Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

usg bioderek kolejne badanie którego się nie wykonuje w Norge u wszystkich maluszków, a jedynie w przypadku gdy lekarz zauważy coś niepokojącego albo dziecko jest w grupie ryzyka (ułożenie pośladkowe,przypadki w rodzinie)
Jak ja, ehe, kocham ten kraj...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

bioderka wkurzam sie ze mi nikt ani w szpitalu ani polozna ani doktorka wcziraj nie powiedział ze tu jest jakis limit czasowy z badaniem i ze tak ciezko je wykonac. NAT byloby super gdyby mozna to badanie zrobic do 12 tyg. Bo przynajmniej wiecej czasu.. eh..
usypianie w nocy po prostu odkladam do lozeczka i maly śpi. W dzidn jak widze ze kleja mu sie oczka a nie moze zasnac to daje mu pieluszke do przytulenia. Taka bambusowa.. czasami klade na twarz albo sam sobie ja zaciaga na główkę i tak śpi
krostki mojemu czasem cis wyskoczy mniej lub bardziej, ale nie przejmuje sie nimi w ogole i nic z nimi nie robie, potowki sie zdarzyly posmarowalam zirlonym linomagiem jak byly bardzo czerwone a tak obserwuje czy sie nic nie zaognia, staram sie wtedy lekko ubierac i tak by nie obcuerac niechcacy, faldki to trudne miejsca ale zawsze mam przy sobie wode i waciki i pezemywam pidczas karmienia czy jak drzemie bo na zywo sie nie da zaxwyczaj bo urzadza awantury,
lexenie na brzyszku ma miejsce codziennie sle na klacie u taty, na mnie czy na plaskiej powierzchni wytrzymuje do 5 min, a glowke ladnie dźwiga..

Odnośnik do komentarza

bioderka w szpitalu mowili zeby sie od razu umawiac i polozna na puerwszej wizycie mi sama podala kilka poradni i telefony. Robilam w.6 tyg. I od razu kazali kontrolnie umowic na za 2,5 mies. Skierowanie mialam od pediatry na pierwszej wizycie w 3 tyg. Zycia.
Kungulek jak mala lubi prostowac glowe przy noszeniu to sprobuj siasc z nia i sie tak odchylac do tylu zeby ze skosa byla. Moj tak lubi cwiczyc a wysilek przynajmniej na plecki wiekszy :)

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Czesc dziewczyny,
Spanie na brzuszku, tak samo jak Heltinne, tutaj bardzo przed tym przestrzegaja, jako, ze ponoc bardzo podnosi ryzyko smierci lozeczkowej, takze u nas spanie tylko na plecach, czasami na boku,ale rzadko. W ciagu dnia staramy sie ze 2,3 razy polezec na brzuszku, na macie albo na lozku, w wiekszosci wtedy dzwiga glowe a czasami po prostu lezy spokojnie, ale nie zostawiam go wtedy samego.
Bioderka - u nas tez usg nie ma :(
Lekarz sprawdza na wizycie 6 tygodniowej i jesli wszystko wyglada ok to nie nic sie nie robi.
U nas nocka kiepska, maly najpierw spal 3,5 godziny, potem 2 a potem juz Co godzine sie budzil i plakal, okazalo sie, ze to gazy bo nad ranem jak w koncu sie porzadnie wypierdzial i kupe strzelil to zaraz mu sie humor poprawil.
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza

Nat moze jesc byle z dala od mojej rodziny, mieszkam za plotem i nie mam ochoty widziec.
Czarna wiem ze uroda przemija. Po prostu szukalam czegos co bym sie nie musiala martwic. Za madra tez nie jest.

Wkurza mnie ze po 5 latach znowu moge miec z nia do czynienia i maz. Zdrady sie nie boje bo ma ladniejsze kolezanki niz ona. Ja zamknelam rozdzial a tutaj sie bedzie to ciagnac.
Ok koniec tematu:D

Nat my w 4 mies mamy 2 wizyte. Nam gadala miedzy 4 a 6 tyg. Maly ma 7 tyg a my w pt rejestrujemy do okulisty gdzie trzeba za 2 mies. isc az sie boje czy zalatwimy.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

seks a piersi my nie mamy z tym prblemu. Maz akceptuje ze teraz jrst to bar mleczny Roberta, czasami zaczepia je ale pamieta przy tym by byc delikatnym, i robi to raczej żartobliwie, pry zblizeniu sa one wyłączone w staniku, i nie mamy z tym problemu
kupy ostatnio po ogorkach zielonych i dziecka i moje mialy ten sam zapach, chyba ze to byl przypadek z tym ogorkiem. W książce napisali ze zielona kupa to po owocach moze wystepowac ale czasem oznacza biegunkę.

Odnośnik do komentarza

Bioderka - w sumie miałam cos napisać ale Heltinne i Marta wyjaśniły to dokładnie jak to u nas wyglada. Na 6 tygodniowej wizycie lekarz tylko sprawdza nóżki i wsio. Wczoraj przy wizycie szczepiennej była sprawdzana motoryka(3 miesiąc życia). M.in. Jak trzyma glowke leżąc na brzuszku, czy podąża wzrokiem i obraca główkę za przedmiotem, podciąganie za rączki z pozycji leżącej, itp. Wszystko u Wiktorka w porzadku także sie cieszę :) chociaż był zmęczony bo nie spał 1,5 godziny przed badaniem i marudził, ale jakoś udało sie wszystko sprawdzić.
U nas dodatkowo w 4 miesiącu jest wizyta z fizjoterapeuta, niestety my akurat będziemy w Polsce ale mówiły ze nie jest to takie obowiązkowe i dopiero wprowadzili to od tego roku.

Spanie - Wiktor w nocy spi na boku, raz jednym raz drugim bo na plecach wybudza go Moro. W ciagu dnia leży na pleckach z nami na kanapie w salonie albo na macie ćwiczymy. Ale nie za często bo Wiktor ma taki rytm ze po każdym jedzeniu ma ok 1,-1,5 aktywności, potem drzemka i po drzemce znowu jedzenie. A po jedzeniu nie chce go kłaść od razu bo on ulewa i musze tak 30 min trzymać go w spokoju, potem sie przebieramy a pózniej juz jest zbyt marudny na ćwiczenia i tak w koło Macieju ha :D
Zasypia w swoim SleepeHead u nas w łożku ze mną przy boku. W końcu znalazłam sposób na jego wieczorne krzyki :) i ja wtedy mam czas na odpoczynek krotki by potem z mężem mieć sile na co nie co :)
U nas tak jak u Ataa piersi w staniku, maz rozumie i nie przeszkadza mu to ale czasami marudzi ze juz dawno nie widział ohh. :P

Odnośnik do komentarza

Bioderka - u mnie tak samo jak u Marty i Heltinne.
Noc mieliśmy super, tylko jedno karmienie, ale to w związku ze szczepieniem, tak myślę, bo normalnie je 2-3 razy.
Seks. A co to takiego?;P
Leżenie na brzuszku nie bardzo Tymkowi się podoba. Trochę to zaniedbałam szczerze mówiąc, bo on strasznie płakał gdy próbowałam go tak kłaść, dałam więc spokój. Teraz gdy go kładę nie podnosi główki, ale gdy leży u taty na klacie ładnie trzyma głowę, mam więc nadzieję, że mu nie zaszkodziłam.
Piękna dziś u nas pogoda, zresztą od paru dni jest gorąco. Niestety jeden sąsiad stawia nowy płot, a drugi coś buduje, hałasują okropnie, ale jak okna pozamykam to padniemy z gorąca:( dziś już 3h byliśmy poza domem, no ale ileż można.
Miłego dnia dziewczyny!

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Hej, u nas dłuższe spanie nocne już się skończyło i hrabia wstaje znowu co 2h, juhu!

bioderka my robiliśmy w 6 tyg takie mieliśmy zalecenie na wypisie ze szpitala, echo serce też wtedy, kontrolne mieliśmy zrobić po 2 miesiącach, więc idziemy końcem czerwca.

leżenie na brzuszku, Leon wcale nie chce leżeć na macie, bo się wkurza, natomiast na mnie czy na mężu bardzo chętnie i wtedy ciągnie głowę, że hej, to samo jak trzymam go do góry, też nie wiem czy wystarczy, czy jednak maltretować go tym leżeniem na macie.

usypianie w nocy odkładam do koszyka i śpi, w dzień masakra, czasem przy cycu uśnie , czasem na rękach, czasem przytulony do pieluszki ze smoczkiem, mam nadzieję, że jakoś się to unormuje, ogólnie ma duże problemy z zasypaniem, mimo, że strasznie zmęczony to nie może zasnąć i się wkurza.

Miszka podpinam się pod Twoje pytanie dot. sexu :P

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

miszka moj tymek ma tak samo, na brzuchu nie chce leżeć i głowę slabo dzwiga. Po minucie na brzuchu drze sie w nieboglosy. Ale jak jest polozony u taty na brzuchu to pieknie dzwiga glowe. I jak jest pionowo to tez ladnie glowe trzyma. I ja tez nie wiem kiedy go klasc na ten brzuch, bo po jedzeniu nie poloze bo zaraz uleje, a jak sie przebudzi to musi dostac jesc, a jakbym go polozyla na brzuch to bylyby straszne prostesty.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

bioderka wisialam mnóstwo czasu na tel o w koncu trafilam na kobiete aniola ktora załatwiła mi badanie fakt ze prywatnie ale 80zl ( a nie 210 jak mi wczoraj krzykneli) w innej przychodni i u podobno super pani doktor od razu z konsultacja, zalatwila bo wie ze to ważne a dziecko juz duże wiec sa dobrzy ludzie na tym świecie :D

Od razu umowilam dla siebie ginekologa i endokrynologa zeby nie bylo :)

Odnośnik do komentarza

Aniela tez nie lubi leżeć na brzuszku gdy jest aktywna. Po kilku chwilach jest ryk. Dzisiaj bylo troche lepiej gdy położyłam ja na kocu na podłodze. Staram sie by codziennie kilka razy podniosla glowke gdy lezy na brzuchu.

Za to bardzo lubi spanie na brzuszku. Trzeba tylko w dobrym momencie ja odłożyć gdy juz prawie spi.

Nie lubi lezec na mnie lub na mezu. Tylko spi w takiej pozycji.

zasypianie u nas bardzo roznie to wyglada. Przy cycu rzadko zasypia. Często udaje sie ja ululuac na rekach gdy sie skacze na piłce. No i wczoraj i dzisiaj zadzialal szumis! Gdy w dzień byla juz lekko śpiąca to odlozylam ja do lozeczka, wlaczylam szumisia i momentalnie zasnela.

Jeśli chodzi o nocn usypianie to w zeszlyn tygodniu padala o 20-21 a wczoraj bujalismy sie do polnocy prawie:/ ale to przez to ze w dzień duzo spala.

rytm aktywnosci u nas podobny jak u PaulinyNo. Po drzemce, papu, pozniej szaleństwa przez 1,5-2h i znowu spanie. Czasami aktuwnosci sa dłuższe.

bioderka Aniela bedzie w 9 tygodniu i przy rejestracji powiedzieli ze to ok. W szpitalu kazali nod razu sie umawiac ale chcieli nr skierowania. Tak wiec w 2 tygodnia umowilismy wizyte.

krostki kurcze, te krostki ns brzuszju nie znikaja :/ jak długo taka pokrzywka moze sie utrzymac? Czy jak bede pila wapno to pomoże maluchowi?

Chyba pora by lekarz to zobaczyl :/

kupy szarpnelam sie na delicol. Zobaczymy czy jakos pomoze.
Wczoraj juz w pieluchach wszystko bylo ok ale to świadczy o tym ze cos co jem uczula Aniele :/ szkoda tylko ze nie wiem co to :/

wizyty dodatkowe my w piątek idziemy na konsultacje w sprawie naczyniakow na nozce. Mam nadzieje ze od razu zrobia lub dadza skierowanie na usg dopplerowskie i nie trzeba będzie sie prosic.

spacery miszka zazdroszcze tych 3h na dworze

ehhh, ja chyba mam jakas fobie przed spacerami. Wychodze codziennie ale stresuje sie ze mala zaraz sie obudzi i zacznie wyc. Już kilka razy zalatwila mnie tak ze wracalam w te pedy z nia na reku i pchając jeszcze wozek.

Na szczescie gdy wieczorem chodzimy z mezem to nawet jak nie śpi to nie placze. Ewidentnie jest tak ze czuje moje emocje i tez sie denerwuje :/

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Kumi, siostro w celibacie, to u Was też niepokalane poczęcie?:D nie ukrywam, że trochę raźniej, że to nie tylko ja jestem taka anty...
Anawee widzę, że nasze Tymki bardzo do siebie podobni w tej kwestii. Myślę, że skoro trzymają głowę jak są w pionie lub na klacie, to nie ma się czym zamartwiać. Ja też nie umiem znaleźć dobrej chwili na leżenie na brzuszku, najlepiej byłoby, gdy ma dobry humor, ale ja to się wtedy cieszę, że nie płacze i szkoda mi to psuć. Wczoraj przy okazji szczepienia usłyszałam, że nie musi jeszcze trzymać główki jak leży na brzuchu, ale powinien przekręcać ją na boki. Mój jeden jedyny raz tak zrobił, więc zakładam, że umie, ale zwykle to leżał bezradnie i płakał. Mam nadzieję, że nadgonią.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Usg bioderek Heltinne Miszka Marty u mnie też nie robią z automatu. Przy synku tylko obejrzała pediatra, teraz zleciła bo Klara była położona pośladkowo.

Usypianie, u nas poezja po trudach z synami ;) Klara zasypia sama. Leży obudzona coś tam gada i zasypia. W nocy je i po 10 min odstawi się przytuli głowę do piersi i śpi dalej. Moje małe cudo :*

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

GroszekNo w temacie teściowej, włosów i piegów.. my z mężem oboje mamy piegi i uważam, że to jest urocze, natomiast od jakichś 2 tyg małemu z ciemnobrązowych włosów zrobły się miedziane (które mi się osobiście podobają). ale codziennie ktoś zadaje pytanie "a on nie jest rudy?", nawet gdyby był to ja pier#$%! i co z tego? przykro mi trochę jak widzę, że innych to bawi.. czytałam nawet w necie czy to możliwe, żeby takie mu te włoski zostały, bo ja mam zimny blond i ciemną oprawę oczu, a mąż czarne i mimo, że w rodzinie też nie mamy rudzielców, to może tak być, bo mały dostał dwa recesywne geny.
Czekam na moich teściów, mają przyjechać w piątek, ciekawe co oni powiedzą w tym temacie.

Usg bioder my mieliśmy zalecenie ze szpitala, żeby zrobić miedzy4-6 tyg. zrobiliśmy w 6tym i kazali nam zrobić kolejne po 8miu, więc to chyba normalne.

Vena to Wasz dom i to Wy macie być zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza

Usg bioderek nam na szkole rodzenia i położna jak przyszła w dwa dni po wypisie ze szpitala to mówiono że trzeba szybko umawiać i kiedy ale najpierw skierowanie trzeba mieć. Na nfz idziemy pod koniec czerwca więc wcześniej zamówiliśmy wizytę i usg do domu po 4 tyg życia. Lekarz powiedział że należy w pierwszym roku życia 4 razy kontrolować te bioderka. Zobaczymy co powie lekarz z nfz.
Synek tylko jak ma zły humor strasznie to nie lubi leżeć na brzuszku a tak to go to uspokaja. Leżakuje też na brzuchu u taty.
A co do podnoszenia głowy i odpychania się jak jest na rękach to dosłownie w oczy sobie zerkamy tak się wygina, pręży i głowę odchyla. Oczywiście jak się awanturuje.
Ja kupiłam chustę elastyczną bo myślałam że będę w niej maluszka znosić po schodach z 3 p. Ale na razie jeszcze jej nie użyłam.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Nat a u nas wszyscy zakladaja, ze to dziewczynka a wedlug mnie bardzo "mesko" wyglada wiec nie wiem.
Boze jaki Tymek dzisiaj marudny... Musialam odwolac spotkanie z kumpelka bo ciagle sie wkurza i krzyczy (Tymek, nie kumpelka :)). Tulenie pomaga i noszenie na rekach, ale ile mozna... Teraz zasnal na macie ufff a mial sie bawic, co za czlowiek.
Marta

Odnośnik do komentarza

Hej hej
Bioderka ja nosiłam poduszkę frejke i z tego względu zrobili małemu usg .
Usypianie to 90 % to na cycu , ewent. Noszenie na rękach działa .
Sex dołączam do grupy w celibacie . Nawet chodziło mi to po głowie ostatnio ale krowa teściowa totalnie mi humor spsuła .
Leżenie na brzuszku jakoś ostatnio nie leżymy za duzo , ale wcześniej troszke głowę unosił .
Milla niby 21 wiek a ludzie na kolor włosów tak zwracają uwagę ! ale pewnie teściów masz taktowniejszych od moich .
A propo bujaczka my mamy fisher price z wibra , chyba sie nazywa przyjaciele lasu , jest w sumie ok . Szału nie robi .
Ewee ja tez na początku byłam przerażona jak na spacerze mały zaczął sie drzeć . Teraz jest duzo lepiej i nie ma takiej spiny już . Wychodzimy codziennie choć na godzinę .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...