Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Nat nie mam więcej doświadczenia, bo na szczęście okazało się to poważną wysypką po wirusie płucnym i po 3 tyg przeszło.Każdy przepadek może być inny i nieswoity.

Cieszę się nawet na to całe pakowanie. W końcu będę mogła z dziećmi jeździć na rowerze, bo nie będzie górek :)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Bbbmi gin po 2 dzieci.zaproponowala wkladke.mirene. Mowila.ze koszt razem.z.wizyta i badaniem to 1100 na 5 lat wiec lepiej niz tabsy. Po tabsach trzeba odczekac zanim.ciaza a po usunieciu wkladki odrazu mozna zajsc bez obaw wiec chyba poronienie nie.powinno.grozic. Jak.wygospodarujemy.kase to sie.zdecydujemy. Po 12 miesiacach krwawienie miesiaczkowe trwa 2 dni wiec wygoda.
Tylko jest taki tekst w ulotce: "jezeli dojdzie do ciazy pomimo obecnosci mireny to ryzyko ciazy pozamacicznej jest zwiekszone" hmm.

Ja nie wykluczam 3 dziecka ale narazie.sobie nie.wyobrazam, wiec dla mnoe ta wkladka ok i noe trzeba.pamietac o tabletce.

Vena super!!! My dzisiaj pol dnia w ogrodzie takze dobra Wasza decyzja.

Dziewczyny znacie jakies lalki co placza dopoki noe da sie.smoczka? No.szukam.i w.sklepach i.na.necie i noe.ma! Wczoraj u znajomych corka bawila.sie.taka.i teraz najchetniej wciskalaby smoczek.bratu;D

A ja juz lepiej i podpaska czysta wiec antybiotyki.dzialaja tylko.teraz hmm skoro w.macicy mialam.jeszcze plyny-odchody to.przeciez musza mi wyplynac chocby po trochu a tu czysto.
Zastanawialam.sie czy moge uprawiac seks bo.zagojone jest. Tylko.jeszcze ochote musze miec.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam kazdy dzien spędzony z mężem. Nawet jesli dziecko marudzi czy ja spalam tylko 3h i wszystkiego mam dosc to jest raźniej milej łatwiej. Jego usmiech daje mi siłę. Niewiarygodną.

A tak poza tym to mamy poprosznych chrzestnych termin staly ustalony na 10 lipca no i decyzja ze robimy jednak w domu. Niestety ode mnie nie bedzie brata bo bedzie sie opiekowal babcia ktora nie da rady wytrzymac takiej podróży a sama tez zostac nie moze. Wiec nie bedzie to super mila "impreza" ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Życie... no i robimy w domu.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

U nas zmiana w nocnym spaniu, nie ma już błogich 6-8 godzin po kąpieli, budzi się częściej, śpi krócej, nie wiem czy to temperatura w sypialni, jakiś kolejny skok czy co, ale ostatnie dni chodziłam na maksa nieprzytomna (jednej nocy budził mi się co 1.5h), już ciut lepiej co prawda, ale chciałabym by wróciło do dawnych zwyczajów. Radzimy sobie ogólnie całkiem nieźle, mały ma już 6kg! (nie mogę uwierzyć, że był prawie połowę lżejszy...) tak mi ucieka ten czas, ciesze się, a i dziwnie smutno.
Za tydzień przyjeżdzają teściowie - tydzień, w piątek! trzymajcie kciuki, żebym to przeżyła :D

Zastanawiam się nad zakupem chusty, tak chwalisz Nat, że może u mnie to rozwiązanie na spokojniejszy dzień i możliwość zrobienia czegokolwiek.

Z nowości - mamy za sobą pierwszą podróż komunikacja na kawę, żebym to wyjscie zapamiętała lepiej, wylałam na siebie 750ml mrożonej kawy z bitą śmietaną w starbucksie - pomogę Wam sobie to zwizualizować, ot siadam na krześle, wózek obok, dziecię śpi - ekstra, obracam się do niego, żeby przykryć pieluszką i proszę! nawet nie spróbowana jeszcze kawa ląduje na moich udach, mokre WSZYSTKO, dupa, uda, łydki, zalane buty..

Ciemieniucha u nas dwa razy głowa posmarowana oliwką i po sprawie.

Odciągnięte mleko z butelki u nas też mały przestaje być zadowolony, musimy go uczyć picia z butli na nowo, zajmuje to chwile zanim załapie, nie wiem czy wyczuwa inny smak mleka czy chodzi o smoczek, wcześniej pił bez problemu.

Odnośnik do komentarza

A powiedzcie mi jeszcze po jakim czasie od odstawienia nabiału widać było u was poprawę?
Vena gratulacje, zazdroszczę strasznie :D ostatnio powiedziałam Nieślubnemu, że ma mi kupić dom z ogrodem w przyszłości, będę cierpliwie czekać :D
Miila padlam jak sobie to wyobrazilam :D nie strasz mnie z tym spaniem, moja kluska też ładnie długo śpi w nocy, oby jej się nie przestawiło :C

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

miila u nas tez tak bylo tydzien temu, ze tymus budzil sie co 2h, ale bylo strasznie goraco i po prostu chcialo mu sie pić. Teraz cala noc chodzi w sypialni nawilzacz powietrza z zimna mgielka i temperatura jest nizsza i maly znow spi dluzej.

Od 3 dni maly jakby bardziej gadatliwy sie zrobil, a dzisiaj uraczyl nas "a gu" gadal sobie to caly czas a mi ciekly lzy ze wzruszenia! To bylo takie piekne! Tyle na to czekalam!

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Kingulek niechaj śpi pięknie dalej! :)

Anawee muszę rozważyć ten nawilżacz powietrza, bo może rzeczywiście, ja go wyjmuję z łóżeczka całego spoconego, a nie mam już jak inaczej robić, bo śpi pozawijany w otulacz i w body z krótkim (jak nie zawiniemy to się budzi), a z tym 'guganiem' nasz już też coś tam guga, niewiele jeszcze, ale jednak :) mi się chciało płakać jak zobaczyłam pierwszy uśmiech i super jest to, że rozgląda się za nami i wodzi wzrokiem za twarzą :)

Odnośnik do komentarza

Milla hehe he :) jak ja cie rozumiem. Nie wiem czy to roztargnienie ale ja wczoraj wylała na siebie kubeczek soku pozeczkowego ( mikstura z sody poszła w ruch żeby plam nie było. Jak to forum potrafi uratować ulubiona koszulke do karmienia :)). A chusta miła to naprawdę genialna sprawa. Ja juz jak tyło ala zaczyna marudzić przed zaśnięciem ( kolo południa jest śpiąca a ciążowe jej usnac i chce być noszona pionowo) to od razu zakładam chustę i po ok 5 min mała śpi a ja nie jestem umeczona. Ciężko jest ja wyjąć z chusty żeby się nie obudziła ale ja wtedy mam relaks dla siebie rozsiadam się w fotelu i albo sobie czytam albo szydelkuje;) a kluseczka śpi ;)
Vena gratulacje ;) wiem co czujesz ja też się nie mogę już doczekać przeprowadzki a tu jeszcze conajmniej 5 tyg bo mają jakieś opuznienie co do przyłączenia prądu. Eh no ale może coś jeszcze opuszcza z ceny za te viagle opuznienia bo przecież juz miało być do odbioru do końca maja.
Melly ta wkładka uwalnia chormonow które zapobiegają owulacji ale tak jak przy implancie czy zastrzyku mimo tego może dojść do owulacji i wtedy wzrasta ryzyko ze zarodek zagnieżdżane się nie w macicy bo sama wkładka niemal uniemożliwia zagnieżdżenie w macicy. Dobrze ze ci się trochę uspokoiło. A co do odchodów to nie tak ze one są płynne w macicy tylko jak przy okresie śluzowka musi się złuszczyc a zwiększone krwawienie jest z rany po łożysku która musi się zagoic. Krwawienie się zwiększa właśnie jak jakiś stan zapalny jest więc antybiotyk mógł pomuc i juz tak jie krwawimy ale faktycznie powinny się stopniowo zmieniać odchody a nie całkiem urwać. Moim zdaniem sex jak najbardziej bo spowoduje rozluźnienie szyki i może reszta odchodów zacznie wpływać. Jak się niepokoić to zadzwoń jutro do lekarza ( nawet jakiegokolwiek na izbę przyjęć do szpitala gdzie rodziłas mają obowiązek ci doradzić a nawet zbadać skoro to jeszcze e po porodowe sprawy)
Bbbb nie słyszałam o żadnych badaniach które by coś takiego stwierdzaly. Są takie które badają czy jest trudniej zajść w ciążę i stwierdzają ze wręcz przeciwnie. Odsetek nie jest znacząco większy niż u kobiet które nie stosowały żadnej antykoncepcji ale jednak wedlug tych badań odrobinę łatwiej jest zajść w ciążę po usunięciu wkładki ( badania z USA z 2002 roku bodajże wiec juz trochę stare ale badała domacicznej wkładkę hormonalne i ich wpływ na trudność z zajściem w ciążę po usunięciu)
A co do moje małej Milenki to w piątek ważyła 5.36 kg ;) ciężko juz ja się nosi :) i znowu powiem CHUSTA RZĄDZI :) a tak dzisiaj trzymała ładnie główkę :) po kompieli i masażu chciała się po rozglądać trochę jakość słaba bonkiepskie światło :)

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48590.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Magda dziekuje bardzo za szczegolowe odpowiedzi. Krew byla wczoraj i dzis w nocy sle dzis w dzien juz zolto. A ta wkladka skoro Ty o niej myslisz to juz jest dla mnie argument za.
Miila hmm otulacz i body? Moj synek przy 25 stopniach w pokoju spi w pampersie w lozeczku pod pieluszka tetrowa do paszek lub w moim lozku pod moja koldra tez do pach i jest cieply a w body sie pocil. Dzisiaj na dworze w gondoli tez w pampersie tylko i jak zasnal to tetra.
Ataamaz sie stara jest podzial obowiazkow. Niestety jutro 2 zmiana wiec sama usypiam dzieci. Jednak jest jedna rzecz : telefon. Dzieci spia a on wszystkie fora o technologii o telefonie sportowe nowiny wyniki a to tez w ciagu dnia. 2 dni mu gadam ze wkurza mnie z tel a on slucha 3po3. Dzisiaj gadam mu cos o seksie on przytaknal i w koncu jak przez tel sie nie dogadalismy i kazalam mu pocalowac tel na dobranoc . Glupio mu bylo ze juz chcialam a on przegapil ale ile mozna mowic .w dzien.mnie zaczepia itd i meczy o calusa ale sa dzieci tesciowa i sorry nie rzuce sie na niego. Ja rozumiem tel ale nie lubie non stop bo powiadomienoe o wyniku meczu itd. Nie lubie takich ludzi ze zero kontaktu bo tel a moj maz juz dolacza do tych cyborgow. Dobrze ze cjociaz sie podwieca dzoeciom.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Tsk sobie pomyślałam że któraś z was mówiła o tym.ze jej maluch nie chce butelki, nie pamięta która a nie mogę na szybko znalesc. Jeśli chciała byś spróbować to mogę ci wysłać butelkę mimijumi ona ma kształt i materiał przypominający sutek. Może z tej butli chciało by twoje maleństwo jeść. Ja użyłam jej dosłownie 2 razy i moja córka jej nie lubi pewnie dlatego że zaczęła jeść jeszcze w szpitalu z avent i innej nie toleruje, leży wiec nikomu nie potrzebna. Wiec gdy byś była zainteresowana dawaj znać to ci wyślę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Melly to wygląda na to ze się sprawa z twoim krwaweniem zbliża do szczęśliwego zakończenia ;) a co do męża to możemy sobie przybiera piątki. Mój oprócz tego że pracuje przed kompem ok 10 h dziennie to do tego dla klubu ciągle coś robi no i oczywiście telefon jak przyrosniety do niego;) nawet jak jest z nami chwile to i tak zaraz znika w pokoju obok bo on musi coś zrobi. Denerwuje mnie to strasznie bo czuję się trochę opuszczona i zostawiona sama z dzieckiem a z drogiej strony wiem ze on zarabia na nasze wygodne życie i rozumiem ( przeszłość mnie nauczyła ) ze jego praca własna i te dodatkowe godziny przed kompem owocują później awansami a poza tym już nie raz o tym rozmawialiśmy i zawsze kończy się to tak samo " ja nie mam pracy od do i żeby nie wypaść z rynku musze cały czas coś robić i się uczyć ". Tylko dlaczego niemal zawsze kiedy my chciały byśmy spędzić z nim trochę czasu... eh...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Miila wiem, ze slabe pocieszenie, ale moj od dwoch dni od 1 w nocy budzi sie co godzine, raz na jedzenie, raz po prostu placz, oby sie skonczylo, bo wymiekam. Na dodatek wieczorem wielki placz, bo nie moze usnac a zmeczony jak cholera.

Magda patrzylam za chustami, byla wczoraj jedna L, 5,2m tylko nie wiem czy chcesz taka czy 4,6m i jaka kolorystyka i przede wszystkim do jakiej kwoty. :)

Nat kupujesz tego wiekszego woombiaka teraz?

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Haha Miila to sie uśmiałam z rana, dzieki! :D
Przypomniało mi sie od razu jak byliśmy ostatnio na grillu u teściów i przebierałam Wiktorka na ich łożku a jemu zachciało sie akurat pierdziec kupa.. Co to był za wystrzał! Cała bluza, spodnie i narzuta w kupie. Ale mina Wiktorka bezcenna i ten śmiech warty wszystkiego :D

Co do mezow i telefonów to jakbym o moim ślubnym czytała, jak tylko chwila wolnego to nos w ekran i nic nie dociera. I prawda jest ze mężczyźni nie maja podzielnej uwagi, bo jak tylko cos do niego mowię to na reakcje czekam czasami 5 minut 'co mówiłaś?' -.-

Nat cóż za trafne powiedzenie :) Tobie i Heli rownież pogodnego dnia! :)

Ja tonę w praniu, bo za 2 dni wyjazd :) mieliśmy mieć dzisiaj szczepienie ale przełożyli na jutro.

Odnośnik do komentarza

Hehe Paulina nam mały póki co obsrał tylko ręcznik po pierwszej kąpieli :)

Magda2600, Nat wiem, że o tym było kilka dobrych stron, ale chustę jaką? ja nie mam żadnego doświadczenia, nie umiem tego wiązać itd. mogę zapłacić nawet trochę więcej, ale żeby była taka jak trzeba i żebym małemu nie zrobiła krzywdy, poratujecie? kupię, może to będzie ratunek na popołudnia właśnie, bo od ok 16-17 nie wiem już co mam z małym robić i ciągle wisi na cycu, bo zmeczony, zasnąć nie może a na kąpiel za wcześnie.

Pięknego dnia!

Odnośnik do komentarza

Miilaja wlasnie kupilam lezaczek bujaczek zeby nie trzymac Malego na rekach bo ma 2h ze nie spi i nawet polezec nie chce w lozeczku a w wozku po poludniu bo do poludnia ucze spania w lozeczku. Corka a to na rekach a to na dworze spala a potem nie chciala w lozeczku. Teeaz wszystkiego po trochu.
Teraz zaluje ze sprzedalam bujaczek corki.bo narazie przechwycila nowy i synek.tylko chwile lezal.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Miila ja mysle ze może na początek jeżeli miałabyś taka możliwość to pożycz taka chustę od kogoś i sprawdź czy Jeremi w ogóle zaakceptuje ta formę noszenia. Ja mam elastyczna ale Wiktorkowi chyba cos nie pasi bo za każdym razem mimo ze najedzony i pogodny to wierci sie, marudzi i płacze.. Mam tez nosidełko BabyBjorn i w nim jest lepiej mu :) także zainwestujesz a sie okaże ze Jeremi nie lubi.
Mam tez bujaczek MamaRoo ktory uwielbia :)

Odnośnik do komentarza

Miila, obczaj gdzie we Wro są kluby kangura, tam dostaniesz pomic fachową...Co do chusty to przy Twoich gabarytach spokojnie taka 4,2 m starczy na kazde wiazanie.Polecam Ci to didymos indio z konopiami czy lnem na początek.Sa tez wypizyczalnie chust, zeby nie wydawac a noz sie nie spidoba.Z chustami to jest tak, ze zawsze mozna je sprzecac za to sama cene, nie traca na wartosci.Poszukaj na fejsbooku grupy zamknietej chusty polska i popros o dodanie , tam mizesz zobaczyc oferty, generalnie uzywana lepsza bi juz zmiekczona.

Kumi, nie nie bede juz kupowac woombie ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Nat34 ratuj... jak Ty radzisz sobie z kupą w tych wieloraxowych pieluchach?
U mnie kupy sa ogromne, nie wsiakaja zbytnio w wkład, wszystko umaxane w kupie, dziecko niecirpliwi sie przy zmianie, co robisz z chusteczkami ktorych używasz? Dzis musialam umyc umywalke po spłukiwaniu kupy, a syn plakal, domycie pozniej rąk tez trwalo, może to kwestia wkładów których używam?

Odnośnik do komentarza

Milla możesz potrąca w szkołach rodzenia które maja warsztaty z chustowania, w krakowie to one prowadzą głównie wypożyczalnie. Tkane chusty są fajne i ja też takiej teraz szukam ale na początek nie wyobrażam sobie innej niż elastyczna. Powód prosty. Elastyczna wiąże się na sobie i wkłada dziecko do środka a Tkaną musisz trzymać malucha ( asekuracji go) i dociągac ta chustę i tu jest ważne żeby to zrobić dokładnie i starannie. Wiec moim zdaniem na sprawdzenie czy maluch lubi i n apierwszy raz elastyczna jest fajna i dużo tańsza vo używana juz za 30 zł można kupić.
Kumi ja chyba taka 5.2 bym chciała a co do kolorów to nie mam jakiś szczególnych wymagań ale fajnie jak by była w pasy bo podobno łatwiej się połapać i dokładniej wtedy się dociąga a na początek jak nie mam wprawy to będzie ważne. A cena chym nie ukrywam ze im.mniejsza tym lepsza ;) ale myślę że tak do 100 zł.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Atta, radzę sobie ale czasem karkolomnie, mam taka plaska umywalke i tam wkladam dzieciaka i oporzadzam lezy sobie w umywalce w sensie , kran kieruje bezpisrednio na dupsko.Plamy zapieram na szybko mydlem gallasowym.

Magda na lato elastik to srednia koncepcja bo ta chusta musisz sie jakby dwa razy bardziej owinac a to wiadono grzeje, poza tym wlozenie takiego 2 moesieczniaka nie jest tak problematyczne jak noworoda np ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...