Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Magda2600 zrobikam tak jak piszesz... no i milo sie zrelaksowalam, jakieś dzwieki slyszalam ale totalnie sie wylaczylam, jak juz konczylam dotarlo do mnie ze ten dzwiek to mąż uspokajajacy placzace dziecko, okazuje sie ze cala kapuel przeplakal.. wyszlam przystawilam do piersi i zasnal od raxu. I nie mam sumienia go teraz odkladac.. i tak siedze i wpatruje sie w niego..
Kingullek to w No nie sprzedaja miesa czy co to za fenomen?

Odnośnik do komentarza

Magda2600 ja mam śmietnik z angel care ale tak jak mówisz worki drogie sa . Ale rzeczywiście pieluszki nue śmierdzą .
Moj mały to i bez szczepionki tak sie potrafi obudzić z krzykiem :( . Biedna Milenka . Śliczna jest ta twoja kluseczka.
Ataa kurczę to współczucia , biegunka tez cię odwodni , wiec pij duzo więcej !
Kingulek mi tez czasami tak czas szybko leci . Ale jak mały płacze to jakby czas sie zatrzymał .
Vena gratuluje domku ! Super super !
Wiesz z tym przedszkolem to przykre jest troche ze na taki stres cię dodatkowy narażają . Chyba troszke im brak kompetencji . Sorry ale to sa pedagodzy i sami powinni dysponować wiedza . A nie wysyłają do psychologa .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Ataarozumiem Cie i nie rozumiem;) tzn po 1 porodzie mimo bolu to.czulam ze urodze jeszcze jedno na pewno bo nie.bylo tak zle. I tez wszystko mi dobrze szlo z corka od poczatku. Bylam szczesliwa. Teraz po 2 porodzie juz bym nie urodzila 3 raz a 3 dziecko bym.chciala ale nie odwaze sie. Teraz jest coezej z 2 dzieci tzn duzo obowiazkow ale tu najsmieszniejsze: jestem bardziej zorganizowana, zadbana (mam czas umyc regularnie wlosy, wydepilowac sie, obejrze film) jak malutki sie.rozplacze a ja sie myje to noe.biegne na zlamanie karku tylko sie wytre ubiore i ide go przytulic i tak potule na siedzaco i do lozeczka. Corka zazwyczaj oglada bajke bo tylko wtedy ide sie umyc i z otwartymi drzwiami . Jesli corka tez zaczynq plakac to no trudno calego swiata nie zbawie i staram sie kazdego przytulic, rozwiazac kazdy problem, ale nie stresuje sie bo placza. Jestem obok i krzywda sie im nie dzieje. Jak sie uspokajamy cala 3 to padam na twarz ale szczesliwa bo mam to co chcialam. Uwielbiam dzieci moje i zaluje ze nigdy juz nie beda takie malutkie.

Co do biegunki, ja jak mialam zatwardzenia przez zelazo to mi porod przypomnial hehe. I znowu zaczynam to zelazo i antybiotyki i niby mniej krwawienia ale jednak jest.

Bylismy ba dniu dziecka 50km od domu, dojechali znajomi tez 40km od domu i niestety zaczelo padac bardzo mocno to po pol h od ich przyjazdu zapakowalismy sie do aut. Pojechalismy do nich na.kawe. 4 dzieci w zblizonym wieku. Super bylo. Moj synek ttylko tak cicho caly dzien ze znajomy.zapominal.ze mamy 2 dziecko i jak gadalismy o Wojtusiu to znajomy w smiech ze zapomnial ze on tu jest bo taki aniolek. Nawet corka cichutko sie bawila z dziecmi. A tylko wyszlismy odrazu biegala skakala musiala odreagowac;D

Co do wody przeciez przy karmieniu az czuc pragnienie ,ja przynqjmniej tak mam ze jak karmie to potem sie rzucam na picie. Pije duzo herbaty bo ciepla i woda czasem soki.

Ciotka nie wiedziala co jesc przy kp to pila praktycznie sama wode i dlugo miala pokarm.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ataa wlasnie noe, bo noe rozumialabym Cie po pierwszym porodzie bo ja mimo oksytocyny i rozkrecania przez kilka h to bylo dobrze i z dzieckiem tez radzilam sobie ale siebie zaniedbywalam, a po 2 porodzie bardzo Cie rozumiem bo tez go przezylam mimo ze trwal 2,5 h a skurcze mialam na.dworze z corka i przespalam wiec super ale tylko tak.wyglada, ale za to mam.ogarniete szczesliwe dzieci i ja tez bardziej o siebie dbam i znqjduje czas na ogarniecie. Takze tu i tu cos za cos.
Daj sobie czas ,to dopiero mija nam.6 tyg. Widzisz moje cialo jeszcze walczy z pologiem to i na psychike trzeba czasu, jestes swieza mama wiec nie mysl o 2 dziecku narazie. Ja myslalam 2-3 mies przed ciaza, tez nie wyobrazalam sobie 2 tak szybko.
Dzisiaj gadalysmy z kolezanka ze nam.pewnie obu cos odbije ze za kilka lat bedziemy mialy to 3 dziecko. Tylko ze ja znajac siebie odrazu bym chciala 4 zeby sie razem wychowywaly bo babcia rozmemła mi dziecko;) wiec ja nie dopuszczam mysli o dziecku.

Moja mama przezyla 4 porody w tym 1 cesarka i tez przy ostatnim uczyla sie wszystkiego od nowa po 9 latach, a teraz jak minelo 12 lat to mi mowi co i jak.powinnam hehe.

Groszek jak ukochana tesciowa?
Moja przezywala ze nie widziala dzieci caly dzien, yh codzuennie je widzi. Masakra

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly[/b Myślę zeTy po prostu jestes stworzena by byc mama. Mimo tych trudnosci porodowych niby nie chcesz 3 porodu ale jak wyjdzie to bedziesz sie cieszyła. Dzieci daja Cie energię i niesamowita radość. To jest piękne. Ja tez cieszę sie moim skarbkiem. Jednak to nie to samo. U mnie caly czas przebrzmiewa jeszcze cis w stylu jak dobrze ze mam to za sobą i dobeze ze on jest i wszystko jest ok bo drugi raz tego nie zniose... byc moze masz racje ze to za szybko dla mnie. Iw tym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Hej!! Witam wszystkie mamusie :) u mnie o Antosia ostatnie dni niezbyt dobre.. Nadal noe mieliśmy pierwszego szczepienia ponieważ panie złe nad wpisały i musimy czekać do środy. Jutro ide z maluchem do okulisty na wizytę, mimo podawania w kroplach floxalu, oczko nadal ropieje i oba łzawią .. Mały przez ostatnie dni był bardzo marudny.. Całymi dniami płakał, nic go jie uspokajało.. Wczoraj juz było troche lepiej, był pogodny, wesoły.. Dzis postanowiliśmy wybrać sie nad moje ukochane morze, mam nadzieje ze razem odpoczniemy bez płaczu.. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Kingulle, początki mogą tak wyglądać.Z tym , że może to być alergia na inny produkt niż nabiał.Skaza z czasem się rozrasta, policzki robią się czerwone lakierowane, na przegubach pojawiają się swędzące zmiany a uszy wyglądahą jak ponadrywane ale to już w ostrej fazie.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ja tłumaczę to sobie tak, że skoro pokarm powstaje z krwi, a nie z treści pokarmowej, nie może się do niego dostać ciężkostrawność choćby smażonego kotleta. Za to alergeny przenikają do krwi, zatem do pokarmu również. I potem to już indywidualne predyspozycje - jedno dziecko będzie miało wysypkę np. po truskawkach, a inne nie.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Kingullek u nas sytuacja była identyczna, ja też od porodu nie zmieniłam nic w swojej diecie a synka wysypało właśnie jakoś kolo 5 tygodnia i u nas to było białko mleka krowiego. Odstawilam nabiał, minęło jak ręką odjal. Spróbuj te krostki na buzce przemyć wacikiem nasączonym octeniseptem, jeśli znikną to potówki. Na krostki na pupie mamy robiona maść, super szybko działa. Niestety wszystko póki co metoda dedukcji i prób i błędów...

Dziewczyny czy któraś z Was miała kiesys założona spirale albo ma jakieś sprawdzone opinie?

Odnośnik do komentarza

dzięki za odpowiedzi. będę obserwować, staram się wypatrzyć od czego te krostki. 15.06 mamy wizytę u lekarza, więc się wypytam co to może być jak nie przejdzie.
miszka w sumie, ma to sens z tym pokarmem :D
bbbba czym mogę zastąpić octanisept? nie kupię u nas niestety. przy skazie białkowej nabiał trzeba odstawić do końca karmienia piersią?
Ataa zapomniałam, mięso w No jest, ale raczej mało apetyczne, wszystko popakowane w paczuszki lub mrożone, mały wybór i słaba jakość. i do kupienia w supermarkecie, nie ma u mnie sklepu mięsnego ze świeżym mięsem. dlatego raz na jakiś czas jeździmy do Szwecji na większe zakupy :D

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

kingullek cecha wyróżniająca tradzik jest podobno to ze blednie na dworze. Tak wiec pewnie pozostale krostki sa cały czas zognione.

Aniele tez wysypalo na brzuszku (czerwone krostki wystajace - na szczęście juz bledns) oraz ma 4 malutenkie intensywnie czerwone plaskie plamki. Trudno dojsc od czego bo wczoraj miala kontakt z różnymi ludźmi wiec moze to kontaktowe. Ew. Czy mozliwe jest uczulenie od krochmalu?

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Kingullek kurcze octenisept ciężko będzie zastąpić bo ma złożony skład, może dziewczyny coś podpowiedzą... spirytus obawiam się ze będzie działał zbyt agresywnie i wysuszajaco.

Co do nabiału, mi się zdarza zjeść produkty z mleka koziego albo owczego i jest ok, chce spróbować wprowadzać produktu z mleka krowiego jak mały będzie miał 3 miesiące, ale liczę się z tym ze może się nie udać. Ja byłam załamana bo nabiał stanowił podstawę mojej codziennej diety, ale szybko przestałam za nim tęsknić widząc poprawę w stanie skóry synka, no i z kupek zniknął ten cholerny śluz a małego chyba mniej boli brzuszek

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się Malaga ;) wato po miesiącu spróbować wrócić do pokarmu który uczula bo mogło to być zdążę nie jednorazowe albo maluszek podrosnie i po prostu mu przejdzie. A dla wszystkich z problemami tolerowania białka przez maluchy to polecam spróbowania przetworów z koziego mleka. Ma dużo mniej alergenów i nawet ludzie z nietolerancja laktozy i białka ( jak moja szwagierka) na kozie mleko reagują bardzo dobrze i bez żadnych problemów może jeść wszystko, mleko sery jogurty w każdej ilości. Nawet sernik piekła taki i był pyszny a od lat nie jadła ;)
Co do wkładki domacicznej to ja tylko mogę powiedzieć że te pacjentki które się zdecydowały w moich gabinetach wszystkie były zadowolone. Ja sama bym chciała i chyba się zdecyduje bo zważywszy na moje żylaki do których mam predyspozycje to dowalanie sobie hormonów jest złym pomysłem ( ryzyko zakrzepow). Alternatywą był by dla mnie zastrzyk depoprowera ale parę lat temu źle na niego reagowałam, miałam jakieś ciągle plamienia bolał mnie bardzo brzuch i juz się jie mogłam doczekać kiedy się skończy jego działanie. Teraz w sumie mogło by być inaczej bo po ciąży jednak zmienia się gospodarka hormonalna ale jakiś niepokój pozostaje. Zobaczymy co będzie na początek na pewno wezmę tabletki na 2-3 miesiące no i przedyskutować wkładkę z mężem ( cena tutaj jednak gra duża rolę chociaż w skali roku wychodzi taniej niż tabletki)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Magda2600 a słyszałaś coś o zwiększonej częstotliwości poronienia w przypadku ciąży po usunięciu wkładki? Znasz opinie o tych hormonalnych czy zwykłych? Nic kompletnie o wkładka nie wiem q wygląda na to ze to jedyne co mi zostało, do tabletek w życiu już nie wrócę choćby nie wiem co...

A ile wazy Milenka? Mój synek we wtorek będzie miał 2 miesiące, kiedy to zlecialo?

Odnośnik do komentarza

kingullek u mojego syna podejrzewałam skazę białkową, bo dostał po infekcji wirusowej strasznej wysypki które się otwierała w jątrzące rany. Widział to lekarz na IP ale musiałam czekać 4 dni zanim moja zaufana pediatra go zobaczy i oboje mówili, że przy skazę białkową rozpoznaje się po wodnistych kupach w są widoczne pasma krwi. Jeżeli tego nie ma to nie jest to skaza.

Pryszcze wokół odbytu za to zwykle powstają od zakażenia drobnych uszkodzeń naskórka przez bakterie z kału.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...