Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

angi7 ja czasami słyszę u Tymka takie pyknięcia w stawach.
heltinne u nas też była taka akcja, ze włos owinął sie w paluszek. Teraz jestem przewrażliwiona pod tym względem, a najgorsze jest to, ze włosów wypada mi MNÓSTWO i leżą wszędzie :(
miszka mój Tyymek też jest pulpecik i nigdy nie przyszło by mi na myśl, zeby nie dawać mu jeść jak tego chce!
czarna dzięki za wymiary BODY
kingulek spóbuj posmarować buzię kremem WELEDA, nam bardzo pomógł i krostki zginęły.
Magda2600 myśle, ze w spaniu nic nie pobije mojego syńcia, byl taki dzień, ze przespał mi 21h (te 3h to czas na karmienie i kąpanie). On wcześniej spał praktycznie CAŁY CZAS, w nocy spi od 21 do 4, potem budzi sie ok 7 i spi czasami do 11. W ciągu dnia ma czasami drzemki po 20 min a czasami 4h. obudzi sie, zle, chwilka aktywności i ziewaaa, czasami sie złości, ze z nim gadam a jemu sie chce spać. Najdłużej spi na spacerach, właściwie przesypia całe spacery.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Angi7 koleżanko zza miedzy! ( teskno mi za rodzinnymi stronami ) wspaniale ze sie odzywasz! Od ponad tygodnia karmie bez nakladek bo w pewnym momencie maly sie zbuntowal, i ladnie dajemy rade bez, sutki mam juz ladnie wypracowane, z jednym czasem jest ciężko ale da się, no i maly mocniej ssie wiec łatwiej mu sie przystawic,
U nas dzis masa 4880g i 6 tydz skonczony czyli podobnie jak u Heltinnea tylko 1,2kg na plusie a to i tak powyzej 50centyla, tesciowa skomentowala ze gdyby nie mm to tyle by nie przybral.. a doktorka ze to moje dokarmianie to subtelne mocno ale ze ogolnie warto.takie stosowac bo mama i dziecko spokojniejsi i przez tobdziecie lepiej sie rozwija a i tak dostaje od mamy to co najlepsze.
szczepienia doktorka odradzala rota, memginokoki sugerowala po roku, pneumokoki zalecala, jestcszansa ze bedziemy mieli darmowe, a z pozostalych to polecala 5w1, mowila tez ze poerwszy raz mozna zaszczepic na nfz o obserwowac i przyvkolejnym szczrpieniu podac 5w 1 albo dalej szczepic na nfz, no i ze 4 wklucia dla dziecka tobza duze obciążenie

Odnośnik do komentarza

usg bioderek podobno bafanie trzeba zrobic do 8 tyg, dowiedzialam sie dzis przez przypadek, bana ochrzanila mnie ze za pozno przyszlam na pierwsza wizyte, tylko ze baba z recepcji mowila ze to za szybko @ na zeszly tydzien nie bylo terminow,
U nas dzis szalony dzien i przez to zanisi sie ciezka noc, wiec spie, w razie co, bylam u dentysty , zrobila mi jedna dziurę poza tym super ladnie :D

Odnośnik do komentarza

Co do tych 5w1 pielegniarka tez nam dziś powiedziala ze moze byc problem za jakis czas z dostepnoscia i zeby wybrac 6w1.
My bedziemy szczepic na rota i pneumokoki. Na rota dlatego ze siostrzenica 8 letnia do mnie.przychodzi a ze szkoly moze cos przyniesc.
Ataa dzieki za miłe słowa. Czytam forum caly czas ale nie zawsze mam jak odposac. Pocieszylas mnie ze te sutki sie wyciagna. Maly za bardzo nie chce sie przyssac bez nakladki i nie wyciaga wtedy tych skutków. Siostra nie miala problemow z karmienie piersia a tez male sutki i dzieciaki jakos je wyciagaly wiec moze o u mnie sie uda. Bo wreszcie je wyleczylam :-)
Anawee pocieszylas mnie ze wyjatkiem nie jestesmy :-)
23 czerwca bedziemy u ortopedy to o tym powiem bo pediatra nic nie powiedziala oprocz tego zeby ortopedzie powiedziec.
Maluszek wyspal.sie za dnia i teraz niespieszno mu do spania niestety.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Alez chaotyczny ten moj wpis poprzedni... mam problem by znalez termin na te bioderka do 8tyg nawet prywatnie.. mam jeden awaryjny ale w 9 tygodniu i to za 210zl!
Dentystka - mam!jeszcze co robic ale moze to poczekac do sierpnia :D
Szalony dzienbo rano lekarz później kolejny spacer bo dentysta a pozniej mi dziwnie szybko!zasnął i no i boję sie ze dzien zacznie sie ok 3-4 rano...

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Malaga, stopki oczywiscie :)
Angi, ja maty nie pralam przed pierwszym uzyciem chociaz pewnie powinnam...
Chrupanie w stawach slysze, wlasciwie tylko w ramionkach, stresowalam sie, ale zauwazylam, ze Tymkowi to bolu nie sprawia zadnego wiec chyba nic groznego.
Dzisiaj Tymek kapal sie w dluzej wannie z mama, bardzo mu sie podobalo i mnie rowniez. Od razu po pielegnacji padl na pol godziny jak zabity. Teraz sie karmi i mam nadzieje, ze usnie szybko.
Marta

Odnośnik do komentarza

Groszekja nigdy nie przepraszalam tesciowej bo zawsze jak krzyknelam to dlatego ze juz mialam dosc. Miala fochy ale wtedy pytalam meza ile ona ma lat?
Jak przeprosilas to daj spokoj ile mozna. Mam nadzieje ze maz trzyma z Toba.
rodzinameza naprawde popieprzona. Ciotka robi paznokcie u bylej mojego meza. Wczoraj do niej przyjechala. Nie jestem zazdrosna ale co ta ciotka ma w glowie, nie mwm ochoty sie z tatnta mijac i zeby nie daj zaczepiala meza lub dzieci. Brzydka jest duuuuza i zwiazek bez seksu takze zwykle "chodzenie" ale rofzina zna bo stad jest. I wkurza mnie ze ktos ja spotka np tesciowa i zagada.
Yh do dupy. Ta ciotka to pusta a ta tez ze przyjezdza. I plotkuja. Zalosne.eh nie lubie rodziny meza.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Moja Klara ma 11 tygodni i waży 5500… kupy też wodniste i ze śluzem ale to normalne.

Heltinne bardzo fajny romper bardzo ładnie poproszę o wzór :)

No to zaczęłem pakowanie, ale to oczyszczające pod każdym względem też psychicznym :) jak porządku na wiosnę.

Czarna mi bardzo pomaga czarne mydło jeśli coś mi wyskoczy-zwykle tak mam kiedy jestem chora. Wtedy to mój zastaw ratunkowy, bo zwykle nie mam pryszczy i żadnych środków w domu.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Melly a ja lubię byłą mojego męża nawet swego czasu bywaliśmy całą paczką na zabawach do białego rana. Paradoksalnie zamiast ja być o nią zazdrosna, budziłam w niej odruchy psa ogrodnika :D ale nigdy nie była w stanie nic namieszać. Po jakimś czasie jej przeszło.
Ja bym na Twoim miejscu się nie martwiła, bo to Ty jesteś żona i matką. Poza tym znam wiele przypadków gdzie rodzina polubiła kogoś i utrzymuje kontakt z eks…

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena prosze Cie ja nie wyobrazam sobie przyjazni z kims z kim sypial maz u mnie akurat maz nie sypial, ona jest 3 razy wieksza ode mnie a ja przeciez kg musze zrzucic, plus ma dziecko szkolne, nie jest atrakcyjna, maz nie ma z nia kontaktu. Jak ciotka powiedziala kto przyjechal to wzial corke i poszedl heh. Ta ciotka taka jest, dlatego my jej nic nie opowiadamy, bo papla kazdemu. Oni ja znaja bo kiedys wszyscy razem mieszkali w domu takze jak wpadala to wszyscy ale zadne swieta nic. Ja znam przypadki gdzie sa pary a jeden z parnerow zdradza z eks. Eh ja zamknelam rozdzial a tu mam takie cos, jakbym miala kontakt z bylym to by maz mogl byc zazdrosny. Tamten nie nadawal sie na meza i ojca ale przy nim duzo sie smialam i wyglupialam. Takze takie rozdzialy sie zamyka. Nie chce zeby maz z nia gadal, a ona zagadywala moje dzieci. Wiedziala ze my razem to go zaczepiala itd na fb porazka a jej zycie to jedzenie i zdradzajacy chlopak.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly co do tej bylej dziewczyny to musisz wiedzieć co Twój mąż o niej teraz myśli. Jeśli jest dla.niego obojętna i nawet nie chce z nią rozmawiać to nie masz się czym.przejmować. co innego jakby specjalnie chcial w Tobie zazdrosc wzbudzac i ja zaczepiac.
Ale ogólnie rozumiem Twoje zdenerwowanie.
Dziewczyny a jeszcze powiedzcie mi jak dużo Wasze dzieciątka leżą na brzuchu w ciagu dnia. Czy to jest aktywny czas czy śpią wtedy. Mój synek tylko tak śpi w dzień w domu. Teraz jeszcze zaczął przez sen główkę przekrecac. stresujemy sie zeby sie nie udusil jesli nosek gdzies sobie przyblokuje. Mocno pilnujecie swoje dziecię spiace tak na brzuszku?

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Angi7 moja Julka dużo śpi na brzuchu, w nocy po karmieniu ok. 2:00-3:00 jak nie zaśnie od razu na pleckach tylko się wierci, to przewracam ją na brzuszek i zasypia w 5 sekund. Śpi tak do rana. W dzień po południu też często tak śpi. Główkę też sobie sprawnie obraca na boki, także jestem spokojna. Jak nie śpi to też ją codziennie daję na brzuszek i dźwiganie ładnie cwiczy,wygląda jak peryskop z tymi wielkimi oczami haha.
Vena trzymam kciuki za przeprowadzkę!
Ataa u mnie w szpitalu przy wypisie była informacja o tych bioderkach, i od razu mówili żeby się już zapisywac bo z terminami może byc krucho.
Szczepienia ja też cały czas zastanawiam się nad rota, fakt, że w razie W to przejdzie łagodnie, przemawia do mnie bardzo, zwłaszcza, że mamy w domu 8-latka który może coś przywlec.
Spanie moja Jula też dużo śpi, widocznie ten typ tak ma. Chociaż w zeszłym tygodniu (skończyła 4 tygodnie) zaczęło jej się to normowac. Zasypia ok 21-22. Karmienie ok 2-3, potem ok 5-6. Zwykle potem albo spi jeszcze ze 2 godzinki, albo wstajemy i ok 8 ma 1 drzemkę. W ciągu dnia prześpi w 2-3 drzemkach ok 6 godzin.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Nat, Magda to i mój jest szzczuplacczek nawet przy Waszych córach:) wczoraj skończył 8 tyg, a wazy 4700 i jesliu chodzi o wage to jest na 25 centylu:) przez 3 tyg, przybrał ledwie 600g, od urodzenia przybrał 1400 g zaledwie:)
My ciagle latamy i załatwiamy kolejne wizyty...echo serca jeszcze nie zrobilismy, a teraz dostalismy skierowania na usg brzuszka, bo mały moze miec refluks bo strasznie zwraca i to nawet od razu po zjedzeniu nie zwraca tego swiezego mleka tylko taki gesty twaróg ze sluzem i smierdzi rzygiem wiec ewidentnie mu sie zwraca z zoładka..dostalismy tez chyba przez to skierowanie na badania krwi i moczu (oczywiscie nie wyszły idealne:) ), no i skierowanie na usg wezłów chlonnych za uchem, bo wyczułam mu taka gulke za uchem i lekarz powiedział ze to wezeł chłonny mu wywaliło i trzeba spr czy nie ma stanu zapalnego...w poniedziałek bylismy na bioderkach i kazali nam za 8 tyg zrobic usg i znowu przyjsc..ehhh a ja głupia myslalam ze to sie na jednej wizycie skończy:)
angi7 nasz mały tez spi w ciagu dnia tylko na brzuszku a na plecach sie strasznie rozbudza przez odruch moro a zawinac sie nie da bo od razu sie wscieka ze rece musza byc na wierzchu:) no i w nocy wlasnie problem bo wieczorem po myciu jak go położe spac na brzuchu na naszym łózku to nawet 6h potrafi spac a jak go połoze na plecach to jeszcze nigdy tyle nie spał. Ja sie tak nie boje zostawiac go jak tak spi bo od poczatku sam przekreca głowe jak mu niewygodnie albo juz mu uch scierpnie:) tylko w nocy go tak nie klade bo u nas w sypialni spi w koszu mojzesza a tam go na brzuszku nie położe... a jak nie spi to nienawidzi lezec na brzuchu od razu sie denerwuje i placze, i własnie lekarz ostatnio nam powiedział ze musiymy go czesciej klasc na brzuchu jaj nie spi bo słabo głowke trzyma..choc w domu mocno ja podnosi i trzyma długo ale ostatnio u lekarza było 40 min opoznienia i na wizycie byl juz spiacy i glodny i chyba dlatego nie chcial podnosic.
nabiał chyba jednak nie moge go jesc...myslalam ze jak mały nie ma wysypki to jest ok...ale ostatnio zjadłam troche nabiału kilka dni pod rzad i wróciły czeste rzadkie kupy, dosyc smierdzace i od razu wróciły odparzenia.. nabiał zakwasza i te jego kupy przez to chyba takie zrace ...

Odnośnik do komentarza

leżenie na brzuszku młody wytrzymuje parę min, podnosi główkę wysoko, obraca ja na boki, odpycha się nozkami i przez chwilę nawet mu się podoba, ale szybko się nudzi i zaczyna protestować. Tylko raz na chwile tak zasnal.
Dzisiaj przytkal sobie nosek i buzke, nie mogłabym go zostawić tak nawet na moment...A to ze spał by w tym czasie wg mnie nie gwarantowaloby tego ze jest bezpieczny, moglby przecież się obudzić a wtedy byłoby po zawodach...

na problemy ze skorka
u nas rozwiązał je genialny krem a-derma exomega Marcel ma tradzik niemowlęcy, oliwka pogarsza ten stan, a bez oliwki sucha skórka a do tego ciemieniucha....
Polecam mocno, skuteczny i bardzo wydajny
Dziewczyny z NO, u nas dostępny w apotek1,tyle że dosc drogo wychodzi bez promocji,ponad 400 NOK. Kupiłam jako medlem -40%
Vena do całości jest sweterek jakby co :)
Powodzenia z pakowaniem, ciężka robota...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Vena to w takim razie kupię te mydło, a nóż pomoże i dla mnie.
Przeprowadzki współczuję. Ale to dobry czas na wyrzucenie zbędnych gratów..

angi7 mój jak leży i nie śpi to tak 10-15 min i wtedy pilnuje. A jak czasem zaśnie to nie siedzę caly czas przy nim i też główkę przekręca.

Melly wyluzuj Kochana. Nie warto się denerwować. Kontakt rodziny męża z jego byłą to nie tragedia. Mój pierwszy poważny facet jest mężem mojej przyjaciółki i potrafimy spotykać się we czworo. Niedługo nawet w sześcioro. I pamiętaj, uroda potrafi przemijać i naprawdę nie jest najważniejsza. :)

Odnośnik do komentarza

angi7obojetna bo inaczej bym z nim nie byla;) juz na poczatku ta kwestia byla.omawiana. mnie wkurza ze jest tak blisko i jeszcze z ta pusta ciotka ktora noewiadomo co moze wymyslic np na swieta zaprosila byla zone wujka z ktora nikt nie mial kontaktu a przez to wujek nie przyszedl z nowa zona. Przykre.
Maz moj nawet czesc nie.chce gadac.

Karolina wiem co macie bo przy corce mielismy dodatkowe wizyty. Teraz przy synu oprocz obowiazkowych okulistow bioderek i szczepien tez mamy usg serca i bqdania krwi bo obciazenie watroby wyszlo, jeszcze ta raczka -jedziemy na usg w nast tyg ciekawe czy opisza zebysmy.weszli.na.wizyte. eh a na bioderka jeszcze jedziemy z corka bo.po roczku miala nozki tak ze powinno sie.samo.naprawic ale ja sie nie znam.wiec musze sie.skonsultowac za kase bo na to juz skierowanie nie.dziala.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Wszędzie piszą, ze to USG bioder pomiedzy 6 a 12 tygodniem się robi...Kurde specjalnie czekałam na te skonczone 6 tyg, dzwonie się zapisywac na wizytę.

Melly, wyluzuj .Z tego co napisałaś wynikałoby, że jesteś zazdrosna o tą eks, daj spokój niech sobie dziewczyna je jak lubi ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Nam i pediatra i ortopeda kazali jak najwiecej kłaść na brzuszku. I jak go kladziemy na brzuch to się uspokaja w dzien i zasypia. Czasem tylko mu nie odpowiada. A w nocy ładnie śpi w łóżeczku po uspieniu przy cycku lub u męża na klacie. Ale jak sie budzi w nocy na jedzenie pierwszy raz tonpotem dalej spi w lozeczku. I ogolnie ciemno wtedy navdworze a jak widno to juz nie pospi tak tylko na naszym.lozku i na brzuchu.
Melly to dobrze ze mąż nie szuka kontaktu i i nie daje powodu do zazdrosci. Nie denerwuj sie wiec przez ciotke.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Nat ja tez tak myslalam z tymi biodrami... dostałam skierowanie od pediatry i zapisalismy malego w poradni przyszpitalnej (nie trzeba bylo dlugo czekac na termin u nas) no i poszlismy na ta wizyte , lekarka obejrzała, pozginala nozki obrociła na brzuszek, tez pozginala nózki i dała skierowanie na usg bioder i kazala sie zapisac na to usg tak za 8 tyg i po tym usg znowu do niej na wizyte... a ja myslalam ze pojdziemy i od razu bedzie usg .. i teraz nie wiem czy usg maja wszyscy robione czy tylko jak jest cos nie tak to kaza dopiero robic?

Odnośnik do komentarza

malaga u nas do niedawna usypianie- tylko i wyłącznie przy cycku. teraz potrafi zasnąć noszona w pozycji pionowej jak się przytuli ładnie, a jak widzę, że jest już bardzo śpiąca, to kładę ją obok siebie, czasem daję smoczka, głaskam po główce, albo przytrzymuje rączki i też potrafi zasnąć, chociaż jeszcze nie zawsze to przechodzi ;) chyba dorasta ten mój karzełek, bo wcześniej nawet się odłożyć nie dawała :)
vena jeszcze raz zazdro!! ja uwielbiam pakowania :D
leżenie na brzuszku zapomniałam dodać, że jak młoda nie śpi to nie bardzo lubi leżeć na brzuszku, po chwili jej się nudzi i próbuje ze złością zjeść podłoże ;) rzadko też podnosi główkę w takiej pozycji, ale za to gdy trzymam ją na rękach chętnie się prostuje i trzyma głowę dosyć długo. myślicie, że to ok czy powinnam ją częściej mimo wszystko "trenować" na brzuchu?
spanie zależy jaki dzień się trafi, ale większą część dnia przesypia. no i nockę całą ładnie. niezmienne jest tylko to, że po kąpieli do ok godz. 23, czasem północy nie ma spania. wtedy jest jej czas na marudzenie, czasem wisi na cycu... zazwyczaj na koniec jak już jest zmęczona dostaje smoczka i zasypia.

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

bioderka jeśli chodzi o wizytę u ortopedy i usg, to z tym różnie. Czasami to jest na jednej wizycie, czasami osobno. Ja w szpitalu dostałam skierowanie do poradni preluksacyjnej. Ostatnio na wizycie u pediatry obejrzał jej bioderka i stwierdził że jest ok, ale na wszelki wypadek kazał iśc na USG, od razu zrobic tez usg brzucha i głowy. Więc załatwię to na jednej wizycie. Podał mi dokładnie namiary gdzie to zrobic żeby było dobrze, i powiedział, że jak tam wyjdzie ok, to nie ma po co isc do ortopedy, można spac spokojnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...