie nazywa wyrzuty sumienia :)
Wczoraj ja przeprosiłam kilka razy ale ona przeprosin nie przyjęła.
Trudno trzeba żyć dalej. Zła jestem na siebie ze straciłam panowanie nad sobą eh .
Kingulek pierdnki z kleksem sie zdarzają , nie dużo tego ale coś tam jest ;)
Paulina bezpiecznej podróży , trzymajcie sie i zeby Wikrorek to jak najlepiej zniósł .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Wy tak serio serio? Myslalam ze przy natłoku obowiązków nie zauważycie mojej nieobecności. Czas pędzi jak szalony, a problemy...cóż, chyba nigdy się nie skończą. Dzis, może jutro dowiem się czy nie będą jeszcze większe :/

GroszekNo oj, grubo było. . jak u nas 2 lata temu,tyle że poszło o ten chory trójkąt ja-maz-tesciowa, nie do zaakceptowania byl dla mnie fskt ze jestem "ta druga"
Rok nie rozmawiałam z tesciowa,mam nadzieje ze Wy będziecie w stanie wybaczyć sobie szybciej a konflikt nie wpłynie na relacje z mężem. U mnie wpłynął...:(

Wklejam focie mojego Niuńka Pucuńka ;)

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48645.jpg

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Natdzieki za info ad. Tej laktozy.

Eh.. teraz kupa byla juz bardziej zolta i z grudkami, ale nadal (chyba) sluzowata. Moze rzeczywiście tak już ma? Ostatecznie, przybiera na wadze, nie ma raczej zadnej wysypki (poza kontaktowa na brzuszku), nie wydaje sie ze brzuszek ja boli - czasami tylko marudzi, odpowiednia ilosc mokrych pieluch jest

Nat a co powinno mnie zaniepokoić? Wiem ze powinnam to pytanie zadac lekarzowi ale nasza pediatra juz dala mi "porade zywieniowa" wiec nie do końca mnie przekonuje.

Co do zaczerwienienia na szyi, polozna polecala alantan plus.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Heltinne serio,serio :)))
Dużo razy mówiłyśmy, że czekamy na znak życia i co tam słychać, że zamilkłaś. Jak Flip i Flap? U mnie zapalenie stuka cię ciągnie i dowiedziałam się, że niestety dysproporcji w ilości mleka między piersiami są fizjologiczne, więc nie da się tego wyrównać. Info produkować mleka idzie ogólnie, a nie do każdej piersi z osobna.
Niestety myślę, że jeżeli do końca miesiąca nie uda mi się opanować sytuacji to Klara przejdzie na mieszankę. Nie chcę faszerować ją i kolejnym antybiotykiem…

Groszek tulę mocno, znam tą chęć zaśnięcia… nie wiem co mądrego doradzić, bo skoro nie przyjęła przeprosin to ciężka sprawa.

Moja teściowa skrytykowała że wybraliśmy za mały dom… pies jej buzię lizał :P nie będę pustych pokoi odkurzacz.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ewee kupy zolte zielone pomaranczowe sa normalne.
Ataa w szczepionkach nfz krztusiec jest pelnokomorkowy a w skojarzonych jest bezkomorkowy co zmniejsza szsnse na nieporzadane skutki poszczepienne Ale i skraca vzas ochrony do 5 lat. Tamten Dziala 6-12 lat. Troche nie ufam kombajnom 5 czy 6 w 1 koncerny oszczedzaja xhca zarobic. Nie pierwszy raz cos wycofuja. I nie sa tak dlygo na.rynku i nie sa.zbadane skutki dlugofalowe
Kleksy brudne u nas tez sa :)
Heltinne nie.milknij znowu :)
Choc czesc dziewxzyn juz nie ma.czasu dla forum

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Ewee, napewno niepokojące są nitkikrwi w kupie.To oznaka, że z jelitami coś nie w porządku.Śluz to też często gluty czyli smarki, które spływają po tylnej częsci gardła .Niepokojące są ultra śmierdzące stolce to oznaka jakiejś alergii najczęściej.U nas ostatnio było trochę śluzu i to jaskrawo zielonego, rezzta kup w porządku, może być to objaw alergii jak i fizjologia, tak naprawdę dopoki dziec nie zacznie jesc stalych pokarmow te kupki moga byc takie nieswoiste.

Vena, moze tesciowa chciala do was przyjechac na dluzej stad ten niepokoj o za maly dom :P

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

pierdki z kleksem to normalka, u nas codziennie tak jest
kupki u mnie ostatnio to sama woda, która wsiąka w pieluchę, bez grudek. Ale raz na kilka dni pojawi się kupka z grudkami

Czy któraś z WAS ma może body ze SMYKA na rozmiar 74? bo nie wiem który rozmiar zamówić 68 czy 74, potrzebuje aby mi ktoś wymierzył długość.
(teraz w smyk.com jest fajna promocja, -30zł (przy zakupach za 99zł))

zaczerwienienie na szyi u nas dość spore, przemywałam nadmanganianem potasu i nakładam krem NIVEA na odparzenia. Mam ogromny problem z umyciem tej strefy, bo mój synio ma trzy podbródki i nie chce odchylić głowy. A ciągle zbierają się tam paskudne paprochy!
nat gdzie znalazłaś info o wycofanych szczepionkach? Ja mam wykupione juz 2 sztuki i musze pilnie sprawdzić, czy to czasem nie wycofali tego nr serii który ja posiadam.
ataa krztusiec w szczepionkach skojarzonych jest bezkomórkowy (o ile sie nie mylę)

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Heltinne jak dobrze Cie czytać, ohh :) Mercelek kluseczka do schrupania!

Ciekawa jestem tez co u flawii i Secondtry.

Kingulek Wiktor na poczatku tez z każdym bakiem troche kupy robił ale z czasem to mija :)

Groszek potrzebujesz troche czasu aby ochłonąć a teściowa tez niech przemyśli swoje zachowanie. Mam nadzieje tylko zw męża masz po swojej stronie. I dziękujemy, wyjeżdżamy w czwartek o 5 rano :)

Dzisiaj jesteśmy juz po szczepieniu. Moja kluseczka wazy 6320g i mierzy 60 cm :) przy szczepieniu troche płakał ale zniósł lepiej niz poprzednio teraz spi, a ja mam nadzieje ze obejdzie sie bez większych powikłań poszczepionkowych :)

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

Magda kupiłam bepanten na uszy mam nadzieję że pomoże.

Kurczę Nat U nas kupy śmierdzą od dwóch dni bardziej. znacznie mocniej. Jadłam żółty ser z nowości. Jabłka jeM od początku. Może to ten ser. Martwię się.

Też zdarzają się pierdy z kleksem. Grudki małe Też są jakby jakieś ziarenka jak sezam.

Osiwiec można od myślenia o wszystkim czy to normalne.... Ach

My szczepionki podstawowe bierzemy te na nfz. Myślę o rota. Po szczepieniu smarujecie czymś prewencyjnie?

Odnośnik do komentarza

Vena Flip bida z nędza, ale Myszek dostaje do ciumkaniu żeby nie zapomniał do czego cyc sluzy a Flap daje rade, eksploatowany laktatorem na maksa, daje rade, co zresztą po Niuńku widać
Slabo u ciebie z tym zapaleniem :(
Może dasz rade podtrzymać laktacje laktatorem do czasu zaleczenia,a młodej w tym czasie podawać mm?

"norske"jenter w Nille cotton balls za 49 NOK.
Z internetowych sklepów polecam Babybanden. Kupiłam tam babycall Motorola z kamerka za pół ceny. Przytulanka z pozytywka okazała się zepsuta, wysłałam im maila a po 3 dniach dostalam nowa dzialajaca. Nie chcieli zwrotu, jakiś dowodów na uszkodzenie itd. Także bardzo szczerze polecam,zwlaszcza ze jest fri frakt ;)
Tak na marginesie, jak wam działają babycall czy maty-monitory oddechu? Sprawdzają się? U nas super zakup

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie!
Byłam dziś z Tymkiem na szczepieniu 6w1 + pneumo. Boże, z jakim wyrzutem na mnie spojrzał zanim rozdarł się na dobre! Teraz dużo śpi, głównie na rękach. Biduś.
W piątek kończy 2 miesiące, a waży 6kg z hakiem, czyli 2,5 kg więcej niż waga urodzeniowa i zaczęli się mnie czepiać:/ Wcześniej słyszałam, że to nic i mam karmić na żądanie, a teraz mam próbować nie częściej niż 3 godziny. Pani powiedziała, że na początku będzie płakał, ale później się przyzwyczai. Wtf? Do głodu ma się przyzwyczajać? Czy u którejś maluszek przytył podobnie? I co na to lekarz?
Groszek nie fajna sytuacja, wyobrażam sobie jak się czułaś... No ale w końcu przeprosiłaś, nic więcej nie zrobisz. Może teściowa przemyśli na spokojnie, że mogło być ci przykro.
Heltinne hej hej:)
Ataa, Nat szczerze podziwiam za próby z wielorazami. Przeraża mnie czasem ile śmieci produkujemy, ale szału bym dostała gdybym musiała to prać. Szacun!

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Heltinne monitor oddechu to u nas najlepszy zakup jaki zrobiłam. Śpię spokojnie przy moim 'ulewaczu' a dzieki mrugajacej lampce zawsze mam wszystko pod kontrola gdy tylko mnie cos niepokoi. Elektronicznej niani z zestawu jeszcze nie miałam okazji używać ale może teraz na wakacje sie przyda.
VenA zapomniałam! Gratuluje domku! Mi tez sie marzy cos większego, może kiedyś :)

Odnośnik do komentarza

miszka hm...mój po 6 tyg waży 2 kg więcej, dokładnie ile dowiem się w czwartek, na szczepieniu....
Powinnam się martwić? Mm dostaje sporadycznie, jak nie wyrobie ze sciagnieciem. A na piersi chyba nie powinno się dziecku ograniczać....

Przytulaski dla Tymka!

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...